شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کهیر مزمن و قرص رانیتیدین و...

1. با عرض سلام
    من به کهیر مزمن مبتلا هستم که پس از مراجعه به پزشکهای مختلف(!) و آزمایشات مختلف هیچ عاملی برای کهیر پیدا نشده است و گفته شده که من جزو 80 درصد بیماران مبتلا به کهیر هستم که کهیر آنها عامل ناشناخته دارد! و تنها داروی موثر بر من، هیدروکسی زین بوده که بسیار خواب آور است.
    جدیداً پزشکی به من توصیه کرده است که قرص Zaditen (کتوتیفن خارجی)  هر شب همراه شام بخورم و قرص لوراتادین را نیز 12 ساعت بعد از Zaditen میل کنم. و هر 12 ساعت نیز یک عدد رانیتیدین بخورم. که پس از آنکه Zaditen را شروع کردم از شدت خارش و کهیر کاسته شد و خواب آوری بسیار کمی نیز نسبت به هیدروکسی زین دارد.

حال سوال من این است که قرص رانیتیدین را باید قبل از غذا بخورم یا خیر؟ دکتر مربوطه در حین نوشتن نسخه گفت این قرص برای جلوگیری از عامل H2 است و برای مشکلات گوارشی تجویز نشده است ولی در مورد زمان خوردن (قبل یا بعد از غذا، با آب زیاد یا کم...) چیزی نگفت. و داروخانه نیز برای من نوشت: قبل از غذا میل شود. و یکی از آشنایان که دکتر عمومی است گفت منظور از قبل از غذا 20 الی 30 دقیقه قبل از غذاست و اگر زودتر خورده شود یا پس از غذا خورده شود بی اثر است.

1. حالا بنده باید این قرص را کی و چگونه (با آب زیاد یا کم؟) بخورم؟!؟ متاسفانه نه دکتر در این مورد توضیح داده و نه دکتر داروخانه! لطفاً با توجه به اینکه من تا به حال مشکل گوارشی و معده (نفخ و...)  نداشته ام و قرص رانیتیدین برای عامل H2 به من تجویز شده، درصورت امکان بنده را راهنمایی کنید که چه زمانی میبایست قرص رانیتیدین را بخورم؟.

2. سوال دیگر اینکه آیا قرصهای Zaditen و Loratadine اگر طولانی مدت مصرف شوند اثر آنها به مرور کمتر خواهد شد؟ (منظورم مقاومت بدن است که آیا بیشتر میشود یا خیر)

3. در مواقعی که کهیر بسیار شدید میشود آیا خوردن 2 عدد Zaditen مشکلی بوجود نمیاورد؟ اصولاً عوارض این قرص چیست؟ و  Overdoze  آن چند میلی گرم است؟!

4. نظرتان راجع به مراجعه به کلینیک آلرژی چیست؟ آیا برای من که آزمایشات زیادی داده ام و تستهای جلدی نیز داده ام (استنشاقی و کمی هم خوراکی) و باز هم عامل کهیرم ناشناخته است مراجعه به کلینیک آلرژی فایده خواهد داشت؟! یا آنجا نیز همان تستهای جلدی را تکرار خواهند کرد و خواهند گفت که شما جزو همان 80 درصد هستید که بودید!!!!!!؟؟؟

با تشکر فراوان.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. fatehi نوشته است:
    1. حالا بنده باید این قرص را کی و چگونه (با آب زیاد یا کم؟) بخورم؟!؟ متاسفانه نه دکتر در این مورد توضیح داده و نه دکتر داروخانه! لطفاً با توجه به اینکه من تا به حال مشکل گوارشی و معده (نفخ و...)  نداشته ام و قرص رانیتیدین برای عامل H2 به من تجویز شده، درصورت امکان بنده را راهنمایی کنید که چه زمانی میبایست قرص رانیتیدین را بخورم؟.

مکانیسم اثر این دارو مهار گیرنده های H2 بوده و در بیماریهای مختلف از همین مشخصه آن استفاده می شود. فرم خوراکی آن به راحتی از لوله گوارش جذب شده و طی 2 الی 3 ساعت به حداکثر غلظت پلاسمایی خود می رسد. غذا روی جذب آن اثری ندارد. به طور«معمول» هر 12 ساعت یک قرص یا دو قرص هنگام خواب مصرف می شود که در موارد خواص طبق نظر پزشک قابل تغییر است.

نقل قول: 2. سوال دیگر اینکه آیا قرصهای Zaditen و Loratadine اگر طولانی مدت مصرف شوند اثر آنها به مرور کمتر خواهد شد؟ (منظورم مقاومت بدن است که آیا بیشتر میشود یا خیر)

خیر ، در برابر آن مقاومت ایجاد نمی شود، مکانیسم آن جلوگیری از آزاد شدن واسطه های التهابی است و نیز از راه تثبیت غشای ماست سل ها هم آثار خود را بروز می دهد.

نقل قول: 3. در مواقعی که کهیر بسیار شدید میشود آیا خوردن 2 عدد Zaditen مشکلی بوجود نمیاورد؟ اصولاً عوارض این قرص چیست؟ و  Overdoze  آن چند میلی گرم است؟!

دوز معمول یک میلیگرم (یک قرص یا 5 سی سی شربت) دو بار در روز به همراه غذا می باشد و در صورت نیاز می توان آن را به 2 میلیگرم 2 بار در روز رساند. نتایج مطالعات بالینی نشان داده مصرف این دارو تا 20 میلیگرم فاقد عوارض جانبی خطرناک می باشد. عارضه جانبی شایع آن خواب آلودگی است.

نقل قول: 4. نظرتان راجع به مراجعه به کلینیک آلرژی چیست؟ آیا برای من که آزمایشات زیادی داده ام و تستهای جلدی نیز داده ام (استنشاقی و کمی هم خوراکی) و باز هم عامل کهیرم ناشناخته است مراجعه به کلینیک آلرژی فایده خواهد داشت؟! یا آنجا نیز همان تستهای جلدی را تکرار خواهند کرد و خواهند گفت که شما جزو همان 80 درصد هستید که بودید!!!!!!؟؟؟

با توجه به مراحلی که شما پشت سر گذاشته اید و اکثر علل در شما بررسی شده به نظر نمی آید چیز جدیدی به اطلاعات قبلی اضافه گردد. با این حال مراجعه به این مرکز ضرر نخواهد داشت!!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام . من از سال 81فكر مي كنم دچار كهير شدم.
    سال 81 به يه گاو داري رفتم و بعد از اون اول رو پاهام و بعد كمر وساير نقاط بدنم شروع به زدن جوش هايي مثل نيش پشه شد. بعد از يه هفته رفتم پيش دكتر و گفت كه بدنم دچار ساس شده. يه پماد و چند تا محلول بهم داد. اونا رو مصرف كردم و يه مدتي خوب بودم ولي چند وقت بعد دوباره شروع مي شد. يه مدت دچار اين سوزش بودم و بعد قطع مي شد تا اينكه 2سال پيش دوباره خيلي زياد شد. پيش يه متخصص رفتم و يه سري دارو و آمپول ضد حساسيت بهم داد. يه مقدار حساسيتم از بين رفت. اما بعد از چند وقت دوباره شروع شد. ولي الان كمتر شده.
    الان طوريه كه هر وقت مي رم حموم، از حموم كه در ميام بيرون روي شكمم و پهلوهام جاي نيشي مثل نيش پشه هست كه يه كم خارش داره ولي بعد از يه ساعت كلا اثرش از بين مي ره. اين كهيره؟
    مي شه كمي راجه به ساس و عمرش توضيح بدبد؟

4. ya3rgm نوشته است: سلام . من از سال 81فكر مي كنم دچار كهير شدم.
    سال 81 به يه گاو داري رفتم و بعد از اون اول رو پاهام و بعد كمر وساير نقاط بدنم شروع به زدن جوش هايي مثل نيش پشه شد. بعد از يه هفته رفتم پيش دكتر و گفت كه بدنم دچار ساس شده. يه پماد و چند تا محلول بهم داد. اونا رو مصرف كردم و يه مدتي خوب بودم ولي چند وقت بعد دوباره شروع مي شد. يه مدت دچار اين سوزش بودم و بعد قطع مي شد تا اينكه 2سال پيش دوباره خيلي زياد شد. پيش يه متخصص رفتم و يه سري دارو و آمپول ضد حساسيت بهم داد. يه مقدار حساسيتم از بين رفت. اما بعد از چند وقت دوباره شروع شد. ولي الان كمتر شده.
    الان طوريه كه هر وقت مي رم حموم، از حموم كه در ميام بيرون روي شكمم و پهلوهام جاي نيشي مثل نيش پشه هست كه يه كم خارش داره ولي بعد از يه ساعت كلا اثرش از بين مي ره. اين كهيره؟
    مي شه كمي راجه به ساس و عمرش توضيح بدبد؟

سلام

البته ساس می تونه سالها در یک مکان زندگی کنه و موجود بزرگی هم نیست اما یکم زیادی بعیده که شما هیچ اثری از خود ساس رو نبینید و فقط نیش زدگیش رو ببینید . اغلب تردد ساس هم قابل رویت هست . این درسته که شما می تونید ساس رو با خودتون از گاوداری به منزل انتقال بدید ولی اینجوری هم نیست که بدن شما دچار ساس شده باشه ! ساس که قارچ نیست . یک جونوره که 3-4 میلیمتری طول داره
    و اما مشکل ش فعلی ما ، بنظرم ربطی به ساس ندارد
    چرا ؟
    دوست من ساس ها با کسی شوخی ندارند
    وقتی می گزند ، اغلب جای گزششون بشدت ملتهب میشه و حتی گاهی مثل جوش چرکی میشه و ابدا اینطوری نیست که شما بعد از حمام بدنت بقول مادربزرگا بریزه بیرون و بعد از مدتی اصلا اثری از جوشها و نقاط قرمز دیده نشه . اثر گزش ساس چندین و چند برابر اثر نیش پشه قابل رویت و ماندگار هست

کاری که شما باید بکنی اینه که ابتدا به متخصص پوست مراجعه کنی
    و اگر نتیجه نگرفتی به متخصص بیماریهای آلرژیک رجوع کنی

یک مدتم محصولات شوینده بدنت رو عوض کنی بد نیست . روی پوستتم مرطوب کننده مصرف کن
    ولی مراجعه به پزشک اصلی ترین راه حله

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید