شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2   

نگرانی در مورد ایدز

1. سپیده جان ، فقط یک مشکلی هست . من چند روز پیش با خانومم رابطه محافظت نشده داشتم

نمیدونم چرا ولی شد . حالا ترسم بیشتر شده . چون ممکنه آلودیگیم بعد از 40 روز . . . . . .

میخوام دوباره تست بدم اما نمیدونم کدوم رو ! آنتی بادی یا آنتی ژن .  من شندیدم آنتی ژن بعد از یه مدتی دیگه جواب نمیده . درسته ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. befermatooo نوشته است: سپیده جان ، فقط یک مشکلی هست . من چند روز پیش با خانومم رابطه محافظت نشده داشتم

نمیدونم چرا ولی شد . حالا ترسم بیشتر شده . چون ممکنه آلودیگیم بعد از 40 روز . . . . . .

میخوام دوباره تست بدم اما نمیدونم کدوم رو ! آنتی بادی یا آنتی ژن .  من شندیدم آنتی ژن بعد از یه مدتی دیگه جواب نمیده . درسته ؟

شما تو پیام خصوصی از من خواستین که در مورد پستتون نظر بدم.

رابطه ی شما طبق گفته های خودتون که آلت تون زخمی نبوده و آلتتونو اون خانم فقط 10 ثانیه تو دهانشون نگه داشتن و تازه شما که نمیدونین اون خانم به ویروس مبتلا بوده، به نظر من (برا nامین بار) احتمال آلودگی شما بسیار پایینه و ازونجایی که استرس دارین که آلوده شدین یا نه، هر علامتی که در شما ظاهر میشه رو از علائم ویروس میدونین و هر روز یا هر هفته میرین تست میدین که قبلا بهتون گفتم که برا تشخیص آلودگی به ویروس فقط و فقط دو تا آزمایش لازم  و کافیه:

اولین تست سه ماه بعد از رابطه.
    دومین تست سه ماه بعد از تست اول (6 ماه بعد از رابطه).

و اگه جواب منفی بود یعنی شما آلوده نیستین.

بازم میگم احتمال ابتلای شما بسیار پایینه. ولی محض احتیاط  سعی کنین با همسرتون با کاندوم رابطه داشته باشین.  

به زندگیتون برسین و یه کم صبور باشین. دیگه حرفی برا گفتن ندارم.

3. befermatooo نوشته است: سپیده جان ، فقط یک مشکلی هست . من چند روز پیش با خانومم رابطه محافظت نشده داشتم

سلام دوست عزیز
    اول به جهت تاخیر عذر خواهی میکنم
    ببینید خدمت شما گفتم که تا اینجا آزمایشات شما منفی بوده و این جای بسیار امیدوارید داره و اینکه اصلا نمیدونید اون خانم الوده بودن یا نه و اینکه تایم رابطه خیلی کوتاه بوه پس ریسکش خیلی برا مبتلا شدن خودتون کمه.و تا شما مثبت نشید که خانمتون مثبت نمیشن و راه فهمیدنش آزمایشات شماست که توصیه کردم دوباره 3 ماه بعد تکرار کنید و تا اون موقع به زندگیتون بپردازید.اما واقعا تو روابطتتون دقت کنید به جهت اطمینان و تا این برهه واقعا سعی کنید بدون محافظت رابطه نداشته باشید چون اینکه یه خانم از آقا به ایدز مبتلا بشه شانسش 20 برابر بیشتز از خانم آلوده به آقاست.

اینکه اینرو نوشتم باعث نشه دوباره نگران بشید فقط به جهت اطمینان چون بنده احتمال میدم 3ماه بعد هم جواب باز منفی خواهد شد.
    در مورد ازمایش هم دکترها معمولا الایزا براتون مینویسن که میشه همون انتی بادی و در واقع سطح پاسخ ایمنی شماست.حتی وسترن بلات مراحل آخر هم آنتی بادیه اما آزمایش های آنتی ژنی هم اگر نیاز ببینن درخواست میکنن اما معمولا ماههای اول.شما به جواب آزمایشها اعتماد کنید  و  این استرس رو  از خودتون  دور کنید که مثلا هی چند ماه یه بار آزمایش بدید.

4. با سلام
    ببخشید که اینجا سوالمو میپرسم
    چندتا سوال داشتم
    1- اگه دختری ایدز داشته باشه از طریق بوسیدن لب های پسر ممکنه که پسر هم دچار بیماری ایدز بشه؟
    2- اگه دختری ایدز داشته باشه و پسر سالم باشه و دختر اقدام به ساک زدن الت تناسلی پسر بکند ایا ایدز از دختر به پسر منتقل میشود؟

ممنون

5. samir67 نوشته است: با سلام
    ببخشید که اینجا سوالمو میپرسم
    چندتا سوال داشتم
    1- اگه دختری ایدز داشته باشه از طریق بوسیدن لب های پسر ممکنه که پسر هم دچار بیماری ایدز بشه؟
    2- اگه دختری ایدز داشته باشه و پسر سالم باشه و دختر اقدام به ساک زدن الت تناسلی پسر بکند ایا ایدز از دختر به پسر منتقل میشود؟

ممنون

سلام

دو نکته ی کلی:

1. در بزاق هم ویروس HIV وجود داره.
    2. احتمال انتقال ویروس از زن به مرد به مراتب کمتره.

اما در مورد سوالاتون:

1. در بوسه ی خشک خطری نیست اما در بوسه ی خیس (فرنچ کیس) درصورت وجود زخم یا جراحت در دهان، ریسک بیشتر میشه.
    2. در صورت وجود زخم و جراحت روی آلت شما یا در دهان دوستتون، ریسک افزایش پیدا میکنه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام
    من اصولا شخصی هستم ک زیاد میرم استخر
    اخیرا شایعاتی شنیدم که میگن بیماری ایدز از طریق آب استخر در صورتی که زخمی رو بدن وجود داشته باشه منتقل میشه و از این بابت کمی نگران شدم چون من معمولا به خاطر بیدقتی در انجام کارهام همیشه یک زخم رو بدنم دارم.
    میشه لطفا من رو راهنمایی کنید؟
    با سپاس

7. با سلام.اول از همه از زحمات شما قدردانی میکنم.اقای دکتر من میخوام سفری برم تایلند.من خیلی تو رابطه محتاطم.ولی بازم نگرانم.میخواستم بدونم اگه از کاندوم استفاده کنم چون بهرحال بازم ترشحات مهبل به بدنم خواهد خورد یا با بدنش تماس خواهم داشت امکان چه بیماریهایی هست که منتقل شود؟ایا اصلا این امکان هست؟خواهش میکنم جواب منو زود بدین.نمیخوام یه عمر پشیمون شم

8. sara_20 نوشته است: سلام
    من اصولا شخصی هستم ک زیاد میرم استخر
    اخیرا شایعاتی شنیدم که میگن بیماری ایدز از طریق آب استخر در صورتی که زخمی رو بدن وجود داشته باشه منتقل میشه و از این بابت کمی نگران شدم چون من معمولا به خاطر بیدقتی در انجام کارهام همیشه یک زخم رو بدنم دارم.
    میشه لطفا من رو راهنمایی کنید؟
    با سپاس

دوست عزیز
    باید خدمتتون عرض کنم هنوز هیچ مرجع رسمی و علمی چنین چیزی رو مطرح نکردن و اصلا تایید شده نیست.این شایعات و اشتباهات بیشتر از طریق افراد ایجاد میشه چون اصلا شناخت صحیحی از بیماری و ویروس و...ندارن.بهتر در مورد ایدز و نحوهای انتقالش کمی سرچ کنید تا خیالتون راحت بشه

9. siyavash4 نوشته است: با سلام.اول از همه از زحمات شما قدردانی میکنم.اقای دکتر من میخوام سفری برم تایلند.من خیلی تو رابطه محتاطم.ولی بازم نگرانم.میخواستم بدونم اگه از کاندوم استفاده کنم چون بهرحال بازم ترشحات مهبل به بدنم خواهد خورد یا با بدنش تماس خواهم داشت امکان چه بیماریهایی هست که منتقل شود؟ایا اصلا این امکان هست؟خواهش میکنم جواب منو زود بدین.نمیخوام یه عمر پشیمون شم

دوست عزیز
    باید بگم بهتر بدونید هر چقدر هم که محتاط باشید باز هم ممکن دچار مشکل بشید برای اینکه ممکن فرد در مرحله بدون علامت بیماری باشه و یا شما علائم رو با چیزهای دیگه اشتباه بگیرید و رابطه داشته باشید و همین بارتون مشکل ساز بشه.
    اما در مورد بیماریها باید بدونید ایدز و هپاتیت خیلی زیاد توسط کاندوم از انتقالشون پیشگیری میشه اما خب در رابطه جنسی دهانی اگر شما با آلت یه خانم در تماس باشید چون حفاظتی نیست ریسک برمیگرده.
    اما مووارد دیگه مثل زگیل و یا تبخال تناسلی،مثلا ظاهر زگیل تناسلی وقتی مواردش خیلی کمه میتونه حتی مثل جوش هم به نظر بیاد و در صورت تماس با اونها خصوصا اگر مرحله ترشح باشه مبتلا مشید مثلا اگر منطقه آلوده گسترده باشه ی حتی در جایی مثل مابین مقعد و واژن جوشها رو داشته باشن حتی اگر شما کاندوم هم داشته باشید ممکن بیضه ها و یا نقاط بالاتر و یا پایینتر و حتی بدن هم آلوده بشه. در مورد تبخال هم وضعیت همینطوره
    بعلاوه احتمال داره مبتلا به سوزاک و یا سیفلیس هم بشید و چون ممکن فرد در مرحله بدون علامت باشه خطر برای شما چندین برابره مثلا در سوزاک تقریبا 50 درصد خانمها بدون علامت هستن اما مبتلا

حالا علاوه بر بیمار شدن خودتون برخی از این بیماریها درمان ندارند و ویروس مدتها در بدن شما باقی میمونه وممکن به همسرتون منقل بشه و حتی فرزند آینده تون رو هم ناخواسته آلوده کنید مثلا تبخال تناسلی و یا زگیل و یا سیفلیس
    اینها مهمترینها بودن که گفتم و خیلی بیماری دیگه رو هم میشه براتون بشمارم.بهترین کار اینه برید تو گوگل و بیماریهای منتقله از راه جنسی رو بزنید تا براتون انواع بیاریها و حتی تصاویرشون رو نشون بده و ببنید که واقعا یک لحظه هیچ ارزشی نداشته برای این همه استرس

اتفاقا ا
    گر تو سایت هم بگردید یکی از دوستان تو عید تایلند رفته بودن و در رابطه دچار مشکل شده بودن و واقعا استرس ابتلا به ایدز داشت داغونشون میکرد میتونید پستهارو بخونید و ببنید آیا ارزش داره یا نه
    اما توصیه میکنم  هرگز و هرگز اینکارو نکنید و به آینده و همسرو فرزندتون فکر کنید و خویشتن داری کنید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  10. siyavash4 نوشته است: با سلام.اول از همه از زحمات شما قدردانی میکنم.اقای دکتر من میخوام سفری برم تایلند.من خیلی تو رابطه محتاطم.ولی بازم نگرانم.میخواستم بدونم اگه از کاندوم استفاده کنم چون بهرحال بازم ترشحات مهبل به بدنم خواهد خورد یا با بدنش تماس خواهم داشت امکان چه بیماریهایی هست که منتقل شود؟ایا اصلا این امکان هست؟خواهش میکنم جواب منو زود بدین.نمیخوام یه عمر پشیمون شم

سلام

دوست من
    خواهر عزیزم سپیده خانم نمیخوام بگم نصیحت اما توصیه های دلسوزانه و اساسی شونو کردن و شما بارها پست ایشونو بخونین.
    به هر حال من فکر میکنم شما تصمیمتونو گرفتین و الان بلیط هم دستتونه! بنابراین چند نکته رو خدمتتون عرض میکنم:

1. این کشور همونطور که همه اطلاع دارن بخش اعظم اقتصادش شامل همین جذب توریست، روابط جنسی و تن فروشیه. افرادی که اونجا هستن یه کارت سلامتی (Health Card) دارن. شما اولین کاری که میکنی کارتشونو چک کن مخصوصا تاریخش.
    2. بدن طرفو کامل بررسی کن که زخم یا جراحتی نداشته باشه به خصوص در ناحیه ی آلت تناسلیش.
    3. استفاده از کاندوم دوبل در حین کل رابطه حتی رابطه ی دهانی.  
    4. بدن خودت رو هم چک کن که آسیب دیده نباشه.

در فروم زیر هم صجبت های خوبی کردیم حتما مطالعه کن.

علایم مربوط به استرس مبتلا شدن به hiv

امیدوارم خوش بگذره!

11. باسلام از اینکه وقت برای راهنمایی میزارین بینهایت ممنون.یه جا خوندم ممکن زگیل داخل مهبل باشه.چون ممکنه ترشحات مهبل به بدنم بخوره اگه از شرت بلند استفاده کنم پیشگیری میشه؟یا ممکنه از پارچه هم ویروس رد بشه؟و اگر من با بدن طرف تماس داشته باشم یا صورتشو ببوسم البته بعداز چک کردن بدنش احتمال انتقال هست؟ببخشید یه سوال دیگه داشتم.من یه جا خوندم استفاده از دو کاندوم روی هم توصیه نمیشه و احتمال پارگی هست.ایا درسته؟شرمنده زیاد شد سوال.بزارین به حساب نگرانی.تا به حال با کسی که نمیشناختم نبودم تازه اونم بدون کاندوم نبود

12. سلام ببخشید من همون آدم وسواسی و به اصطلاح جون عزیزی هستم که قبلا هم پست داده بودم حالا برام دیروز یه داستانی پیش اومده که کمی دچار استرسم کرده دیروز تو خیابون راه می رفتم یه نفر خورد بهم تو رو خدا نخندید حس می کنم چیزه تیزی دستش بوده شایدم قسمت ضخیم لباسش بود شاید هم ناخنش آیا امکان داره مثلا سوزنی دستش باشه و اون سوزن حاوی ویروس hiv باشه بعدش هم من کل دستم رو دیدم نه جای قرمز یا ضخمی و سوزنی بود نه تو رفتگی فقط حس من هستش تو رو خدا نخندین من استرس دارم!!

13. miladamiri نوشته است: سلام ببخشید من همون آدم وسواسی و به اصطلاح جون عزیزی هستم که قبلا هم پست داده بودم حالا برام دیروز یه داستانی پیش اومده که کمی دچار استرسم کرده دیروز تو خیابون راه می رفتم یه نفر خورد بهم تو رو خدا نخندید حس می کنم چیزه تیزی دستش بوده شایدم قسمت ضخیم لباسش بود شاید هم ناخنش آیا امکان داره مثلا سوزنی دستش باشه و اون سوزن حاوی ویروس hiv باشه بعدش هم من کل دستم رو دیدم نه جای قرمز یا ضخمی و سوزنی بود نه تو رفتگی فقط حس من هستش تو رو خدا نخندین من استرس دارم!!

دوست عزیز
    باید بدونید این استرسها اصلا خنده دار نیست اما وجودشون هم با این شدت اصلا صحیح نیست چون باعث وسواس کری براتون میشه و باعث میشه آرامشتون رو ازد دیت بدید پس توصیه میکنمک اینقدر ذهنتون پیرامون اینز نچرخه چون جمعیت آلوده اونقدر نیست که هر روز شما با یه مورد در تماس باشید و اینکه در تمامی مواجهها ریسک وجود نداره .پس کمتر به این موارد فکر کنید
    اما در مورد موضوع شما:ممکن چیزی واقعا بهتون خورده باشه اما این چیز میتونه به قول خودتون ناخن باشه و یا حتی دکمه لباس اون فرد پس نمیشه به این راحتی نظر داد.ثانیا امکان آلوده بودن اون فرد و یا حتی اون چیز (اگر بوده)خیلی خیلی کم و ضعیفه شاید به هزارمم نرسه و در نهایت احتمال انتقال با یکبار وراد شدن ویروس به  بدنه که خب تو مطالعات داریم ریسک ورود سوزن و آلوده شدن فرد در اثر تماس با سوزن حتما آلوده 0/5 تا 2 درصد پس حساب کنید تا فرض تمامی این احتمالها ریسک ابتلای شما به ایدز بسیار بسیار نادر و یا بهتره بگم غیرممکن چون اصلا شما نمیدونید چی باهاتون تماس داشته و اصلا اون فرد آلوده بوده یا نه و.....

در شرایطی هم که چنین موردی راتون پیش میاد حتی اگر زخم و یا موردی نمیبینید برای کاهش نگرانیتون خوب دستتون رو با آب و صابون شتشو بدید.در کل دوست عزیزم نگران نباشید

14. newboy

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان ممنون یمشم به این سوال من جواب بدین این سوال یک ماهیه ذهن منو در گیر کرده
    ایا خون کسی که ایدز داشته باشه به سر الت تناسلی پسری برخورد کنه اون پسر مبتلا به ویروس ایدز میشه؟؟
    من تویه باشگاه دیدم کسی با خون دستش ور میره و بعد من رفتم به اون وسیله دست زدم هواسم نبود تو رختکن دستم به سر آلتم برخورد کرد
    همش میترسم که ایدز گرفته باشم باور کنید همش استمنا میکنم که ویروس ایدز و بیارم بیرون
    روز سه چهار بار لباسامو عوض میکنم که مادرم بشوره ممنون میشم جواب سوالامو بدین و کمکم کنید

15. newboy نوشته است: سلام دوستان ممنون یمشم به این سوال من جواب بدین این سوال یک ماهیه ذهن منو در گیر کرده
    ایا خون کسی که ایدز داشته باشه به سر الت تناسلی پسری برخورد کنه اون پسر مبتلا به ویروس ایدز میشه؟؟
    من تویه باشگاه دیدم کسی با خون دستش ور میره و بعد من رفتم به اون وسیله دست زدم هواسم نبود تو رختکن دستم به سر آلتم برخورد کرد
    همش میترسم که ایدز گرفته باشم باور کنید همش استمنا میکنم که ویروس ایدز و بیارم بیرون
    روز سه چهار بار لباسامو عوض میکنم که مادرم بشوره ممنون میشم جواب سوالامو بدین و کمکم کنید

سلام

حالا چرا اینفدر لباساتو میشوری!!
    دوست من، اگه اون خون روی وزنه بیشتر از چند دقیقه مونده باشه، به فرض اینکه اون طرف هم  آلوده باشه، امکان آلودگی نیست چون ویروس HIV در محیط خارج از بدن نمیتونه بیشتر از چند دقیقه زنده بمونه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 6
رفتن به صفحه :    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید