شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه    5

علایم مربوط به استرس مبتلا شدن به hiv

1. befermatooo نوشته است: دوستان سلام .

کسی میتونه این ایمیل برام ترجمه کنه ؟ از مرکز HIv ونکوور کانادا .

Thank you for using the AIDS Vancouver Helpline as your source of HIV/AIDS related information.

Generally speaking in here in Vancouver, it takes 5-10 business to receive a test result.
    It could take more or less depending on many factors; where a lap is located (on site or they need to send samples to other places?), how busy they are, etc.

Yes the virus is weak and dies as soon as it is exposed to the air/oxygen. The blood sample they take from you for testing however is not exposed to air and it is sealed; so in this controlled environment, the amount of virus does not diminish in the blood after the sample is taken.
    And as long as you go to a clinic/lab you trust to get tested, then you can trust your results.

Hopefully you find the information helpful. If you have any other questions/concerns, please free to call/email us.

Stay healthy and keep smiling
    Yoshiko
    AIDS Vancouver Helpline Volunteer

با تشکر از شما بخاطر استفاده از خط تلفن ADSL به عنوان منبع اطلاعات مربوط به HIV از ونکوور
    به طور کلی در ونکوور، برای دریافت نتیجه آزمون حدود 5 تا 10روز کاری زمان میبرد.
    این می تواند بیشتر و یا کمتر بسته به عوامل بسیاری را که در آن دامان واقع شده است متغیر سازد.
    (در سایت و یا درصورت نیاز برای بررسی بیشتر ارسال نمونه ها به جاهای دیگر) و...
    بله این ویروس ضعیف است و به زودی در معرض اکسیژن هوا می میرد.
    نمونه خون گرفته شده از شما برای تست بلافاصله مهر و موم می شود تا در معرض هوا قرار نگیرد.
    بنابراین پس از نمونه گرفته شده در این محیط کنترل شده، مقدار ویروس در خون آزمایش می شود.
    سپس می توانید به نتایج خود اعتماد کنید و هر زمانی که شما خواستید می توانید آنرا به یک کلینیک / آزمایشگاه مورد اعتماد ارائه کنید.
    امیدوارم اطلاعات برای شما مفید بوده باشد. اگر هر گونه سؤال دیگری دارید که شما را نگران کرده لطفاً از طریق ایمیل تماس بگیرید.

2. سلام.دیروز رفته بودم استخر.ناخن یک خانوم مچم رو زخمی کرد.و کمک خون اومد.آیا احتمال داره که به ایدز یا سایر بیماریها مبتلا بشم؟

3. tamay_zabet نوشته است: سلام.دیروز رفته بودم استخر.ناخن یک خانوم مچم رو زخمی کرد.و کمک خون اومد.آیا احتمال داره که به ایدز یا سایر بیماریها مبتلا بشم؟

سلام

در صورتی که

1. اون خانم به ویروس آلوده باشن و
    2. زخم روی مچ شما با خون ایشون در تماس بوده باشه

احتمال آلودگی هست و برای اطمینان از عدم آلودگی بایستی اولین تست رو سه ماه بعد از این ماجرا انجام بدین.
    این احتمالی بود که میشد در نظر گرفت اما
    به نظرم ایشون تماس خونی با شما نداشتن و فقط پوست دستتون با ناخن ایشون تماس داشته؛ که اگه اینطور باشه من میگم جای نگرانی وجود نداره و به زندگیتون برسین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. آیا بوسه ی به اصلاح خشک باعث انتقال ایدز میشه؟
    و اینکه در بوسه ی به اصطلاح دهان به دهان و غیر خشک که با خوردن زبان یکدیگر هم همراه باشه در صورتی که در دهان هیچ یک از طرفین هیچ گونه زخم و خونریزی وجود نداشته باشه ایا با عث انتقال بیماری میشه یا نه؟

5. majid_startalk نوشته است: آیا بوسه ی به اصلاح خشک باعث انتقال ایدز میشه؟
    و اینکه در بوسه ی به اصطلاح دهان به دهان و غیر خشک که با خوردن زبان یکدیگر هم همراه باشه در صورتی که در دهان هیچ یک از طرفین هیچ گونه زخم و خونریزی وجود نداشته باشه ایا با عث انتقال بیماری میشه یا نه؟

سلام

در حالت کلی وجود ویروس HIV در تمام مایعات بدن (خون، منی، ترشحات زنانه، شیر مادر، بزاق و ...) گزارش شده اما ریسک در انتقال ویروس از طریق بزاق دهان به مراتب کمتره اما وجود داره. و
    در صورتی که زخم یا جراحت یا دندان تازه کشیده شده ای در دهان باشه این ریسک بیشتر هم میشه.
    اما
    بوسه خشکی که تماس بزاق صورت نگیره ریسکی نداره.
    ولی بوسه خیس (فرنچ کیس) ریسک انتقال ویروس رو داره.

6. sepideh90 نوشته است:
    saman_s89 نوشته است: سلام خسته نباشید.
    من 5 هفته پیش با به خانومی رابطه با کاندوم داشتم ولی از سلامتیش مطمئن نیستم. در سایتهای مختلف خوندم که علائم اولیه ایدز در طول 5 هفته اول ورود ویروس به بدن ظاهر میشه که من هیچ کدوم از اون ها مثل تب تورم غدد لنفاوی،درد مفاصل و ... رو نداشتم اما همون روز  رابطه گلو درد داشتم که دکتر برام ازیترومایسین نوشت و یک هفته بعدش هم یکم گوشم درد گرفت که دکتر کو آموکسیکلاو نوشت و خوردم آیا ممکنه چون این دارو ها رو خوردم علائم اولیه ایدز از بین رفته باشه و آیا در کل نیاز هست آزمایش ایدز بدم یا چون علائم نداشتم یعنی بیمار نشدم. مرسی

دوست عزیز
    اگردر طی رابطه کاملا از کاندوم استفاده کردید و کاندوم هم خارج نشد و یا پاره و...ریسک خاصی وجود نداره.البته به شرطی که رابطه دهانی و...هم نداشته باشید.
    در مورد داروها هم ممکن علائم اولیه رو پوشش داده باشن اما خب علائم همون روز رابطه که پیش نمیاد پس گلودرد ربطی به رابطه شما نداشته!!!!!!!!!!!!!

در کل باید بدونید افرادی که رفتار پر خطر دارن و خصوصا کسانی که اینکارو تکرار هم میکنن و محافظت نشده است و یا نقصی در مسیر هست بهتره تست بدن تا از سلامتشون مطمئن بشن

مرسی ولی سوال من این بود که اگه علائم اولیه تا 6 هفته پدیدار نشدند یعنی بیمار نشدم ؟

7. saman_s89 نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    saman_s89 نوشته است: سلام خسته نباشید.
    من 5 هفته پیش با به خانومی رابطه با کاندوم داشتم ولی از سلامتیش مطمئن نیستم. در سایتهای مختلف خوندم که علائم اولیه ایدز در طول 5 هفته اول ورود ویروس به بدن ظاهر میشه که من هیچ کدوم از اون ها مثل تب تورم غدد لنفاوی،درد مفاصل و ... رو نداشتم اما همون روز  رابطه گلو درد داشتم که دکتر برام ازیترومایسین نوشت و یک هفته بعدش هم یکم گوشم درد گرفت که دکتر کو آموکسیکلاو نوشت و خوردم آیا ممکنه چون این دارو ها رو خوردم علائم اولیه ایدز از بین رفته باشه و آیا در کل نیاز هست آزمایش ایدز بدم یا چون علائم نداشتم یعنی بیمار نشدم. مرسی

دوست عزیز
    اگردر طی رابطه کاملا از کاندوم استفاده کردید و کاندوم هم خارج نشد و یا پاره و...ریسک خاصی وجود نداره.البته به شرطی که رابطه دهانی و...هم نداشته باشید.
    در مورد داروها هم ممکن علائم اولیه رو پوشش داده باشن اما خب علائم همون روز رابطه که پیش نمیاد پس گلودرد ربطی به رابطه شما نداشته!!!!!!!!!!!!!

در کل باید بدونید افرادی که رفتار پر خطر دارن و خصوصا کسانی که اینکارو تکرار هم میکنن و محافظت نشده است و یا نقصی در مسیر هست بهتره تست بدن تا از سلامتشون مطمئن بشن

مرسی ولی سوال من این بود که اگه علائم اولیه تا 6 هفته پدیدار نشدند یعنی بیمار نشدم ؟

دوست عزیز
    با توجه به اینکه علائم مرحله اول که معروف به مرحله شبه سرماخوردگیه میتونه حتی خیلی خفیف هم باشه و فرد متوجه هم نشه،نمیشه گفت چون شما این علائم رو در خودتون ندیدید پس قطعا سندی است مبنی بر اینکه بیمار نشدید
    ایم مرحله میتونه یه مرحله کمک کننده باشه اما قطعی نیست که همه بتونن بگن تو بدنشون رخ داده یا نه
    در مورد ورود ویروس و آلودگی به اچ آی وی مهمهترین و ااصلیترین کلید تشخیصی تست خون

8. سلام ببخشید من همون آدم وسواسی و به اصطلاح جون عزیزی هستم که قبلا هم پست داده بودم حالا برام دیروز یه داستانی پیش اومده که کمی دچار استرسم کرده دیروز تو خیابون راه می رفتم یه نفر خورد بهم تو رو خدا نخندید حس می کنم چیزه تیزی دستش بوده شایدم قسمت ضخیم لباسش بود شاید هم ناخنش آیا امکان داره مثلا سوزنی دستش باشه و اون سوزن حاوی ویروس hiv باشه بعدش هم من کل دستم رو دیدم نه جای قرمز یا ضخمی و سوزنی بود نه تو رفتگی فقط حس من هستش تو رو خدا نخندین من استرس دارم!!

9. با سلام خدمت دوستان عزیز،
    می خواستم تجربه ی خودمو توی این 3 ماهی که اسنرس داشتم براتون بگم.پست هام در این رابطه در صفحه 3 نیز موجود هست.

تا جایی که یادمه یه رابطه جنسی 20 شهریور و یک رابطه هم 1 هفته بعدش داشتم. هر دو رابطه با کاندوم بود ولی در هر رابطه شاید تقریباً 30 ثانیه یا شایدم کمی بیشتر بدون استفاده از کاندوم بود.
    از چند وقت بعدش کلی استرس گرفتم.سرما خوردم شدید، جوش زدم، حالت های عفونت ادراری گرفتم، تب و لرز داشتم، زبانم سفید شده بود، گلوم درد میکرد،استفراغ و تهوع داشتم  و از همه مهمتر خیلی خیلی استرس ایدز داشتم و فکر میکردم با وجود این علائم ویروس و گرفتم و خیلی حالم خراب بود.  توی 1 ماه اول بود که P24 دادم و منفی بود.خلاصه بخوام بگم تا 50 روز من بیش از 5 بار آزمایش p24 و اچ ای وی داده بودم. دیگه بریده بودم تا اینکه رفتم دکتر عفونی در بیمارستان.بعدش هم پیش رئیس بیمارستان.بعدش هم مرکز مشاوره با ایدز( شعبه غرب: انتهای استاد معین).  جزییات را شرح نمیدم چون خیلی طولانی میشه اما اینطوری بگم که اصلاً به علائم بالینی حساس نشین.من وقتی گفتم سرما خوردمو عفونت ادراریو ...  همه نیش خند زدند و گفتنند ملاک فــقــط آزمایش میباشد.همین!
    فقط اگر تب بالا و تورم عمومی غدد لنفاوی اون هم اگر طولانی شد باید یکم نگران بود اون هم یکم.
    دوستان میدونم بعضی ها چقدر استرس دارن اما چند تا چیزو بگم شاید بهتر بشین.
    1- مراکز مشاوره ایدز خیلی خوب هستنند، با اینکه مشاوری که من رفتم خانم بود اما کاملاً راحت صحبت میکرد و آزمایش ایدز حتی سفلیسو ... کاملاً رایگان بود و برخورد خوبی داشتند.
    2- آزمایش رپید تست آزمایشی هست که از نوک انگشت خون میگیرند و همون موقع جوابش آماده میشه که در مراکز مشاوره انجام میشه به صورت رایگان.
    3- بهترین کار مراجعه به دکتر عفونی هستش.من دکتر عفونی در ساختمان پزشکان آتیه رفتم و دکتر کلی معاینه کرد.
    مهم مهم: بعد از کلی تحقیق و دکتر رفتن فهمیدم که آزمایش اچ آی وی به روش ECL خیلی معتبر هستش و حداقل بعد از 21 روز و بعد از 8 هفته جواب خیلی خیلی قطعی به شما میده.
    آزمایش اچ آی وی به روش ECL بیشتر در آزمایشگاه های بیمارستان ها انجام میشه.
    برای مثال آزمایشگاه بیمارستان  ایران مهر در شریعتی وقتی بگین آزمایش اچ ای وی میخواین براتون HIV2 ECL   HIV1 ECL  و P24   انجام میدن. لازم به ذکر هست برای دوستانی که خیلی استرس دارن این آزمایشگاه جواب این آزمایش را 2  یا نهایتاً 3 ساعته میده.
    حتی دکتر عفونی میگفت بعد از 2 ماه یا 8 هفته این آزمایش کاملاً معتبره و الکی هی نیا اینجا برو به زندگیت برس.
    من بعد از 10    11 هفته آزمایش دادم که منفی شد.
    اما دوستان خوبم در رفتارهای جنسی کاملاً مراقب باشید از کاندوم استفاده کنید و خدارا شکر کنید و قدر خودتان را بیشتر بدانید.
    جا داره از کاربر محترمی که توی همین سایت هستش کمال تشکر را کنم که تا الان با ایمیل ها و راهنمایی ها و دلداری ها بزرگترین همراه من در این دوران بوده و هست.
    یا علی.

10. miladamiri نوشته است: سلام ببخشید من همون آدم وسواسی و به اصطلاح جون عزیزی هستم که قبلا هم پست داده بودم حالا برام دیروز یه داستانی پیش اومده که کمی دچار استرسم کرده دیروز تو خیابون راه می رفتم یه نفر خورد بهم تو رو خدا نخندید حس می کنم چیزه تیزی دستش بوده شایدم قسمت ضخیم لباسش بود شاید هم ناخنش آیا امکان داره مثلا سوزنی دستش باشه و اون سوزن حاوی ویروس hiv باشه بعدش هم من کل دستم رو دیدم نه جای قرمز یا ضخمی و سوزنی بود نه تو رفتگی فقط حس من هستش تو رو خدا نخندین من استرس دارم!!

با درود
    دوست عزيز باور كنيد اين وسواس و استرسي كه شما داريد بيشتر از ويروسهاي سرگردان ايدز سلامتيتون رو به خطر مي اندازه. لزومي نداره يك نفر با يك سرنگ آلوده راه بيفته تو خيابون و به مردم تنه بزنه. من قبلا تو اخبار خوندم كه شخصي اين كارو كرده. اما فكر كنم صد بار هم خوندم كه يك نفر از زير تير چراغ برق رد ميشده كابلش پاره شده و اقتاده رو سرش و اون شخص مرده يا ساعقه به يك نفر خورده و باعث مرگش شده و ... اگر به اصلش بر بخوريد مواجه شدن با حوادثي از اين قبيل احتمالش بيشتر از مواجه شدن با يك فردي با سرنگ آلوده به ويروس ايدزه! بهترين كاري كه از دستتون برمياد اينه كه اين وسواس ها رو از خودتون دور كنيد.

11. samyar_ma نوشته است: سلام به همه بازم ببخشید اینسوالو میپرسم آخه خیلی استرس دارم کمکم کنیدمن حدود 2 ماه پیش خانومی آلتمو کردتو دهانش و من ارضا شدم از اون موقع حس عذاب وجدان و استرس همه وجودمو گرفت توبه کردم اما میترسم اون ایدز داشته و ازاین راه منتقل بشه پیش هر مشاور و دکتری رفتم بهم گفتن نگرانی بی مورددارم انتقال از طریق خون به خونه و حتی سطح آلت زخم یاجراحتی نداشته که ریسکو بالا ببره اما من بازم میترسم استرس همه زندگیمو فلج کرده نمیتونم کار کنم تو این سایت هم خوندم که همه همین نظرو داشتن البته من نمیدونم که اون اصلا ایدز داشته یانه بازم خوندم که خطر انتقال از خانوم به آقا کمتره از هرکی پرسیدم همه گفتن ازاین راه منتقل نمیشه

دوست عزیز

باید بدونید که نگرانی شما بیمورده چون در بزاق ویروس وجود داره اما اگر بخواد منتقل کنه نیاز به حجم بسیار زیادی از بزاق هست و یا وجود زخم و یا مشکل در پوست که ویروس بتونه وارد بشه.درسته که رابطه دهانی داشتید و ممکن بزاق ایشون روی سطح الت شما مونده باشه اما ما انتقال از طریق بزاق را با این شرایط و وجود پوست سالم نداریم.
    دوست عزیز گفته میشه اگر منی یاترشحات زنانه بیشتر از 20 دقیقه روی پوست سالم بمونه میتونه جذب بشه اما ما اصلا چنین موردی را برای بزاق نداریم.
    توصیه میکنم شکرگزار باشید که رابطه خیلی خطرناکتر از این داشتید.

12. ممنونم خانوم sepideh90 بعنی من نگران نباشم آخه همه دکتذا ومشاورا گفتن اصلا جای نگرانی نیست فقط استرس داری به خدا توبه کردم اینکارم اولینو آخرین باری بود که کردم اصلا نمودونم چرا این اتفاق افتاد ممنون میشم جواب بدین در ضمن من 1 هفته بعدش آزمایش دادم که منفی بود بازم به نظر شما آزمایش بدم به خدااسم ایدز و آزمایش میاد دوباره استرس میگیرم میترسم انقدر به دکترو مشاور زنگ زدم دیگه میشناسن خودشون جواب میدن میکن باید با خودت کنار بیای مطمئن باش از این راه منتقل نمیشه یعنی خیالم راحت باشه ؟ به زندگیم برسم ؟ لطف کنید جواب بدین ممنون میشم بازم ببخشید

13. samyar_ma نوشته است: ممنونم خانوم sepideh90 بعنی من نگران نباشم آخه همه دکتذا ومشاورا گفتن اصلا جای نگرانی نیست فقط استرس داری به خدا توبه کردم اینکارم اولینو آخرین باری بود که کردم اصلا نمودونم چرا این اتفاق افتاد ممنون میشم جواب بدین در ضمن من 1 هفته بعدش آزمایش دادم که منفی بود بازم به نظر شما آزمایش بدم به خدااسم ایدز و آزمایش میاد دوباره استرس میگیرم میترسم انقدر به دکترو مشاور زنگ زدم دیگه میشناسن خودشون جواب میدن میکن باید با خودت کنار بیای مطمئن باش از این راه منتقل نمیشه یعنی خیالم راحت باشه ؟ به زندگیم برسم ؟ لطف کنید جواب بدین ممنون میشم بازم ببخشید

دوست عزیز
    ببنید بنده بازم تکرار میکنم ما انتقال از بزاق رو با این شرح شما نداریم حتی در وجود زخم و ...هم ریسک پایینه اگر فقط صرفا بزاق رو در نظر بگیریم و نه ترشحات جنسی.در واقع وقتی رابطه دهانی وجود داره خطر وجود ویروس در اونها و وارد شده ویروس اونها به زخمهای دهانی و دندانیه که در اولویته و نه وجود ویروس در بزاق.البته بنده منکر قضیه احتمال انتقال از طریق بوسه های عمیق و ..نمیشم اشتباه برداشت نشه اما صرف بزاق و پوست سالم ریسک خیلی خیلی پایینه
    مساله بعدی که در بالاهم گفتم  ریسک انتقال در یک رابطه کلا پایینه اما چیزی که باعث شده روابط جنسی در صدر در جهان قرار بگیرن تعدد دفعات بروز اون و تکرارشونه.اما برای شما یکبار بوده ووو در تایم کوتاه و بعلاوه این ترشحات شما بوده که با دهان ایشون در تماس بوده و در واقع ایشون در خطر بیشتری بودن اگر به فرضی شما بیمار میبودید تا شما.

پس دوست خوبم میگم به زندگیتون برسید و نگران نباشید این قضیه براتون ریسکی نداره .تازه مزیتی که داشته این بوده شما اگر این یک باری که تست انجام دادید اگر الایزا بوده باشه ،مشخص کرده که شما سابقا هم هیچ مشکلی براتون پیش نیومده از هیچ راهی.
    واقعا بپذیرید که هیچ موردی براتون پیش نیومده   و همیشه اول به عواقب کارتون فکر کنید و بعد اقدام کنید.مهم ترین راه پیشگیری از ایدز هم مسائل رفتاری و کنترل اونهاست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 5
رفتن به صفحه    5

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید