شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 29 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. sima_65 نوشته است: سلام
    یه سایتی نوشته بود اگر در زمان نزدیک پریود نزدیکی انجام شده باشه ،با مصرف یه دوره یعنی فقط همون موقع میشه جلوگیری رو انجام داد و نیازی به مصرف 12 ساعت بعد نیست؟

چقدر درسته؟
    راستش به نظر خودم باید دو نوبت خورده شه .

اینجا نوشته http://forum.iransalamat.com/showthread.php?20959-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%D9%88%D9%88%D9%86%D9%88%D8%B1%DA%98%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84
    این سیستم خودم نیست نشد آدرس مورد نظر  رو طبق روال معمول بزارم معذرت.اینو کپی -پیست کنید میبینید.
    پیروز باشید

سلام

در اون لینک شما یه نوبت مصرف شده و نوبت بعدی 13 ساعت بعد (با یک ساعت تاخیر)، میشه دو نوبت دیگه!!
    کلا یه توصیح میدم

مصرف روزانه ی قرص بارداری با مصرف اورژانسی متفاوته!

مصرف روزانه قرص ضد بارداری

تهیه قرص ضد بارداری از داروخونه (مثلا LD) و شروع قرص از روز 5 ام سیکل به مدت 21 روز هر شب و اگه در یک ساعت مشخص باشه که دیگه بهتر بعد 7 روز استراحت و سپس شروع بسته‌ ی دوم از روز هشتم و ...

مصرف اورژانسی (اورژانسی یعنی اورژانسی! مثلا اگه کاور پاره شد یا رابطه ی هول هولکی! و پیش بینی نشده داشتید!)

قرص LD: مصرف 4 عدد در نوبت اول بعد از نزدیکی مشکوک و 4 عدد دیگه 12 ساعت بعد.
    قرص HD: مصرف 2 عدد در نوبت اول بعد از نزدیکی مشکوک و 2 عدد دیگه 12 ساعت بعد.
    قرص لوونورژسترول (با نام تجاری لونژیل): به دو صورت میشه مصرف کرد:

1. مصرف 1 عدد در نوبت اول بعد از نزدیکی مشکوک و 1 عدد دیگه 12 ساعت بعد.
    2. مصرف هر دو عدد با هم بعد از نزدیکی مشکوک.

اما نکات کنکوری!

- هر دو نوبت قرص باید حداکثر تا 72 ساعت بعد از نزدیکی مشکوک مصرف بشه و هر چه به تایم رابطه نزدیک تر باشه اثربخشی روش بالاتر خواهد بود.
    - بعد از مصرف هر نوبت در صورتی که کمتر از 2 ساعت استفراغ رخ داد همون نوبت باید تکرار بشه.
    - قرص B6 رو هم تهیه کنید که اگه حالت تهوع ایجاد شد مصرف کنید تا اوضاع بهتر بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

نه توی اوون سایت کاربره جواب داده همون یک بار کافی بوده و اصلا در مورد تاخیر مصرف چیزی نگفته

3. sima_65 نوشته است: سلام

نه توی اوون سایت کاربره جواب داده همون یک بار کافی بوده و اصلا در مورد تاخیر مصرف چیزی نگفته

سلام

در مورد اون کاربر احتمال بارداری کمه اگه سیکلش هم منظم باشه کمتر هم میشه و نیازی به قرص هم نبوده.
    روش اورژانسی رو در پست قبل نوشتم و در صورتی که غیر از اون عمل بشه هیچ تضمینی برای جلوگیری از بارداری وجود نداره.

4. یا سلام به همه دوستان
    شرح حال خودم:
    من 32 سالم و 2 سال ازدواج کردم و تصمیم دارم که 2 سال آینده بچه دار بشم، در این مدت ( به جز 4 بار که از روش اورژانسی استفاده کردم ) برای جلوگیری از بارداری از قرص استفاده نمیکردم. ضمناً پریودهای منظم دارم. در حال حاضر چند تا سوال دارم که ممنون میشم بهم پاسخ بدید:
    1.من با توجه به شرایط سنی ام میتونم الان استفاده از قرص های جلوگیری رو شروع کنم؟
    اگر بله
    2.آیا استفاده از این قرص ها شانس باردار شدن من را در 2 سال آینده کاهش خواهد داد؟
    3.از بین قرص های موجود در بازار میشه قرصی را با عنوان کمترین عوارض جانبی نام برد؟
    4.بدون انجام هیچ گونه آزمایشی میتونم استفاده از قرص رو شروع کنم؟
    5.روش دیگری(به جز کاندوم) با بدون عوارض جانبی وجود دارد؟
    با تشکر از وقتی که میگذارید.

5. باسلام .من24هستم رابطه مقعدی محافظت نشده داشتم مقداراب منی به پشتم ریخت وبافرض اینکه کمی به داخل وازن ریخته باشه.من 10ساعت بعدازروش اورزانس استفاده کردم.طول دوره من27و5روزه.اخرین خونریزی6/11/91بود.ایا درروزه پرخطربوده.وامکان بارداری هست

6. aynaz2020 نوشته است: یا سلام به همه دوستان
    شرح حال خودم:
    من 32 سالم و 2 سال ازدواج کردم و تصمیم دارم که 2 سال آینده بچه دار بشم، در این مدت ( به جز 4 بار که از روش اورژانسی استفاده کردم ) برای جلوگیری از بارداری از قرص استفاده نمیکردم. ضمناً پریودهای منظم دارم. در حال حاضر چند تا سوال دارم که ممنون میشم بهم پاسخ بدید:
    1.من با توجه به شرایط سنی ام میتونم الان استفاده از قرص های جلوگیری رو شروع کنم؟
    اگر بله
    2.آیا استفاده از این قرص ها شانس باردار شدن من را در 2 سال آینده کاهش خواهد داد؟
    3.از بین قرص های موجود در بازار میشه قرصی را با عنوان کمترین عوارض جانبی نام برد؟
    4.بدون انجام هیچ گونه آزمایشی میتونم استفاده از قرص رو شروع کنم؟
    5.روش دیگری(به جز کاندوم) با بدون عوارض جانبی وجود دارد؟
    با تشکر از وقتی که میگذارید.

سلام...
    بله دوست عزیز شما میتونین از قرص های جلوگیری استفاده کنید اما تا قبل از 35 سالگی،یعنی بهتره بعد از 35 سالگی مصرف نشه و در صورتی که حافظه خوبی دارین و فراموش کار نیستید توصیه می کنم از قرص های تری فازیک استفاده کنید...
    تا الان که ثابت نشده قرص های جلوگیری شانس بارداری رو کم میکنند یا نه!!
    در همه قرص ها از یک دوز استروژن و پروژسترون استفاده شده فقط شرکت سازنندشون فرق میکن ولی اگه حساسیت شدید گوارشی دارین یاسمین عوارض گوارشی کمتری داره...
    برای استفاده از قرص های جلوگیری اگه در فامیل درجه یک سابقه کنسر پستان و در گذشته سابقه بیماریهای قبلی عروقی،میگرن،سکته مغزی نداشتید و از دخانیات هم استفاده نمیکنید بدون نگرانی میتونید مصرف کنید اما بازم توصیه میکنم برای اینکه از سلامت کامل خودتون مطمئن بشید قبل از اون یه سونوگرافی انجام بدید...
    تمام روش های هرکدوم عوارضی داره که در این فقط کاندوم بدون عارضه است

7. hani231 نوشته است: باسلام .من24هستم رابطه مقعدی محافظت نشده داشتم مقداراب منی به پشتم ریخت وبافرض اینکه کمی به داخل وازن ریخته باشه.من 10ساعت بعدازروش اورزانس استفاده کردم.طول دوره من27و5روزه.اخرین خونریزی6/11/91بود.ایا درروزه پرخطربوده.وامکان بارداری هست

سلام...
    شما تاریخ نزدیکیتون رو ننوشتید...
    با توجه به آخرین قاعدگیتون شما 12 تا 18 بهمن در دوره پرخطر بودین،اگه توی این زمان نزدیکی محافظت نشده داشتین امکان بارداری بوده اما با توجه به اینکه از روش اورژانسی استفاده کردین بارداری رخ نمیده

8. ممنون از پاسختون.

یک سوال دیگه هم برام پیش اومد و اینکه آیا اگر بعد از مدتی که از قرص استفاده کردم میتونم به سرعت مصرف رو قطع کنم یا نه؟ و اینکه با توجه به اینکه من مشکل گوارشی ندارم بهترین گزینه تری فازیک خواهد بود؟

9. با سلام من 8 روز از پریودیم گذشته و هنوز پریود نشدم در ضمن من دو ماه هست که دیگه قرص ضد بارداری مصرف نمی کنم قصد باردار شدن هم ندارم حدود  2 هفته ای هم هست که متوجه شدم سنگ کلیه دارم و سونوگرافی دادم تخمدان و رحمم مشکلی نداشت تقریباً یک هفته ای هست که رژیم کم غذا همراه با آب زیاد مصرف می کنم دیشب بی بی چک گرفتم و جوابش منفی بود ممنونم میشم اگه علت این تاخیر رو بگید
    با تشکر

10. landa_net نوشته است: با سلام من 8 روز از پریودیم گذشته و هنوز پریود نشدم در ضمن من دو ماه هست که دیگه قرص ضد بارداری مصرف نمی کنم قصد باردار شدن هم ندارم حدود  2 هفته ای هم هست که متوجه شدم سنگ کلیه دارم و سونوگرافی دادم تخمدان و رحمم مشکلی نداشت تقریباً یک هفته ای هست که رژیم کم غذا همراه با آب زیاد مصرف می کنم دیشب بی بی چک گرفتم و جوابش منفی بود ممنونم میشم اگه علت این تاخیر رو بگید
    با تشکر

یک علت تاخیر میتونه قطع قرص باشه چون شما با خوردن قرص پریود مرتب داشتید با قطع اون یکی دو ماهی ممکنه پریودتون جابجا بشه
    اگر سونونرماله وبیشتر از 2هفته طول کشید به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات هورمونی درخواست بشه سنگ پریودو جابجا نمیکنه
    رژیمهای سخت با کاهش وزن سریع میتونه روی پریود تاثیر بزاره

11. با سلام...
    من 26 سالمه و متاهل هستم.
    من تقریبا 3 ماه هست که از داروی کابرگولین و سیپروترون کامپاند با تجویز پزشک استفاده میکنم. تاریخ پریود من برای بهمن ماه باید 22-24 باشد ولی به دلایلی نمیخوام که تو این تاریخ پریود بشم. البته ازین قضیه هم مطلع هستم که تاخیر در پریودی کار درستی نیست ولی واقعا مجبورم... و لازم هست که یه ده روزی تاریخ پریود من به تأخیر بیفته. با توجه به اینکه من از این برنامه ناخواسته ی پیش امده چند روز پیش باخبر شدم، ایا حالا راهی هست تا پریودی من به تأخیر بیفته؟...
    با توجه به اینکه من آخرین قرص این دوره ی سیپروترون را روز یکشنبه 15 بهمن استفاده کردم ، در حالیکه هنوز دو تا از قرصهای این دوره مونده بود. چون میخواستم خونوریزی پریودم زودتر و قبل از این برنامه شروع شه و به اتمام برسه دو تا قرص اخری رو مصرف نکردم ... به محض مطلع شدن ازینکه می بایست قرص رو متوالی ادامه میدادم و قطعش نمیکردم و با توجه به اینکه هنوز هم پریود نشده بودم روز پنج شنبه 19 بهمن با سه شب تاخیر این قرص رو استفاده کردم و امشب که میخوام ازش استفاده کنم تا چند شب دیگه. آیا اگه از این قرص تا یک هفته ی دیگر هم استفاده کنم تأخیر در پریودی من بوجود میاد؟
    واقعا لازمه که پریود نشم و این اولین باری هست که این اتفاق برام میفته و واقعا به کمکتون نیاز دارم... تو رو خدا راهنماییم کنید...
    اصلا آیا این قرص میتواند تاخیر در پریودی بوجود بیاورد؟ و اگر نمیتواند، با توجه به زمانی که من در آن قرار دارم و تقریبا اواخر دوره ی پریودی من هست، راهی را به من پیشنهاد کنید لطفا... لطفا کمکم کنید... من واقعا به کمکتون احتیاج دارم... خواهش میکنم... راهنماییم کنید...   

12. با سلام و تشکر ویژه از شما بابت پاسخگویی به سئوالات کاربران
    معذرت میخوام که اینقدر در این مورد سئوال میپرسم. چون کسی نزدیکم نیست که بخواد راهنماییم کنه از طرفی خیلی روی این موضوع حساس شدم و استرس دارم . چون این سفر برام مهمه و نمی خوام اون موقع مشکلی داشته باشم.
    1- اگه بعد از قطع قرص ها توی اون 7 روز پریود نشم.آیا احتمال این هست که هنگام شروع بسته 2 این اتفاق بیفتد؟
    2- اگه 1 یا 2 روز اخر این فاصله پریود بشم با خوردن قرص ها مشکلی پیش نمیاد.
    لطفا راهنمایی کنید بازم ممنون از لطفتون

13. shsj نوشته است: با سلام و تشکر ویژه از شما بابت پاسخگویی به سئوالات کاربران
    معذرت میخوام که اینقدر در این مورد سئوال میپرسم. چون کسی نزدیکم نیست که بخواد راهنماییم کنه از طرفی خیلی روی این موضوع حساس شدم و استرس دارم . چون این سفر برام مهمه و نمی خوام اون موقع مشکلی داشته باشم.
    1- اگه بعد از قطع قرص ها توی اون 7 روز پریود نشم.آیا احتمال این هست که هنگام شروع بسته 2 این اتفاق بیفتد؟
    2- اگه 1 یا 2 روز اخر این فاصله پریود بشم با خوردن قرص ها مشکلی پیش نمیاد.
    لطفا راهنمایی کنید بازم ممنون از لطفتون

1:بله
    2:خیر ممکنه شما بعد از 7روز فاصله یکی دو قرصو که خوردید تازه پریود شروع بشه مشکلی نیست

14. hasti9090 نوشته است: با سلام...
    من 26 سالمه و متاهل هستم.
    من تقریبا 3 ماه هست که از داروی <a>کابرگولین</a> و <a>سیپروترون</a> کامپاند با تجویز پزشک استفاده میکنم. تاریخ پریود من برای بهمن ماه باید 22-24 باشد ولی به دلایلی نمیخوام که تو این تاریخ پریود بشم. البته ازین قضیه هم مطلع هستم که تاخیر در پریودی کار درستی نیست ولی واقعا مجبورم... و لازم هست که یه ده روزی تاریخ پریود من به تأخیر بیفته. با توجه به اینکه من از این برنامه ناخواسته ی پیش امده چند روز پیش باخبر شدم، ایا حالا راهی هست تا پریودی من به تأخیر بیفته؟...
    با توجه به اینکه من آخرین قرص این دوره ی <a>سیپروترون</a> را روز یکشنبه 15 بهمن استفاده کردم ، در حالیکه هنوز دو تا از قرصهای این دوره مونده بود. چون میخواستم خونوریزی پریودم زودتر و قبل از این برنامه شروع شه و به اتمام برسه دو تا قرص اخری رو مصرف نکردم ... به محض مطلع شدن ازینکه می بایست قرص رو متوالی ادامه میدادم و قطعش نمیکردم و با توجه به اینکه هنوز هم پریود نشده بودم روز پنج شنبه 19 بهمن با سه شب تاخیر این قرص رو استفاده کردم و امشب که میخوام ازش استفاده کنم تا چند شب دیگه. آیا اگه از این قرص تا یک هفته ی دیگر هم استفاده کنم تأخیر در پریودی من بوجود میاد؟
    واقعا لازمه که پریود نشم و این اولین باری هست که این اتفاق برام میفته و واقعا به کمکتون نیاز دارم... تو رو خدا راهنماییم کنید...
    اصلا آیا این قرص میتواند تاخیر در پریودی بوجود بیاورد؟ و اگر نمیتواند، با توجه به زمانی که من در آن قرار دارم و تقریبا اواخر دوره ی پریودی من هست، راهی را به من پیشنهاد کنید لطفا... لطفا کمکم کنید... من واقعا به کمکتون احتیاج دارم... خواهش میکنم... راهنماییم کنید...   

ببینید بهترین کار این بود که دو بسته متوالی خورده میشد الان   متاسفانه قابل پیش بینی نیست قرصها رو مرتب وتا حد امکان حدود ساعت مشخص بخورید ممکنه در زمان موعد پریودتون دچار لکه بینی شوید (گفتم ممکنه نه حتما) در اون صورت هر 8 ساعت علاوه بر قرصتون از کپسولهای مفنامیک اسید استفاده کنید.افراد مختلف متفاوتند برخی با چند روز قرص خوردن دیگه پریود نمیشند برخی حتما باید بسته ی متوالی رو بخورند کار دیگه ای نمیشه کرد بیشتر از این هومونها رو نامتعادل نکنید مطمئنا اگر مرتب بخورید پریود با خونریزی شدید نمیشید ممکنه لکه بینی باشه ممکن هم هست هیچ اتفاقی نیوفته

15. سلام من 24 سالمه دیشب نزدیکی داشتم و روش جلوگیری طبیعی بود و شک کردیم که ایای منی ریخته شده یا نه امروز ساعت 11  2 عدد از  
    قرص لوونورژسترول استفاده کردم الان باز ترس دارم ایا این قرص مطمئن هست یا نه دیگه نیازی نیست بخورم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 29 از 49
رفتن به صفحه :    ... 29 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید