شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دارو گیاهی برای آب کردن چربی های اطراف شکم و باسن

1. با سلام و خسته نباشید
    در مورد "آب کردن چربی های اطراف شکم و باسن" و برای"کاهش وزن"
    کسی جوشونده گیاهی یا عرق گیاهی سراغ داره بهم معرفی کنه
    که موثر باشه و مشکلی به وجود نیاره
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. romantic6370 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    در مورد "آب کردن چربی های اطراف شکم و باسن" و برای"کاهش وزن"
    کسی جوشونده گیاهی یا عرق گیاهی سراغ داره بهم معرفی کنه
    که موثر باشه و مشکلی به وجود نیاره
    با تشکر

سلام دوست عزیز
    درمورد جوشونده گیاهی چیزی نمیدونم اما اینو چون خودم تجربه کردم بهتون میگم که:
    1- در هر وعده غذائی اگر غذاتون نونیه! به اندازه یک کفه دست نون  مصرف کنید!
    2- به میزان یک کفگیر هم برنج ،اگر غذاتون برنجیه!!
    3- به مدت نیم ساعت هرروز پیاده روی داشته باشید!
    4- استرس رو از خودتون دور کنید!
    5- شیرینیجات هم مصرف نکنید یا کم مصرف کنید!
    6- شبها بجای شام،مقداری معقول میوه میل کنید
    اونوقت ببینید چقدر تاثیر داره!
    البته متخصصین تغذیه هم میتونن کمکتون کنن!اینها همش تجربه های بنده ودوستان هست انشالله که مفید واقع بشه
    درضمن نباید این کم خوری در تضعیف بنیه شما تاثیر بگذاره!
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلم دوست عزیز
    دو نوع گیاه میشناسم که میتونه خیلی کمکتون کنه وبه تجربه اطرافیانم دیدم یکی عرق زیره که بد بو هم هست ولی خیلی کمک کننده س ولی روزی یک فنجان قبل از اینکه نیم ساعت پیاده روی کنید مصرفش کنید ولی دقت کنید که زیاد و طولانی مدت مصرف نکنید شنیدم شنوایی رو کم میکنه البته نمیدونم چقدر صحت داره ولی اگر معقول و درست مصرف کنید مشکلی پیش نمیاد. مورد دوم دم کرده چایی سبزه که اونم روزی یک فنجان به جای چای مصرف کنید وباشیرینی های طبیعی مثل خرما و نه با قند.سرکه سیب صبح ناشتا اگر مشکل معده ندارین البته خیلی چیزای دیگه هم هست ولی پیاده روی فراموش نشه خیلی موثره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام .

براي ازبين بردن چربي دور شكم وباسن بهترين راه ورزش منظم به خصوص پياده روي وآهسته دويدن است .من خودم بعد از ماه رمضان توي حياط خونمون روزي يك ساعت به طور منظم پياده روي ودو نرم انجام دادم و از خوردن خوراكي هاي اضافي وپركالري خودداري كردم باور كن الان كلي تغيير كردم كه خودم تعجب مي كنم.(اگه بيماري خاصي كه مانع ورزش وفعاليت بدني ميشه نداري)در ضمن يك ليست از كالري مواد غذايي تهيه كن تا آگاهانه غذا بخوري من با رژيم غذايي  غير معقول مخالفم چون بعداز مدتي رها ميشه ولي بايد تغذيه صحيح داشته باشيم.آهسته غذا بخوريم .نيم ساعت قبل از هر وعده غذايي ا الي 2 ليوان آب مصرف شود.از نشستن طولاني مدت پرهيز كن چون باعث تجمع چربي دور باسن وشكم به خصوص در خانمها ميشه .توجه داشته باش بعضي خوراكي ها به شدت پر كالري وغير مفيدن مثل بستني كه خودش يك وعده غذايي محسوب ميشه (از لحاظ ميزان كالري). من خودم 85 كيلو بودم والان 65 كيلو شدم وچند ساله كه با رعايت اين موارد وزن اضافه نكردم ودر حال حاضر دارم براي رسيدن به 60كيلو اقدام ميكنم . نوشابه وچيپس  رو به كلي فراموش كن .موفق باشي دوست عزيزم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام من 24ساله هستم و 60کیلو وزن دارم قدم هم168تا است با وجود اینکه لاغر به نظر میام اما پهلوهای ناجوری دارم همه جای بدنم خوش فرمه اما تمام چربی اضافه بدنم دور پهلوهام جمع شده پر تحرکم و غذاهاس سالم میخورم توی خانواده ما همه خوش فرم هستند جز من که چاق خونه محسوب میشم!!!تو رو خدا یه راهی بگین که پهلوهام اب بشن
    شلوار لی نمیپوشم که باعث پهلو دار شدن میشه بعلاوه یه سری حرکت هست که نرمش پهلوهاست من ماه هاست دارم انجام میدم اما انگار نه انگار
    ذره ای شکم ندارم اما پهلوهام واقعا زشتن
    من چیکار کنم؟

6. negar1368 نوشته است: سلام من 24ساله هستم و 60کیلو وزن دارم قدم هم168تا است با وجود اینکه لاغر به نظر میام اما پهلوهای ناجوری دارم همه جای بدنم خوش فرمه اما تمام چربی اضافه بدنم دور پهلوهام جمع شده ... تو رو خدا یه راهی بگین که پهلوهام آب بشن
    من چیکار کنم؟

از شکم بند طبی استفاده کنید.
    درصورت استفاده از این محصول به علت فشرده شدن دور پهلو، چربی های اضافه مشخص نخواهد شد.
    یا شکم بند چربی سوز استفاده کنید که به مرور زمان باعث آب شدن چربی های اضافه در پهلوها بشه.

7. چاقی 2 نوع است: لحمی و شحمی(یعنی عضلانی و چربی).چاقی که در آن حجم چربی بدن زیاد شود، از نوع چاقی سرد است و بیشتر در بانوان و نواحی سرد بدن مثل شکم و پایین تنه بروز می کند.این نوع چاقی باعث بروز عوارضی ازقبیل دیابت سرد، گرفتگی عروق قلب، افزایش چربی خون(بویژه تری گلیسیرید)، کبد چرب، کم خونی، مشکلات گوارشی ازجمله نفخ، بدهضمی، یبوست و بواسیر، سردی کلیه ها و مشکلات ناتوانی جنسی، مشکلات روحی روانی مثل افسردگی، بی حوصلگی، بی خوابی و....می شود.
    - درمان ترکیبی از ورزش، رژیم غذایی، مسائل روحی روانی و اگر نیاز باشد، داروست.
    - ابتدا هرکسی باید طبع خود را بشناسد و غلبه طبعی خود را نیز دریابد تا بتواند غذاخوردن، ورزش کردن و مسائل دیگر را برای خود تنظیم کند.
    - ورزش باید مداوم و مستمر باشد و به حدّی برسد که رنگ چهره به سمت سرخی برود و ضربان قلب و تنفّس افزایش یافته و تعریق صورت بگیرد. ورزشهایی مثل شنا و پیاده روی در کاهش وزن واستفاده ازدستگاه مسگری در اب کردن چربی پهلوها و درازو نشست در اب کردن چربی شکم موثر است. همچنین ورزش با چوب و وزنه در کاهش چربی پهلو و شکم موثراست.
    - ورزش باید به آرامی شروع شده و برای چنددقیقه به حد متوسّط و شدید برسد و دوباره آرام آرام ملایم شده و به حالت عادی برگردد. بعد از ورزش هم از خوردن مایعات سرد باید به شدت اجتناب کرد.
    - در مبحث غذا، هرکسی باتوجّه به طبع خویش، سن، جنس، میزان فعّالیت بدنی، فصل و عادت خویش باید عمل کند و مشاوره با کارشناس در این امر، راهگشاست.
    - البته یک سری اصول و قوانین کلی وجود دارد که همه ناگزیر از رعایت آن آداب هستند:
    - مهمترین نکته رعایت وعده های غذایی است. بهترین وعده ها، صبحانه و شام است که در ابتدای روز و شب، غذای کامل خورده می شود و از ریزه خواری پرهیز باید کرد.
    - سنّت اشتباه و غیرعلمی ناهار سنگین خوردن که امروزه رایج است، باعث عوارض زیادی شده است که همه به آن واقفند.
    - البته فاصله بین مصرف شام و خوابیدن، حداقل باید 3 ساعت باشد.
    - شستن دست ها قبل و بعد از غذا، روی زمین و سه زانو نشستن(پای آویزان در سر میز باعث انحراف جریان خون از سمت گوارش می شود)، اندکی نمک چشیدن قبل و بعد از غذا، پرهیز از مصرف مایعات یخ همراه غذا، پرهیز از متنوّع خوری در یک وعده، با استرس و جلوی تلویزیون غذا نخوردن، نخوابیدن بعد از غذا تا 2ساعت، آرام و کامل جویدن غذا و پرهیز از حرف زدن حین غذا از آداب بسیار لازم الاجرا می باشد که به تدریج باید مؤدّب به آنها شد.
    - بعضی مواد برای معده، سم مهلک است و طبیعت از دریافت آن ها اکراه دارد؛ ازجمله غذاهای مانده، سوسیس و کالباس و همبرگر، سس مایونز، مواد کارخانه ای، گوشت مرغ سریع پرورش یافته، گوشت گاو چندین سال پیش ذبح و فریزشده، نوشابه، چیپس و پفک و......
    - بعضی غذاها باید کمتر مصرف شود و با این حجمی که امروزه مصرف می شود، مضر است: برنج بدون سبوس، انواع روغن ها، نان سفید، شیرینی ها، سیب زمینی و....
    - بهترین غذاها، آنهایی است که کاملاً طبیعی درست شده باشد و از آن جمله است: نان گندم کامل مثل سنگک و نان جو، برنج قهوه ای(سبوسدار)، روغن زیتون و کنجد و حیوانی(به شروطی!)،جوانه حبوبات و غلات، میوه ها و سبزی های تازه فصل، لبنیات همراه با مصلح آن ها و گوشت گوسفند، بوقلمون و شتر(به میزان کم).
    - غذاهایی مثل انواع سوپ ها، آش ها،آبگوشت، کاله جوش، غذاهای آبپز، فرنی، کاچی، حلواها، عدسی، خوراک لوبیا، نان و پنیر و سبزی، ارده شیره و ده ها مدل غذاهای ایرانی دیگر باید جایگزین فست فودها، غذاهای سرخ کردنی، برنج فراوان، نان سفید فراوان و نوشابه های رنگارنگ بی خاصیت شکم پرکن شود تا سلامتی به خانواده ایرانی باز گردد. عجیب است که شکم را سیر کنیم با سموم و بعد هزینه های گزاف صرف درمان کنیم!
    - استفاده از علم مصلحات غذایی در بسیاری از موارد، کمک کننده است. مصلح، مادّه ای است که مضرّات احتمالی غذا را می گیرد و آن غذا یا دارو را به مقصد می رساند: زیره و زعفران برای برنج، زنیان و پونه و آویشن برای ماست، سیاهدانه وگردو برای پنیر، گلسرخ برای دوغ، نمک برای خیار، سیاه دانه وکنجد برای نان، آویشن برای عدسی، گلپر برای انار، گلاب و عسل برای شیر، سرکه برای عسل و.....
    - غذاهایی هستند که تأکید ویژه ای به مصرف روزانه آن ها البته با حجم کم در پزشکی ایرانی و اسلامی شده است: انجیر، زیتون، بادام درختی، عسل، کشمش، نخودچی، شیره انگور، خرما(در بعضی مناطق)، سبزی های تازه، سرکه(نوع خانگی و در ترکیب با شیرینی ها بصورت شربت) و....
    - حفظ تعادل مزاج و نتیجتاً نگاهداشت سلامتی، معلول عوامل فراوانی است که از آن جمله اند: خواب وبیداری، اعراض نفسانی، احتباس و استفراغ(تعریق، ادرار و مدفوع، حجامت و....)، آب و هوا، حرکت و سکون(ورزش)

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  8. باسلام به تمامی دوستان . با اینکه من چاقی ارثی دارم وتمام افراد خانوادم بالای صدوبیست کیلو هستند ولی با این روش ها تونستم خودم رو در حد هشتاد کیلو نگه دارم.شاید برای شما هم مفید باشه:
    1-مهمترینش استفاده نکردن ازتمام مواد بسته بندی ومواد غذایی که حاوی مواد نگهدارنده هستند .
    2- استفاده از لوبیای سویا روزی 15 عدد
    3- خوردن روزی تقریبا یک سوم فنجان عرق زیره قبل تحرک یا پیاده روی وورزش
    4- ورزش وپیاده روی  به همراه زدن حلقه برای چربی های دور پهلو
    5-تنظیم کالری ورودی به بدن ومصرف شده با ورزش وکار روزانه
    6- حمام کردن در انتهای روز با شکم خالی
    7- پنج وعده غذایی شامل سه وعده اصلی با میزان خیلی کم ودو وعده میوه یا سالاد همراه روغن زیتون و کمی آبغوره یا سرکه سیب
    8- ماساژ دادن پهلو ها وشکم با عرق زیره
    9- خوردن روزی یک قاشق مربا خوری عسل به جای یک نیم وعده در بعضی از روزها که کار زیاد ندارم ( چون یه مقدار قند خونم پایین می افته .مخصوصا ناشتا باشم)
    10- عرق کرفس رو هم دو روز در هفته یک استکان قبل از غذا می خورم.
    11- بعضی شبها به جای وعده شام چهارمغز رو هرکدوم به اندازه 4 عدد می خورم.
    فقط تو رژیم ها خیلی مواظب انرژی بدنتون باشید مخصوصا خانمها که دوران پریودی رو هم دارند باید حواسشون باشه رژیم سریع بنیه شون رو پایین میاره که منجربه خوردن بیشتر وچاقی دوبارست.فقط خوردن آب روفراموش نکنید.
    امیدوارم مطالبم به دردتون بخوره.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  9. bilaki

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    عزیزم بایدبانون وبرنج خداحافظی کنیم

10. سلام
    دوست عزیز نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یک فنجان عرق زیره رو با یک قاشق سرکه سیب مخلوط کن وبنوش خیلی جواب میده

11. سلام نون خالی چقدر در چاقی شکم نقش داره؟

12. سلام. بالطبع نان اگر زیاد مصرف بشه در چاقی اثر داره مثل برنج که باعث چاقی شکم میشه ولی اگر به اندازه درست مصرف بشه و افراطی توش نباشه مشکلی نیست. در ضمن نمیشه که نان نخورد پس نمیتونید به طور کامل حذفش کنید سعی کنید از نان های سبوس دار و بدون جوش شیرین استفاده کنید اگر مثلا قبلا نصف نان مصرف میکردید الآن بکنیدش یک چهارم و در طی یکی دو هفته برسونیدش به یک کف دست. اما در کنارش باید مصرف در بقیه مواد غذایی رو هم تعدیل کنید نتیجه ش واقعا خوبه!

13. به نظر من شام نخوردن یا کم خوردن شام عامل بسیار موثر برای لاغر شدنه

14. سلام، دوست من چنین چیزی امکان نداره که شما یک فنجون جوشونده بخوری و بره دقیقا فلان جا رو براتون چربی زدایی کنه!!

تناسب اندام حاصل دو چیز هست که بسیار هم ساده و لذت بخش هستند:
    1- ورزش روزانه
    2- تغذیه سالم

15. سلام عزیزم
    هرچی بخوری چاغ می شید ، بپرسید چی نخورم تا چاق نشم . مگه ممکن با خوردن کسی لاغر کنه ، همه میگن با خوردن سبزیجات میشه اونوقت ببخشید حیوانات نشخوار کننده که باید از فرط لاغری تا حالا نسلشون منقرض می شد. فقط یکم همت میخواد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید