شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5 ...   

سوالات و راهنمایی در مورد آزمایش منی (اسپرم) یا اسپرموگرام

1. با سلام
    جواب آزمایش اسپرم به شرح ذیل میباشد . لطف میکنید یه نگاهی بندازید و بگوئید در چه وضعیتی میباشم و کدام موارد مشکل دارند ؟
    Cap

Total Normal : 32
    Total Abnormal : 36
    Irregular Form: 32

Macroscopy
    ------
    Volume : 4
    Appearance : Milky opal
    Color : Light Yellow
    Viscosity : Normal
    Liquefaction : 15
    PH : 8

Microscopy
    -----
    Germ Cell : -
    Leukocyte : 0-1
    Round Cell : 0-1
    RBC : -
    Agglutination : -
    Sperm Count : 67
    After CAP Count : 15
    ==========
    Motility
    -----
    FULL : 12 // after cap :85
    SLUGGISH : 39   // after cap : 15
    LOW : 25%
    IMMOTILE : 24%

Morphology
    ------
    HEAD
    Pin Head : 4
    Macro : 2
    Micro : 2
    Double : -
    Ang : 4
    Long : 16
    Round : -

NECK
    Long : -
    Thick : -
    Cytopl : 4

TAIL
    Loop : -
    Short : -
    Duplicate : 2
    Coiled : 2

2. با سلام
    من ۲۴ سالمه و مجردم. به علت درد بیضه حین ورزش به اورولوژیست مراجعه کردم و مشکوک به واریکوسل بودم. سونوگرافی  چیزی نشون نداد و لی امروز جواب آنالیز اسپرممو گرفتم که خیلی آنرمال هست. میخواستم ببنیم ممکنه تو سونو واریکوسل تشخیص داده نشه ولی تو آز اسپرم مشخص شه؟؟؟این چند روز اطلاعاتی که پیدا کردم احتمال میدم در معرض ناباروری هستم....واقعا شرایط روحیم بده
    volume.......5.9
    color.......milky
    liquefaction.....30
    ph.........8
    count mil/ml......38
    rapid progressiveA......16.9
    progressive.......22.1
    total A+B........39
    non prog C........9.6
    live ratio........48.6
    non motile D........51.4
    round cell .......5.3
    WBC.....0.3
    normal morphology......30

3. باسلام  خسته نباشید آقاي دكتر مي خواستم لطف كنيد و آزمايش همسر منو برام تحليل كنيد

specimen data

volume: 3
    color: milky
    liquefaction: 30min
    viscosity: normal
    ph: 7.6
    mucus:none
    motility:219ml
    class a:1%
    class b: 42.7%
    class c:22.3%
    class d:34%
    class a+b:43.7%
    class a+b+c: 66%
    morphology:60%
    pathology :40
    head pathology: 26.5
    midpiece pathology: 20.5
    tail pathology:15.5
    باتشکر لطفا نظرتون را درباره آزمایش بیان کنید آیا مشکل سقط مکرر از اسپرم هست ؟ من خودم اختلال انعقادی و کم کاری تیروییِد دارم

4. ariasina نوشته است: با سلام
    جواب آزمایش اسپرم به شرح ذیل میباشد . لطف میکنید یه نگاهی بندازید و بگوئید در چه وضعیتی میباشم و کدام موارد مشکل دارند ؟
    Cap

Total Normal : 32
    Total Abnormal : 36
    Irregular Form: 32

Macroscopy
    ------
    Volume : 4
    Appearance : Milky opal
    Color : Light Yellow
    Viscosity : Normal
    Liquefaction : 15
    PH : 8

Microscopy
    -----
    Germ Cell : -
    Leukocyte : 0-1
    Round Cell : 0-1
    RBC : -
    Agglutination : -
    Sperm Count : 67
    After CAP Count : 15
    ==========
    Motility
    -----
    FULL : 12 // after cap :85
    SLUGGISH : 39   // after cap : 15
    LOW : 25%
    IMMOTILE : 24%

Morphology
    ------
    HEAD
    Pin Head : 4
    Macro : 2
    Micro : 2
    Double : -
    Ang : 4
    Long : 16
    Round : -

NECK
    Thick : -
    Cytopl : 4

TAIL
    Loop : -
    Short : -
    Duplicate : 2
    Coiled : 2

سلام

نتیجه نرماله دوست من.

5. angelito نوشته است: با سلام
    من ۲۴ سالمه و مجردم. به علت درد بیضه حین ورزش به اورولوژیست مراجعه کردم و مشکوک به واریکوسل بودم. سونوگرافی  چیزی نشون نداد و لی امروز جواب آنالیز اسپرممو گرفتم که خیلی آنرمال هست. میخواستم ببنیم ممکنه تو سونو واریکوسل تشخیص داده نشه ولی تو آز اسپرم مشخص شه؟؟؟این چند روز اطلاعاتی که پیدا کردم احتمال میدم در معرض ناباروری هستم....واقعا شرایط روحیم بده
    volume.......5.9
    color.......milky
    liquefaction.....30
    ph.........8
    count mil/ml......38
    rapid progressiveA......16.9
    progressive.......22.1
    total A+B........39
    non prog C........9.6
    live ratio........48.6
    non motile D........51.4
    round cell .......5.3
    WBC.....0.3
    normal morphology......30

سلام

در اسپرموگرام شما،
    تعداد اسپرم‌ها نرماله؛
    مورفولوژی اسپرم‌ها هم در مرز مقدار می‌نیمم نرمال قرار داره؛
    تنها تحرک اسپرم‌هاست که 1.4 درصد پایین‌تر از مقدار رفرنس WHO هستش که با دریافت دارو بهبودی حاصل خواهد شد.
    اما دوست من،
    شما بایستی در جریان باشی که از طریق اسپرموگرام، واریکوسل قابل تشخیص نیست! تشخیص گذاشتن در مورد واریکوسل با معاینه‌ی بالینی متخصص ارولوژی هستش. توصیه می‌کنم به ارولوژیست مراجعه کنید هم برای دریافت دارو، هم برای معاینه‌‌ی اسکروتوم بیضه.  

6. nazi_nanaz نوشته است: باسلام  خسته نباشید آقاي دكتر مي خواستم لطف كنيد و آزمايش همسر منو برام تحليل كنيد

specimen data

tail pathology:15.5
    باتشکر لطفا نظرتون را درباره آزمایش بیان کنید آیا مشکل سقط مکرر از اسپرم هست ؟ من خودم اختلال انعقادی و کم کاری تیروییِد دارم

سلام

این آنالیز منی ناقصه دوست من!
    ضمن اینکه تعداد اسپرم (Sperm Count) در اون گزارش نشده! مقادیر مربوط به مورفولوژی اسپرم‌ها رو هم چک بفرمایید، درصدها رو اشتباه وارد کردید!
    مجددا تست رو اینجا قرار بدید تا بعدا بیشتر با هم صحبت کنیم.

7. با سلام و عرض وقت بخیر
    نتیجه آزمایش اسپرمم بدین شرح است :
    current parameter                     result               unit                    status                               normal value

volume                          2.5               ml                     normal                                     > = 2 ml
    PH                             7.5                                      normal                                      7.2 ~8.0
    concentration                             49.6              mil/ml                normal                           > = 20 miliom/ml
    live ratio %                              64.1              %                  normal                                           >60%
    activity %                           39.7         %        Abnormal    Class A >=25%  or  class A+classB >=50%          

class A (rapid progressive                                                         13.95%
    class B (slow  progressive                                                         25.71%         
    class C ( non-progressive motility                                               24.43%
    class D (immotile                                                                     35.90%
    progressive  (A+B                                                                   39.67%
    motile ratio (A+B+C                                                                 64.10%

Tested sperm = 2415    normal sperm ratio = 70.00%      terato sperm ratio 30.00%

color : oyster white                           liquefaction time(min)=20
    smell : fishy smell                                liqoefaction state : entire
    viscosity : moderate                                                       C.D.S
    sperm agglutination  semi-qoantitative rankimg                        

ممنون میشم اگه برام تفسیرش کنید
    در ضمن اورولوژیست داروهای زیر را برام تجویز کرده :
    ال - کارنیتین    و    پنتوکسی فیلین      و   selen plus      و   ویتامین E      و    کلومیفن!
    تاثیر این داروها چیست و آیا کلومیفن برای مردان مضر نیست
    با سپاس فراوان

8. باسلام     
    count: 219

specimen data

tail pathology:15.
    tzi :5
    microscopy
    leukocytes :0-1
    erythrocytes :0-1
    aggregation: none
    agglutination: not seen
    آیا من اگر دوباره باردار بشم به صورت طبیعی با درمان تیرویید واختلال انعقادی به مشکل میخورم یا نه ضمن اینکه سریع باردار میشوم ؟ممنون

9. hossein1982 نوشته است: با سلام و عرض وقت بخیر
    نتیجه آزمایش اسپرمم بدین شرح است :
    current parameter                     result               unit                    status                               normal value

volume                          2.5               ml                     normal                                     > = 2 ml
    PH                             7.5                                      normal                                      7.2 ~8.0
    concentration                             49.6              mil/ml                normal                           > = 20 miliom/ml
    live ratio %                              64.1              %                  normal                                           >60%
    activity %                           39.7         %        Abnormal    Class A >=25%  or  class A+classB >=50%          

class A (rapid progressive                                                         13.95%
    class B (slow  progressive                                                         25.71%         
    class C ( non-progressive motility                                               24.43%
    class D (immotile                                                                     35.90%
    progressive  (A+B                                                                   39.67%
    motile ratio (A+B+C                                                                 64.10%

Tested sperm = 2415    normal sperm ratio = 70.00%      terato sperm ratio 30.00%

color : oyster white                           liquefaction time(min)=20
    smell : fishy smell                                liqoefaction state : entire
    viscosity : moderate                                                       C.D.S
    sperm agglutination  semi-qoantitative rankimg                        

ممنون میشم اگه برام تفسیرش کنید
    در ضمن اورولوژیست داروهای زیر را برام تجویز کرده :
    ال - <a>کارنیتین</a>    و    <a>پنتوکسی فیلین</a>      و   selen plus      و   ویتامین E      و    کلومیفن!
    تاثیر این داروها چیست و آیا کلومیفن برای مردان مضر نیست
    با سپاس فراوان

سلام

با توجه به آخرین تستی که از شما داشتیم فاکتورهای اسپرم شما پیشرفت خوبی داشته دوست من ; )
    من می‌تونم بگم که غلظت، تحرک و موفولوژی اسپرم‌های شما نرماله و تنها نکته‌ای که وجود داره درصد اسپرم‌های متحرک رو به جلو (کلاس A) هستش که مقدار پایین‌تری نسبت به رفرنس WHO داره.
    داروهای تجویزی جهت بهبود فاکتورهای اسپرم‌ شماست یعنی دو مورد اول جهت افزایش تحرک اسپرم، ویتامین E جهت بهبود شکل اسپرم‌ها و کلومیفن به منظور افزایش اسپرم‌ها تجویز شده.

خوشحال شدم دوست من   

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. nazinanaz نوشته است: باسلام     
    count: 219

specimen data

tail pathology:15.
    tzi :5
    microscopy
    leukocytes :0-1
    erythrocytes :0-1
    aggregation: none
    agglutination: not seen
    آیا من اگر دوباره باردار بشم به صورت طبیعی با درمان تیرویید واختلال انعقادی به مشکل میخورم یا نه ضمن اینکه سریع باردار میشوم ؟ممنون

سلام

اگه شما همون کاربر nazi_nanaz هستی باید بگم که کار درستی نکردید که اکانت جدید ایجاد کردید!
    به هر حال ...
    شرایط اسپرموگرام همسرتون مشابه همین دوست قبلی‌مون هستش که توضیح دادم
    یعنی تعداد، تحرک و مورفولوژی اسپرم‌ها نرماله اما درصد تحرک اسپرم‌های کلاس a کمه، البته در مورد همسر شما باید گفت خیلی کمه!
    جهت افزایش تحرک اسپرم‌ها به ارولوژیست مراجعه کنید؛ با دریافت دارو اوضاع بهتر می‌شه.
    در مورد مشکل تیروئیدتون اگه تمایل داشتید تست‌تون رو در این تاپیک بذارید تا ببینم. بحث در مورد هر گونه تست خون به این تاپیک مربوط نمی‌شه!  

11. سلام. لطفا خواهش می کنم آزمایش منو تحلیل کنید. ممنون از شما. در ضمن من واریکوسل خفیف درجه 1 دارم.

آیا واقعا طبق این چیزی که دکتر پیشنهاد کرده حتما باید از IUI استفاده کنیم یا اینکه با قرص درمان میشه؟

12. mosayeb6879 نوشته است: سلام. لطفا خواهش می کنم آزمایش منو تحلیل کنید. ممنون از شما. در ضمن من واریکوسل خفیف درجه 1 دارم.

آیا واقعا طبق این چیزی که دکتر پیشنهاد کرده حتما باید از IUI استفاده کنیم یا اینکه با قرص درمان میشه؟

سلام

دوست من،
    تصویر تستی که وارد کردید خیلی بی‌کیفیت هستش!
    به جز چند مورد مانند حجم نمونه، Liquefaction time و ... حداقل بنده نتونستم به طور کامل و دقیق تست‌تون رو بخونم!
    یا تصویر باکیفیت‌تری رو اینجا اینزرت کنید یا تست‌تون رو به صورت دستی قرار بدید تا بتونم کمک‌تون کنم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. این لینک رو امتحان کنید:

http://upload7.ir/imgs/2014-09/21414684558985797474.jpg

لطفا برام توضیح بدید که بعد از process برای تعداد اسپرها چه اتفاقی افتاده و چی نوشته؟

14. سلامو همسر من 35 سالشه. 4-5 ماهه برای بارداری اقدام کردیم و نتیجه نگرفتیم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Miscellaneous:

volume: 3.7
    ph: 7.2
    color: Gray-white
    Apperance: Opaque
    liquefaction: 25min
    Non Motility: 60
    Motility: 40
    Progressive motility:
    Gread- IV: 25%
    Gread-III: 55%
    Gread-II: 20%
    Gread-I: 5%
    Sperm count: 95 milllions
    Abnormal form: 60
    Giant head: Seen
    Constricted head: Seen
    Long tail: Seen
    Spermatid: 3-4

Hematology:
    W.B.C: 8.1     x10*3/micl
    R.B.c: 4.84    x10*6/micl
    Hemogolobin: 15.2   g/d  
    Hematolocrit:     44.9%
    M.C.V: 92.8               fi
    M.C.h: 31.4         pg     
    M.C.H.C:     33.9%     
    Platelests: 232000 cumm

Hormon Assay:
    T4: 6  ug/dl
    T3: 175   ng/dl
    T.S.H: 25  uiu/ml

15. با سلام.
    ممنون میشم لطف کنید و آزمایش اسپرم همسرم رو تفسیر کنید.بعد از یک سال اقدام بی نتیجه خیلی نگرانم کرده!!

http://upload7.ir/imgs/2014-09/61811412697754679055.jpg

در ضمن این آزمایش بعد از 5 روز از آخرین انزال گرفته شده.می خواستم بدونم تاثیری در جواب درست آزمایش داشته؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 14
رفتن به صفحه :    5 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید