شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 8   

راهنمای تفسیر آزمایش خون و آزمایش ادرار

1. zakei نوشته است: سلام خسته نباشید.من جواب آزمایش بتا این بود1000< ایاباردارم اگه هستم چندهفته ام هست؟تروخداجواب بدید

سلام

این تیتراژ بارداری رو تأیید می‌کنه و تقریبا می‌تونم بگم در هفته‌های 4 - 5 بارداری هستید.
    براساس LMP (اولین روز آخرین قاعدگی) می‌تونید تخمینی از طول بارداری‌تون رو به دست بیارید.
    همچنین،
    برای بررسی‌ بیشتر وضعیت جنین، باید برای سونو اقدام کنید که از اون طریق هم مدت بارداری مشخص خواهد شد.

با توجه به سن‌تون، امیدوارم بارداری‌تون «خواسته شده» باشه!
    به هر حال ...
    تبریک ما رو پذیرا باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    بخاطر مشکل کیست خانمم به پزشگ مراجعه کردیم که دکتر مشکل را عدم ازاد شدن بموقع تخمک تشخیص دادان وگفتن که باید عمل لاپراسکوپی انجام بشه ویه سری ازمایش خون نوشتن که جوابشو براتون میزارم ممنون میشم که نظرتونو بفرماین واینکه ایا در جواب ازمایش مشکلی نشون داده میشه؟ واگه مشکلی هست مشکلشون چیه
    ممنون

3. mehran25 نوشته است: سلام
    بخاطر مشکل کیست خانمم به پزشگ مراجعه کردیم که دکتر مشکل را عدم ازاد شدن بموقع تخمک تشخیص دادان وگفتن که باید عمل لاپراسکوپی انجام بشه ویه سری ازمایش خون نوشتن که جوابشو براتون میزارم ممنون میشم که نظرتونو بفرماین واینکه ایا در جواب ازمایش مشکلی نشون داده میشه؟ واگه مشکلی هست مشکلشون چیه
    ممنون

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

سلام

در این تست
    قند خون، اوره و Cr نرماله؛
    همسرتون به هپاتیت B مبتلا نیستن؛
    عملکرد غده‌ی تیروئید طببعی هست؛ و
    پرولاکتین ایشون هم نرماله.
    دوست من،
    احتمالا یه برگه‌ای که خروجی CBC هست هم به این برگه پیوست شده؛ اگه اون رو هم دارید همین‌جا قرار بدید.

4. m1989 نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام
    ممنون

سلام

در این تست
    دوست من،
    احتمالا یه برگه‌ای که خروجی CBC هست هم به این برگه پیوست شده؛ اگه اون رو هم دارید همین‌جا قرار بدید.

سلام
    بله یه برگه دیگه هم هست
    هپاتیت؟؟؟!!!!
    نه
    باشه اونم براتون میزارم
    ممنون
    راستی این ازمایشو واسه چی ممکنه نوشته باشن؟؟؟؟؟؟؟

5. لام
    اینم صفحه دوم

ممنون که جواب میدین

6. mehran25 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام
    ممنون

سلام

در این تست
    دوست من،

سلام
    بله یه برگه دیگه هم هست
    هپاتیت؟؟؟!!!!
    نه
    باشه اونم براتون میزارم
    ممنون
    راستی این ازمایشو واسه چی ممکنه نوشته باشن؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول: ام
    اینم صفحه دوم

ممنون که جواب میدین

سلام

این تست یه تست جنراله که برای قبل از بارداری درخواست شده دوست من.
    این CBC هم نرماله و مشکلی وجود نداره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام
    دوهفته است از سوزش ادرار رنج میبرم.به متخصص اورولوژیست مراجعه کردم برام آزمایش نوشت ک آزمایش به شرح زیره؛

color yellow
    app: clear
    spec grav: 1030
    ph:5
    wbc 3-4
    rbc 1-2
    ep.cell 2-3

urine no growth
    creatine 1
    urea 31

مابقی گزینه ها همه Neg. هستن

دکتر گفت چیز خاصی نیست و دو تا قرص با یک شربت واسم نوشت

Tolterodin-Tedapharm1
    محلول Shohls soloution
    با یک قرص قهوه ای رنگ که رنگ ادرار رو عوض می کرد-اسمش یادم نیست

داروهام تموم شده.خودم بررسی کردم دوتا قرصش بیشتر مث مسکن میمونه تا جنبه درمانی داشته باشه.سوزش ادرارم کمتر شده اما هنوز هست متاسفانه.
    تقریبا دو هفته س زندگیم مختل شده.خیلی نگرانم
    علت شروع سوزش هم بعد از یک خودارضایی ک داشتم بود
    خواهش میکنم راهنماییم کنید.متاسفانه به دلیل ی سری شرایط تا اواسط هفته آینده نمیتونم مراجعه حضوری ب پزشک داشته باشم.تو این مدت چیکار کنم؟؟
    دارم دیونه میشم بخدا Sad

ی سوال دیگه از اساتید دارم؛ محلول Shohls soloution کارش چیه؟

8. amirplus نوشته است: سلام
    دوهفته است از سوزش ادرار رنج میبرم.به متخصص اورولوژیست مراجعه کردم برام آزمایش نوشت ک آزمایش به شرح زیره؛

color yellow
    app: clear
    spec grav: 1030
    ph:5
    wbc 3-4
    rbc 1-2
    ep.cell 2-3

urine no growth
    creatine 1
    urea 31

مابقی گزینه ها همه Neg. هستن

دکتر گفت چیز خاصی نیست و دو تا قرص با یک شربت واسم نوشت

Tolterodin-Tedapharm1
    محلول Shohls soloution
    با یک قرص قهوه ای رنگ که رنگ ادرار رو عوض می کرد-اسمش یادم نیست

داروهام تموم شده.خودم بررسی کردم دوتا قرصش بیشتر مث مسکن میمونه تا جنبه درمانی داشته باشه.سوزش ادرارم کمتر شده اما هنوز هست متاسفانه.
    تقریبا دو هفته س زندگیم مختل شده.خیلی نگرانم
    علت شروع سوزش هم بعد از یک خودارضایی ک داشتم بود
    خواهش میکنم راهنماییم کنید.متاسفانه به دلیل ی سری شرایط تا اواسط هفته آینده نمیتونم مراجعه حضوری ب پزشک داشته باشم.تو این مدت چیکار کنم؟؟
    دارم دیونه میشم بخدا Sad

ی سوال دیگه از اساتید دارم؛ محلول Shohls soloution کارش چیه؟

سلام

Telterodine معمولا برای مثانه‌‌های بیش‌فعال تجویز می‌شه و در مواردی هم برای رفع اسپاسم‌های مثانه به کار گرفته می‌شه.
    Shohl's Solution هم معمولا برای کاهش خاصیت اسیدی ادرار تجویز می‌شه.
    اگرچه در آنالیز ادرار شما
    گلبول‌های سفید، گلبول‌های قرمز و سلول‌های اپیتلیال به مقدار کمی مشاهده شده اما همین مقدار کم می‌تونه نشونه‌ی عفونت ادراری خفیف باشه و به نظر من بهتر بود تجویز آنتی‌بیوتیک هم صورت می‌گرفت.
    سوزش شما با خود خودارضایی ارتباطی نداره یعنی فردی که رابطه‌ی جنسی هم داشته باشه و انزال رو تجربه کنه و بعد تخلیه ادرار داشته باشه باز این سوزش خفیف در مجرای ادراری ممکنه به‌وجود بیاد؛ خود انزال منی منظورم هست و علتش همون‌طور که قبلا گفتم به خاطر تغییر PH مجرای ادراری هستش.
    کاری که شما می‌تونید فعلا انجام بدید، مصرف روزانه  6 - 8 لیوان آب هستش که برای همه توصیه می‌شه
    و بعد در هفته‌ی آتی به ارولوژیست مراجعه کنید و برای آنالیز منی و تجویز آنتی‌بیوتیکی که در تاپیک قبلی و اینجا براتون نوشتم با ایشون مشورت کنید.

9. سلام
    7روز بعده تاخیر در پریود ازمایش دادیم اگه میشه نتیجه شو که براتون میزارم برامون توضیحبدید
    ممنون

10. mehran25 نوشته است: سلام
    7روز بعده تاخیر در پریود ازمایش دادیم اگه میشه نتیجه شو که براتون میزارم برامون توضیحبدید
    ممنون

http://www.xum.ir/images/2014/03/27/IMG۲۵۱.jpg

سلام

این تیتراژ، بارداری همسرتون رو تأیید می‌کنه
    با توجه به 7 روز تأخیری که فرمودید، فکر می‌کنم همسرتون هفته‌ی 5 ام بارداری رو سپری می‌کنند و تیتراژ برای این هفته کاملا مناسبه.
    توصیه می‌کنم دوران بارداری رو زیر نظر متخصص طی کنید و مصرف اسید فولیک در 3 ماه اول بارداری با نظر پزشک‌تون ادامه داشته باشه؛ همچنین کمترین بها رو برای تجویزهای خاله‌خانباجی‌های اطراف‌تون قائل بشید!

بسیار خوشحال شدم پدر جوان
    تبریک ما رو پذیرا باشید   

11. yaliz

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من تالاسمی مینور هستم قبل از نامزدی به آزمایشگاه زنتیک مراجعه کردیم اول cbc انجام دادن بعدم به دلیل نبودن کیت الکتروفورسیس آزمایش جایگزین A2 انجام دادن واسه همسرم که مشکلی نبود . اما الان که میخوایم عقد کنیم دوباره به همون آزمایشگاه مراجعه کردیم اما گفتن نمیشه به A2 اعتماد کرد باید الکتروفورسیس انجام بشه ضمنا جواب CBC همسرم کاملا نرمال بود و مثل من علایم مینور بودن را نداشت
    من واقعا نگرانم تروخدا راهنمایی کنید چقد امکان داره جوابش مغایر با A2 باشه ؟
    ضمنا من جایی خوندم که شخص مینور امکان داره هموگلوبین بالایی داشته باشه چقد صحت داره ؟؟
    چون همسرمhb:16
    Rbc:5.53
    hgb:16.7
    hct:47.3%
    mcv:85.5
    mc h:30.2
    mchc:35.3
    rdw_cv:11.1%
    rdw_sd:41
    plt:245

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

12. با سلام
    نقل از توضیح قبلی جناب دکتر در مورد آزمایش

اسپرموگرام خودم

آزمایش هسرم را نیز در اینجا قرار میدهم تادر این مورد نیز راهنمائی بفرمائید.  فاصله ی سنی من از همسرم 11 سال است.

با تشکر فراوان

======
    -----------------

13. yaliz نوشته است: سلام من تالاسمی مینور هستم قبل از نامزدی به آزمایشگاه زنتیک مراجعه کردیم اول cbc انجام دادن بعدم به دلیل نبودن کیت الکتروفورسیس آزمایش جایگزین A2 انجام دادن واسه همسرم که مشکلی نبود . اما الان که میخوایم عقد کنیم دوباره به همون آزمایشگاه مراجعه کردیم اما گفتن نمیشه به A2 اعتماد کرد باید الکتروفورسیس انجام بشه ضمنا جواب CBC همسرم کاملا نرمال بود و مثل من علایم مینور بودن را نداشت
    من واقعا نگرانم تروخدا راهنمایی کنید چقد امکان داره جوابش مغایر با A2 باشه ؟
    ضمنا من جایی خوندم که شخص مینور امکان داره هموگلوبین بالایی داشته باشه چقد صحت داره ؟؟
    چون همسرمhb:16
    Rbc:5.53
    hgb:16.7
    hct:47.3%
    mcv:85.5
    mc h:30.2
    mchc:35.3
    rdw_cv:11.1%
    rdw_sd:41
    plt:245

======
    -----------------

سلام

نتیجه‌ی این CBC نرماله دوست من و تالاسمی مینور منتفیه!

14. rabin78 نوشته است: با سلام
    نقل از توضیح قبلی جناب دکتر در مورد آزمایش

اسپرموگرام خودم

آزمایش هسرم را نیز در اینجا قرار میدهم تادر این مورد نیز راهنمائی بفرمائید.  فاصله ی سنی من از همسرم 11 سال است.

با تشکر فراوان

======
    -----------------

سلام

CBC، پرولاکتین و قند خون همسرتون نرماله؛ به انگل توکسوپلاسما و هپاتیت B مبتلا نیستن و نسبت به سرخجه مصون هستن
    اما نکته‌ی مهمی که وجود داره اینه که مقدار TSH در تست بالاتر از مقدار نرماله و این می‌تونه بیانگر هیپوتیروئیدیسم باشه که بارداری رو سخت می‌کنه
    به متخصص غدد مراجعه کنید تا برای ایشون لووتیروکسیـن درخواست بشه.

15. سلام خسته نباشید من دانشجوی پزشکی ام  و تازه استاژر شدم که در رابطه با خودم می خواستم یک مشورتی باهاتون بکنم
    شرح حال : خانم -23 ساله -که حدودا سه ماهه یک لنفادنوپاتی زیر 1 سانت در ناحیه گردن دارم و دوماه پیش یک CBC/diff دادم که WBC 4.7داشتم با% LYM:39  و بقیه موارد در رنج نرمال بود  جای نگرانی وجود دارد ؟ پلاکت و RBC و... هم در رنج نرمال بود.

======
    -----------------

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 8 از 12
رفتن به صفحه :    ... 8   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید