شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علایم مربوط به استرس مبتلا شدن به hiv

1. با سلام :
      ممکن است سوال من تکراری باشد ولی اگر جواب سوال من را بدهید ممنون میشوم . من حدود 3 هفته پیش با کسی که نمیشناختم رابطه جنسی داشتم ( حفاظت شده ) . فقط نمیدانم کاندومی که استفاده کردم از جنس لاتکس بوده یا بره ، چون مخزن کوچکی برای نگهداری منی داشت . من خیلی دچار استرس شدم ، من باید ازمایش اچ ای وی بدم یا نه ؟

با تشکر

2. omid0011 نوشته است: با سلام :
      ممکن است سوال من تکراری باشد ولی اگر جواب سوال من را بدهید ممنون میشوم . من حدود 3 هفته پیش با کسی که نمیشناختم رابطه جنسی داشتم ( حفاظت شده ) . فقط نمیدانم کاندومی که استفاده کردم از جنس لاتکس بوده یا بره ، چون مخزن کوچکی برای نگهداری منی داشت . من خیلی دچار استرس شدم ، من باید ازمایش اچ ای وی بدم یا نه ؟

با تشکر

این وسواستون منو کشته
    لازم نیست چون کاندوم داشتید طرف اگر هم مبتلا بوده که بعیده به شما سرایت نمیکنه

3. با سلام من حدود 8 سال پیش تنها یکبار با یک خانوم رابطه جنسی داشتم و این عمل تنها یک بار انجام شد. 4 سال بعد هم یکبار از کیت تست hiv که در منزل میشه ازش استفاده کرد تست کردم و جواب تستم منفی بود تا این که پارسال بر اثر یک سانحه خونریز داخلی در قسمت شکم داشتم و مورد عمل جراحی اوراژانسی قرار گرفت نزدیک به 2 لیتر خون از بدنم رفته بود و عملم با ریسک بالا و اورژانسی انجام شد یک هفته در بیمارستان بستری بودم و هر روز از من تست خون هم انجام می شد حالا می خوام بدونم چقدر احتمال داره بخاطر اون یکبار رابطه به ویروس hiv آلوده باشم. آیا قبل و یا بعد از عمل و یا در همان مواردی که آزمایش خون می گرفتند آزمایشی برای آلودگی به ویروس hiv بر روی من در بیمارستان انجام شده.
    و آیا کیتهایی که در بازار به عنوان کیت تست hiv در منزل بفروش میرسد معتبر است و یا اصلا قابل اعتماد نیست.
    ممنون از شما

4. alex_2012 نوشته است: من یه سوال داشتم که چند وقته ذهنمو بدجوری مشغول کرده؟من قراره با یه دختر خانم که خیلی دوستش دارم و خانواده هامون هم میدونن تا چند وقت دیگه ازدواج کنم.ایشون تقریبا 4-5 سال پیش مورد تجاوز قرار گرفتن.(از ناحیه واژن).ولی چیزی که ذهن منو این چند وقته به خودش مشغول کرده اینه که میترسم تو این حادثه به ایدز مبتلا شده باشه(البته نمیدونم اون حیونی که این کارو باهاش کرده از کاندوم استفاده کرده بوده یا نه چون اون موقعی که برام اتفاقی که براش افتاده بودا گفت ازش نپرسیدم.الانم نمیتونم ازش بپرسم چون چند وقته که در این مورد هیچ حرفی نزدیم.نمیخوام دوباره با یادآوری این موضوع آزارش بدم).البته به نظر خودم احتمالش کمه چون تا اونجای که من میدونم علائم ایدز را نداره مثلا من شنیدم که یکی از علائم ایدز لاغر شدن فرد بعد از چند وقته! ایشون طبق گفته خودشون نسبت به قبل چاغتر هم شدن.البته ایشون زود سرما میخوره.
    سوال من اینه که چکار کنم؟ نمیدونم چه جوری ازش بخوام که قبل از ازدواج آزمایش ایدز بده
    ؟میترسم بهش بگم و ناراحت بشه و بره. دختر زود رنجو حساسیه.نمیخوام با یه حرف نسنجیده ازدستش بدم.لطفا راهنماییم کنید چکار کنم؟
    علایم ایدز بعد 4-5 سال چیه؟(تو یه آدمی که کلا بدن ضعیفی داره؟)
    خواهش میکنم راهنماییم کنید.این قضیه بدجوری این چند وقته ذهنمو درگیر کرده.

نظر من اینه که خودتون پیش قدم بشید مثلا بگید برای اینکه از سالم بودن همدیگه اطمینان پیدا کنیم 2 نفر آزمایش خون بدیم.و بعد هم از دکتر بخواهید آزمایش hiv رو هم اضافه کنه. اگر میبینید که دختر مورد نظر شما حساس هست نیازی نیست از این مساله مطع بشه

5. sسلام من یه دختر 21ساله هستم یک ساله پیش رابطه محافظت شده ازپشت داشتم حالاالان هرچندوقت یبار افت فشارپیدامیکنم سرماخوردگی خفیفی میگیرم.وزنمم تواین یک سال از49به 38 کاهش پیداکرده من از بعد اون جریان توبه کردم ودیگه سراغ اینکارا نرفتم.برا لاغریم دکتررفتم رزیم داد من5شش روز کعه انجام دادم بعدش حالم بد میشد اسهال واستفراغ میگرفتم حالا میخواستم بدونم ایا مبتلا به ایدز هستم یانه؟راهنمای کنیدلطفن

6. sorati20 نوشته است: sسلام من یه دختر 21ساله هستم یک ساله پیش رابطه محافظت شده ازپشت داشتم حالاالان هرچندوقت یبار افت فشارپیدامیکنم سرماخوردگی خفیفی میگیرم.وزنمم تواین یک سال از49به 38 کاهش پیداکرده من از بعد اون جریان توبه کردم ودیگه سراغ اینکارا نرفتم.برا لاغریم دکتررفتم رزیم داد من5شش روز کعه انجام دادم بعدش حالم بد میشد اسهال واستفراغ میگرفتم حالا میخواستم بدونم ایا مبتلا به ایدز هستم یانه؟راهنمای کنیدلطفن

سلام دوست عزيز

به فرض محالم كه پارتنرتون به HIV مبتلا بوده باشه، چون رابطتون محافظت شده بوده امكان انتقال ويروس وجود نداره.
    شاد باشين.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام من اشتباه نوشتم ببخشید من رابطم محافظت شده نبوده.علامتی هست که من باتوجه به اون برم اومایش بدم؟

8. sorati20 نوشته است: سلام من اشتباه نوشتم ببخشید من رابطم محافظت شده نبوده.علامتی هست که من باتوجه به اون برم اومایش بدم؟

دوست عزیز قرار نیست هرکی وزنش کم شد یا اسهال و استفراغ داشت ایدز داشته باشه ایدز علایم زیادی داره شما میتونید تو سایت سرچ کنید و یا تو اینترنت تو گوگل بنویسید علایم ایدز همه رو براتون میاره ولی کم شدن وزن شما و اسهال و افتادن فشار و غیره میتونه دلایل دیگه ای داشته باشه من فکر نکنم مربوط به ایدز باشه ولی بهترین کار اینه که به پزشک مراجعه کنید همین سوالی رو که اینجا مطرح کردید به پزشک بگید تا براتون آزمایشهای لازم رو بنویسن و معلوم بشه که بیماری شما چی هست
    من دوتا توصیه به شما دارم اول اینکه نگران نباشید من بعید میدونم شما دچار ایدز شده باشید چون ایدز علایم زیادی داره و دومین توصیه م اینه که هر چه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کنید
    موفق باشید

9. sorati20 نوشته است: sسلام من یه دختر 21ساله هستم یک ساله پیش رابطه محافظت شده ازپشت داشتم حالاالان هرچندوقت یبار افت فشارپیدامیکنم سرماخوردگی خفیفی میگیرم.وزنمم تواین یک سال از49به 38 کاهش پیداکرده من از بعد اون جریان توبه کردم ودیگه سراغ اینکارا نرفتم.برا لاغریم دکتررفتم رزیم داد من5شش روز کعه انجام دادم بعدش حالم بد میشد اسهال واستفراغ میگرفتم حالا میخواستم بدونم ایا مبتلا به ایدز هستم یانه؟راهنمای کنیدلطفن

دوست عزیز
    با توجه به اینکه رابطه شما محافظت نشده بوده ریسک در نظر گرفته میشه و اگر هم حین رابطه دچار خونریزی و یا شقاق هم در ناحیه مقعد شده باشید باز ریسک بالاتر میره و از اونجایی که نمیدونید ایشون مبتلا بودن یا نهٰ توصیه میکنم حتما به مراکز مشاوره hivمراحعه کنید و هم چنین آزمایش رو هم به جهت اطمینان انجام دهید.این علائمی که شما دارید جزو علائم الودگی هم میتونه باشه پس بهتر به جهت اطمینان خاطر آزمایش رو حتما انجام بدید و اگر احیانا مثبت شد بتونید به دکترتون به جهت دریافت دارو اطلاع بدید.
    دوست خوبم باید بدونید فقط هم با یکبار آزمایش قطعا مثبت اعلام  نمیکنن و معمولا اگر با آزمایش اولیه مثبت بشید باید آزمایش نهایی که به عنوان تست طلایی در نظر گرفته میشه رو هم انجام بدید.
    دوست عزیز تو این برهه آیاپزشکتون درخواست آزمایش عفونت معده به جهت هلیکو باکتر و یا آزمایش مدفوع به جهت آلودگی روده  درخواست نکرده و یا شما اصلا مراجعه نکردید؟؟؟؟؟
    اگر در تهران سکونت دارید مرکز مشاوره ایدز بیمارستان امام خمینی مرکز ایده آلیه.

10. iranirani2 نوشته است: با سلام من حدود 8 سال پیش تنها یکبار با یک خانوم رابطه جنسی داشتم و این عمل تنها یک بار انجام شد. 4 سال بعد هم یکبار از کیت تست hiv که در منزل میشه ازش استفاده کرد تست کردم و جواب تستم منفی بود تا این که پارسال بر اثر یک سانحه خونریز داخلی در قسمت شکم داشتم و مورد عمل جراحی اوراژانسی قرار گرفت نزدیک به 2 لیتر خون از بدنم رفته بود و عملم با ریسک بالا و اورژانسی انجام شد یک هفته در بیمارستان بستری بودم و هر روز از من تست خون هم انجام می شد حالا می خوام بدونم چقدر احتمال داره بخاطر اون یکبار رابطه به ویروس hiv آلوده باشم. آیا قبل و یا بعد از عمل و یا در همان مواردی که آزمایش خون می گرفتند آزمایشی برای آلودگی به ویروس hiv بر روی من در بیمارستان انجام شده.
    و آیا کیتهایی که در بازار به عنوان کیت تست hiv در منزل بفروش میرسد معتبر است و یا اصلا قابل اعتماد نیست.
    ممنون از شما

دوست عزیز
    باید بدونید که احتمال انتقال ایدز از خانم به آقا در 1 رابطه جنسی خیلی کمه و معمولا برای آقایون در چند بار صورت میگیره اما در یک بار هم صفر نیست .اما نکته اینجاست که شاید هم اون خانم هم آلوده نبوده باشه و با این وجود ریسکی در کار نیست.
    اما در بیمارستان معمولا اگر کسی بخواد فوری خون بده ،خونش رو بررس میکنن و ببعد برای اهداء ازش استفاده میکننو برای کسی که خون دریافت میکنه معمولا این انجام نمیشه.خونهایی هم که امروزه تزریق میشه از نظر hiv , HB,HCبررسی میشن و بعد به بیمارستانها به جهت تزریق تحویل داده میشن.اما در مورد تست خانگی شاید به عنوان 1 کمک کننده در نظر گرفته بشه اما معمولا مورد اعتماد نیست و ملاک تشخیص هم حساب نمیشه.دوست عزیز آزمایش وریدی بهترین راه تشخیصه که اول ازمایش الایزا انجام میشه و اگر مثبت بشه مجدد تکرار میکنن و یا از آزمایش وسترن بلات که اعتبار بیشتری داره استفاده میکنن.معمولا ملاک تشخیص 2 آزمایش مثبت الایزا و 1 وسترن بلاته.پس ببینید به راحتی نمیشه با 1 تست خانگی به فرد گفت ایدز داره یانه ،تست حاملگی که نیست.خیلی مهمه و بار روانی بالایی هم داره.
    اگر جزو دغدغه های فکریتون شده نهایت 1 بار تست انجام بدید و اگر منفی شد دیگه خیالتون راحت خواهد بود و این استرس رو دیگه نخواهید داشت.
    پیروز باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. با سلام
    من حدودا دو سال و نیم هست که ازدواج کردم و مایلم آخر امسال اقدام به بارداری کنم اما مساله ای که من رو به شدت آزار میده و متاثر و نگران کرده این هست که قبل از ازدواج حدودا 4 سال پیش من با آقایی نزدیکی معقدی -فقط یکبار- داشتم که منی هم داخل ریخته شد و بعد از اون من رابطه رو قطع کردم.
    الان خیلی خیلی پریشان هستم و نگران همسر و در آینده فرزندانم هستم نمی دونم آیا مبتلا به ایدز هستم یا خیر
    باید خاطر نشان کنم که من در خارج از کشور زندگی می کنم و اینجا چندین بار آزمایش خون دادم اما از تستهای رایج ایدز نبوده و پارسال هم عمل خارج کردن سنگ صفرا رو در بیمارستان انجام دادم
    خیلی نگرانم و خواهش می کنم کمکم کنید
    نمی دونم  اینجا آیا آزمایش ایدز قبل از عمل انجام میشه یا خیر
    ضمنا من 31 ساله هستم و هنوز فرزندی ندارم
    با تشکر

12. shahpari نوشته است: با سلام
    من حدودا دو سال و نیم هست که ازدواج کردم و مایلم آخر امسال اقدام به بارداری کنم اما مساله ای که من رو به شدت آزار میده و متاثر و نگران کرده این هست که قبل از ازدواج حدودا 4 سال پیش من با آقایی نزدیکی معقدی -فقط یکبار- داشتم که منی هم داخل ریخته شد و بعد از اون من رابطه رو قطع کردم.
    الان خیلی خیلی پریشان هستم و نگران همسر و در آینده فرزندانم هستم نمی دونم آیا مبتلا به ایدز هستم یا خیر
    باید خاطر نشان کنم که من در خارج از کشور زندگی می کنم و اینجا چندین بار آزمایش خون دادم اما از تستهای رایج ایدز نبوده و پارسال هم عمل خارج کردن سنگ صفرا رو در بیمارستان انجام دادم
    خیلی نگرانم و خواهش می کنم کمکم کنید
    نمی دونم  اینجا آیا آزمایش ایدز قبل از عمل انجام میشه یا خیر
    ضمنا من 31 ساله هستم و هنوز فرزندی ندارم
    با تشکر

سلام قبل از انجام هر عملی آزمایش ایدز انجام میشه به خاطر جلوگیری از آلودگی محیط و پزشک اما اینکار به صورت مخفی نیست و مریض از نتیجه با اطلاع میشه مخصوصا اگر در کشورهای اروپایی باشید که اصلا بدون اجازه شما نمیتونن این ازمایشو امجام بدن پس بهتره تاریچه پزشکیتونو از بیمارستان اونجا بگیرید

13. باسلام
    من 3سال پيش به سازمان انتقال خون مراجعه كردم وخون دادم بعد از چند ماه رفتم وكارت سلامت خودم رو گرفتم يعني هيچ مشكلي توي خونم نبود.يك سال پيش دوباره رفتم براي اهداي خون ومثل دفعه قبل تمال سولهايي كه قبل از خون گرفتن دكتر مشاور ميپرسه رو پرسيد ومن هم صادقانه جواب دادم.كه ايكاش نميدادم!!!!!
    بعد از تموم شدن سوالها دكتر مشاور به من گفت شما معاف از اهداي خون تا آخر عمر هستي ووقتي دليلش رو پرسيدم گفت به دليل مصرف هشيش (اونم فقط يك بار  .چون من حتي سيگار هم نميكشم)شما معاف از اهدائ خون هستي!!!!!
    به همين دليل خودم فكر كردم حتما ايدز دارم (چون 10سال پيش يك بار با يه نفر تيغ اصلاح مشترك استفاده كرده بودم)ولي نمي خوان به من راستشو بگن .اين موضوع باعث شد كه برم آزمايش ايدز بدم كه جوابش منفي بود .ولي بازم يه مدته كه به خاطر جواب عجيب دكتر سازمان انتقال خون فكرم شديد درگير شده و چند تا سوال برام پيش امده
    1-آيا مصرف يك بار هشيش باعث معافيت از اهدا خون ميشه وچرا!!!؟؟؟
    2-آيا ممكنه سازمان انتقال خون با هماهنگي همه آزمايشگاه ها به افراد ايدزي نگن كه ايدز دارن ؟مثلا به اين دليل كه عقده اي نشن و بقيه رو مبتلا نكنن!
    3-كسي كه معاف از اهداي خون ميشه چه جوري ميتونه اين معافيت رو حذف كنه ؟
    لطفا اگر كسي اطلاعات داره من و توجيه كنه شايد سوالها عجيب باشه ولي باور كنيد من وسواس پيدا كردم

14. با سلام

من دارم ازدواج میکنم با اقایی که از نظر سلامت روحی هم خودشون هم خانوادشون

چون 2 سال پیش رفتن تایلند من نگرانم که نکنه اونجا رابطه داشتن که منجر به ایدز شده باشه البتنه ایشون گفتن که هیچ رابطه ای به خاطر قضیه ایدز برقرار نکرده بودن اما من باور نمیکنم چون خیلی وسواس دارم  متاسفانه دو سه باریم الت ایشونتو دهانم کردم برای کمتر 1 دقیقه

امکان داره من دچار ایدز شده باشم خیلی نگرانم و اینکه چه جوری ازش بخوام موقع ازدواج ازمایش ایدز بده ؟

15. raha_taranom نوشته است: با سلام

من دارم ازدواج میکنم با اقایی که از نظر سلامت روحی هم خودشون هم خانوادشون

چون 2 سال پیش رفتن تایلند من نگرانم که نکنه اونجا رابطه داشتن که منجر به ایدز شده باشه البتنه ایشون گفتن که هیچ رابطه ای به خاطر قضیه ایدز برقرار نکرده بودن اما من باور نمیکنم چون خیلی وسواس دارم  متاسفانه دو سه باریم الت ایشونتو دهانم کردم برای کمتر 1 دقیقه

امکان داره من دچار ایدز شده باشم خیلی نگرانم و اینکه چه جوری ازش بخوام موقع ازدواج ازمایش ایدز بده ؟

دوست عزیز سوالتونو یک بار بخونید یه جاهاییشو کم نوشتید
    برای رفع نگرانی ازمایش بدید هم شما هم نامزدتون علتشم بهش بگید از اول زندگی پنهانکاری بسیار اشتباهه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 5
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید