شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    4 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. sima_65 نوشته است: ممنون
    خب من الان شمردم سیکل ها همه 21 یا 20 بود فقط یه مورد که اونم رفتم دکتر 11 روز بود و لک بینی داشتم که بر طرف شد.

حالا ثابت 20 یا 21 روز بده؟یعنی باید 28 باشه تا از این شرایط پیروی کنه؟

با تشکر

سلام

سیما جان، میشه بگی چه جوری شمردی که به 20 و 21 روز رسیدی!!؟ خوبه که چند خط بالاتر نوشتم شروع تا شروع! یه چرتکه ی معروفی اینجا دارم که از ماشین حساب مهندسی هم بهتر جواب میده! میخوای خدمت شما هم بدم؟

سیکل شما از 27 - 32 روز متغیره (به ترتیب 29 - 27 - 32 - 31 روزه).
    اون 28 رو مثال زدم! هر عددی میتونه باشه مهم اینه که ثابت باشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    من در 5 دی عادت ماهانه شدم.سیکل نامنظم.مدت عادت 7روزس.در تاریخ 12دی(یکروز بعد از اتمام عادت)رابطه محافظت نشده با همسرم داشتم طوری که تمام منی داخل واژن تخلیه شد.بلافاصله شستشو دادم و9 ساعت بعد از روش اورژانسی (2عدد hdو 12ساعت بعد 2عدد دیگر)مصرف کردم.7روز بعداز مصرف خون ریزی داشتم که 3 روز ادامه داشت.آزمایش خون دادن جواب منفی بود
    الان 12 روزه که عقب افتاده
    احتمال بارداری چقده ؟
    مرسی

3. baharijoon نوشته است: با سلام
    من در 5 دی عادت ماهانه شدم.سیکل نامنظم.مدت عادت 7روزس.در تاریخ 12دی(یکروز بعد از اتمام عادت)رابطه محافظت نشده با همسرم داشتم طوری که تمام منی داخل واژن تخلیه شد.بلافاصله شستشو دادم و9 ساعت بعد از روش اورژانسی (2عدد hdو 12ساعت بعد 2عدد دیگر)مصرف کردم.7روز بعداز مصرف خون ریزی داشتم که 3 روز ادامه داشت.آزمایش خون دادن جواب منفی بود
    الان 12 روزه که عقب افتاده
    احتمال بارداری چقده ؟
    مرسی

روش اورژانس رو درست انجام دادید خود قرص پریود رو جابجا میکنه.شما اگه اشتباه نکنم 19 دی خونریزی داشتید ممکنه تا 19 بهمن هم پریود نشید .فعلا صبر کنید ونگران نباشید

4. سلام

اگر مثل دو ماه قبل پریود بشم 20 ام یا عصر 19 ام باید بشم ،امروز 17 بهمن هست .
    اصلا با این تاریخ ها احتمال بارداری هست؟

رابطه از پشت بود ، تمام مدت هم هواسم بود و مواظب بودم مشکلی پیش نیاد،دست پارتنرم خیس  بود به دستم مالیده شد دستم هم روی اندام تناسلی بود و نذاشتم چیزی داخل شه و روی باسن تخلیه شد.
    توی فضای مرطوب مثل لباس نمناک اسپرم چقدر میمونه؟
    کامل شستم و خشک کردم ، حالا تا برم خونه و حمام .اگر اگر چیزی مونده باشه ، موقع شستن بعد از چند ساعت ،اگر وارد بدن بشه ممکنه هنوز اثر داشته باشه؟
    الان قرص ها رو بخورم یا برم حمام بعد از شستشوی دقیق تر  بخورم؟

با توجه به اینکه 72 ساعت تایم دارم برای مصرف قرص ( ال دی میخورم)  و 2 روز به پریودم مونده بهتر نیست فردا قرص رو بخورم که تا 12 ساعت بعد اگر پریود شدم بعدیش رو نخورم دیگه؟

با تشکر

5. سلام.نامزدم هرماه چندروزقاعدگیش جلومییوفته نامرتب شده طول سیکل قاعدگیشم28روزکمترشده

6. gajera_051167 نوشته است: سلام.نامزدم هرماه چندروزقاعدگیش جلومییوفته نامرتب شده طول سیکل قاعدگیشم28روزکمترشده

سلام

اینجا کاربرای زیادی سیکل ماهانه رو با تقویم مقایسه می کنن و به مشکل میخورن مثلا اگه سیکل قاعدگی 28 روزه باشه خب طبیعی هست که هر ماه 2 روز جلو بیفته!! اما اگه واقعا سیکل ماهانه همسرتون نامنظم شده به متخصص زنان مراجعه کنید تا موارد زیر بررسی بشن:

- کیست تخمدان
    - اختلال هورمونی (استروژن و پـروژسترون)
    - اختلال در تیروئید
    - اختلال در پرولاکتین
    - و ...

7. باسلام من23 ساله هستم.طول دوره28 روزه.دوره خونریزی 6روزه.منظم گاهی اوقات 2روز جلو عقب.اخرین خونریزی6/11/91امروز 11 روز بعد17/11.رابطه مقعدی محافظت نشده داشتم .کمی از اب منی  به بشتم ریخت .شک داشتم به داخل وازن ریخته وبلافاصله با اب شستم وقرص اورزانس خوردم.امکان بارداری هست

8. سلام قرص هی ضد حاملگی باید حتما در24ساعت اول پس از نزدیکی مصرف بشن

9. roza23 نوشته است: باسلام من23 ساله هستم.طول دوره28 روزه.دوره خونریزی 6روزه.منظم گاهی اوقات 2روز جلو عقب.اخرین خونریزی6/11/91امروز 11 روز بعد17/11.رابطه مقعدی محافظت نشده داشتم .کمی از اب منی  به بشتم ریخت .شک داشتم به داخل وازن ریخته وبلافاصله با اب شستم وقرص اورزانس خوردم.امکان بارداری هست

سلام

بارداری منتفی است جای نگرانی نیست

موفق باشی

10. MOHAMAD65 نوشته است: سلام قرص هی ضد حاملگی باید حتما در24ساعت اول پس از نزدیکی مصرف بشن

سلام...

اگه منظورتون روش اورژانسی هست تا 72 ساعت بعد از نزدیکی وقت هست برا مصرف ولی در 24 ساعت اول بهتر جواب میده

11. m1989 نوشته است:
    taraneh_43 نوشته است: ممنون از پاسخ گویی شما

تست بتا همون آزمایش بارداریه که دکتر برام نوشته ؟

مکان فیبریوم :
    subserosal myoma 66x47mm in left side of uterus is seen

و

dominant follicule 17mm in left ovary is seen

فردا میرم برای آزمایش ، پس این که رحم توی سونو  ،خالی دیدده شده دلیل بر عدم بارداری نیست ؟ Sad

راستی عکسی که گذاشتید باز نمیشه ، جای کلیک نداره

سلام

1. تست بتا = تست بارداری = تست خون = BetaHCG test

2. فیبروم شما از نوع subserosal هست و در ناحیه ی داخلی و در سمت چپ رحم واقع شده (تصویر رو ببینید) و انجام جراحی یا عدم انجام اون توسط پزشک معالجتون تشخیص گذاشته میشه.
    یه دونه فولیکول 17 میلی متری هم در تخمدان چپ گزارش شده و اگه سونو رو حوالی روز 11 - 10 سیکلتون انجام دادید سایزش خوبه.

3. نه دیگه! رحم خالی مشاهده شده یعنی بارداری رویت نشده اما نکته ی خیلی مهم اینه که سونو از هفته ی 5 به بعد بارداری رو مشخص میکنه. و من خدمت شما عرض کردم با وجود فیبروم احتمال بارداری ابدا صفر نیست.

در مورد تصویر پست قبلی به دکتر توجه دادم که اون پست رو ادیت کنن اما من در این پست یه تصویر جدید و متفاوت با قبلی هم اینزرت کردم تا کارتون راه بیفته. متاسفانه امکان آپلود تصویر در سایت خودمون وجود نداره و تصاویر رو در یه سایت دیگه باید آپلود کنیم و احتمال حذف اون تصاویر توسط admin اون سایت وجود داره.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

ممنون از راهنماییتون
    جواب تستم منفی بود مقدارش 4.6 بود
    برای فیبریوم دکترم گفت بهتره صبر کنی تا بعد از ازدواج ولی نمیدونم چرا از وقتی سونو گرفتم دردش شروع شده ثبلا اصلا درد نداشت
    درباره فولیکول که گفتید تو فاصله 10 11 سیکلم بوده یا نه ؟  چون سیکلم 2 ماهه قطع شده و چند ماهه نامنظمه نمیدونم دقیقا چندم سیکلم حساب میشه

میشه لینک تاپیک هایی رو بهم بدید که بتونم درباره ی بیماریم مطالعه کنم؟

12. من 27 سالمه . قاعدگی نامنظم دارم.دو ماه پیش رابطه مقعدی داشتم اما مطئن نیستم منی به واژنم رسیده باشه یا نه.تو چند روزه که زیر شکمم درد گرفته اما پریود نشدم.از علائم حاملگیم که گفتید ندارم.فقط فکر میکنم شکمم بزرگتر شده.امکان داره حامله باشم.

13. meri1 نوشته است: من 27 سالمه . قاعدگی نامنظم دارم.دو ماه پیش رابطه مقعدی داشتم اما مطئن نیستم منی به واژنم رسیده باشه یا نه.تو چند روزه که زیر شکمم درد گرفته اما پریود نشدم.از علائم حاملگیم که گفتید ندارم.فقط فکر میکنم شکمم بزرگتر شده.امکان داره حامله باشم.

دوماه پیش رابطه داشتی!
    1.ماه قبل پریود نشدید؟
    2.اینکه گفتید قاعدگی نامنظم دارید درست اما میگفیتد توی چه روزی در سیکلتون رابطه داشتید ؟( پر خطر ، نزدیک پریود ، دوران پریود ...)
    هرچند در قاعدگی نامنظم خیلی اعتباری به دقت در روزهای سیکل نیست.

بزرگی شکم در روزهای نزدیک پریود طبیعی هست نمیشه گفت بخاطر بارداری هست.(تازه شما هم که فـــکر میکنی بزرگ شده شکمت)
    یه تست بیبی چک بگیر.

14. meri1 نوشته است: من 27 سالمه . قاعدگی نامنظم دارم.دو ماه پیش رابطه مقعدی داشتم اما مطئن نیستم منی به واژنم رسیده باشه یا نه.تو چند روزه که زیر شکمم درد گرفته اما پریود نشدم.از علائم حاملگیم که گفتید ندارم.فقط فکر میکنم شکمم بزرگتر شده.امکان داره حامله باشم.

علل پریود نشدن فقط بارداری نیست اما وقتی پریودنشدید اولین قدم دادن آزمایش یا بی بی چکه اگر منفی بود از نظر مشکلات هورمونی وکیستها باید بررسی بشید

15. باسلام .من24هستم رابطه مقعدی محافظت نشده داشتم مقداراب منی به پشتم ریخت وبافرض اینکه کمی به داخل وازن ریخته باشه.من 10ساعت بعدازروش اورزانس استفاده کردم.طول دوره من27و5روزه.اخرین خونریزی6/11/91بود.ایا درروزه پرخطربوده.وامکان بارداری هست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 4 از 132
رفتن به صفحه :    4 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید