شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. sadi110 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sadi110 نوشته است: با سلام
    من روزه 13 بعد از پریودیم رابطه مقعدی با استفاده از کاندوم داشتم  اما برای اطمینان بافاصله 4 تا قرص ال دی خوردم  ولی نوبت دوم رو 20 ساعت بعد خوردم به عمین خاطر 12 ساعت بعدش دوباره 4 تا قرص دیگه خوردم .میخواستم بدونم خردن این قرصا با این روشی که من خوردم تاثیری اورژانسی داره یا نه

سلام

بارداری منتفیه و جای نگرانی وجود نداره.
    با مصرف این همه قرص اختلال در سیکلتون محتمله و اگه بیرون تشریف می برید حواستون باشه و پد به اندازه ی کافی همراه داشته باشید.

ببخشید من اینقد سوال میپرسم
    1-امروز قرص اهن خوردم تهمع داشتم ممکنه دلیلش قرص اهن باشه؟
    2-اون روشی که من واسه اورزلنسی انجام دادم تاثیری داشته ؟
    مرسی
    دوست عزیز همونطور که m1989 پاسخ داد شما باردار نیستید لطفا به پاسخ هایی که دوستان وقت میذارند و براتون میفرستند دقت کنید.حالت تهوع شما ممکنه از مصرف قرص های hd باشه که خیلی هم زیاد خوردید.!!!!موفق باشید

2. sadi110 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sadi110 نوشته است: با سلام
    من روزه 13 بعد از پریودیم رابطه مقعدی با استفاده از کاندوم داشتم  اما برای اطمینان بافاصله 4 تا قرص ال دی خوردم  ولی نوبت دوم رو 20 ساعت بعد خوردم به عمین خاطر 12 ساعت بعدش دوباره 4 تا قرص دیگه خوردم .میخواستم بدونم خردن این قرصا با این روشی که من خوردم تاثیری اورژانسی داره یا نه

سلام

بارداری منتفیه و جای نگرانی وجود نداره.
    با مصرف این همه قرص اختلال در سیکلتون محتمله و اگه بیرون تشریف می برید حواستون باشه و پد به اندازه ی کافی همراه داشته باشید.

ببخشید من اینقد سوال میپرسم
    1-امروز قرص اهن خوردم تهمع داشتم ممکنه دلیلش قرص اهن باشه؟
    2-اون روشی که من واسه اورزلنسی انجام دادم تاثیری داشته ؟
    مرسی

سلام دوباره

اینکه گفتم بارداری منتفیه به خاطر استفاده از کاندوم و رابطه ی مقعدی بود که متاسفانه تا امروز و این ساعت که در خدمت شما هستم کسی از مقعد باردار نشده!
    اما پاسخ:
    1. برای رفع تهوع از ویتامین B6 استفاده کنید.
    2. در روش اورژانسی بایستی مصرف نوبت دوم قرص به فاصله ی 12 ساعت باشه و اگه غیر این عمل بشه هیچ کس به شما نمیتونه بگه که چه اتفاقی خواهد افتاد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من 19 مهر رابطه سطحی داشتم که روز قبلش آخرین روز خونریزی پریودم بود رابطه هم فقط در حد سطحی بودو من لباس زیر پام بود آّّ ب منی هم توی کاندوم تخلیه شد ولی ممکنه پیشاب یا دستی که به پیشاب خورده به نواحی واژن خورده باشه..ولی جهت اطمینان از قرص اچ دی بطور اورژانسی استفاده کردم در نوبت دوم 4ساعت بعد از مصرف بالا آوردم.بااین اوصاف احتمال اینکه درصدی بارداری رخ بده هست؟پریودی من کی رخ میده آخه یه پزشک گفته بود بعد از 7تا ده روز بعد از مصرف قرص باید خونریزی رخ بده..مرسی                              

4. irandokhtf نوشته است:
    من 19 مهر رابطه سطحی داشتم که روز قبلش آخرین روز خونریزی پریودم بود رابطه هم فقط در حد سطحی بودو من لباس زیر پام بود آّّ ب منی هم توی کاندوم تخلیه شد ولی ممکنه پیشاب یا دستی که به پیشاب خورده به نواحی واژن خورده باشه..ولی جهت اطمینان از قرص اچ دی بطور اورژانسی استفاده کردم در نوبت دوم 4ساعت بعد از مصرف بالا آوردم.بااین اوصاف احتمال اینکه درصدی بارداری رخ بده هست؟پریودی من کی رخ میده آخه یه پزشک گفته بود بعد از 7تا ده روز بعد از مصرف قرص باید خونریزی رخ بده..مرسی                              

سلام

اگه سیکل منظمی دارید در اون روزی که رابطه بوده امکان بارداری نیست.
    کاندوم هم استفاه شده
    لباس زیر هم که داشتید پس امکان بارداری وجود نداشته و
    نیازی به مصرف قرص نبوده.
    بنابراین بارداری در مورد شما منتفیه.
    با توجه به مصرف قرص اختلال در پریود محتمله و اینکه کی خونریزی رخ میده رو نمیشه مشخص کرد ممکنه همین امروز پریود بشین ممکنه هم چند روز دیگه تاخیر داشته باشید.

5. البته یادم روفت بگم موقعی که از کاندوم استفاده شد من لباس زیر نداشتم..
    سیکلهای من خیلی منظم نیست بین 28تا 30.32 روزست..

6. irandokhtf نوشته است: البته یادم روفت بگم موقعی که از کاندوم استفاده شد من لباس زیر نداشتم..

دوست خوبم مجموع شرایط بارداری رو نفی میکنه.
    شما فکر بارداری رو از ذهنتون خارج کنید و ترجیحا به یه چیز دیگه ای فکر کنید!

7. سلام
    من پریودم تقریبا منظم و 28روزه است (گاهی 29 روز هم شده خیلی کم)
    29 همین ماه پریود می شدم در 21 این ماه با همسرم رابطه داشتم اما از اونجایی که همسرم گاهی روی حرف خودش پافشاری می کنه و میگه مرغ یه پا داره!!به من گفت که از  پزشکی پرسیده برای جلوگیری از بارداری می تونم 2 تا ال دی قبل از رابطه و دوتا ال دی دیگه چند ساعت بعد از رابطه مصرف کنم و تا 5 روز روزی 1 قرص ال دی.
    حقیقتش من دو تا ال دی رو قبل از رابطه با همسرم  خوردم و دو ال دی دیگه فردای اون روز تقریبا 12 ساعت بعد خوردم و روز بعد 1 ال دی خوردم
    اما روز بعدش(قبل از 72 ساعت) چون به روش همسرم شک داشتم دور از چشمش!! روش پیشگیری رو انجام دادم یعنی 4 تا ال دی خوردم و 12 ساعت بعد 4 تا ال دی دیگه
    در مجموع در طی 72 ساعت میشه گفت من 13 قرص خوردم!!
    حالا این سوا لها برام مطرحه
    1:این روشی که به همسرم گفته شده ( 2تا ال دی قبل رابطه و دو ال دی بعد رابطه و تا 5 روز روزی یکی)اصلن روش درستی هست یا نه؟
    2:با توجه به حجم قرصایی که خوردم و زمان رابطه آیا احتمال بارداری منتفی می شه؟
    3:آیا احتمال اینکه پریودم نامنظم بشه همون 7 تا 10 روزیه که بعد از مصرف ال دی عنوان می شه یا با شرایط من ممکنه بیشتر با تاخیر بیافته؟
    با تشکر ویژه

8. sarooo نوشته است: سلام
    من پریودم تقریبا منظم و 28روزه است (گاهی 29 روز هم شده خیلی کم)
    29 همین ماه پریود می شدم در 21 این ماه با همسرم رابطه داشتم اما از اونجایی که همسرم گاهی روی حرف خودش پافشاری می کنه و میگه مرغ یه پا داره!!به من گفت که از  پزشکی پرسیده برای جلوگیری از بارداری می تونم 2 تا ال دی قبل از رابطه و دوتا ال دی دیگه چند ساعت بعد از رابطه مصرف کنم و تا 5 روز روزی 1 قرص ال دی.
    حقیقتش من دو تا ال دی رو قبل از رابطه با همسرم  خوردم و دو ال دی دیگه فردای اون روز تقریبا 12 ساعت بعد خوردم و روز بعد 1 ال دی خوردم
    اما روز بعدش(قبل از 72 ساعت) چون به روش همسرم شک داشتم دور از چشمش!! روش پیشگیری رو انجام دادم یعنی 4 تا ال دی خوردم و 12 ساعت بعد 4 تا ال دی دیگه
    در مجموع در طی 72 ساعت میشه گفت من 13 قرص خوردم!!
    حالا این سوا لها برام مطرحه
    1:این روشی که به همسرم گفته شده ( 2تا ال دی قبل رابطه و دو ال دی بعد رابطه و تا 5 روز روزی یکی)اصلن روش درستی هست یا نه؟
    2:با توجه به حجم قرصایی که خوردم و زمان رابطه آیا احتمال بارداری منتفی می شه؟
    3:آیا احتمال اینکه پریودم نامنظم بشه همون 7 تا 10 روزیه که بعد از مصرف ال دی عنوان می شه یا با شرایط من ممکنه بیشتر با تاخیر بیافته؟
    با تشکر ویژه

سلام

1. روش همسرتون اشتباهه.
    2. به خاطر مصرف درستی که دور از چشم همسرتون داشتید! بارداری منتفیه. روش درست استفاده ی قرص اورژانسی همینیه که شما انجام دادید.
    3. قرص زیادی خوردین و دوز بالایی رو به بدنتون وارد کردین بنابراین اختلال هورمونی امری محتمله و ممکنه که زودتر از موعد پریود بشید ممکنه هم تاخیر داشته باشید. تعداد روز جلو انداختن یا تاخیر داشتن رو نمیشه مشخص کرد.

اگه قصد بارداری ندارید کاور بزنید یا از همین قرص ال دی استفاده کنید و بسته ی اون رو از روز 5 ام سیکلتون استارت بزنید تا 21 روز شبی به دونه بخورید بعد 7 روز استراحت و بسته ی دوم رو از روز 8 ام شروع کنید.
    استفاده ی روش اورژانسی در هر سیکل یه مرتبه بیشتر کارایی نداره و توصیه میشه که در سال از 5 - 6 مرتبه بیشتر استفاده نشه.

9. gogolinaznazi نوشته است: با سلام

من ر.وز29ام ماه قبل باید قرص <a>سیپروترون</a> کمپوند بسته آبی که جدید اومده بازار رو شروع میکردم که یادم رفت.فردا شبش 2تا قرص باهم خوردم
    هفته قبل 3شنبه قرصام تمام شد.الان یعنی امروز25/7  باید پریود بشم ولی هیچ اثری از پریودی نیست

تقریبا یک سال پیش و قبل از مصرف قرص من 3یا 4ماه یکبار پریود میشدم که وقتی دکتر رفتم قرص <a>سیپروترون</a> کمپوند تجویز کردند و من تا ماه قبل بسته نارانجیش هیچ مشکلی نداشتم و سرموقع پریود میشدم.الان این بسته آبی چه فرقی داره با اون بسته قبلی؟ دارم عصبی میشم.علت پریود نشدنم چیه؟

سلام

قبلا هم به شما گفتم بسته ی جدید رو بدون توجه به پریود از روز هشتم (امروز) شروع کنید.
    شرکت های داروسازی برای تولید دارو ممکنه رنگ های مختلفی از یه قرص رو وارد بازار کنن ولی مکانیسم اثر و اندیکاسیون اون تفاوتی نمیکنه.

10. سلام من دیروز رابطه داشتم و کاندوم پاره شده و منی داخل واژنم ریخته دو ساعت بعدش قرص لوونورژسترون مصرف کردم اما دو ساعت بعدش حالت تهوع پیدا کردم و یه قرص دیگه مصرف کرد

اما قرص سوم رو سر ساعت مصرف کردم و برای اطمینان بیشتر یه بسته دیگه هم گرفتم که مصرف کنم
    آیا قرص جواب میده  ؟

لطفا کمک کنید خیلی استرس دارم

11. سلام
    ببخشید یه سوال داشتم:
    من و دوست دخترم یک روز بعد از تمام شدن دوره پریود (صبح روزی که باهم رابطه داشتیم لکه بینی داشت)با هم رابطه کامل داشتیم میخواستم ببینم نیاز هست قرص ضد بارداری به روش اورژانسی استفاده کنه یا خیر؟
    منی داخل ریخته نشد ولی اینکه دست ها به منی خورده باشه و سپس رو آلت دوستم کشیده شده باشه شک دارم.(دوره های دوستم هم منظم هست)

12. با سلام
    من 50 رو پيش با دوست دخترم رابطه جنسی داشتم و اون دو بسته قرص اورژانسي(ليتژل) خورد تا موقع پريودش پريود نشد چهل روزي گذشت پريود نشد باز ما با هم رابطه جنسی داشتيم و اون يه بسته قرص ليتژل خورد 5 روز پيش پريود شد ديروز پريودش تموم شد و ما امروز با هم رابطه جنسی داشتيم (پر خطر) مي خواستم بدونم بهترين قرص جلوگيري از بارداري چيه؟ با دوست دخترم چي بخوره احتمل بارداري رو به صفر ميرسونه/(از 50 روز پيش كه گفتم پريودش تنها همون چند روز پيش بوده/

13. arman100 نوشته است: سلام
    ببخشید یه سوال داشتم:
    من و دوست دخترم یک روز بعد از تمام شدن دوره پریود (صبح روزی که باهم رابطه داشتیم لکه بینی داشت)با هم رابطه کامل داشتیم میخواستم ببینم نیاز هست قرص ضد بارداری به روش اورژانسی استفاده کنه یا خیر؟
    منی داخل ریخته نشد ولی اینکه دست ها به منی خورده باشه و سپس رو آلت دوستم کشیده شده باشه شک دارم.(دوره های دوستم هم منظم هست)

احتمال بارداری نیست
    نگران نباشید

14. badbakht1 نوشته است: سلام من دیروز رابطه داشتم و کاندوم پاره شده و منی داخل واژنم ریخته دو ساعت بعدش قرص لوونورژسترون مصرف کردم اما دو ساعت بعدش حالت تهوع پیدا کردم و یه قرص دیگه مصرف کرد

اما قرص سوم رو سر ساعت مصرف کردم و برای اطمینان بیشتر یه بسته دیگه هم گرفتم که مصرف کنم
    آیا قرص جواب میده  ؟

لطفا کمک کنید خیلی استرس دارم

نگران نباشید
    احتیاج به مصرف بسته جدید نیست

15. سلام
    نمی دونم در جای درستی دارم سوالم رو مطرح می کنم یا نه .به هر حال شرمنده
    اما سوال : من دوره هام توی یک سال اخیر تقریبا منظم شده و 28 روزه هست پریود دوره قبلم 28 شهریور شروع شد و هفت روز بعد تموم شد . روز 14 یا 15 سیکلم یه رابطه داشتم که کاندوم مشکل پیدا کرد . دسترسی به قرص نداشتم تا حدود 72 ساعت بعد که 3 تا اچ دی و 12 ساعت بعد 3 تا دیگه مصرف کردم .
    الان 11 روز ازش گذشته الان 3 روز هست که فقط گاهی یه لک خیلی کوچیک می بینم و تموم میشه .
    یعنی ممکنه حامله باشم .
    در ضمن من در ماه اول بارداری قبلیم درست در زمان پریود دچار لک بینی شدم .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 49
رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید