شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1   

پرده بکارت - سوالات شایع و جواب

1. سلام،
    لطفا قبل از ارسال سوال در این تاپیک ، با استفاده از امکان جستجو سوالاتی که سایر کاربران قبل از این ارسال کرده اند را مطالعه نمایید، شاید قبلا به سوال شما پاسخ داده شده باشد.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع:

1 - برای فهم بهتر لطفا به تصویر زیر توجه کنید (نمای شماتیک از دستگاه تناسلی زنانه):
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

2 - برای فهم بهتر به تصویر دستگاه تناسلی خارجی (اینجا) مراجعه کنید.
    با توجه به تصویر بالا ، اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

3 - ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

4 - فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

5 - یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

6 - پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

7 - تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

8 - خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

9 - مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

10 - خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی 24 ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

تاپیکهای مرتبط زیر را حتما قبل از ارسال سوال مطالعه کنید:

پرده بکارت ..

مشاهده پرده بكارت

پارگي پرده بكارت

فرق حلقوی ارتجاعی با سایر پرده ها

ترمیم پرده بکارت

عکس واقعی از بکارت

پارگی پرده حلقوی

یه سوال در مورد پرده بکارت

بایگانی سوالات پرده بکارت - 1

بایگانی سوالات پرده بکارت - 2

بایگانی سوالات پرده بکارت - 3

بایگانی سوالات پرده بکارت - 4

بایگانی سوالات پرده بکارت - 5

بایگانی سوالات پرده بکارت - 6

بایگانی سوالات پرده بکارت - 7

بایگانی سوالات پرده بکارت - 8

بایگانی سوالات پرده بکارت - 9

بایگانی سوالات پرده بکارت - 10

تذکر مهم:
    کاربرانی که به سوالات سایر کاربران پاسخ می دهند توجه داشته باشند که از پاسخ گویی به سوالاتی که با مطالب بالا قابل پاسخ گویی است ، اجتناب کنند؛ چون علاوه بر حذف پست مربوطه با اخطار هم مواجه خواهند شد. (قانون دو - 8 - ز)

* این راهنما به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد!

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  2. سلام من دختری ۱۷ ساله هستم که چند باریبا دوس پسرم نزدیکی بدون دخول داشتم در حد فشار کم و خوردن
    ایا ممکن است به بکارت من اسیبی رسیده باشد؟؟؟
    لطفا جواب بدین چند روزه خیلی استرس دارم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام من بعد از رابطه لاپایی و لیسیدن آلتم، بدون اینکه دخول انجام بشه ، احساس سوزش خیلی خفیفی دارم بدون خونریزی البته ،ایا این احساس سوزش ارتباطی با آسیب به پرده بکارت داره ؟؟؟

4. Hasti777 نوشته است: سلام من دختری ۱۷ ساله هستم که چند باریبا دوس پسرم نزدیکی بدون دخول داشتم در حد فشار کم و خوردن
    ایا ممکن است به بکارت من اسیبی رسیده باشد؟؟؟
    لطفا جواب بدین چند روزه خیلی استرس دارم

سلام
    چون رابطه شما سطحی بوده و چیزی وارد نشده جای نگرانی نیست

5. Pari_123 نوشته است: با سلام من بعد از رابطه لاپایی و لیسیدن آلتم، بدون اینکه دخول انجام بشه ، احساس سوزش خیلی خفیفی دارم بدون خونریزی البته ،ایا این احساس سوزش ارتباطی با آسیب به پرده بکارت داره ؟؟؟

سلام
    خیر

6. صلام
    من پارسال اندازه ی یه بند انگشت وارد وارژنم کردم انگشتای من خیلی کوچیکه بعد از اون نه خونی دیدم نه دردی حس کردم  امان رفتن به دکتر هم ندارم تو رو فران جوابمو بدین

7. من ١٠ سال پيش عقد كرده بودم با اينكه از طريق واژن نزديكي نداشتيم ولي  تو زمان عقد باردار شدم درصورتي ك پرده بكارت داشتم،
    بچه رو سقط كرديم
    ولي اون ازدواج سرانجام نداشت و جدا شديم
    پيش دكتر زنان رفتم و  گفتن از نظر پرده سالم هستي فك كنم گفتن  از نوع ارتجاعي هس فك كنم
    حالا بعداز اون همه سال مجددا تصميم ب ازدواج دارم
    چند بارم رفته واسه سلامت گفتن سالمي از نوع ارتجاعي
    ولي شوهرش تاكيد داره ك بايد بره پزشك قانوني بخاطر حساسيتي ك داره
    ميخواستم ببينم اگه پزشكي قانوني برم معلوم ميشه ك قبلا كورتاژ داشتم ؟؟؟؟ و أيا بعد از ١٠ سال امكان خونريزي هس؟؟؟
    اينو أضافه كنم من الان ٢٥ سالمه و سقط  ب صورت كورتاژ صورت گرفته

8. سلام ببخشید من نزدیکی بدون دخول داشتم و فقط در حد یک یا دو بند انگشت بوده من خونریزی نداشتم ولی بعد از گذشت چند ساعت احساس درد و سوزش و همین طور ترشع قهوه ای رنگی داشتم . ایا به پرده ببکارتم اسیبی رسیده ؟؟؟من نمیتونم به متخصص مراجعه کنم خواهش میکنم کمکم کنید خیلی نگرانم

9. سلام بالای ورودی واژن من پارس ایامن پرده ندارم؟فقط خودارضایی داشتم.

10. Azazazazov نوشته است: صلام
    من پارسال اندازه ی یه بند انگشت وارد وارژنم کردم انگشتای من خیلی کوچیکه بعد از اون نه خونی دیدم نه دردی حس کردم  امان رفتن به دکتر هم ندارم تو رو فران جوابمو بدین

سلام
    اندازه‌ی انگشت اهمیتی نداره. در صورتی که وارد شده باشه اثرش مشخص خواهد بود. ممکنه از بین نرفته باشه ولی بعیده که در صورت معاینه سالم تشخیص داده بشه.
    جهت اطمینان لازمه که امکان مراجعه به پزشک رو ایجاد کنید.

11. zari1992 نوشته است: من ١٠ سال پيش عقد كرده بودم با اينكه از طريق واژن نزديكي نداشتيم ولي  تو زمان عقد باردار شدم درصورتي ك پرده بكارت داشتم،
    بچه رو سقط كرديم
    ولي اون ازدواج سرانجام نداشت و جدا شديم
    پيش دكتر زنان رفتم و  گفتن از نظر پرده سالم هستي فك كنم گفتن  از نوع ارتجاعي هس فك كنم
    حالا بعداز اون همه سال مجددا تصميم ب ازدواج دارم
    چند بارم رفته واسه سلامت گفتن سالمي از نوع ارتجاعي
    ولي شوهرش تاكيد داره ك بايد بره پزشك قانوني بخاطر حساسيتي ك داره
    ميخواستم ببينم اگه پزشكي قانوني برم معلوم ميشه ك قبلا كورتاژ داشتم ؟؟؟؟ و أيا بعد از ١٠ سال امكان خونريزي هس؟؟؟
    اينو أضافه كنم من الان ٢٥ سالمه و سقط  ب صورت كورتاژ صورت گرفته

ظاهراً با توجه به ارتجاعی بودن بکارت با کورتاژ از بین نرفته ولی احتمالش زیاد نیست که پزشکی قانونی سالم تشخیص بده.

12. Raharadfar نوشته است: سلام ببخشید من نزدیکی بدون دخول داشتم و فقط در حد یک یا دو بند انگشت بوده من خونریزی نداشتم ولی بعد از گذشت چند ساعت احساس درد و سوزش و همین طور ترشع قهوه ای رنگی داشتم . ایا به پرده ببکارتم اسیبی رسیده ؟؟؟من نمیتونم به متخصص مراجعه کنم خواهش میکنم کمکم کنید خیلی نگرانم

هر شیئی که «وارد» واژن بشه، فارغ از میزان ورودش به بکارت آسیب خواهد زد. بنابراین اگه در حد یک یا دو بند انگشت دخول داشتید بکارتتون آسیب دیده.

13. سلام اقای دکتر  جواب سوال من رو بدید خیلی استرس دارم  من رفتم پیش دکتر زنان گفتند پرده ات سالمه ولی واژنت براثر مالش الت به الت گشاد شده  ایا اشکال دارد اگه من بخوام برم گواهی سلامت بگیرم بهم میدن یا نه ؟؟چرا جواب سوالها رو نمیدید الان چندبار فرستادم بهم ایمیل فرستادین ولی جوابی نمیبینم

14. دکتر لطفا زود جواب بدید خواهش میکنمممممممم
    چند ساعت پیش خود ارضایی کردم
    مالشی بود
    و فقط کمی با جای نرم انگشتم مالش دادم و داخل نشدم.اگرم شدم از روی سطح ب مقدار 1 سانت
    بعدش ک رفتم دستشویی یک لکه خون و یک رگه خون دیدم
    به پردم اسیبی رسیده؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید

15. سلام خسته نباشيد
    من ٨ماه كه صيغه كرديم با يه پسر تا شرايطش از سمت خانواده ها پيش بياد و عقد كنيم اما تو اين ٨ماه اون كلا خونه ما بود و حتي كنار هم ميخوابيم با تمام اين شرايط ما كار خاصي نكرديم اما اون خيلي اوقات با من ور رفته و با دستش برام ماليده و يا اينكه چندباري هم التش بين پاهام گذاشته
    و حالا كه قرار عقد كنيم خانواده ها نامه سلامت ميخوان ميخواستم بدونم امكان اين هست كع پردم اسيب ديده باشه؟و بااين شرايط ايا پيش متخصص زنان برم مشخص ميشه و تو نامه نوشته ميشه؟
    بايد چيكار كنم تا كسي نفهمه
    من مجبور بودم خواسته هاي همسرم و رو براورده كنم 😞

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 10
رفتن به صفحه : 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید