شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. Mariyen نوشته است: سلام... در دوران شیر دهی از چه قرصی استفاده کنیم؟ آیا روش ارژانسی میشه استفاده کرد؟؟ من 3 ماهه پیش سزارین کردم.. بعدش هم پریود نشدم ؟

در دورا شیردهی هم از همین روش های اورژانس معمول باید استفاده کنید.
    برای اینکه خیالتون راحتتر باشه میتونید از آمپول سه ماهه هم استفاده کنید اما قرص ال دی وآمپول یک ماهه منع مصرف دارد .وقرص لاینسترول هم به هموان روشی که قبلا گفتم میتونید استفاده کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. Mariyen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    روی بسته قرص لاینسترول نوشته روز اول قاعده گی... ولی من پریود نشدم هنوز... اگه از الان استفاده کنم تآثیری داره؟

3. Mariyen نوشته است: روی بسته قرص لاینسترول نوشته روز اول قاعده گی... ولی من پریود نشدم هنوز... اگه از الان استفاده کنم تآثیری داره؟

سلام

زمان و نحوه ی مصرف قرص لاینسترول یا mini pill به ابن صورته:
    در صورتی که پس از زایمان خونریزی ماهیانه در خانمی که تغذیه شیرخوار او انحصارا شیر مادر باشه، شروع نشده باشه مصرف قرص از هفته ششم بعد زایمان شروع میشه اما اگه پریود شروع شده باشه مصرف قرص از روز اول پریود شروع میشه.
    در هر دو حالت روزانه یه قرص بایستی در زمان مشخصی مصرف بشه و بین دو بسته قرص هیچگونه فاصله ای نباید باشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. سلام به دوستان من با نامزدم که هنوز دختر است ارتباط برقرار کردم و این ارتباط به صورت بین پا بوده است بعد از ارضا شدن متوجه شدم کاندوم پاره شده است.و بعد متوجه شدم که آب روی آن ریخته شده و  سریع نامزدم خودش را شسته و ادرار کرده بعد از 2 ساعت رفتم داروخانه و قرص اورژانسی گرفتم و سریع یک دانه همون موقع بهش دادم خورد و 10 ساعت بعد هم یکی دیگشو خورد.نامزدم باید یک روز قبل پریود می شده که الان 5 روز هست که پریود نشده و لی علائم پریودی رو داره می خواستم بدونم آیا پریود میشه یا نه ؟ خیلی میترسم آیا باید قرص ld استفاده می کرده یا
    لـوونـورجسـتـرل خوب بوده؟ لطفا هر چه زود تر جوابمو بدین ممنون

5. m_b_chat نوشته است: سلام به دوستان من با نامزدم که هنوز دختر است ارتباط برقرار کردم و این ارتباط به صورت بین پا بوده است بعد از ارضا شدن متوجه شدم کاندوم پاره شده است.و بعد متوجه شدم که آب روی آن ریخته شده و  سریع نامزدم خودش را شسته و ادرار کرده بعد از 2 ساعت رفتم داروخانه و قرص اورژانسی گرفتم و سریع یک دانه همون موقع بهش دادم خورد و 10 ساعت بعد هم یکی دیگشو خورد.نامزدم باید یک روز قبل پریود می شده که الان 5 روز هست که پریود نشده و لی علائم پریودی رو داره می خواستم بدونم آیا پریود میشه یا نه ؟ خیلی میترسم آیا باید قرص ld استفاده می کرده یا
    لـوونـورجسـتـرل خوب بوده؟ لطفا هر چه زود تر جوابمو بدین ممنون

سلام

روش اورژانسی با ضریب تاثیر ۹۹ درصد از بارداری جلوگیری میکنه. نگران نباشین بارداری رخ نمیده. البته قرص دومو باید ۱۲ ساعت بعد میخوردن.
    تاخیر در پریود از عوارض مصرف قرصه.
    به نظر من که قرص لوونورژسترول بهترین انتخاب برا روش اورژانسیه.

6. Mariyen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من 3 ماه زایمان کردم پریود هم نشدم پس نمی تونم الان از قرص استفاده کنم؟؟

7. Mariyen نوشته است: من 3 ماه زایمان کردم پریود هم نشدم پس نمی تونم الان از قرص استفاده کنم؟؟

چرا دیگه میتونین، سه ماه یعنی 13 هفته گذشته.
    در صورت نبود پریود، مصرف قبل از هفته 6 مجاز نیست.

8. عذر میخوام دوباره سوال میپرسم
    یک رابطه بوده که قبل از ارضا شدن آلت خارج شده ولی خب در حین عملیات پیش آب بالاخره با واژن تماس داره آیا امکان بارداری با اینکه در تایم غیر از زمان تخمک گذاری هستن وجود داره ؟
    پریودشون 13 ماه قبل بوده و تقریبا منظمه نهایتا یک تا سه روز جلو میوفته یعنی امروز شنبه هست ممکنه شنبه هفته بعد یا پنجشنبه این هفته بشن
    رابطه هم امروز بوده
    با این تفاسیر امکان بارداری وجود داره ؟

9. sina919 نوشته است: عذر میخوام دوباره سوال میپرسم
    یک رابطه بوده که قبل از ارضا شدن آلت خارج شده ولی خب در حین عملیات پیش آب بالاخره با واژن تماس داره آیا امکان بارداری با اینکه در تایم غیر از زمان تخمک گذاری هستن وجود داره ؟
    پریودشون 13 ماه قبل بوده و تقریبا منظمه نهایتا یک تا سه روز جلو میوفته یعنی امروز شنبه هست ممکنه شنبه هفته بعد یا پنجشنبه این هفته بشن
    رابطه هم امروز بوده

سلام

فک کنم منظورتون ۱۳ روز قبل بود نه ۱۳ ماه!

با فرض این اشتباه تایپی باید بگم که:

اگه شروع پریود ۱۳ روز پیش بوده که الان تقریبا زمان تخمک گذاریه و احتمال بارداری زیاده اما
    اگه اتمام پریود ۱۳ روز پیش بوده که الان از زمان تخمک گذاری فاصله داره  و احتمال بارداری به مراتب کمتره ولی صفر نیست.

برا اطمینان ۱۰۰ درصد باید پارتنرتون آز بتا بدن.

10. m1989 نوشته است:
    sina919 نوشته است: عذر میخوام دوباره سوال میپرسم
    رابطه هم امروز بوده

سلام

اگه شروع پریود ۱۳ روز پیش بوده که الان تقریبا زمان تخمک گذاریه و احتمال بارداری زیاده اما
    اگه اتمام پریود ۱۳ روز پیش بوده که الان از زمان تخمک گذاری فاصله داره  و احتمال بارداری به مراتب کمتره ولی صفر نیست.

منظورشون سیزدهم ماه قبل بوده اشتباه تایپ نکردن
    امکان بارداری خیلی کمه اگر با این تفاسیری که میگید و نهایتا 3 روز پریودشون عقب یا جلو مییشه که با این توضیحات میشه گفت پریود منظم دارن
    کلا بارداری در دوران تخمک گذاری با پیشاب احتمالش بالاست در بقیه موارد با پیشاب احتمالش خیلی کمه حتی در حد صفر ایشون هم در دوران تخمک گذاری بعید بوده باشن و بارداری منتفیه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. m1989 نوشته است:
    sina919 نوشته است: عذر میخوام دوباره سوال میپرسم
    رابطه هم امروز بوده

سلام

با توجه به تذکری که تو پیام خصوصی به من دادین که آخربن پریود 13 خرداد بوده نه 13 روز پیش، ضمن عذر خواهی باید بگم که:

با این شرایط رابطه تقریبا در روز 21 پریود میشه که احتمال بارداری ضعیفه ولی بازم صفر نیست.

در مورد اجرای روش اورژانسی با قرص لوونورژسترول که گفتین:

اینکه دو تا قرص با هم خورده بشه بهتره و بیشتر توصیه میشه.
    و اختلالات هورمونی حاصل از اجرای این روش حداقل تا یه سیکل وجود داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. sina919 نوشته است: عذر میخوام دوباره سوال میپرسم
    رابطه هم امروز بوده

دوست عزیز
    با این وضعیت رسک پایینه اما صفر  نیست واما بهترین کار منتظر موندن تا تاریخ پریود ایشونه،اگر پریود شدن که مشکلی نیست اما چناچه تاخیر داشتن باید تست انجام بدید.
    اما توصیه آخر واقعا اینه که چه با پیشاب و چه با منی احتمال بارداری هست پس بهترین کار پیشگیریه و بهترین وسیله  هم تو این شرایط کاندومه.بخاطر اینکه بعدها هم چنین استرسی نداشته باشید واقعا حین رابطه از کاندوم یا هر روش جلوگیری مورد نظر خودتون استفاده کنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. aso90

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید برا اعضای فعال این سایت ....
    احتمال بارداری برا من شده یه مشکل خیلی بزرگ
    من و همسرم برا پیشگیری از کاندوم استفاده می کنیم ولی من از کاندوم هم می ترسم...
    فکرشو می کنم که ممکنه منی از بالای کاندوم سرریز بشه و دست ایشون بهش بخوره و بعد دستشون بخوره با واژنم! یا این که وقتی دارن کاندومو خارج می کنن دستشون اغشته بشه به مایع منی و موقع شستن هم پاک نشه و دوباره دستشو بزنه به واژن من!! و یا احتمال می دم پیشاب اسپرم داشته باشه و تماس پیدا کرده باشه با واژن ... در حالی که من پیشابی ندیدم!!
    و کلی فکرو خیال هایی در این مایه ها ...
    و این شده که رابطه ای که برام سراسر لذت بود داره به ترس تبدیل می شه!!

در این مورد یه سوال داشتم
    اول این که با شستن ساده یا با شستن با صابون (دست و آلت تناسلی ایشون)می شه مطمئن بود که دیگه اسپرمی وجود نداره؟
    خواهشن در این مورد راهنماییم کنید که واقعا باعث عذابم شده ...
    ممنون

14. aso90 نوشته است: با سلام و خسته نباشید برا اعضای فعال این سایت ....
    احتمال بارداری برا من شده یه مشکل خیلی بزرگ
    من و همسرم برا پیشگیری از کاندوم استفاده می کنیم ولی من از کاندوم هم می ترسم...
    فکرشو می کنم که ممکنه منی از بالای کاندوم سرریز بشه و دست ایشون بهش بخوره و بعد دستشون بخوره با واژنم! یا این که وقتی دارن کاندومو خارج می کنن دستشون اغشته بشه به مایع منی و موقع شستن هم پاک نشه و دوباره دستشو بزنه به واژن من!! و یا احتمال می دم پیشاب اسپرم داشته باشه و تماس پیدا کرده باشه با واژن ... در حالی که من پیشابی ندیدم!!
    و کلی فکرو خیال هایی در این مایه ها ...
    و این شده که رابطه ای که برام سراسر لذت بود داره به ترس تبدیل می شه!!

در این مورد یه سوال داشتم
    اول این که با شستن ساده یا با شستن با صابون (دست و آلت تناسلی ایشون)می شه مطمئن بود که دیگه اسپرمی وجود نداره؟
    خواهشن در این مورد راهنماییم کنید که واقعا باعث عذابم شده ...
    ممنون

سلام

اگه منی به طور کامل پاک شه، آره اسپرمی باقی نمیمونه.
    اگه به کاندوم اعتماد ندارین میتونین از روشای دیگه (قرص یا آمپول های ضد بارداری و ...) استفاده کنین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. hanieh20

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید
    من تقریبا 1 ماه میشه که رفتم سونوگرافی و مشخص شد که در تخمدان چپم کیست کوچیک دارم و دکتر بهم قرص اچ دی داده از روز اول پریود بخورم پریود قبلیم 30 اردیبهشت بود و این ماه 26 خرداد پریود شدم و از همون روز شروع کردم به قرص خوردن ولی پریودم 1 روزه قطع شد و تا امروز 10 روز شده که دارم قرص می خورم و همش زیر دلم تقریبا درد میکنه یعنی حالت های پریودو دارم میخواستم بدونم اینجوری میشه؟
    ممنون از راهنماییتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 49
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید