شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

چگونه حامله نشویم - سوال و جواب

1. badomak نوشته است:
    IR_Grizzly نوشته است: سوال خسته‌ نباشید.۲‌ شنبه منو نامزدم رابژه برقرار کردیم ولی از پشت ولی اول رابطه آلتمو به واژنش میمالیدم حدود. ۲-۳ دیقه بدون کاندوم بود ولی بعدش کاندوم استفاده کردیم ولی هیچگونه دخولی از واژن صورت نگرفت.حالا نامزدم نگزانه که پیشاب به داخل واژن رفنه باشه چه با همون والیدن چه وقتی که کاندوم و کشیدمو دستم خورده به آلتم و ممکنه پیشاب به چسبیده باشه و وقتی واژنشو ماساژ میدادم واردش شده باشه.۱۷ ساعت بعد از این اتفاق از قرص های اورژانس استفاده کرد به این صورت که ۴ قرص LD اول خورد و بعد ۱۲ ساعت‌ ۴ قرص دیگه‌ خورد.همچنین نامزدم باکرس.امکان حامله شدنش هست؟ نگران باشیم؟لطفا زودتر جواب بدید

سلام
    با توجه به توضیحاتتون نه رابطه پرخطری داشتید همچنین قرص اورژانسی هم مصرف کردید
    بنابراین بارداری منتفی است
    نگران نباشید.

سلام.امروز نامزدم دچار لکه بینی شد با اینکه میگفت علائم پریودیو دارم و چند روزه منتظرش بود .ما باید الان نگران حاملگی باشیم یا این لکه بینی نشانه حاملگی نیست؟

2. IR_Grizzly نوشته است:
    badomak نوشته است:
    IR_Grizzly نوشته است: سوال خسته‌ نباشید.۲‌ شنبه منو نامزدم رابژه برقرار کردیم ولی از پشت ولی اول رابطه آلتمو به واژنش میمالیدم حدود. ۲-۳ دیقه بدون کاندوم بود ولی بعدش کاندوم استفاده کردیم ولی هیچگونه دخولی از واژن صورت نگرفت.حالا نامزدم نگزانه که پیشاب به داخل واژن رفنه باشه چه با همون والیدن چه وقتی که کاندوم و کشیدمو دستم خورده به آلتم و ممکنه پیشاب به چسبیده باشه و وقتی واژنشو ماساژ میدادم واردش شده باشه.۱۷ ساعت بعد از این اتفاق از قرص های اورژانس استفاده کرد به این صورت که ۴ قرص LD اول خورد و بعد ۱۲ ساعت‌ ۴ قرص دیگه‌ خورد.همچنین نامزدم باکرس.امکان حامله شدنش هست؟ نگران باشیم؟لطفا زودتر جواب بدید

سلام
    با توجه به توضیحاتتون نه رابطه پرخطری داشتید همچنین قرص اورژانسی هم مصرف کردید
    بنابراین بارداری منتفی است
    نگران نباشید.

سلام.امروز نامزدم دچار لکه بینی شد با اینکه میگفت علائم پریودیو دارم و چند روزه منتظرش بود .ما باید الان نگران حاملگی باشیم یا این لکه بینی نشانه حاملگی نیست؟

سلام نگران نباشید
    لکه بینی به صورت خون قرمز روشن یا قهوه ای تیره ؟؟؟
    این لکه بینی به خاطر مصرف قرص های ضد بارداری نگران نباشید

3. Zahraaaaaaaazah نوشته است: من پنج روز پیش با نامزدم رابطه داشتم اما نه کامل و فقط امیزشی بود و در عین رابطه کاندوم پاره شد منی نامزدم اطراف واژن ریخت ایا احتما بارداری وجود داره؟و قرص اتیسترون ایا مانع بارداری میشه؟ و حالا باید چیکار کنم ک حامله نشوم؟؟

سلام عزیزم خوبی
    من متوجه نشدم میگین رابطه داشتین و لی نه کامل بعد میگین امیزشی بود اگه اینطور بوده یعنی دخول هم صورت گرفته
    کاندوم خارج از واژن پاره شده؟؟ یا حین دخول؟؟
    این قرص دوره ای هست باید از قبل مصرف شه و اگه شما حین دخول کاندوم پاره شده بشه باید قرص اورژانسی مصرف کنید
    ولی ن اگه خارج از واژن پاره شده و بعد ریختن اطراف واژن وبلا فاصله شستشو و رابطه در زمان کم خطر باشه احتمال بارداری نیست

4. Arshiaov نوشته است:
    dr_nasim نوشته است:
    Arshiaov نوشته است: با سلام
    با نامزدم كه پريودهاي تقريبا منظم و يك ماهه داره چندين بار رابطه طي چندروز متوالي داشتم.
    تخليه مني در واژن صورت نگرفت.
    اگر مني سطحي به الت هم رسيده باشد زود پاك كردم.
    روز دوم و رابطه دوم ٢قرص لوونورژسترل كه سفيد هم بود و چيز ديگه اي ننوشته بود و ٢١عدد بود مصرف كردن
    ٢٤ساعت بعد بعد از رابطه ٤عدد كهمعده درد و حالت تهوع ايجاد كرد تا فرداش.
    روز بعد دوبار پشت سر هم رابطه بدون تخليه دروني انجام شد.قرصي مصرف نشد.
    روز اول رابطه ده روز به پريود بعدي باقي منده بود.
    حالا چهار روز از اخرين رابطه گذشته و به شدت استرس داريم و منتظر پريوديم.
    به نظرتون احتمال بارداري چقدره؟
    چيكار كنيم الان بعد چهار روز!؟

سلام خیر احتمال بارداری نیست

حالت تهوع از عوارض قرص هست

تاخییر در پریود از مصرف قرص و استرسه همین

ممنون از پاسخگويي
    ولي دكتر جان الان ٨ روز از مصرف قرص ها و يك روز از موعد هميشگي پريود گذشته ولي هيچ خبري نيست هنوز
    تا چ مدت تاخير عاديه پس؟ اقدامي لازمه!؟
    دكتر اينترنت و نظرات متعدد بيچارم كرد
    نظر شما ارامش نسبي داد بهم ممنونم

سلام نگران نباشید یک روز تاخیر در عادت ماهانه داشتن قرص هارو هم نیاز نبود مصرف کنن
    اگر قصد بارداری در دراز مدت رو ندارید میتئنید از قرص های دوره ای یا روش های پیشگیری طولانی مدت استفاده کنید

5. willi

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام روز بخیر
    من پسری 26سالم با نامزدم رابطه ی سطحی محافظت نشده ای داشتم
    به طوری ک تنها یک لحظه سر آلت بنده ب بالای حفره ی واژن ایشون برخورد داشت
    احتمال بارداری هست ب نظرتون؟
    چون شک دارم پیشاب برخورد کرده باشه اگرم برخورد کرده ی قطره ی خیلی کوچیک بوده

6. willi نوشته است: سلام روز بخیر
    من پسری 26سالم با نامزدم رابطه ی سطحی محافظت نشده ای داشتم
    به طوری ک تنها یک لحظه سر آلت بنده ب بالای حفره ی واژن ایشون برخورد داشت
    احتمال بارداری هست ب نظرتون؟
    چون شک دارم پیشاب برخورد کرده باشه اگرم برخورد کرده ی قطره ی خیلی کوچیک بوده

سلام
    خیر
    امکان بارداری وجود نداره

7. سلام دوستان من با نامزدم رابطه داشتیم البته ایشون لباس زیر به تن داشتن رابطه در حد مالشی بود بعد فک کنم کمی از اب منی روی لباس زیر ایشون که از قبل خیس شده بود ریخته شد بعد ایشون سریع تمیز کردن خودشون رو وبا اب شست شو دادن یک ساعت بعدم قرص لنوژیل اورژانسی مصرف کردیم با گذشتت ۳روز علائم حالت تهوع و دل درد رو داشتن ولی امروز تشرحات سفیدی از واژنشون خارج شده ایشون باکره هستن خیلی استرس داریم لطفا جوابمون بدید ایا حامله اس؟؟
    درضمن۱۸ساال سن دارن

8. mg57 نوشته است: سلام دوستان من با نامزدم رابطه داشتیم البته ایشون لباس زیر به تن داشتن رابطه در حد مالشی بود بعد فک کنم کمی از اب منی روی لباس زیر ایشون که از قبل خیس شده بود ریخته شد بعد ایشون سریع تمیز کردن خودشون رو وبا اب شست شو دادن یک ساعت بعدم قرص لنوژیل اورژانسی مصرف کردیم با گذشتت ۳روز علائم حالت تهوع و دل درد رو داشتن ولی امروز تشرحات سفیدی از واژنشون خارج شده ایشون باکره هستن خیلی استرس داریم لطفا جوابمون بدید ایا حامله اس؟؟
    درضمن۱۸ساال سن دارن

سلام،
    خیر، احتمال بارداری از روی لباس زیر وجود ندارد.

9. درود.
    می‌خواستم بدونم آیا کارگذاری IUD توسط پزشک زنان برای خانم‌های مجرد هم انجام داده میشه؟

10. raskolnikov نوشته است: درود.
    می‌خواستم بدونم آیا کارگذاری IUD توسط پزشک زنان برای خانم‌های مجرد هم انجام داده میشه؟

سلام،
    بله کسانی که تا بحال حامله نشدند هم میتوانند از IUD استفاده کنند.
    عوارض و خطرات آن شبیه به زنانی است که قبلا باردار شده اند.
    منافع و سود استفاده از این روش بیشتر از عوارض آن است.
    درصد خروج IUD یا جابجایی آن با زنانی که قبلا باردار بوده اند مشابه است.
    نکته مهم جایگذاری صحیح وسیله توسط پزشک و آموزش مناسب فرد برای چک کردن نخ IUD است.

11. سلام با نامزدم رابطه داشتم که دخول صورت نگرفت ولی هنگام ارضا شدن همسرم
    مقدار کمی منی روی واژنم ریخت که سریع با اب شستم و دو روز بعد هم پریود شدم و پریودمم کاملا عادی و ۶ روزه بود
    میخاستم ببینم احتمال حاملگی وجود داره؟

12. Matty نوشته است: سلام با نامزدم رابطه داشتم که دخول صورت نگرفت ولی هنگام ارضا شدن همسرم
    مقدار کمی منی روی واژنم ریخت که سریع با اب شستم و دو روز بعد هم پریود شدم و پریودمم کاملا عادی و ۶ روزه بود
    میخاستم ببینم احتمال حاملگی وجود داره؟

خیر.

13. با سلام خدمت اقای دکتر
    ببخشید من شاید خیلی سوالم تکراریه ولی دوماهه سرش استرس دارم.
    من واسه اولین بار دو روز قبل از پریودم یعنی روز ۳آذر ماه رابطه بدون دخول  داشتم؛و منی روی بدن من ریخته شد اما چون دستمال نبود موقع شستن بدنم یا حتی وسط رابطه ترسیدم شاید چیزی وارد واژنم شده باشه.البته بکارت دارم.

۵آذر پریود شدم  اما برخلاف همیشه که۷روز بود این سری ۴روز بود و تموم شد.حتی من همیشه خونریزیم خیلی شدید بود ،این سری خونریزی بود ولی نه به اون شدت.
    بخاطر نگرانی۲۳روز بعد رابطه ازمایش خون دادم منفی بود.سر ۲۸روز یعنی ۳دی ماه پریود شدم روز اول کم و روز دوم و سوم زیاد تر شد و یه دفعه شب روز سوم قطع شد (البته من همش استرس میزان خونریزی داشتم)که باز۴روز نشه!
    بخاطر اینکه قطع شد فردا صبحش رفتم مجدد آزمایش خون و منفی بود.و همون روز دوباره خونریزیم شروع شد و روز پنجم هم زیاد بود تاروز ۶و ۷دیگه کم شد و خوب شدم.

ولی توی این مدت من هم تهوع داشتم هم تکرر ادرار هم مشکل گوارش گرفتم.۴روز بعد از تموم شدن پریودم یعنی روز ۱۳دی ماه من مجدد ازمایش خون دادم و منفی بود
    سونو کلا شکم هم رفتم چیزی نبود و همه چی نرمال
    ولی همچنان استرس داشتم که جواب ها درست نیستن و یا من زود میرم ازماش بخاطر همین روز ۲۰دی(یعنی حدود۴۷روز بعد رابطه ام)مجدد آزمایش خون دادم و منفی بود.مقدار بتا 0.128بود که زیر5می شد منفی.

الان حدود یه هفته دیگه باید پریود بشم،با همه تفاسیر ممکنه باردار باشم و نشون نده؟نمیدونم چرا استرس این موضوع دوماهه نمیزاره زندگی کنم.خواهش میکنم جوابمو بدید چرا وقتی منفیه من هم تهوع دارم هم تکرر ادرار؟

14. ROHAM نوشته است:
    سلام،
    1 - این تاپیک مخصوص افرادی است که تصمیم به بارداری ندارند.

2 – این راهنما مربوط به کسانی است منی (پیشاب) مرد با آلت تناسلی زن تماس پیدا کرده است. مثلا:

• از روی شلوار بارداری رخ نمی دهد!!!!
    • اگر هر دو نفر لباس زیر به تن داشته باشند بارداری رخ نمی دهد!
    • با خوردن منی بارداری رخ نمی دهد!

3 – رابطه مقعدی باعث وقوع بارداری نمی شود. اگر منی در خارج از بدن تخلیه شده و شک دارید که آیا با آلت تناسلی تماس یافته است - در صورتی که در زمانهای پرخطر قرار دارید - از روش اورژانسی استفاده کنید (شماره 17 - 18 - 19 همین راهنما را مطالعه کنید.)

4 – پرده بکارت مانع وقوع بارداری نیست.

5 – پیشاب مرد ممکن است حاوی اسپرم باشد (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)، پس هرگونه تماس آلت تناسلی مرد و زن در زمان پرخطر احتمال بارداری را بالاتر می برد.

6 – منظم یا نامنظم بوده دوره های قاعدگی در پیش بینی احتمال بارداری مهم است بدین معنی که دوره های منظم قابل پیش بینی هستند ولی در دوره های نامنظم نمی توان پیش بینی انجام داد.

7 – اگر دوره های نامنظم دارید، هر احتمالی وجود دارد؛ در این صورت اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید حتما از روش جلوگیری اورژانسی استفاده کنید. برای آشنایی با این روش به مورد 17 مراجعه کنید.

8 – رابطه جنسی در زمان پرخطر (<a>زمان تخمک گذاری</a>) باعث وقوع بارداری می شود و در زمانهای دیگر این احتمال کمتر است. (برای اطلاعات بیشتر در مورد <a>زمان تخمک گذاری</a> اینجا کلیک کنید)

9 – زمان پر خطر در دوره قاعدگی- در فردی سالم با قاعدگی منظم 28 روزه – بین روزهای 11 تا 17 می باشد یعنی اگر در این روزها نزدیکی محافظت نشده داشتید، احتمال بارداری زیاد است.

10 – به طور معمول اگر فردی قاعدگی تقریبا منظم دارد می تواند با کم کردن عدد 11 از بلندترین دوره قاعدگی و عدد 18 از کوتاه ترین آن، دوره پر خطر (<a>زمان تخمک گذاری</a>) را مشخص کند مثلا اگر فردی دارای بلندترین د وره 32 روزه و کوتاه ترین دوره 28 روزه باشد ، دوره پر خطر وی از روز 10 تا روز 21 خواهد بود. (مبنای روزها از زمان اولین روز وقوع خونریزی محاسبه می شود).

11 – منی (پیشاب) مرد به هیچ وجه نباید با آلت تناسلی زن برخورد کند، هرگونه تماس منی باعث بالا رفتن احتمال بارداری می شود یعنی رابطه سطحی! و عمقی ندارد و نباید تماسی بین آلت مرد و زن برقرار شود.

12 – به طور معمول در یک فرد سالم با قاعدگی منظم، رابطه جنسی در دوران قاعدگی باعث بارداری نمی شود. ولی انجام رابطه جنسی در این دوران توصیه نمی شود.

13 – اسپرم در محیط بیرون از بدن حدود نیم تا 4 ساعت زنده می ماند (اطلاعات بیشتر)، پس اگر آلت زن با هر شی آلوده به اسپرم طی این مدت (نیم تا 4 ساعت بعد از خروج از بدن) تماس یابد، احتمال بارداری وجود دارد.

14 – کیتهای تشخیص بارداری از طریق ادرار (بیبی چک) نتایج نسبتا مطمئنی دارند (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید) ولی ممکن است با توجه به شرایط نتایج مثبت و منفی کاذب ارائه کنند پس قطعی ترین آزمون برای تشخیص بارداری اندازه گیری میزان بتا اچ سی جی (BhCG) خون است که در این مورد قطعی ترین زمان بین 7 تا 10 روز پس از عدم وقوع خونریزی در زمان معین است. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)

15 – اگر زمان خونریزی شما بیش از 7 تا 10 روز عقب افتاد نیاز به بررسی بیشتر دارد یعنی ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی ، استرس و ... زمان خونریزی چند روزی (کمتر از 7 تا 10 روز) تغییر کند.

16- داشتن علایم احتمالی بارداری (اطلاعات بیشتر) به معنی وقوع بارداری نیست و تنها آزمون قطعی، آزمایش خون است.

17 – سعی کنید رابطه جنسی را با توجه به زمان پرخطر (<a>زمان تخمک گذاری</a>) تنظیم کنید ولی اگر در روزهای پرخطر رابطه جنسی داشتید از روشهای جلوگیری از بارداری (کاندوم، قرص و ...) استفاده نمایید. استفاده صحیح از کاندوم و قرص و... روشهایی کاملا کارا برای جلوگیری از بارداری می باشند. در صورت پارگی کاندوم حین رابطه جنسی از روش اورژانسی استفاده کنید. اگر از این روشها اطلاعی نداشتید و بعد از رابطه متوجه این روشها شده اید تا 72 ساعت از زمان رابطه جنسی فرصت دارید تا از روش اورژانسی استفاده کنید (بین 72 تا حداکثر 120 ساعت هم می توان این روش را انجام داد ولی با کارایی کمتر). پس هر چه زودتر از این روش استفاده کنید کارایی بالاتری خواهید داشت. (برای اطلاع بیشتر در مورد روش اورژانسی اینجا کلیک کنید )

18 – روش دیگر استفاده از IUD طی 10 روز از زمان رابطه جنسی محافظت نشده است.

19 – اگر روش اورژانسی به درستی و طبق راهنمای توصیه شده انجام شود با احتمال 98-99 درصد بارداری نخواهید شد ولی پس از استفاده از روش اورژانسی ممکن است زمان خونریزی بعدی شما با اختلال روبرو شود (20% زودتر – 10% دیرتر) که طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
    - در هر دوره قاعدگی فقط یک بار می توان روش اورژانسی را انجام داد به عبارت دیگر استفاده از این روش برای درازمدت توصیه نمیشود و با تغییرات شدید هورمونی مواجه خواهید شد.
    - اگر روش اورژانسی را به هر نحوی غیر از راهنمای ذکر شده انجام بدهید یا از هر روش غیر علمی دیگری برای جلوگیری اورژانسی استفاده کنید (مثلا شستشو آلت تناسلی و واژن با استفاده از سرکه!، مواد قلیایی، آب و ...)، احتمال بارداری وجود خواهد داشت، اگر در بازه زمانی گفته شده در بالا قرار دارید (72 ساعت تا حداکثر 120 ساعت از رابطه نگذشته است)؛ دوباره روش اورژانسی را طبق راهنما اجرا کنید.

20 - اگر بعد از یک رابطه جنسی در هر زمانی، زن پریود شود (خونریزی همانند دوره های قبلی در وی رخ دهد) به معنی عدم بارداری است.

21 - اگر هیچ یک از موارد بالا در شما صدق نمی کند طبق مثال زیر عمل کنید:
    1 - آیا دوره های قاعدگی (پریود) شما منظم است یا نامنظم؟
    2 - در صورت نامنظم بودن: بلندترین و کوتاه ترین طول دوره قاعدگی شما چند روز بوده است؟
    3 - در صورت منظم بودن: طول دوره قاعدگی(پریود) شما چند روز است؟
    4 - در صورت منظم بودن: طول دوره خونریزی شما چند روز است؟ (پس از چند روز پاک می شوید)؟
    5 - تاریخ دقیق آخرین مرتبه که خونریزی در شما شروع شده است چه زمانی بوده است؟
    6 - دقیقا در چه تاریخی رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید؟
    7 - در مورد شرح حال خود توضیح دهید. (آنچه علاوه بر موارد بالا لازم به توضیح می دانید را بنویسید)

به مثال زیر توجه کنید (پست ارسالی شما می بایست شبیه مثال زیر باشد):

سلام،
    من x سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار 7-10-88 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 21-10-88 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه شد.
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

سوالاتی که خارج از قالب بالا طرح شود حذف شده و طبق قانون (دو - 2) به کاربر موردنظر اخطار تعلق می گیرد.

تذکر مهم:
    کاربرانی که به سوالات سایر کاربران پاسخ می دهند توجه داشته باشند که از پاسخ گویی به سوالاتی که با مطالب بالا قابل پاسخ گویی است ، اجتناب کنند؛ چون علاوه بر حذف پست مربوطه با اخطار هم مواجه خواهند شد. (قانون دو - 8 - ز)

بایگانی سوالات احتمال بارداری: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13

* این راهنما به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد!

15. با سلام
    ۲۵ساله
    قاعدگی منظم ۲۸روزه
    دوره خون ریزی ۷روز

۳آذر رابطه بدون دخول-بکارت دارم
    ۵آذر سرموقع پریود شدم ولی ۴روز
    ۲۶آذر ازمایش بتا تیتریشن دادم کمتر 0.10
    ۳دی پریود شدم هفت روز ولی شدت کمتر از قبل
    ۶دی مجدد ازمایش بتا منفی
    ۱۳دی مجدد آزمایش بتا منفی و سونو از کل شکم
    ۲۰دی مجدد ازمایش بتا با مقدار0.128که منفی بود

شرح:تکرر ادرار دارم و گاهی حالت تهوع و البته مشکل گوارش هم گرفتم این مدت و قرص برای معده میخورم

خواهش میکنم جواب بدید چون خیلی استرس دارم؛هرجا یه چیزی و یه علائمی نوشته.نمیدونم به این جواب آزمایش های خون دیگه میتونم اعتماد کنم و خونریزیم پریود بوده واقعا یا برای لانه گزینی!؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 13 از 23
رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید