شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش مزمن در اثر حساسیت!

1. memi

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با درود و تشکر از سایت بی نظیرتون
    من حدود 2 سال پیش در ناحیه بین پا کناره های آلت جنسی و تا حدی مقعد خارش پوستی داشتم فکر میکردم قارچه و به دکتر مراجعه کردم و  تشخیصشون حساسیت بود. یه پماد نوشتن که داروخونه واسم درست کرد که می گفت ترکیب ضد حساسیت و کمی ضد قارچ هستش. یه مدت استفاده کردم و خوب بود اما چند ماه بعد از قطع دوباره روز از نو و روزی از نو. مجدد مراجعه کردم به یک دکتر دیگه بازهم بالافاصله پس از یک نگاه ساده حساسیت تشخیص دادن و با دیدن نسخه قبلی اینبار لوسیون بتامتازون تجویز کردند و گفتند باید باز هم مراجعه کنی بعد از اتمام دارو و حساسیت ممکنه که کاملاً هیچوقت برطرف نشه. باز هم من یک مدت خوب شدم و بعد از مدتی روز از نو روزی از نو!
    دیگه کلافه شدم نمی دونم چه باید بکنم که برای همیشه از شرش راحت بشم. به خصوص اینکه چند روزه خارش مشابهی روی صورتم هم به وجود اومده. از یخ که استفاده میکنم به طور مقطعی بهتر میشه. متاسفانه گویا این خارش مزمن شده و احتمالا درمانش سخت تر هستش...  
    اساتید لطفاً راهنمایی کنند که چه کنم....

با سپاس فراوان

2. یک همچین تجربه ای را من داشتم از شرش خلاص نشدم چون منشا خوراکی داشت وطیف وسیعی از خوراکیها عاملش بود فقط به تجربه دریافتم باتغییر محل خارش به نقطه دیگر بدن بوسیله تماس 5دقیقه ای اب گرم تا حد تحمل در چند نوبت از سختی وازارش  خیلی کاسته می شود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. memi نوشته است: با درود و تشکر از سایت بی نظیرتون
    من حدود 2 سال پیش در ناحیه بین پا کناره های آلت جنسی و تا حدی مقعد خارش پوستی داشتم فکر میکردم قارچه و به دکتر مراجعه کردم و  تشخیصشون حساسیت بود. یه پماد نوشتن که داروخونه واسم درست کرد که می گفت ترکیب ضد حساسیت و کمی ضد قارچ هستش. یه مدت استفاده کردم و خوب بود اما چند ماه بعد از قطع دوباره روز از نو و روزی از نو. مجدد مراجعه کردم به یک دکتر دیگه بازهم بالافاصله پس از یک نگاه ساده حساسیت تشخیص دادن و با دیدن نسخه قبلی اینبار لوسیون بتامتازون تجویز کردند و گفتند باید باز هم مراجعه کنی بعد از اتمام دارو و حساسیت ممکنه که کاملاً هیچوقت برطرف نشه. باز هم من یک مدت خوب شدم و بعد از مدتی روز از نو روزی از نو!
    دیگه کلافه شدم نمی دونم چه باید بکنم که برای همیشه از شرش راحت بشم. به خصوص اینکه چند روزه خارش مشابهی روی صورتم هم به وجود اومده. از یخ که استفاده میکنم به طور مقطعی بهتر میشه. متاسفانه گویا این خارش مزمن شده و احتمالا درمانش سخت تر هستش...  

با سپاس فراوان

با سلام
    علاوه بر فاکتورهای بیرونی عواملی مثل تغذیه -از همه مهمتر مصرف فست فودها- و فاکتورهای روحی مثل استرس یا فشار عصبی روی تشدید این نوع حساسیت ها و تبدیلشون به اگزما موثره. با تغییر عادات غذایی و روی آوردن به تغذیه سالم و آرامتر بودن قطعا وضعیتتون بهبود پیدا می کنه.
    نکته ی دیگه اینکه هرگز در مورد بثورات پوستی مثل کهیر و...، آلرژی های مزمن و اگزما از شوک دمایی استفاده کنید. شست و شوی محل با آب سرد یا داغ، یخ گذاشتن روی محل و کارهایی از این قبیل روی گیرنده های پوست اثر موقتی داره و بعد از ساعاتی ناراحتی بیشتر تشدید میشه. سعی کنید پوستتون رو بطور دفعی گرم یا سرد نکنید و بدن رو با آب هم دما با محیط بشویید. از شوینده ها و مرطوب کننده های اطفال استفاده کنید که درونشون از اسانس و معطر کننده استفاده نشده باشه و حتما ساعاتی از روز به پوست اجازه ی هوا خوری و تهویه بدید تا شرایط پوستیتون بهبود پیدا کنه. حتی المقدور از داروهایی مثل بتامتازون، تریاکومسیکورت ان ان، پرومتازین، هیدروکورتیزون و سایر داروهای کورتونی استفاده نکنید و اگه خواستید پوستتون رو آروم کنید از پماد زینگ اکساید مصرف کنید.
    یادآوری می کنم که در مواردی استفاده از کرم و اسپری های موبر، حساسیت به فلز سر بادی گروم یا ژیلت و تیغ و حتی رطوبت ناشی از حضور مو در محل از عوامل تشدید کننده ی آلرژی پوستیه.
    مضاف بر این نوع پوشش و تهویه و زبر و خشن یا پلاستیکی نبودنش هم روی آلرژی پوستی اثر مثبت داره. اگه عادت دارید در زمستان زیر شلوارتون شلوار گرم بپوشید یا اینکه -مخصوصا تابستون ها- شلوار جین می پوشید ترجیحا مدتی این کار رو انجام ندید و از لباس های نرم تر و دارای الیاف لطیف تر استفاده کنید.

4. memi نوشته است: با درود و تشکر از سایت بی نظیرتون

با سپاس فراوان

سلام،
    با توجه به معاینه بالینی که توسط پزشک انجام شده، بهتر است درمانها را زیر نظر ایشان ادامه دهید.
    تاپیکهای مرتبط زیر را هم مطالعه کنید:

کهیر مزمن و بیماری لوپوس

کهیر مزمن و قرص
    رانیتیدین و...

آیا عفونت میتواند عامل کهیر باشد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید