شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

راهنمای تفسیر آزمایش اسپرم (اسپرموگرام)

1. سلام.خسته نباشین خدمت آقای دکتر
    بنده 3سال پیش عمل واریکوسل درجه3 شدید انجام دادم که3ماه بعداز عمل آزمایش اسپرم دادم ولی متاسفانه تعداد اسپرم خیلی کم بود(درحده800هزارتا).که روحیمو بدجور از دست دادم
    بعداز این 3سال دوباره به اورولوژ مراجعه کردم و سونوگرافی داپلر انجام دادم که پس از بررسی دکتر ارولوژ،ایشون گفتن که درسته قطر وریدها زیاده(5.1میلیمتر)ولیچون فاقد جریان یا فاقد
    back flow
    هست،واریکوسل خوب شده.ولی باز آزمایش اسپرمدادم،دوباره تعداد اسپرم های خیلی کم در حده 600هزارتا بود و بقیه موارد نرمال بود.
    حالا از شما خواهش دارم که منو راهنمایی و کمک کنید که پسمشکل کجاست؟؟ آخه چرا اسپرم تولید نمیشه؟؟ راستی این هم بگم که گاهی وقتا وقتی راه میرم یا می ایستم و یا در حالت عادی بیضه سمت چپم درد میکنه! عکس آزمایش اسپرم و سونوگرافی رو هم میذارم.

ممنون

عکس آزمایش اسپرم

عکس سونوگرافی داپلر

2. fs44yas نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    fs44yas نوشته است: با عرض سلام و احترام ، من تصویر آزمایش همسرم در زیر پیوست کردم از دکتر های سایت تقضا دارم اگه ممکنه تحلیل کنند .  همسرم مشکل واریکوسل درجه 2  سمت چپ و درجه 1 سمت راست داره و قراره عمل بشه ، می خواستم بدونم عمل در نتیجه آزمایش تاثیر خواهد گذاشت یا ربطی نداره ؟
    ازمایش در 91/3/22

http://www.4shared.com/photo/6Ce9NqoB/IMG_0005.html

ازمایش در 91/8/2

http://www.4shared.com/photo/xtR-HQU5/IMG_0004.html

پیشاپیش از لطفتون ممنونم

سلام

بعد از عمل تعداد اسپرم ها کمی کاهش یافته اما همچنان نرماله.
    شکل و تحرک اسپرم هم رشد قابل توجهی داشتن و به ترتیب تقریبا دو و سه برابر شدن.

اسپرموگرام جدید نرماله.

درخواست اسپرموگرام در طول عمر یه مرد معمولا کم انجام میشه اما در مواردی مانند شما که دو یا سه مرتبه بایستی تست انجام بشه توصیه می کنم همه ی دفعات رو به یک آزمایشگاه مراجعه کنید تا اختلافی که در پارامتر های اندازه گیری در آزمایشگاه های متفاوت وجود داره به حداقل کاهش پیدا کنه.

سلام و ممنون از راهنماییتون اما این عکس هایی که من پیوست کرده بودم هر دو آزمایش برای قبل از عمل بوده پس اگه آزمایش نرماله یعنی واریکوسل مشکلی روی اسپرم ها ایجاد نمی کنه؟ سوال من اینه تو هر دو آزمایش class a اسپرم کمه حدود 10 درصد آیا با این وجود باز نرمال محسوب میشه؟

سلام

به هر حال تست نرماله و
    البته گرید واریکوسل پایینه و ممکنه آن چنان تاثیری بر اسپرموگرام نذاره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. yazdan1 نوشته است: سلام.خسته نباشین خدمت آقای دکتر
    بنده 3سال پیش عمل واریکوسل درجه3 شدید انجام دادم که3ماه بعداز عمل آزمایش اسپرم دادم ولی متاسفانه تعداد اسپرم خیلی کم بود(درحده800هزارتا).که روحیمو بدجور از دست دادم
    بعداز این 3سال دوباره به اورولوژ مراجعه کردم و سونوگرافی داپلر انجام دادم که پس از بررسی دکتر ارولوژ،ایشون گفتن که درسته قطر وریدها زیاده(5.1میلیمتر)ولیچون فاقد جریان یا فاقد
    back flow
    هست،واریکوسل خوب شده.ولی باز آزمایش اسپرمدادم،دوباره تعداد اسپرم های خیلی کم در حده 600هزارتا بود و بقیه موارد نرمال بود.
    حالا از شما خواهش دارم که منو راهنمایی و کمک کنید که پسمشکل کجاست؟؟ آخه چرا اسپرم تولید نمیشه؟؟ راستی این هم بگم که گاهی وقتا وقتی راه میرم یا می ایستم و یا در حالت عادی بیضه سمت چپم درد میکنه! عکس آزمایش اسپرم و سونوگرافی رو هم میذارم.

ممنون

عکس آزمایش اسپرم

عکس سونوگرافی داپلر

سلام

دوست من، قبلا هم برات نوشتم که سایز ورید ها واقعا زیاده و نشونه ی واریکوسل گرید 3 هست و ممکنه سونو اون بک فلو رو نشون نده. در انجام سونوگرافی مهارت طرف واقعا تاثیر داره.
    به هر حال
    مشکلات تولید نشدن اسپرم رو در لینک زیر نوشتم که شاید به شما هم مربوط باشه دوباره بخونش! بد نیست به یه ارولوژیست دیگه هم مراجعه کنی. بد نیست که به نظرم واجبه.

تعداد اسپرم صفر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر
    من سال 88 عمل واریکوسل نوع 3 داشتم که عمل کردم ولی در حال حاظر الن وقتی پاهام سرد میشه یاخسته میشم بیضههام درد میگیره و ورمی در پشت بیضه هام(ایپیدیم) احساس میکنم دلیلش را لطفا بگید

5. لطفا آزمایش اسپرم همسر مرا تفسیر نمایید:
    Volume.mL...................3.5

color...................  milky

viscosity............. Normal

Liquefaction , min .............30

pH...............  8.0

Muscus...............None

Count , M,mL ...........90

Rapid progressive ( class A),% ...............3.5

Progressive ( Class B),%................  23.3

Total progressive ( Class A+B),% ...........  26.8

Non progressive ( Class C ) ,% .................24

Live ratio ( Class A+B+C),%  ................   50.8

Nonmotile (class D),%..............................49.2

Round cells ,  M/ml ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,   0.3

Vatiality………………………………..62

Normal  Morphology ,%  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,  25

Pathology , % ,,,,,,,,,,,,,,,,,,  75

Head  pathology ,% ,,,,,,,,,,, 75

Midpiece pathology , % ,,,,,,,,,, 0

Tail  pathology,%,,,,,,,,,,,,, 0

TZI,,,,,,, 1

<o> </o>

6. reza351 نوشته است: باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر
    من سال 88 عمل واریکوسل نوع 3 داشتم که عمل کردم ولی در حال حاظر الن وقتی پاهام سرد میشه یاخسته میشم بیضههام درد میگیره و ورمی در پشت بیضه هام(ایپیدیم) احساس میکنم دلیلش را لطفا بگید

سلام

درد در ناحیه ی بیضه ممکنه به خاطر عود واریکوسل باشه.
    به ارولوژیست مراجعه کنید. توصیه می کنم در مورد شما اسپرموگرافی حتما انجام بشه.

7. pariya_n نوشته است: لطفا آزمایش اسپرم همسر مرا تفسیر نمایید:
    Volume.mL...................3.5
    color...................  milky
    viscosity............. Normal
    Liquefaction , min .............30
    pH...............  8.0
    Muscus...............None
    Count , M,mL ...........90
    Rapid progressive ( class A),% ...............3.5
    Progressive ( Class B),%................  23.3
    Total progressive ( Class A+B),% ...........  26.8
    Non progressive ( Class C ) ,% .................24
    Live ratio ( Class A+B+C),%  ................   50.8
    Nonmotile (class D),%..............................49.2
    Round cells ,  M/ml ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,   0.3
    Vatiality………………………………..62
    Normal  Morphology ,%  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,  25
    Pathology , % ,,,,,,,,,,,,,,,,,,  75
    Head  pathology ,% ,,,,,,,,,,, 75
    Midpiece pathology , % ,,,,,,,,,, 0
    Tail  pathology,%,,,,,,,,,,,,, 0
    TZI,,,,,,, 1

سلام

در این اسپرموگرام
    تعداد اسپرم ها نرماله؛
    با اینکه تحرک اسپرم حداقل مقدار نرمال رو داره اما مقدار Rapid Progressive واقعا کمه؛ و
    مورفولوژی اسپرم ها نرمال نیست.
    به ارولوژیست مراجعه کنید با درمان دارویی مشکل مرتفع میشه.

8. با سلام لطفا آزمایش مرا تحلیل کنید با تشکر
    semen analysis:
    color:milky
    volume:2.6
    ph:8
    viscosity:normal
    liquification:30 min
    sperm count:35 milion
    normal form:80-85 %
    abnormal form:15-20 %
    long tail:10-12
    pin head:5-8
    Motility after 1st hour:
    1-non motil:15-25%
    2-sluggish:20-25%
    3-active progressive:25-28%
    4-rapid progressive:30-32%
    wbc:1-2
    rbc:1-2
    Epithelial cell:0-1

9. seyedmostafa نوشته است: با سلام لطفا آزمایش مرا تحلیل کنید با تشکر
    semen analysis:
    color:milky
    volume:2.6
    ph:8
    viscosity:normal
    liquification:30 min
    sperm count:35 milion
    normal form:80-85 %
    abnormal form:15-20 %
    long tail:10-12
    pin head:5-8
    Motility after 1st hour:
    1-non motil:15-25%
    2-sluggish:20-25%
    3-active progressive:25-28%
    4-rapid progressive:30-32%
    wbc:1-2
    rbc:1-2
    Epithelial cell:0-1

سلام

این اسپرموگرام نرماله.

10. باسلام خدمت اقای دکترجواب اسپرموگرام شوهرم رومیخواستم برام تفسیرکنیدممنون  progressive:0Agglutination:normal  total moltility10  viscosity:normal  volume:1,8 WBC; 1o  nonprogressive10  Immotile:90 concentration 1million Totalcount:1,8million  TotalAbnormality:99   Head:99  Neck:38 Tail:12 Immatur:i0

11. tanaz5151 نوشته است: باسلام خدمت اقای دکترجواب اسپرموگرام شوهرم رومیخواستم برام تفسیرکنیدممنون  progressive:0Agglutination:normal  total moltility10  viscosity:normal  volume:1,8 WBC; 1o  nonprogressive10  Immotile:90 concentration 1million Totalcount:1,8million  TotalAbnormality:99   Head:99  Neck:38 Tail:12 Immatur:i0

سلام

این اسپرموگرام نرمال نیست و فاکتورهای مهم باروری اسپرم خیلی غیرطبیعی هستن.
    برای انجام اسپرموگرام حداقل 3 روز قبلش نباید انزال صورت بگیره.
    شاید نیاز باشه تست تکرار بشه.
    برای درمان به ارولوژیست مراجعه کنید.

12. باسلام ممنون ازراهنماییتون ب اورولوژیست مراجعه کردیم ب شوهرم گفت بیضه چپ واریکوسل داره  داروبراش نوشت گفت تاسه ماه مصرف کن بعدسه ماه بیاولی سه ماه خیلی دیره تازه منم لاپراسکوپی داشتم براکیست تخمدان دکترگفته متفورمین مصرف کن خواستم ببینم بااین شرایط روش ای وی اف یامیکروجواب میده وهزینه اش چقده بهترین مرکزی ک حرف اول روتوایران میزنه دراین مورد کجاس ؟باتشکر

13. لطفا آزمایش دو ماه پیش (کاغذ سفید ) با آزمایش جدید ( نارنجی ) مقایسه کنید که مصرف ایی و زینک و فولیک اسید و آفرودیت و پنتوکسی فیلین و سی داشته
    درضمن مشخص شد واریکوسل درجه دو داره اینم یه شوکه دیگه بعد از خبر بسته بودن لوله رحمی چپم
    ولی پزشک گفته اصلا مهم نیست و بعد از یکسال اقدام بیا برای دارو و هیچ دارویی نداده من خودم یه بسته سلنیوم . ایی و جوشان سی . زینک گرفتم روزی یکی بخوره شوهرم
    آزمایشارو بردم پیش دکتر زنان خودم دیونه شد گفت خانوم این نازاست و کدوم دکتری بی سواد ( . . . ) گفته این هیچیز لازم نداره و اوضاش از قبل خیلی بدتر شده و کلی درمان لازم داره
    دکتر زرگر و تافتاچی رو معرفی کرد و کلا خیلی منو ترسوند البته بعد از 2.3 سهعت برام عادی شد که هر لحظه گل هست و به سبزه نیز آراسته میشه!
    راستی هاش ام جی هارو چون نمی دونستم و داروخانه چی نگفت8 روز بیرون یخچال بود 4تا شب زدم و چون هاش سی جی 5000 نایاب شده سه تا 1500 یهجا زدم شب 14 که البته اینو تو یخچال نگه داشتم!!!
    فکر کنم کم کم دارم دیونه میشم و سکته میکنم!توروخدا بگین چه کار کنم

14. - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

15. tanaz5151 نوشته است: باسلام ممنون ازراهنماییتون ب اورولوژیست مراجعه کردیم ب شوهرم گفت بیضه چپ واریکوسل داره  داروبراش نوشت گفت تاسه ماه مصرف کن بعدسه ماه بیاولی سه ماه خیلی دیره تازه منم لاپراسکوپی داشتم براکیست تخمدان دکترگفته <a>متفورمین</a> مصرف کن خواستم ببینم بااین شرایط روش ای وی اف یامیکروجواب میده وهزینه اش چقده بهترین مرکزی ک حرف اول روتوایران میزنه دراین مورد کجاس ؟باتشکر

سلام

با توجه به غیرطبیعی بودن بیش از حد شکل اسپرم ها به نظر من IVF چیزی رو به این مجموعه اضافه نمیکنه و
    من توصیه میکنم دوره ی درمان رو هم خودتون و هم همسرتون تکمیل کنید و اسپرموگرام مجددا تکرار بشه اگه شرایط اسپرم ها بهتر شد اونوقت میشه به IVF هم فکر کرد.
    هزینه شو اطلاعی ندارم با مرکز ناباروری رویان صحبت کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 21
رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید