شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفع ابهامات در چند موضوع کلیدی (بارداری و قاعدگی - پیشاب و باروری)

1. با سلام خدمت  آقای دکتر صادقی و تشکر بابت زحمات وخدمت بزرگی که برای اطلاع رسانی به مردم و کاربران و بالابردن سطح آگاهیهایشان نسبت به مسائلی که بسیار واجب و حیاتی  می باشند  انجام میدهید که در این کشور متاستفانه هیچگونه آموزش و اطلاع رسانی به خصوص در رسانه دیده نمیشود.

2مطلب است که در پاسخها توسط کاربران عالی وممتاز با کمی ابهام  و اختلاف نظر همراه میباشد که از شما بابت رفع این ابهامات پیشاپیش سپاسگزاریم
    سوال اول الف):آیا  همواره حاملگی با قطع خونریزیه ماهیانه  همراه است، من خودم از خانومی  که جنینه 3ماه داشت شنیدم که تا 2ماهگیه جنین  پریود میشده ؟
    ب) و اینکه در  اکثریت بلاتفاق خانومها که حاملگی آنها با قطع پریود همراه است  معمولا به طور نسبی از عمر جنین  چند روز میگذره؟ یا حتی بعد از لقاح چند روزه اکثرا دیگه پریود نمیشن؟؟؟؟آیا بعد از لقاح  معمولاپریود نمیشن؟؟؟و اینکه اگر در روزه 18 لقاح صورت گرفته باشد و روزه  30طبق نظم  باید پریود بشن؟ امکان دارد که پروید نشن؟؟؟؟؟ ممنون میشم توضیح کامل دهید
    ج)آیا راهی وجود دارد برای کسانی که تجربه بارداری ندارند تا از قبل بفهمند  که به هنگام باردار شدن قطعا جز آن دسته اکثریت هستند که بارداری با  عدم پریود همراه است؟؟

سوال دوم : آیا ترشحات قبل از انزال آقایان و پیشاب خاصیت باروری دارند یا خیر؟؟ Question

تشکر شده توسط : 14 کاربر
  2. سلام کاربر عزیز
    با اجازه آقای دکتر
    _ همیشه حاملگی همراه با قطع قاعدگی نیست
    اما اگر از ماه 3 به بعد ادامه پیدا کرد باید پیگیری شدید انجام بشه
    _ به محض لانه گزینی در جدار آندومتر(دیواره رحم) شروع شد یعنی 24 ساعت بعد از لقاح تغییرات هورمونی آغاز میشود که همراه با قطع قاعدگیست
    _ خیر راهی وجود ندارد که متوجه شویم حاملگی همراه با قطع پریود هست یا خیر
    _پیشاب یا همان مایع قبل از خروج منی هیچ خاصییت باروری ندارد
    اما احتمال اینکه اسپرم در مجاری باقی مانده باشد در نزدیکی با فاصله زمانی خیلی کم هست
    البته آقای دکتر رهام طلاعات بیشتری دارند
    منم خوشحال میشم اگه اشکالات اطلاعاتم رو بفهمم

ممنون

تشکر شده توسط : 12 کاربر
  3. aryana1 نوشته است:
    سوال اول الف):آیا  همواره حاملگی با قطع خونریزیه ماهیانه  همراه است، من خودم از خانومی  که جنینه 3ماه داشت شنیدم که تا 2ماهگیه جنین  پریود میشده ؟

سلام،
    همواره وقوع بارداری = قطع قاعدگی

aryana1 نوشته است: ب) و اینکه در  اکثریت بلاتفاق خانومها که حاملگی آنها با قطع پریود همراه است  معمولا به طور نسبی از عمر جنین  چند روز میگذره؟ یا حتی بعد از لقاح چند روزه اکثرا دیگه پریود نمیشن؟؟؟؟آیا بعد از لقاح  معمولاپریود نمیشن؟؟؟و اینکه اگر در روزه 18 لقاح صورت گرفته باشد و روزه  30طبق نظم  باید پریود بشن؟ امکان دارد که پروید نشن؟؟؟؟؟ ممنون میشم توضیح کامل دهید

معمولا در یک زن که قاعدگی منظم دارد و اگر در حوالی روز 14 نزدیکی و لقاح صورت گرفته باشد، هنگام عدم وقوع خونریزی در زمان مشخص حدود 2 هفته از سن جنین می گذرد. در مورد زمان شروع محاسبه سن بارداری در بین متخصصان اختلاف نظر وجود دارد، برخی اولین روز آخرین قاعدگی، برخی زمان تخمک گذاری و برخی زمان لقاح را لحاظ می کنند. چیزی در متداول است قرار دادن اولین روز آخرین قاعدگی به عنوان شروع بارداری است پس در مثال بالا در اولین روز عدم خونریزی در زمان مشخص جنین حدود 4 هفته بوده و 10 روز بعد که معمولا آزمایش خون جهت ارزیابی بارداری صورت می گیرد، جنین حدود5 - 6 هفته دارد.

aryana1 نوشته است: ج)آیا راهی وجود دارد برای کسانی که تجربه بارداری ندارند تا از قبل بفهمند  که به هنگام باردار شدن قطعا جز آن دسته اکثریت هستند که بارداری با  عدم پریود همراه است؟؟

همه زنان در صورت بارداری خونریزی قاعدگی شان قطع می شود، حالا کمی توضیح می دهم:
    اصولا چه هنگام خونریزی رخ می دهد؟
    زمانی خونریزی رخ می دهد که به واسطه تنظیمات هورمونی، میزان پروژسترون که در طی فاز لوتئال (روزهای بعد از تخمک گذاری) بالا رفته بوده کاهش می یابد، به دنبال این کاهش بافت رحم که برای لانه گزینی تخم احتمالی پرورش یافته بوده ریزش می کند؛ در هنگام تخریب این بافت رگهای خونی تغذیه کننده این بافت هم آسیب دیده و در نتیجه خونریزی رخ می دهد.
    حال اگر بارداری رخ دهد یعنی تخمک با اسپرم لقاح پیدا کنند این تخم به رحم رسیده و به اصطلاح در بافت رحمی لانه گزینی می کند یعنی به داخل بافت رحم نفوذ کرده و در آنجا شروع به تکثیر خواهد کرد. به دنبال این عمل میزان پروژسترون بالا می ماند (در حالت طبیعی کاهش می یافت و باعث تخریب می شد) بالا ماندن این هورمون باعث پایداری جنین می شود.
    حال تصور کنید طبق تصور برخی بعد از لقاح خونریزی رخ دهد! این یعنی چی؟ یعنی کاهش پروژسترون و تخریب بافت آندومتر رحمی یعنی اینکه تخمی که در دیواره رح جای گرفته دیگر توانایی رشد نخواهد داشت و همراه با تخریب بافت رحم از بین رفته و دفع می شود و اگر این اتفاق می افتاد هیچ زنی نمی توانست بارداری خود را ادامه دهد.

aryana1 نوشته است: سوال دوم : آیا ترشحات قبل از انزال آقایان و پیشاب خاصیت باروری دارند یا خیر؟؟ Question

از لحاظ تئوریک همانطور که در اینجا توضیح داده شده است مایع پیشاب یا مایع قبل از انزال حاوی اسپرم نیست ولی نکته ای که وجود دارد اینست که در افراد مختلف و به خصوص در کسانی که تجربه جنسی کمی دارند، در هنگام رابطه جنسی منی با فاصله کمی از مایع اولیه خارج شود و فرد این مایع را به حساب مایع قبل از انزال بگذارد (چون اینطور فرض می کند که فقط مایعی که پس از ارگاسم کامل خارج می شود حاوی اسپرم است) و در اینصورت بارداری ممکن است رخ دهد، برای همین است که توصیه می شود قبل از هرگونه تماس آلت تناسلی با واژن اگر از روش بارداری دیگری استفاده نمی کنید حتما کاندوم را روی آلت بپوشانید تا احتمال بارداری به حداقل برسد.

تشکر شده توسط : 39 کاربر
  4. با سلام و خسته نباشد خدمت شما
    من حدود دو سال است که ازدواج کردم، در این دو سال جلوگیری من از طریق قرص بوده(مارولون)، حالا تصمیم به بارداری دارم، 4 ماه جلوگیری نکردم ولی باردارنشدم، پریودم هم منظم است ، در مورد زمان تخمک گذاری مشکل دارم لطفا" راهنماییم کنید تا بتوانم باردار بشم، پیش پزشک هم رفتم گفت هیچ مشکلی نداری و میتونی باردار بشی. سوال دیگه ای که داشتم اینه که من و همسرم گیاه خواریم، ممکنه به علت نخوردن گوشت و ضعف باردار نشم؟

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  5. chaste نوشته است: با سلام و خسته نباشد خدمت شما
    من حدود دو سال است که ازدواج کردم، در این دو سال جلوگیری من از طریق قرص بوده(مارولون)، حالا تصمیم به بارداری دارم، 4 ماه جلوگیری نکردم ولی باردارنشدم، پریودم هم منظم است ، در مورد زمان تخمک گذاری مشکل دارم لطفا" راهنماییم کنید تا بتوانم باردار بشم، پیش پزشک هم رفتم گفت هیچ مشکلی نداری و میتونی باردار بشی. سوال دیگه ای که داشتم اینه که من و همسرم گیاه خواریم، ممکنه به علت نخوردن گوشت و ضعف باردار نشم؟

سلام

استفاده از قرص جهت جلوگیری از بارداری اگر طولانی مدت باشد میتواند بعد از قطع قرص بصورت کاملا موقت جلوی باردار شدن را بگیرد . این مسئله دقیقا موقتیست و ابدا جای نگرانی ندارد . احتمالا شما ظرف چند هفته و یا حداکثر 1-2 ماه آینده باردار خواهید شد .

برای تعیین زمان تخمکگذاری بخصوص شما که پریود منظمی دارید مشکل خاصی نخواهید داشت و می تونید از لینک زیر کمک بگیرید

تعیین زمان تخمکگذاری ( روی عبارت کلیک کنید )

درنهایت خانم عزیز این نظر شخصی من هست که سلامت خودتون و فرزندتون رو با گیاهخواری به خطر نیندازید . البته شاید متخصص امر بفرمایند مشکلی نیست ولی این نظر شخصیه منه که انسان باید تغذیه متنوع داشته باشد و گوشت ، حتی گوشت قرمز بعنوان بدترین نوع گوشت بازهم برای بدن مفید و ضروری هست بخصوص شما که قصد بارداری هم دارید . لااقل مصرف ماهی رو به سبد تغذیه تون اضافه کنین
    بازهم در مورد گیاهخواری و رژیم غذایی حین بارداری با متخصصتون مشورت کنید

این لینکم ببینید بد نیست
    تغذیه مادران گیاهخوار و باردار

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 7 کاربر ديگر
  6. من و نامزدم دوشنبه1تیر یه نزدیکی محافظت شده با کاندوم داشتیم البته بدون دخول چون من باکره هستم و از ایشون منی خارج شد
    نزدیکی بعدیمون به همون صورت قبل ولی محافظت نشده بود در 6تیر از ایشون منی خارج نشد و فقط پیش آبشون رو آلت و دهانه ی وازنم ریخت میخواستم بدونم تو این مدت ممکنه اسپرمی توی مجرای منی بر مونده باشه و باعث بارداری بشه یا خیر؟ احتمال حاملگی چقدره؟
    ممنونم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام
    داشتن پرده بکارت به معنی عدم بارداری نیست.در پیشاب هم اسپرم وجود دارد که در صورت برخورد با تخمک باعث حاملگی میشود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. در ادامه توضیح بالا اگه به بارداری شک دارید میتونید از روش اورژانسی استفاده کنید که کلید واژه "روش اورژانسی"رو از نوار بالا سرچ کنید.فقط عجله کنید چون شما 72 ساعت بعد از نزدیکی برای استفاده از این روش وقت دارید

9. من روش اورزانسو بلدم ولی میترسم استفاده کنم

10. solonex_2020 نوشته است: من و نامزدم دوشنبه1تیر یه نزدیکی محافظت شده با کاندوم داشتیم البته بدون دخول چون من باکره هستم و از ایشون منی خارج شد
    نزدیکی بعدیمون به همون صورت قبل ولی محافظت نشده بود در 6تیر از ایشون منی خارج نشد و فقط پیش آبشون رو آلت و دهانه ی وازنم ریخت میخواستم بدونم تو این مدت ممکنه اسپرمی توی مجرای منی بر مونده باشه و باعث بارداری بشه یا خیر؟ احتمال حاملگی چقدره؟
    ممنونم

اگر در دوران تخمک گذاری باشید احتمال بارداری هست و با توجه به اینکه می گید پیش آب بوده احتمالش خیلی کمه معمولا با پیش آب کم پیش میاد بارداری صورت بگیره برای اطمینان از روش اورژانسی استفاده کنید
    ترس هم نداشته باشید احتمال بارداری در شما کمه خیلی خیلی کم اگر هم از روش ورژانسی استفاده نکنید بعیده که باردار بشید با توجه به پیش آب خیلی خیلی احتمال بارداری کمه

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  11. خیلی ممنونم ازتون
    امروز سر این موضوع با نامزدم بحث کردیم من میگفتم نکنه باردار شم اون میگفت مطمئن باش حامله نمیشی ممنونم ازتون از نگرانی دراومدم
    یه دنیا ممنون

12. سلام , من هم امروز یک هچین بدبختی ر بعد از ماجرا داشتم , اما این رو میتونم بهتون بگم که بعد ازارضاع من متوج شدیم که مقدار اسپرم من روی دهانه رحم هست و سریع با آب شستیم , اما از این می ترسم که فشار آب اسپرم رو به داخل برده باشه و بدبخت بشم آب هم ولرم بود و ما کاملا شستیم هرچی بود چون من و دوست دخترم همیشه از این موضوع میترسیدیم به علت درس تنظیم خانواده که هشدار داده بود برای حاملگی خارجی ... حالا از ترس نمی دونیم چه باید کرد ؟ بریم قرص بخریم یا خیالمون راحت باشه که حاملگی در حالت باکرگی ایجاد نمیشه .. ممنون اگه سریع تا 72 ساعت نشده یا به پیغام من پیغام بدید یا همینجا

13. cyber نوشته است: سلام , من هم امروز یک هچین بدبختی ر بعد از ماجرا داشتم , اما این رو میتونم بهتون بگم که بعد ازارضاع من متوج شدیم که مقدار اسپرم من روی دهانه رحم هست و سریع با آب شستیم , اما از این می ترسم که فشار آب اسپرم رو به داخل برده باشه و بدبخت بشم آب هم ولرم بود و ما کاملا شستیم هرچی بود چون من و دوست دخترم همیشه از این موضوع میترسیدیم به علت درس تنظیم خانواده که هشدار داده بود برای حاملگی خارجی ... حالا از ترس نمی دونیم چه باید کرد ؟ بریم قرص بخریم یا خیالمون راحت باشه که حاملگی در حالت باکرگی ایجاد نمیشه .. ممنون اگه سریع تا 72 ساعت نشده یا به پیغام من پیغام بدید یا همینجا

سلام

بنظر من در این مورد و وقتی بارداری صورت بگیره عملا هردوتاتون توی بد مخمصه ای می افتید

اولا ) باید موقع رابطه نکات ایمنی رو دقیقا حین و بعد از رابط بجا بیارید ( استفاده از کاندوم و ... )

دوما ) اگر مثل الان منی روی دهانه واژن ریخت بهتره روش اورژانسی رو دقیقا مطابق دستور بجا بیارید تا هیچ چیزی به انشاالله و ماشاالله واگذار نشده باشه

از نوار بالای صفحه سرچ کنید " اورژانسی " اطلاعات لازم رو بدست میارید . با دقت بخونید لطفا

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  14. با سلام
    من سه روز پیش بعد از رابطه ای که داشتم (یک قطره خون آبه) مشاهده کردم.امروز هم به مقدار 3 الی 4 قطره خون آبه مشاهده کردم. در صورتی که تا زمان پریود من هنوز 4 روز باقیست. می خواستم ببینم آیا این خون آبه ها میشه مرتبط باشه به جایگزینی یا نه ؟

15. این رو هم اضافه کنم که نه سوزشی دارم نه خارش.در واقع عفونتی ندارم
    ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید