شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام

من دوره پريودم مشخص نيست به دلايلي فكر ميكنم اين بار كه پريود شدم با زمان تخمک گذاریم يكي بود من 4 روز پيش پريود شدم صبح خونريزيم تموم شد عصري با همسرم رابطه جنسی پر خطر داشتم حالا دچار خونريزي شدم ميخواستم بدونم احتياج به خوردن قرص هست يا نه ؟ در كل ميخوام بدونم ايا خون اسپرم را از بين ميبره راسي من ده روز پيش يه بسته قرص اورژانسي خوردم (ليتژل) 7 روز بعد پريود شدم و بعد اتفاقاتي افتاد كه گفتم ايا قرصي كه گفتم اگه باز بخورم تاثير داره يا نه؟

2. دوستان سلام

من در تاریخ 8 مهر سیکلم شروع شد و 14 مهر که روز اخر بود با همسرم نزدیکی داشتم که بلافاصله بعد از اون 4 عدد قرص ال دی مصرف کردم و 10 ساعت بعد هم فراموش کردم و 4 عدد دیگه رو بعد از 17 ساعت مصرف کردم.دوباره 10 روز بعد روزه 24 مهر سیکلم شروع شد که رنگ خون خیلی روشن تره و متفاوته می خواستم بدونم این به خاطر مصرف قص ال دی هستش؟؟چون توی مقالات سایت هم خوندم نوشته شده بود که باعث بر هم زدن سیکل میشه اما تفاوت رنگ خون رو ذکر نکرده بود.

سوال دیگه ای هم دارم که مربوط به جلوگیری میشه.از اونجایی که قرص ال دی سیکل رو نا منظم میکنه من از کی میتونم مصرف ال دی رو شروع کنم و چقد طول میکشه تا سیکلم منظم بشه.
    و ایا قرص هایی مثل یاسمین یا اچ دی هم سیکل رو نا منظم می کنند؟؟

3. nazy_c نوشته است: دوستان سلام

من در تاریخ 8 مهر سیکلم شروع شد و 14 مهر که روز اخر بود با همسرم نزدیکی داشتم که بلافاصله بعد از اون 4 عدد قرص ال دی مصرف کردم و 10 ساعت بعد هم فراموش کردم و 4 عدد دیگه رو بعد از 17 ساعت مصرف کردم.دوباره 10 روز بعد روزه 24 مهر سیکلم شروع شد که رنگ خون خیلی روشن تره و متفاوته می خواستم بدونم این به خاطر مصرف قص ال دی هستش؟؟چون توی مقالات سایت هم خوندم نوشته شده بود که باعث بر هم زدن سیکل میشه اما تفاوت رنگ خون رو ذکر نکرده بود.

سوال دیگه ای هم دارم که مربوط به جلوگیری میشه.از اونجایی که قرص ال دی سیکل رو نا منظم میکنه من از کی میتونم مصرف ال دی رو شروع کنم و چقد طول میکشه تا سیکلم منظم بشه.
    و ایا قرص هایی مثل یاسمین یا اچ دی هم سیکل رو نا منظم می کنند؟؟

سلام

اون خونریزی شما مربوط به مصرف قرصه و طبیعی هست.
    اما مصرف قرص ضدبارداری به صورت روزانه (نه اورژانسی) سیکل رو منظم میکنه نه نامنظم!
    شما قرص ضدبارداری (حالا ال دی، اچ دی، یاسمین و ...) رو تهیه کنید و از روز 5 ام سیکلتون شروع به خوردن کنید بعد 7 روز استراحت و بسته ی دوم رو از روز 8 ام شروع کنید. بعد از مصرف 2 - 3 سیکلتون منظم میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. roya555 نوشته است: سلام

من دوره پريودم مشخص نيست به دلايلي فكر ميكنم اين بار كه پريود شدم با زمان تخمک گذاریم يكي بود من 4 روز پيش پريود شدم صبح خونريزيم تموم شد عصري با همسرم رابطه جنسی پر خطر داشتم حالا دچار خونريزي شدم ميخواستم بدونم احتياج به خوردن قرص هست يا نه ؟ در كل ميخوام بدونم ايا خون اسپرم را از بين ميبره راسي من ده روز پيش يه بسته قرص اورژانسي خوردم (ليتژل) 7 روز بعد پريود شدم و بعد اتفاقاتي افتاد كه گفتم ايا قرصي كه گفتم اگه باز بخورم تاثير داره يا نه؟

سلام

اون احساس شما چیزی رو مبنی بر اینکه تخمک گذاری تون در حین پریود رخ داده، تایید نخواهد کرد و نیاز به سونو هست.
    احتیاجی به مصرف قرص نیست چون شما در حال خونریزی هستین و پریود هنوز تموم نشده! رابطه ی شما در حین خونریزی بوده و امکان بارداری در این تایم بسیار بسیار نادره. جای نگرانی نیست.

5. gollbarg59 نوشته است: سلام
    نمی دونم در جای درستی دارم سوالم رو مطرح می کنم یا نه .به هر حال شرمنده
    اما سوال : من دوره هام توی یک سال اخیر تقریبا منظم شده و 28 روزه هست پریود دوره قبلم 28 شهریور شروع شد و هفت روز بعد تموم شد . روز 14 یا 15 سیکلم یه رابطه داشتم که کاندوم مشکل پیدا کرد . دسترسی به قرص نداشتم تا حدود 72 ساعت بعد که 3 تا اچ دی و 12 ساعت بعد 3 تا دیگه مصرف کردم .
    الان 11 روز ازش گذشته الان 3 روز هست که فقط گاهی یه لک خیلی کوچیک می بینم و تموم میشه .
    یعنی ممکنه حامله باشم .
    در ضمن من در ماه اول بارداری قبلیم درست در زمان پریود دچار لک بینی شدم .

سلام

روش اورژانسی تا 120 ساعت هم استفاده میشه اما واضحه که کارایی لازم و کافی رو نخواهد داشت.
    اگه منی در واژن تخلیه شده بنابراین احتمال بارداری وجود داره.
    اما شما سیکلتون 28 روزه س پس 2 - 3 روز دیگه هم منتظر بمونید حدس من اینه که پریود خواهید شد.
    اگه پریود نشدید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.

6. reza716 نوشته است: با سلام
    من 50 رو پيش با دوست دخترم رابطه جنسی داشتم و اون دو بسته قرص اورژانسي(ليتژل) خورد تا موقع پريودش پريود نشد چهل روزي گذشت پريود نشد باز ما با هم رابطه جنسی داشتيم و اون يه بسته قرص ليتژل خورد 5 روز پيش پريود شد ديروز پريودش تموم شد و ما امروز با هم رابطه جنسی داشتيم (پر خطر) مي خواستم بدونم بهترين قرص جلوگيري از بارداري چيه؟ با دوست دخترم چي بخوره احتمل بارداري رو به صفر ميرسونه/(از 50 روز پيش كه گفتم پريودش تنها همون چند روز پيش بوده/

سلام

با وقوع پریود بارداری منتفیه.
    اما در این سیکل که رابطه داشتید در اون روز احتمال بارداری خیلی کمه.
    شما به خودت و دوستت لطف کن و از کاور استفاده کن و اگه تمایلی برای استفاده از کاور ندارین از همین قرص های بارداری تهیه و مصرف کنید.
    روش اورژانسی در هر سیکل یه مرتبه و در سال 5 - 6 بار بیشتر نباید استفاده بشه.
    روش جلوگیری که 100 درصد از بارداری جلوگیری کنه نداریم.

7. ممنونم از راهنماییتون

امروز روز هفتم سیکلم هست میخواستم بدونم از امروز نمیتونم از ال دی استفده کنم؟

8. nazy_c نوشته است: ممنونم از راهنماییتون

امروز روز هفتم سیکلم هست میخواستم بدونم از امروز نمیتونم از ال دی استفده کنم؟

بهتره که از روز 5 استفاده بشه
    این ماه رو از روش های دیگه ای استفاده کنید و از ماه آینده شروع به خوردن قرص بکنید

9. سلام
    من شنبه  15 مهر ساعت 11 شب اولین سیکل قرصهام  تموم شد 4روز بعدش هم پریود شدم و چون آغار بسته جدید رو فراموش کرده بودم به جای شنبه شب هفته بعدش یکشنبه ظهر ساعت 1 یه قرص و ساعت 11 شب هم یه قرص خوردم اما نصف شب حالت تهوع بهم دست داد و معده ام خالی شد میخواستم بدونم امکان داره قرص از بدنم خارج شده باشه و اثر نذاره؟

و از اون به بعد هر شب 11 میخورم و مشکلی نداشتم

در ضمن من الان متوجه شدم که باید 7 روز استراحت کرد و از روز هشتم قرص خورد این درسته؟
    الان دوره ام درست داره پیش میره؟؟؟؟؟؟ من 10-11 روزبعد از پریودی رابطه هم داشتم با توجه به همه این موضوعات امکان بارداری هست؟

10. با سلام
    دوباره مزاحم میشم
    من قرص اشتباه مصرف کردم
    دو هفته پیش سه شنبه بسته قبلی تمام شد هفته قبل چهارشنبه پریود شدم این هفته یعنی امشب بسته جدید شروع کردم
    من اشتباه متوجه شدم.فکرکردم 8 روز بعد از اولین روز خونریزی
    الان من قرصهای این هفته که نخوردم را چیکار کنم؟

11. Fatemeh_B نوشته است: سلام
    من شنبه  15 مهر ساعت 11 شب اولین سیکل قرصهام  تموم شد 4روز بعدش هم پریود شدم و چون آغار بسته جدید رو فراموش کرده بودم به جای شنبه شب هفته بعدش یکشنبه ظهر ساعت 1 یه قرص و ساعت 11 شب هم یه قرص خوردم اما نصف شب حالت تهوع بهم دست داد و معده ام خالی شد میخواستم بدونم امکان داره قرص از بدنم خارج شده باشه و اثر نذاره؟

و از اون به بعد هر شب 11 میخورم و مشکلی نداشتم

در ضمن من الان متوجه شدم که باید 7 روز استراحت کرد و از روز هشتم قرص خورد این درسته؟
    الان دوره ام درست داره پیش میره؟؟؟؟؟؟ من 10-11 روزبعد از پریودی رابطه هم داشتم با توجه به همه این موضوعات امکان بارداری هست؟

سلام

اینکه بعد از استفراغ قرص اثر داشته یا نداشته مهم نیست چون
    شما بعد از اتمام بسته ی اول قرص بایستی 7 روز استراحت می کردین و از روز 8 ام بسته ی دوم رو استارت می زدید. این روشی که شما استفاده کردید از بارداری جلوگیری نخواهد کرد و اگه ددر رابطه ای که داشتید منی با واژن تماس داشته احتمال بارداری وجود داره. تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.

12. gogolinaznazi نوشته است: با سلام
    دوباره مزاحم میشم
    من قرص اشتباه مصرف کردم
    دو هفته پیش سه شنبه بسته قبلی تمام شد هفته قبل چهارشنبه پریود شدم این هفته یعنی امشب بسته جدید شروع کردم
    من اشتباه متوجه شدم.فکرکردم 8 روز بعد از اولین روز خونریزی
    الان من قرصهای این هفته که نخوردم را چیکار کنم؟

سلام

شما در پیام خصوصی به من گفتین که هفته ی قبل قرص تموم شده الان میگید دو هفته قبل!! اینو بدونید که مصرف قرص به منظور  جلوگیری از بارداری برای افراد فراموشکار به هیچ عنوان روش خوبی نیست.
    با این اشتباه دیگه از قرص نمی تونید استفاده کنید و این ماه رو با کاندوم جلوگیری کنید و از سیکل بعدی تون مجددا مصرف قرص رو شروع کنید برای چندمین مرتبه خدمت شما میگم که

قرص ضدبارداری رو از روز 5 ام سیکلتون شروع کنید و قرص ها رو شبی یه دونه تا 21 روز مصرف کنید بعد 7 روز استراحت و از روز 8 ام بسته ی بعدی رو استارت بزنید.

13. سلام..من قرص لونژیل رو بعد رابطم استفاده کردن و 5 روز بعد خونریزی داشتم و حالا که 10 روز از پایان خونریزیم میگذره لکه بینی دارم.....علتش چیه؟؟؟؟اثر قرصه؟؟؟و اینکه قرص باعث حساسیت واژنی میشه ؟ (پیشاپیش تشکر میکنم)

14. mahtabm1 نوشته است: سلام..من قرص لونژیل رو بعد رابطم استفاده کردن و 5 روز بعد خونریزی داشتم و حالا که 10 روز از پایان خونریزیم میگذره لکه بینی دارم.....علتش چیه؟؟؟؟اثر قرصه؟؟؟و اینکه قرص باعث حساسیت واژنی میشه ؟ (پیشاپیش تشکر میکنم)

تغییراتتون به دلیل مصرف قرص بوده
    این قرص باعث حساسیت واژن نمیشه

15. gfsaina

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من آخرین نزدیکیم 3 ماه پیش بود که الان 3 ماه هست که رابطه نداشتم 3 ماه پیش قرص اورژانسی لنژیل مصرف کردم و هر ماه 9 روز زودتر از موعد قاعدگیم پریود میشدم ولی این ماه 2 روز از زمان پریودم گذشته ولی هنوز پریود نشدم در صورتی که درد سینه دارم و گاهی اوقات کمر درد هم دارم این که پریود نمیشم خیلی خیلی  نگرانم کرده  علتش چی میتونه باشه جناب دکتر ؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم من منتظر جوابتون هستم .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 49
رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید