شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قاعدگی نامنظم و آزمایش پرولاکتین

1. سلام یه راهنمایی دیگه میخواستم من هنوزم قاعدگیم برنگشته دکترم فقط قرص روکین نوشته که از روز 5  قاعدگی شروع میشه که من غاعدگی ندارم و لووثیروکس که همون لووتیروکسین و متفورمین حالا سوالم این با توجه به اینکه قبلا آمپول پروژسترون زدم و تاثیر نداشت الان چی مصرف کنم قاعدگیم برگرده صورتم جوش زده اعصابم داغونه دیگه کلافه شدم هیج دکتریم واسم کاری نمیکنه

2. tamana2454 نوشته است: سلام یه راهنمایی دیگه میخواستم من هنوزم قاعدگیم برنگشته دکترم فقط قرص روکین نوشته که از روز 5  قاعدگی شروع میشه که من غاعدگی ندارم و لووثیروکس که همون <a>لووتیروکسین</a> و <a>متفورمین</a> حالا سوالم این با توجه به اینکه قبلا آمپول <a>پروژسترون</a> زدم و تاثیر نداشت الان چی مصرف کنم قاعدگیم برگرده صورتم جوش زده اعصابم داغونه دیگه کلافه شدم هیج دکتریم واسم کاری نمیکنه

سلام

صبور باشید دوست من!
    مادامی که سطح TSH به مقادیر نرمالش برنگرده اختلال در قاعدگی (در مورد شما آمنوره‌ی ثانویه) امری محتمله.
    کار خاصی نیازی نیست انجام بدید، تنها شما بایستی «صبورانه» دوره‌ی درمان رو کامل کنید تا با نرمال شدن TSH، رفته رفته بهبودی حاصل بشه و منس شدن‌تون برگرده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دکتر
    من 4ماه برای بارداری اقدام کردم و کلومیفن و دگزا با تجویز دکتر خوردم و ماه 3 امپول اچ سی جی زدم  و ماه بعدقرص دوفاستون خوردم ،بعد شوهرم ازمایش داد که مشخص شد  واریکوسل گرید 2 داره، من 2ماه مصرف قرصو قطع کردم و این ماه از روز 15 قاعدگی لکه بینی قهوه ای داشتم که به مرور بیشتر شد،ازمایش بتا هم منفی بوده ،الان روز 33 شده و خیلی نگرانم ،در ضمن من ورزش رزمی میکنم که خیلی سنگینه و دقیقا از روزی که طناب زدن رو شروع کردم لکه بینی هم شروع شد،ایا به ورزش مربوطه؟
    لطفا راهنمایی کنید

4. باسلام
    من به علت پرولاکتین بالاقاعدگی نامنظمی دارم دکتر برام قرص یاسمین تجویز کرده که بعداز اتمام بسته بعد 3روز که پریود شدم ولی مدت قاعدگیم فقط دو روز بود اونم باخونریزی خیلی کم خاستم بدونم که ایا این موضوع طبیعی میباشد یا باید با دکترم مشورت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
    سپاسگذارم....

5. fatm نوشته است: باسلام
    من به علت پرولاکتین بالاقاعدگی نامنظمی دارم دکتر برام قرص یاسمین تجویز کرده که بعداز اتمام بسته بعد 3روز که پریود شدم ولی مدت قاعدگیم فقط دو روز بود اونم باخونریزی خیلی کم خاستم بدونم که ایا این موضوع طبیعی میباشد یا باید با دکترم مشورت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
    سپاسگذارم....

سلام

مشکلی نیست دوست من.
    هر چند که همین بالا بودن پرولاکتین، می‌تونه باعث اختلال در خونریزی بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. elhamkoochooloo نوشته است: سلام دکتر
    من 4ماه برای بارداری اقدام کردم و کلومیفن و دگزا با تجویز دکتر خوردم و ماه 3 امپول اچ سی جی زدم  و ماه بعدقرص دوفاستون خوردم ،بعد شوهرم ازمایش داد که مشخص شد  واریکوسل گرید 2 داره، من 2ماه مصرف قرصو قطع کردم و این ماه از روز 15 قاعدگی لکه بینی قهوه ای داشتم که به مرور بیشتر شد،ازمایش بتا هم منفی بوده ،الان روز 33 شده و خیلی نگرانم ،در ضمن من ورزش رزمی میکنم که خیلی سنگینه و دقیقا از روزی که طناب زدن رو شروع کردم لکه بینی هم شروع شد،ایا به ورزش مربوطه؟
    لطفا راهنمایی کنید

سلام

به دلیل نزدیکی‌هایی که برای باردار شدن دارید، در نتیجه ارگاسم رو تجربه می‌کنید و خود این انقباضات رحم می‌تونه لکه‌بینی رو نتیجه بده + این‌که در اواسط سیکل ماهانه‌تون هم بودید و در تایم تخمک‌گذاری لکه‌بینی رخ می‌ده + این طناب زدن هم با توجه به این‌که ممکنه رحم ساکن نمی‌مونه! می‌تونه لکه‌بینی خفیف رو نتیجه بده + مصرف داروها
    مجموعا می‌تونه عوامل این لکه‌بینی‌هاتون باشه.
    اگه در سیکل‌های بعدی لکه‌بینی داشتید
    توصیه می‌کنم
    به متخصص غدد یا زنان مراجعه کنید تا تست هورمونی، تست پرولاکتین، تست تیروئید و در صورت نیاز سونو درخواست بشه تا ارزیابی بیشتری صورت بگیره.

7. سلام دكتر عزيز من به علت لكه بيني ازمايش خون هورمون دادم و چند مورد خارج از رنج بود،لطفا معني كنيد Hdl-cholestrol direct method. 85hig low 2.8 c-Risk factor. t.c/ hdl- 17oh-progesteron. 5.0. high Lymph%. +. 43.7 %Mpv. - 8.3 P-lcr- 13.5% cholestrol-total. 236

8. elhamkoochooloo نوشته است: سلام دكتر عزيز من به علت لكه بيني ازمايش خون هورمون دادم و چند مورد خارج از رنج بود،لطفا معني كنيد Hdl-cholestrol direct method. 85hig low 2.8 c-Risk factor. t.c/ hdl- 17oh-progesteron. 5.0. high Lymph%. +. 43.7 %Mpv. - 8.3 P-lcr- 13.5% cholestrol-total. 236

سلام

دوست من،
    این تاپیک در مورد تفسیر تست خون نیست!
    تست‌تون رو به طور کامل (با ذکر واحدها و مقادیر رفرنس لابراتور مربوطه) در تاپیک زیر قرار بدید و منتظر پاسخ بمونید.

راهنمای تفسیر آزمایش خون و آزمایش ادرار

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 3
رفتن به صفحه    3

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید