شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 28 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام دوستان ، قرص لوونورژسترول رو 2 تاش رو یکجا مصرف کنم خوبه یا یکی رو الان بخورم یکی رو 12 ساعت دیگه؟ کدوم تاثیرش بیشتره؟ چرا؟

2. Ida_ نوشته است: سلام دوستان ، قرص لوونورژسترول رو 2 تاش رو یکجا مصرف کنم خوبه یا یکی رو الان بخورم یکی رو 12 ساعت دیگه؟ کدوم تاثیرش بیشتره؟ چرا؟

سلام

مصرف 2 قرص لونژیل به صورت همزمان بعد از رابطه ی مشکوک به بارداری توصیه ی ارجح تر هست به دلیل

1. آسونی روش و حذف فراموشی برای مصرف قرص نوبت دوم
    2. افزایش ضریب تاثیر روش

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام آقای دکترمن ازوقتی قرص جلوگیری میخورم پریودیهام شده سه الی پنج روزکه خیلی کم ازم خون میاداین اشکالی نداره که انقدرکم شده من الان بااین حال که چیزی ازم نمیاد نمیدونم بایدغسل کنم یانه .

4. sara365 نوشته است: سلام آقای دکترمن ازوقتی قرص جلوگیری میخورم پریودیهام شده سه الی پنج روزکه خیلی کم ازم خون میاداین اشکالی نداره که انقدرکم شده من الان بااین حال که چیزی ازم نمیاد نمیدونم بایدغسل کنم یانه .

سلام

مشکلی در کاهش خونریزی وجود نداره و جای نگرانی نیست.
    این سایت یه تالار پزشکی هست و در اون به مسائل شرعی (که البته قابل احترام هستن) پرداخته نمیشه. شما هم این موضوع رو رعایت کنید و این تیپ سوالاتون رو در دیگر تالارها مطرح کنید.

5. sportoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    zohret نوشته است:
    sportoo نوشته است: من 26 این ماه باید پریود بشوم و 24 رابطه داشتم به صورت خیلی سطحی که پیش آب به صورت مختصر به سطح واژنم تماس پیدا کرد
    حالا من امروز قرص ضد بارداری خریدم  لورژنسترول 1.5 که یدونه بیشتر داخلش نبود و مصرفش فقط یباره استفاده کردم
    خواستم ببینم پس تفاوتش با 0.75 چیه که 2تا داخلش هست و هر 12 ساعت باید خورده بشه؟اون بهتره یا این؟و الان من جلوگیری را صورت دادم؟

فرقی نداره

ممنون پس خیالم راحت باشه؟
    فکر میکنم به خاطر استرس باشه که هنوز پریود نشدم اخه من جدیدا چنتا مقاله خوندم که پیش اب اگه بعد از انزال قبلی نباشه یعنی نزدیک دارای اسپرم نیست اما باز به دلیل نگرانی قرص مصرف کردم علایم دارم اما مداوم نیستن هی میرن و میان

6. سلام.من با نامزدم نزدیکی داشتیم و آب منی در ناحیه تناسلی نامزدم ریخته شد(با توجه به باکره بودن وی)و بعد از آن شاهد عدم پریود شدن نامزدم بودم.ابتدا تصور به حاملگی نداشتیم ولی بعد از چند روز حالت تهوع بهش دست داد و بعد 2 هفته از پریود نشدنش آزمایش خون داد و مثبت شد جوابش. الان 8 هفته از نزدیکی میگذره.  چه راههایی برای جلوگیری از ادامه این روند وجود داره؟
    با تشکر.

7. aram92

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من چند وقت پیش رابطه ای داشتم از مقعد که آب منی هم در مقعد خالی شد
    حساب کردم زمان تخمک گذاری من همان روز بوده
    بعد از رابطه 4قرص سیپروترون کمپوند که داروخانه به عنوان قرص ld داده خوردم.12 ساعت بعد هم 4تای دیگر.الان خیلی نگران هستم

یعنی با اینکه روز تخمک گذاریم بود قرص پیشگیری جواب میده؟
    ممنون

8. sportoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    نمیدونم چرا جواب نمیدید
    اما دکترم رفتم گفتم یه معاینه اییم کرد با فشار دادن زیر شکم و گفت نگران نباش از عوارش قرصه که تاخیر داره ولی من هنوز عادت نشدم با اینکه منظم بودم و 26 باید پری میشدم

9. pouyan17669 نوشته است: سلام.من با نامزدم نزدیکی داشتیم و آب منی در ناحیه تناسلی نامزدم ریخته شد(با توجه به باکره بودن وی)و بعد از آن شاهد عدم پریود شدن نامزدم بودم.ابتدا تصور به حاملگی نداشتیم ولی بعد از چند روز حالت تهوع بهش دست داد و بعد 2 هفته از پریود نشدنش آزمایش خون داد و مثبت شد جوابش. الان 8 هفته از نزدیکی میگذره.  چه راههایی برای جلوگیری از ادامه این روند وجود داره؟
    با تشکر.

به سلامتی مبارکه
    بهتره ایشون تحت نظر پزشک زنان قرار بگیرند و سونو انجام بدن و دکتر راهکارهای لازم رو به ایشون گوشزد میکنه

10. aram92 نوشته است: سلام
    من چند وقت پیش رابطه ای داشتم از مقعد که آب منی هم در مقعد خالی شد
    حساب کردم زمان تخمک گذاری من همان روز بوده
    بعد از رابطه 4قرص <a>سیپروترون</a> کمپوند که داروخانه به عنوان قرص ld داده خوردم.12 ساعت بعد هم 4تای دیگر.الان خیلی نگران هستم

یعنی با اینکه روز تخمک گذاریم بود قرص پیشگیری جواب میده؟
    ممنون

دوست عزیز سیپروترون رو که نمیشه به عنوان اورژانسی استفاده کرد
    باید از خود ال دی استفاده می کردید
    به هر حال در صورت تاخیر پریود تست خون بارداری بدید

11. دوستان سلام . من روز 12 پریود هستم.سیکل های 24 تا 26 روزه دارم. دیروز و امروز نزدیکی کردم و جلوگیری هم نکردیم.منی داخل نریخت. اما به پیشاب مشکوکم.امروز از روش اورژانسی استفاده کردم ( قرص لوونورژسترول، هر دوتا باهم) . آیا جلوی بارداری رو میگیره؟

12. Ida_ نوشته است: دوستان سلام . من روز 12 پریود هستم.سیکل های 24 تا 26 روزه دارم. دیروز و امروز نزدیکی کردم و جلوگیری هم نکردیم.منی داخل نریخت. اما به پیشاب مشکوکم.امروز از روش اورژانسی استفاده کردم ( قرص لوونورژسترول، هر دوتا باهم) . آیا جلوی بارداری رو میگیره؟

کار خوبی کردی
    جلوش رو میگیره
    اما بهتره یه روش مطمئن دیگه استفاده کنی که هی مجبور نشی این روش رو انجام بدی
    در ضمن روش اورژانسی در هر دوره پاکی فقط یکبار میشه استفاده کرد و مطمئن بهش بود!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. m1989 نوشته است:
    shsj نوشته است: با سلام نمی دونم جای درستی سئوالم پرسیدم یا نه؟ به هر حال ببخشید
    من 2 ماه نیم پریودم عقب افتاده تا حالا سابقه نداشتم (پریودم نامنظم بوده به صورت عقب افتادن 4-8 روز) اما اینکه به ماه برسه نه.( قبل از این عقب افتادگی چای لاغری دکتر سینا مصرف کردم که چند ماهی که اون چای میخوردم سر موقع  بود).
    دکتر رفتم به من امپول داد که دو تا رو با هم بزنم و دو بسته قرص ld که از روز 5 پریودم مصرف کنم
    من 4 اسفند میخوام برم مسافرت و نمی خوام تو این دوهفته که سفرم پریود باشم حالا من این دو بسته را پشت سر هم مصرف کنم یا نه وسط هر بسته فاصله بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    این قرص ها که عوارض بدی ندارن یا امپول ها؟

سلام

1. اگه بعد از تزریق آمپول پریود شدید و مصرف قرص رو شروع کردید که بعد از اتمام بسته ی دوم قرص و طی ایام مسافرت تون پریود میشید.
    2. اما اگه هنوز پریود نشدید منتظر بمونید چون بعد از تزریق ممکنه دو هفته طول بکشه تا پریود شروع بشه. با این حساب من که براتون چرتکه می ندازم! اگه مصرف قرص ها رو به صورت عادی ادامه بدید بعد از مسافرت پریود خواهید شد.

اگه در شرایط 2 هستید که هیچ؛ اما اگه در شرایط 1 هستید، من دو راه رو پیشنهاد میدم:

راه اول) بسته ی اول و دوم رو سر وقت بخورید و یه بسته ی سومی هم تهیه کنید و در ادامه ی بسته ی دوم بدون وقفه تا اتمام مسافرت مصرف کنید.
    راه دوم) مصرف بسته ی اول و دوم رو به صورت عادی ادامه بدید و در ایام مسافرت که زمان پریودتون رسید از تامپون استفاده کنید و هر 4 - 5 ساعت تعویضش کنید.

من جای شما بودم برای اینکه نظم سیکل ماهانه م برگرده! راه دوم رو اجرا می کردم.

ممنون از اینکه جوابمو دادین من در شرایط دوم بودم
    که بعد از 12 روذ که از تزریق گذشت (30 دی) پریود شدم و از 4 بهمن شروع به خوردن قرص کردم
    حالا سئوالم اینکه من 4 میرم مسافرت و چون به دکترم گفتم اوایل اسفند میرم مسافرت گفت دو بسته قرص پشت سر هم بخورم . اما همه جا نوشته که بین هر بسته 7 روز باید فاصله باشه .من چهکار کنم بهتره؟
    اگه 7 روز فاصله بندازم و بسته بعد و شروع کنم و تو این 7 روز پریود نشم یا روز اخرش پریود شم با خوردن قرص ها ممکنه برام مشکل لکه بینی یا .. تو مسافرت اتفاق بیفته لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم.

14. shsj نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    shsj نوشته است: با سلام نمی دونم جای درستی سئوالم پرسیدم یا نه؟ به هر حال ببخشید
    من 2 ماه نیم پریودم عقب افتاده تا حالا سابقه نداشتم (پریودم نامنظم بوده به صورت عقب افتادن 4-8 روز) اما اینکه به ماه برسه نه.( قبل از این عقب افتادگی چای لاغری دکتر سینا مصرف کردم که چند ماهی که اون چای میخوردم سر موقع  بود).
    دکتر رفتم به من امپول داد که دو تا رو با هم بزنم و دو بسته قرص ld که از روز 5 پریودم مصرف کنم
    من 4 اسفند میخوام برم مسافرت و نمی خوام تو این دوهفته که سفرم پریود باشم حالا من این دو بسته را پشت سر هم مصرف کنم یا نه وسط هر بسته فاصله بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    این قرص ها که عوارض بدی ندارن یا امپول ها؟

سلام

1. اگه بعد از تزریق آمپول پریود شدید و مصرف قرص رو شروع کردید که بعد از اتمام بسته ی دوم قرص و طی ایام مسافرت تون پریود میشید.
    2. اما اگه هنوز پریود نشدید منتظر بمونید چون بعد از تزریق ممکنه دو هفته طول بکشه تا پریود شروع بشه. با این حساب من که براتون چرتکه می ندازم! اگه مصرف قرص ها رو به صورت عادی ادامه بدید بعد از مسافرت پریود خواهید شد.

اگه در شرایط 2 هستید که هیچ؛ اما اگه در شرایط 1 هستید، من دو راه رو پیشنهاد میدم:

راه اول) بسته ی اول و دوم رو سر وقت بخورید و یه بسته ی سومی هم تهیه کنید و در ادامه ی بسته ی دوم بدون وقفه تا اتمام مسافرت مصرف کنید.
    راه دوم) مصرف بسته ی اول و دوم رو به صورت عادی ادامه بدید و در ایام مسافرت که زمان پریودتون رسید از تامپون استفاده کنید و هر 4 - 5 ساعت تعویضش کنید.

من جای شما بودم برای اینکه نظم سیکل ماهانه م برگرده! راه دوم رو اجرا می کردم.

ممنون از اینکه جوابمو دادین من در شرایط دوم بودم
    که بعد از 12 روذ که از تزریق گذشت (30 دی) پریود شدم و از 4 بهمن شروع به خوردن قرص کردم
    حالا سئوالم اینکه من 4 میرم مسافرت و چون به دکترم گفتم اوایل اسفند میرم مسافرت گفت دو بسته قرص پشت سر هم بخورم . اما همه جا نوشته که بین هر بسته 7 روز باید فاصله باشه .من چهکار کنم بهتره؟
    اگه 7 روز فاصله بندازم و بسته بعد و شروع کنم و تو این 7 روز پریود نشم یا روز اخرش پریود شم با خوردن قرص ها ممکنه برام مشکل لکه بینی یا .. تو مسافرت اتفاق بیفته لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم.

سلام

همونطور که قبلا نوشتم و از اونجایی که چرتکه ی من مو لای درزش نمیره! شما بعد از 21 روز که قرص بسته ی اول تموم بشه پریود میشید که میشه حوالی 25 - 26 بهمن و بعد از اون 7 روز استراحت دارید و بسته ی دوم رو باید از روز هشتم یعنی 2 اسفند استارت بزنید و تا 21 روز بعد پریود نخواهید شد و اگه حساسیت خاصی به قرص ها نداشته باشید لکه بینی هم رخ نخواهد داد.
    بنابراین توصیه ی من به شما همون شرایط دومی هست که قبلا براتون قبلا نوشتم یعنی مصرف بسته ی اول بعد 7 روز فاصله و بعد مصرف بسته ی دوم و مسافرت ...

امیدوارم سفر خوش بگذاره

15. سلام
    یه سایتی نوشته بود اگر در زمان نزدیک پریود نزدیکی انجام شده باشه ،با مصرف یه دوره یعنی فقط همون موقع میشه جلوگیری رو انجام داد و نیازی به مصرف 12 ساعت بعد نیست؟

چقدر درسته؟
    راستش به نظر خودم باید دو نوبت خورده شه .

اینجا نوشته http://forum.iransalamat.com/showthread.php?20959-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%D9%88%D9%88%D9%86%D9%88%D8%B1%DA%98%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84
    این سیستم خودم نیست نشد آدرس مورد نظر  رو طبق روال معمول بزارم معذرت.اینو کپی -پیست کنید میبینید.
    پیروز باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 28 از 49
رفتن به صفحه :    ... 28 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید