شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

مشکلات پرده بکارت، سوال و جواب و راهنمایی

1. سلام،
    لطفا قبل از ارسال سوال در این تاپیک ، با استفاده از امکان جستجو سوالاتی که سایر کاربران قبل از این ارسال کرده اند را مطالعه نمایید، شاید قبلا به سوال شما پاسخ داده شده باشد.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع:

1 - برای فهم بهتر لطفا به تصویر زیر توجه کنید (نمای شماتیک از دستگاه تناسلی زنانه):
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

2 - برای فهم بهتر به تصویر دستگاه تناسلی خارجی (اینجا) مراجعه کنید.
    با توجه به تصویر بالا ، اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

3 - ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

4 - فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

5 - یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

6 - پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

7 - تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

8 - خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

9 - مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

10 - خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی 24 ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

تاپیکهای مرتبط زیر را حتما قبل از ارسال سوال مطالعه کنید:

پرده بکارت ..

مشاهده پرده بكارت

پارگي پرده بكارت

فرق حلقوی ارتجاعی با سایر پرده ها

ترمیم پرده بکارت

عکس واقعی از بکارت

پارگی پرده حلقوی

یه سوال در مورد پرده بکارت

بایگانی سوالات پرده بکارت - 1

بایگانی سوالات پرده بکارت - 2

بایگانی سوالات پرده بکارت - 3

بایگانی سوالات پرده بکارت - 4

بایگانی سوالات پرده بکارت - 5

بایگانی سوالات پرده بکارت - 6

بایگانی سوالات پرده بکارت - 7

بایگانی سوالات پرده بکارت - 8

بایگانی سوالات پرده بکارت - 9

تذکر مهم:
    کاربرانی که به سوالات سایر کاربران پاسخ می دهند توجه داشته باشند که از پاسخ گویی به سوالاتی که با مطالب بالا قابل پاسخ گویی است ، اجتناب کنند؛ چون علاوه بر حذف پست مربوطه با اخطار هم مواجه خواهند شد. (قانون دو - 8 - ز)

* این راهنما به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد!

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  2. با عرض سلام و خسته نباشید.
    دختری 26 ساله هستم که بعد 16 ماه نامزدی به دلیل مشکل دوقطبی بودن همسرم میخوام جدا شم. ما فقط یک بار رابطه ی جنسی داشتیم که البته با فشار بوده و بدون خونریزی و درد شدید. بعد من به 2 متخصص مراجعه کردم و گفتن خراش جزئی ایجاد شده و هیمن حلقوی هست گواهی که دادن سالم بوده. الان که میخوام به پزشک قانونی مراجعه کنم گواهی سلامت نمیدن؟ چون واقعا زندگیم تحت تاثیر این جواب قرار میگیره . میخواستم ببینم تو این شرایط هم اگه با پزشک قانونی درمیون بذارم هیچ راهی نیس؟ کمک کنید خیلی موقعیت بدی دارم

3. sisi67 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید.
    دختری 26 ساله هستم که بعد 16 ماه نامزدی به دلیل مشکل دوقطبی بودن همسرم میخوام جدا شم. ما فقط یک بار رابطه ی جنسی داشتیم که البته با فشار بوده و بدون خونریزی و درد شدید. بعد من به 2 متخصص مراجعه کردم و گفتن خراش جزئی ایجاد شده و هیمن حلقوی هست گواهی که دادن سالم بوده. الان که میخوام به پزشک قانونی مراجعه کنم گواهی سلامت نمیدن؟ چون واقعا زندگیم تحت تاثیر این جواب قرار میگیره . میخواستم ببینم تو این شرایط هم اگه با پزشک قانونی درمیون بذارم هیچ راهی نیس؟ کمک کنید خیلی موقعیت بدی دارم

پزشکی قانونی هر چیزی که مشاهده کنه رو می‌نویسه و شرایط دیگه‌ی شما رو هم تأثیر نمی‌ده.
    قاعدتاً وقتی رابطه‌ی کامل داشتید سالم نخواهد بود.

4. سلام خسته نباشید دکتر صادقی
    سوال من راجع به مشکل یکی از دوستامه که برسر بچگی و گول خوردن حرف یه آدم باکرگیشون رو از دست دادن حالا
    چند سال پیش ایشون عمل ترمیم پرده بکارت رو داشتن توی این چند ماه یه خواستگار خوب براشون اومده ولی ایشون واهمه دارن که وقتی به همراه خواستگارشون برای اخذ گواهی سلامت به پزشک مراجعه کنن پزشک حقیقت رو افشا کنه.
    حالا سوال من از شما بزرگوار اینه که ممکنه پزشک با وجود دانستن ترمیم پرده گواهی سلامت صادر کنند یا خیر؟از جایی شنیدم که به علت اینکه قتلهای ناموسی اتفاق نیوفته به پزشک زنان اعلام کردن که در صورت مشاهده ترمیم پرده ی مراجعه کننده گواهی سلامت را صادر کنند این شنیده بنده صحت دارد؟ روی صحبت بنده پزشکی قانونی نیست یک پزشک زنان معمولیه.
    میشه لطف کنید جوابم رو بدید خیلی مهمه.

5. sisi67 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید.

سلام دوست من
    با توصیفاتی که کردی احتمالا پرده شما باید از نوع حلقوی ارتجاعی باشه که با اون فشار آسیب جزئی دیده اما پاره نشده.
    همانطور که دوست خوبمون هم فرمودند پزشکی قانونی دقیقا اون چیزی را که مشاهده میکنه یادداشت و بازگو میکنه...حالا باید دید با بازگو کردن شرایطتون و اون خراش جزئی بهتون گواهی میده یا نه.
    راستش بنده اطلاعات چندانی در این زمینه ندارم اما فکر نمیکنم گواهی سلامت کامل به شما داده بشه و ممکنه گواهی ای داده بشه که شرایط فعلی پرده شما در اون ذکر شده باشه.
    پزشکی قانونی گواهی سلامت را فقط و فقط به پرده سالم و کامل میده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. aynaziiii نوشته است: سلام خسته نباشید دکتر صادقی
    سوال من راجع به مشکل یکی از دوستامه که برسر بچگی و گول خوردن حرف یه آدم باکرگیشون رو از دست دادن حالا
    چند سال پیش ایشون عمل ترمیم پرده بکارت رو داشتن توی این چند ماه یه خواستگار خوب براشون اومده ولی ایشون واهمه دارن که وقتی به همراه خواستگارشون برای اخذ گواهی سلامت به پزشک مراجعه کنن پزشک حقیقت رو افشا کنه.
    حالا سوال من از شما بزرگوار اینه که ممکنه پزشک با وجود دانستن ترمیم پرده گواهی سلامت صادر کنند یا خیر؟از جایی شنیدم که به علت اینکه قتلهای ناموسی اتفاق نیوفته به پزشک زنان اعلام کردن که در صورت مشاهده ترمیم پرده ی مراجعه کننده گواهی سلامت را صادر کنند این شنیده بنده صحت دارد؟ روی صحبت بنده پزشکی قانونی نیست یک پزشک زنان معمولیه.
    میشه لطف کنید جوابم رو بدید خیلی مهمه.

سلام دوست خوبم
    اول اینکه پزشکان زنان معمولی میتونند یک گواهی معمولی صادر کنند...گواهی سلامت را فقط پزشک قانونی صادر میکنه.
    بسیار اتفاق افتاده که پزشک زنان واقعیت را بیان نکرده و حتی پزشکانی بودند که با گرفتن رشوه دقیقا برعکس چیزی که مشاهده کردند را بیان کردند....پس می بینی که بسیاری از پزشکان زنان چیزی را که میخوای میتونی بشنوی.
    اونی هم که در مورد قتلهای ناموسی شنیدی صحت نداره...هرگز چنین چیزی را به پزشکان اعلام نمیکنند...اینا همه شایعاتی هست که در عرف اتفاق میفته.
    اما در مورد پزشک قانونی این موارد وجود نداره و واقعیت محض را بیان میکنه و در نتیجه ای که اعلام میکنه جای هیچ شک و شبهه ای نیست.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. با سلام
    اتفاقا ما که برای تست نزد پزشک زنان رفتیم و من این سوال را پرسیدم که آیا شما پرده های ترمیمی رو متوجه میشید و آیا برا ترمیمی گواهی سالم بودن میدین؟؟ گفتن ما در اولین نگاه میفهمیم ترمیمی هست و تعهد داریم که فقط واقعیت رو بگیم و چندین مورد هم پیش اومده و واقعیت را به داماد گفته ایم . و حتی میگفت مورد زیادی داشتیم که دخترا مراجعه کردن و پیشنهاد رشوه کلان دادن و نپذیرفتیم . و میگفت 1نسخه از گواهی رو تا حداقل 20سال نزد خود نگه میداریم که در آینده طرفین منکر نباشن.

8. سلام
    دختری ٢٣ ساله هستم
    1_میخواستم بدونم پرده ارتجاعی رو میتونن تشخیص بدن که قدیمی هست شل شدنش یا جدید؟
    من با نامزدم رابطه کامل داشتم و چون خونریزی نداشتم ، نامزدم همون روز  منو برد دکتر،
    دکتر گفت پردم ارتجاعیه و مشخصه رابطه داشتم اما این گشادی مال الان نیستش ..واین حرف دکتر باعث شد رابطه ما بهم بخوره...
    راستش من قبلا خود ارضایی داشتم اما دکتر رفته بودم میگفت فقط گشاد شده و نامه میدن..
    اما این دکتری که الان با نامزدم رفتم گفت نامه بخواد بده مینویسه ناسالم.چون این گشادی مال الان نیستش...
    اخه پرده ای که جای زخم روش نباشه از کجا میفهمن کی گشاد شده؟
    قابل ذکره که رابطه منو نامزدم خیلی سخت و بافشار بوده ،چون من استرس داشتم و ممانعت میکردم و خشک خشک بودم و اون فشار زیادی اورد ..
    2_ یه سوال دیگه، پرده ارتجاعیو میشه دوخت؟
    اخه شنیدم پرده تا پاره نشه قابل ترمیم نیست و همینطور پرده ارتجاعی چون رگ خونی نداره، دوخته هم بشه ، خونریزی نداره..
    زندگیم داره نابود میشه، لطفا راهنماییم کنید..
    3_من بخام برا تشخیص قطعی برم پزشک قانونی مشکلی برام پیش نمیاد؟ اسمم ثبت نمیشه مثلا یا هر چیز دیگه ایی؟
    ببخشید طولانی شد متنم
    خواهش میکنم منو کمک کنید..

9. Elika69 نوشته است: سلام
    دختری ٢٣ ساله هستم
    1_میخواستم بدونم پرده ارتجاعی رو میتونن تشخیص بدن که قدیمی هست شل شدنش یا جدید؟
    من با نامزدم رابطه کامل داشتم و چون خونریزی نداشتم ، نامزدم همون روز  منو برد دکتر،
    دکتر گفت پردم ارتجاعیه و مشخصه رابطه داشتم اما این گشادی مال الان نیستش ..واین حرف دکتر باعث شد رابطه ما بهم بخوره...
    راستش من قبلا خود ارضایی داشتم اما دکتر رفته بودم میگفت فقط گشاد شده و نامه میدن..
    اما این دکتری که الان با نامزدم رفتم گفت نامه بخواد بده مینویسه ناسالم.چون این گشادی مال الان نیستش...
    اخه پرده ای که جای زخم روش نباشه از کجا میفهمن کی گشاد شده؟
    قابل ذکره که رابطه منو نامزدم خیلی سخت و بافشار بوده ،چون من استرس داشتم و ممانعت میکردم و خشک خشک بودم و اون فشار زیادی اورد ..
    2_ یه سوال دیگه، پرده ارتجاعیو میشه دوخت؟
    اخه شنیدم پرده تا پاره نشه قابل ترمیم نیست و همینطور پرده ارتجاعی چون رگ خونی نداره، دوخته هم بشه ، خونریزی نداره..
    زندگیم داره نابود میشه، لطفا راهنماییم کنید..
    3_من بخام برا تشخیص قطعی برم پزشک قانونی مشکلی برام پیش نمیاد؟ اسمم ثبت نمیشه مثلا یا هر چیز دیگه ایی؟
    ببخشید طولانی شد متنم
    خواهش میکنم منو کمک کنید..

سلام دوست خوبم
    منظور از شل شدن و گشادشدن پرده، کش اومدن اون هست...چون پرده ارتجاعی موقع دخول آلت مردانه یا هر شیء دیگه مثل فنر تا آخر کش میاد و بعد سر جای خود برمیگرده...این کش اومدن پرده توسط پزشک قابل تشخیص هست.
    از اون گذشته اگه واسه پرده ارتجاعی هم هیچ اتفاقی نیفته دکتر دخول را میتونه تشخیص بده...حتی اگه یک بار اتفاق افتاده بشه یا با وسیله ای غیر از آلت مردانه انجام شده باشه...چون با اولین دخول کانال واژن فرم قبلی خود را نخواهد داشت.
    پرده باید حداقل از یک ناحیه پاره بشه یا آسیب مختصر ببینه تا بشه ترمیم کرد...در مورد پرده ارتجاعی گشادشده منم تا بحال نشنیدم که بشه ترمیم کرد.
    پزشک قانونی واقعیت اون چیزی که میبینه را بهت میگه و باید خودت هم باهاشون همکاری داشته باشی و واقعیت را بگی.
    قبل از پزشک قانونی بهتره نظر یک یا دو پزشک مجرب زنان را جویا و مطمئن بشی...چون پزشک قانونی موارد خاص را قبول و معاینه میکنه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. ممنون از راهنماییتون
    اما ممکنه واضحتر راهنمایی کنید؟
    من اخر متوجه نشدم پرده ارتجاعیو میشه تشخیص داد قدیمیه با این وضعیت من؟
    یعنی دکتر بخاطر شلی زیادش گفته پردم قدیمه و نمیتونه مال همون موقع  باشه , یا مشخصه و مثلا اثاری از قبل رو ارتجاعی میمونه که میشه قطعی نظر داد قدیمیه و مال الان نیس؟؟؟
    در مورد پزشک قانونیم نگفتین دقیقا چه مدارک و شرایطی میخان و اسم بیمار جایی ثبت میشه یا نه؟

11. باعرض سلام و خسته نباشید
    من 7 ماه است که عقد کرده ام .ولی تا این لحظه رابطه جنسی با همسرم نداشته ام جز یک بار که ناخواسته انگشت او تقریبا به اندازه یک بند انگشت داخل شد.می خواستم ببینم که با این اتفاق پرده بکارت من آسیب دیده است یا خیر؟

12. Elika69 نوشته است: ممنون از راهنماییتون
    اما ممکنه واضحتر راهنمایی کنید؟
    من اخر متوجه نشدم پرده ارتجاعیو میشه تشخیص داد قدیمیه با این وضعیت من؟
    یعنی دکتر بخاطر شلی زیادش گفته پردم قدیمه و نمیتونه مال همون موقع  باشه , یا مشخصه و مثلا اثاری از قبل رو ارتجاعی میمونه که میشه قطعی نظر داد قدیمیه و مال الان نیس؟؟؟
    در مورد پزشک قانونیم نگفتین دقیقا چه مدارک و شرایطی میخان و اسم بیمار جایی ثبت میشه یا نه؟

سلام
    ببین دوست خوبم دکتر میتونه تشخیص بده که این گشادی پرده تازه نیست و در اثر دخول قدیمی هست...با اولین دخول آلت یا هر چیزی به واژن آثاری برای همیشه بر جای خواهد ماند که به هیچ روشی هم نمیتوان این آثار را ازبین برد و همون آثار دال بر این خواهند بود که دخول قدیمی بوده یا به تازگی بوده.
    تا اونجایی که میدونستم پزشک قانونی موارد خاص را معاینه میکنه اما جدیداً شنیدم که هر دختری به راحتی میتونه به پزشک قانونی مراجعه و درخواست معاینه کنه...البته باید مدارک کامل شناسایی همراه شخص باشه تا احراز هویت بشه....بالاخره ممکنه مشخصات را در دفتری ثبت کنند که مثلا بهت نوبت بدند اما فقط در همین حده.
    اینم اضافه کنم که پزشک قانونی هر چیزی که مشاهده میکنه را در برگه ای که میخواد به شما بده ثبت میکنه  نه کم و نه زیاد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. nest نوشته است: باعرض سلام و خسته نباشید
    من 7 ماه است که عقد کرده ام .ولی تا این لحظه رابطه جنسی با همسرم نداشته ام جز یک بار که ناخواسته انگشت او تقریبا به اندازه یک بند انگشت داخل شد.می خواستم ببینم که با این اتفاق پرده بکارت من آسیب دیده است یا خیر؟

سلام
    دوست خوبم با یک سرچ چند دقیقه ای در همین سایت میتونید به مطالب کامل در این زمینه دست پیدا کنید....مشابه سوال شما قبلا چندین مرتبه جواب داده شده.

14. سلام , ممنونم.
    من فکر میکردم دکتربخاطر شلی زیاد پردم گفتن که نمیتونه مال این رابطه اخیرم باشه و پردم قدیمیه, اخه واقعا از روی چی تشخیص میدن دیگه که قدیمیه؟ چون ارتجاعی زخم و جای زخم نداره که بشه تشخیص داد این زخم قدیمیه یا جدید...
    درکل حالا من باید چکار کنم؟,رابطم با نامزدم بخاطر همین به هم خورد.. هیچ راه ترمیمی هم که میگید نیس, تو رو خدا یه راه حلی پیش پام بزارید ...
    خیلی پریشونم,, چون میگن ارتجاعی عمل هم بشه احتمال خون اومدنش خیلی کمه چون رگ خونی نداره...
    با این وضعیت تکلیف من چی میشه, باید چکار کنم؟
    لطفا کمکم کنید...

15. سلام خانم دکتر خسته نباشید واقعا...
    من 20سال دارم حدود دوسال پیش قرار بود با یکی ازدواج کنم اما متاسفانه قبل از خواستگاری مجبور شدم که باهاش از پشت رابطه برقرار کنم و به همین دلیل اینکه طرف هوس باز بود رهاش کردم, خواستم ببینم آیا این رابطه باعث پاره شدن پرده ی بکارت من شده یا نه؟ ازطرفی من توی بیست سال زندگیم فقط همین یکبار از رابطه داشتم اونم ازپشت و به اجبار...شرایطیش نیس که برم دکتر خواهش مندیم راهنماییم کنید...توی جاهای زیادی خوندم که رابطه از پشت هیچ ربطی به پرده ی بکارت نداره مگراینکه این رابطه به دفعات زیاد باشه درحالی که یکبار رابطه داشتم همین...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 40
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید