شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

چگونه حامله نشویم - سوال و جواب

1. با سلام به دكتر رهام عزيز
    بااجازه ايشون
    بعد ازكلى جستجو تورفرنس ايراني وخارجي وپرسيدن از چندتا متخصص بالاخره فهميدم پيشاب اسپرم نداره يا اونقدرام نيس كه باعث استرس بشه
    چون نه جهش داره نه مقدار لازم واسه بارداري
    تو روخدا اينقد استرس وارد نكنيد به مردم
    اوناييم كه ميگن با پيشاب باردارشدن جز موارد خيلييييييي خيليييي نادري هست كه مني با پيشاب قاطي ميشه

2. Raha68r نوشته است: با سلام به دكتر رهام عزيز
    بااجازه ايشون
    بعد ازكلى جستجو تورفرنس ايراني وخارجي وپرسيدن از چندتا متخصص بالاخره فهميدم پيشاب اسپرم نداره يا اونقدرام نيس كه باعث استرس بشه
    اوناييم كه ميگن با پيشاب باردارشدن جز موارد خيلييييييي خيليييي نادري هست كه مني با پيشاب قاطي ميشه

باسلام

اینجا کسی به کسی استرس وارد نمیکنه

بله با پیشاب احتمال بارداری خیلی کمه ولی احتمالش هست بستگی به شرایط مرد داره تو چه وضعی باشه

دقت کرده باشید خانمای گل یا اقایون موقع سوال اخرش میتوسین توروخدا جواب بدین خیلی نگرانم یا امثال این حرفا
    با حتی بضی ها اول زندگیشونه از از روش های جلوگیری اضظراری اگاهی ندارن

یا حتی گاه سوال پرسیدن از روی لباس رابطه داشتیم و .... ایا احتمال بارداری هست

این ها نشون دهتده عدم اگاهی کامل هست به خاطر همین خانمای عزیز دچار استرس نگرانی میشن که همین استرس نگرانی باعث عمده مشکلاتی ماندد بهم خوردن عادت ماهانه میشه

تو پاسخگویی ها همیشه توصیه بر این شده استرس نگرانی نداشته باشین

مدیریت سایت هم کلی مطالب راجب همین موضوع گذاشتن ولی خانم های عزیز سری به این مطالب اموزشی مفید نمیزنن

تشکر و تقدیر از شما به خاطر اشاره به این موضوع

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Raha68r نوشته است: با سلام به دكتر رهام عزيز
    بااجازه ايشون

سلام،

خیلی خوب است که برای رسیدن به پاسخ سوال تان از چندین منبع کسب اطلاع کردید،
    همانطور که در بالا هم اشاره شده، اگر همین سایت را هم به دقت جستجو می کردید به پاسخ سوالتان میرسیدید، توجه شما را به پست زیر که بیش از 9 سال پیش پست شده جلب می کنم:

آیا ترشحات قبل از انزال آقایان و پیشاب خاصیت باروری دارند یا خیر؟؟

مدیریت سایت

4. سلام خسته نباشید. من آخرین بار ۲۸ مرداد  روز ۱۶ قاعدگی رابطه بدون دخول داشتم حتی منی هم فک نمیکنم که با واژنم تماس داشته باشه  به همین دلیل یه ساعت بعد  دو قرص اچ دی و ۱۲ ساعت بعد دو قرص دیگه خوردم به روش اورژانسی که فک کنم سه هفته از انقضاش گذشته بود   دو هفته بعد سر موعد پریودم که سی روزه اس پریود شدم و دیگه بیخیال ماه بعد هم دوباره سر موعد پریود شدم  در طی این مدت هیچ رابطه ای نداشتم    ولی این بار خونریزی پریودم که همیشه هفت روزه است این بار طول کشید و من ۱۷ روز خونریزی داشتم که باعث شد دکتر رفتم و برام سونو نوشت. سونو رو که دادم گفتن یه کیست به اندازه ۵۴*۵۵  میلیمتر در تخمدان راست وجود داره و قرص روکین بهم دادن برای سه ماه. حالا سوال من اینه آیا ممکنه من باردار باشم و اون کیست نباشه و ساک حاملگی باشه و دکتر نفهمیده باشه!؟     حس میکنم یه کم شکمم بزرگ شده خیلی استرس دارم      لطفا زود جواب بدید خیلی اعصابم خورده همش فکر میکنم حامله ام😭😭

5. Ladantahmasbi نوشته است: سلام خسته نباشید. من آخرین بار ۲۸ مرداد  روز ۱۶ قاعدگی رابطه بدون دخول داشتم حتی منی هم فک نمیکنم که با واژنم تماس داشته باشه  به همین دلیل یه ساعت بعد  دو قرص اچ دی و ۱۲ ساعت بعد دو قرص دیگه خوردم به روش اورژانسی که فک کنم سه هفته از انقضاش گذشته بود   دو هفته بعد سر موعد پریودم که سی روزه اس پریود شدم و دیگه بیخیال ماه بعد هم دوباره سر موعد پریود شدم  در طی این مدت هیچ رابطه ای نداشتم    ولی این بار خونریزی پریودم که همیشه هفت روزه است این بار طول کشید و من ۱۷ روز خونریزی داشتم که باعث شد دکتر رفتم و برام سونو نوشت. سونو رو که دادم گفتن یه کیست به اندازه ۵۴*۵۵  میلیمتر در تخمدان راست وجود داره و قرص روکین بهم دادن برای سه ماه. حالا سوال من اینه آیا ممکنه من باردار باشم و اون کیست نباشه و ساک حاملگی باشه و دکتر نفهمیده باشه!؟     حس میکنم یه کم شکمم بزرگ شده خیلی استرس دارم      لطفا زود جواب بدید خیلی اعصابم خورده همش فکر میکنم حامله ام😭😭

سلام عزیزم

وقتی دخولی نبوده منی هم  تماس نداره پس چرا الکی استرس دارین نگرانین  اصلا نه استرس داشته باشین نه نگران باشین شما باردار نیستید

با این که سه هفته گذشته از تاریخ انقضا ولی تاثیری میگذاره عوارض هم میتوته داشته باشه

قرص روکین هم میتوته برا جلوگیری از بارداری استفاده شه هم باعث تنظیم پریودتون میشه هم باعث میشه کیست از بین بره

این از عوارض قرصه که شما حس میکنین شکمتون بزرگ شده این قرص میتونه نفخ بیاره
    یا اینکه شما از نگرانی و استرس به خودتون القا میکنین که شاید باردارم و تصور میکنین شکمتون بزرگ شده

از عوارض شایع این دارو میشه گفت

حالت تهوع
        استفراغ
        سردرد
        نفخ
        حساس شدن نوک پستان
        ورم مچ پا
        تغییر وزن
        خونریزی واژن بین دوره ها یا بی نظمی در دوره های عادت ماهیانه
        اگر دو دوز متوالی را مصرف نکردید برای انجام آزمون بارداری با پزشک خود تماس بگیرید.
        افزایش فشار خون
        تغییرات غیر طبیعی در خونریزی واژن
        بالابودن سطح پتاسیم خون( ضعف ماهیچه، کاهش ضربان قلب).
        تنگی نفس ناگهانی
        درد قفسه سینه/ دست چپ
        عرق کردن غیر طبیعی
        سرگیجه
        سرفه خونی
        بی حس شدن دست و پا
        ضعف ناگهانی
        ضعف در یک سمت بدن
        تغییر دید ناگهانی
        لکنت زبان
    نگرانی واسترس شما باعث نامنظم شدن عادت شما میشه پس لطفا نه استرس و نگرانی داشته باشین

6. باسلام
    من20سال سن دارم ودر 12مردادیک رابطه بدون دخول داشتم ومنی هم رو واژنم ریخنه نشده.ولی میترسم یه موقع دست حاوی پیش اب به بیرون دستکاه تناسلیم برخوردکرده باشه.بعد از ان هم 3بار به طور طبیعی مثل دفعات قبل پریودشدم واز بی بی چک هم 2بار به تازگی استفاده کرده و منفی بوده.الان کمی درد درقسمت زیردلم دارم وترشحات زیادشده وبه رنگ قهوه ای تیره جسبناکه بدون سوزش وخارش ندارم درضمن من پریودی منظمی دارم وحدود1سال است که منظم از قرص روکین استفاده میکنم...علت این درد میتواند بارداری خارج از رحمی باشد (دردشدید نیست)؟اصلا هم علائم بارداری ندارم...امروزم سونو تخمدان وضمائم دادم که سالم بودن

7. aseman380 نوشته است: باسلام
    من20سال سن دارم ودر 12مردادیک رابطه بدون دخول داشتم ومنی هم رو واژنم ریخنه نشده.ولی میترسم یه موقع دست حاوی پیش اب به بیرون دستکاه تناسلیم برخوردکرده باشه.بعد از ان هم 3بار به طور طبیعی مثل دفعات قبل پریودشدم واز بی بی چک هم 2بار به تازگی استفاده کرده و منفی بوده.الان کمی درد درقسمت زیردلم دارم وترشحات زیادشده وبه رنگ قهوه ای تیره جسبناکه بدون سوزش وخارش ندارم درضمن من پریودی منظمی دارم وحدود1سال است که منظم از قرص روکین استفاده میکنم...علت این درد میتواند بارداری خارج از رحمی باشد (دردشدید نیست)؟اصلا هم علائم بارداری ندارم...امروزم سونو تخمدان وضمائم دادم که سالم بودن

سلام عزیزم خوبی
    جای هیچ نگرانی نیست نه بارداری نه چیزی  وقتی دخول صورت نگرفته با دستو اینا بارداری صورت نمیگیره اسپرم تو شرایط خاصی زنده هست خارج از اون میمیره

در مورد ترشح هم باز جای نگرانی نیست عادیه به خاطر دلایل متفاوتی میتونه باشه مثل
    تخمک گذاری. در طی فرایند آزاد شدن تخمک تجربه ترشحات قهوه ای تیره یا لکه بینی غیر معمول نیست آن معمولاً فقط چند روز طول می کشد.
    خونریزی آندومتر. خونریزی آندومتر وقتی رخ می دهد که بمقداری از دیواره رحم در طول چرخه قاعدگی ترشح نکند این ممکن است درست بعد از به پایان رسیدن چرخه قاعدگی و یا درست قبل از چرخه بعدی رخ دهد از آنجا که خون کهنه است آن قهوه ای تیره رنگ می شود.
    بقیه موارد با توجه به سنتون و پزشک که مراجعه کردین تو شما صدق نمیکنه

8. پس از تخلیه منی توسط آقا در واژن  ارضا شدن دوباره زن مانع از بارداری میشود

9. 1366r نوشته است: پس از تخلیه منی توسط آقا در واژن  ارضا شدن دوباره زن مانع از بارداری میشود

خیر. هیچ ارتباطی نداره.

10. باسلام
    من چندروز پیش سوالم را مطرح کردم ولی جواب زیاد ارامم نکرد چون تقریبا باسوال مرتبط نبود.
    بعد از 4بار پریود شدن و2بارمنفی نشان دادن بی بی چک بعد از رابطه(رابطه 4ماه پیش بوده بدون دخول)دیگربارداری خارج از رحم ،عادی،پوچ...منتفی است؟

11. سلام من ده روز بعد از پریودیم رابطه ی مقعدی داشتم(پرده دارم)وتمام آبی که در مقعدم ریخته شد از واژنم خیلی غلیظ و سفید رنگ با مقدار خیلی کمی خون بیرون اومد و از اون موقع به بعد دلپیچه دارم قفسه ی سینم درد میکنه و نفسم میگیره شبا هم بعد از شام بالافاصله حالت تهوع بهم دست میده الان سوالی که دارم اینه احتمال بارداری وجود داره؟

======
    ویرایش شده توسط ناظر انجمن
    علت ویرایش: انتقال به تاپیک مرتبط
    -----------------

12. سلام.خسته نباشید.22ساله ام.سیکل 28روزه دارم.11آبان شروع پریودیم بود و 14 آبان رابطه ی محافطت نشده داشتم.1ساعت بعد قرص 1/5خوردم و 12 ساعت بعد هم یک قرص 1/5دیگه.چن ساعت بعداز مصرف قرصا پریودیم قطع شد.از 16 آبان زعفران دم کرده مصرف کردم.و 18 آبان لک بینی بود و 19 آبان خونریزی مث پریودیک تا 23 ادامه داش.میخواستم ببینم این خونریزی بخاطر مصرف قرصاس یا اون زعفرونی ک خوردم باعث شده خون پریودیم ک قط شده بود رو دوباره ب جریان بندازه؟ بارداری اینجا اتفاق افتاده؟
    سوال بعدیم اینه ک دوره ی تخمک گداری من از 21آبان تا 27 آبان میشه و طبق اینکه اسپرم 7_8روز زنده میمونه.  از 14ام  تا21 حتی بعداز مصرف قرص ها اسپرمی زنده میمونه ک ب زمان تخمک گذاری سیکلم برسه.ممکنه اینجا بارداری اتفاق بیفته ؟من خیلی نگران این مسئله شدم.و نمیدونم بایداز کی حساب کنم واسه بی بی چکتا21روز  بشه ،از 14 ک روز رابطه بوده یا 21ام ک تخمکگداریم بوده؟دوسه روزی هم هس ک دل درد دارم وسطای دلم و گاهی زیر دلم.

13. باسلام.من دوماه پیش سقط با شیاف داشتم..ک پنج روز بعدش که رفتم سونو هیچ بقایایی نمونده بودو از روز سقط ده روز خونریزی داشتم و تموم‌.تقریبا ده روز بعدش نزدیکی داشتم ک مشکوک بود بلافاصله قرص اورژانسی ک دوتاییس خوردم یکی همونموقع یکی دوازده ساعت بعد...دو سه روز بعدش پریود شدم و کلا سه روز طول کشید خیلی کم بود.ازشب سوم قرص روکین رو شروع کردم.دکترم بهم گف یک هفته جلوگیری با وسیله ای  دیگه هم داشته باشم بعدش دیگه نگران نباشم..و من دوازدهمین قرص بود ک نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم و من پیگیرنشدم.و چند روزه حالا حالت تهوع دارم و یک هفته پیش شدیدا نفخ داشتم.حالاسوالم اینه که احتمال داره باردارشده باشم؟ایا اون سه روز ک خونریزی کم بود ینی باردارنشدم؟

14. Fatemeh9814fa نوشته است: باسلام.من دوماه پیش سقط با شیاف داشتم..ک پنج روز بعدش که رفتم سونو هیچ بقایایی نمونده بودو از روز سقط ده روز خونریزی داشتم و تموم‌.تقریبا ده روز بعدش نزدیکی داشتم ک مشکوک بود بلافاصله قرص اورژانسی ک دوتاییس خوردم یکی همونموقع یکی دوازده ساعت بعد...دو سه روز بعدش پریود شدم و کلا سه روز طول کشید خیلی کم بود.ازشب سوم قرص روکین رو شروع کردم.دکترم بهم گف یک هفته جلوگیری با وسیله ای  دیگه هم داشته باشم بعدش دیگه نگران نباشم..و من دوازدهمین قرص بود ک نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم و من پیگیرنشدم.و چند روزه حالا حالت تهوع دارم و یک هفته پیش شدیدا نفخ داشتم.حالاسوالم اینه که احتمال داره باردارشده باشم؟ایا اون سه روز ک خونریزی کم بود ینی باردارنشدم؟

سلام عزیزم خوبی

حالت تهوع و نفخ از عوارض قوص روکین هست

اگه تو هغت قرص اول موقع نزدیکی همراه مصرف قرص پیشگیری مثلا با استفاده از کاندوم یا انزارل خارج از واژن باشه و بقیه قرص هارو کامل مصرف کرده باشین و سر وقت احتمال بارداری نیست
    اون سه روز هم که پریود شدین یعنی بارداری نبوده کم یا زیاد بودن یا نامنظم شدن هم میتونه از مصرف دارو و استرس نگرانی باشه

اگه خیلی شک داشتین و نگران بودین میتونین با تست خونگی خیال خودتون راحت کنید

15. سلام ببخشيد من يك آذر رابطه جنسي بدون دخول داشتم عذر ميخام يني به صورت لاپايي ! و نامزدم قبل از اينكه متوجه ارضا شدن شه همچنان به رابطه ادامه داد و بعد متوجه شدم آب مني ش هم روي تخت ريخت و هم روي شكم و التم ! و شايد هم داخلش ريخته باشه و نميدونم واقعا ! من باكره ام و تقريبا هر سي روز عادت ميشم ! اخرين بار هم ٢٤ مهر پريود بودم و تقريبا همون ١ اذر كه اين اتفاق افتاد من منتظر بودم پريود شم كه نشدم .
    بعد از اينكه اب مني اينطور شد من پنج ساعت بعد از رابطه دو تا قرص اچ دي خوردم و دوازده ساعت بعد هم دو تاي ديگه !
    الان هم به شدت استرس دارم و نميدونم بايد چكار كنم ! چقد احتمال حاملگي وجود داره ؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 23
رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید