شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 49

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام جناب دکتر
    میخواستم بدونم قرصهای جلوگیری از جمله یاسمین چقدر میتونه در جلوگیری از بارداری موثر باشه ؟
    همسرم 5 ماهه که از این قرصها استفاده میکنه. در ماه اول هم از روشهای جلوگیری دیگری استفاده کردیم. تا حالا که مشکلی نداشته و پریودی دقیقا در زمان خودش شروع شده.
    اما به گفته خودشون بعد از مصرف این قرصها پریودی زمانش بیشتر و مقدار خونریزی کمتر بوده اما وقفه ایی بینش نیافته و مصرف قرصها هم دقیق سر موعد بوده.
    این بار هم بعد از مصرف یک بسته سر موعد پریودی شروغ شده.
    با توجه به اینکه در این مدت انزال در رحم صورت گرفته و با توجه به مصرف قرصها ایا احتمال بارداری منتفیه ؟ ( البته مطالب رو خوندم که فرمودید پریودی بعد از بارداری به معنی منتفی بوده )
    اما چون شنیدم برخی خانمها ( البته اطلاع ندارم که روش جلوگیری داشته اند یا خیر ؟ ) با توجه به اینکه پریود هم میشدن اما باردار بودن کمی به شک افتادم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید. و امیدوارم سئوالم رو در جای مناسب ارسال کرده باشم.
    با سپاس

2. dimo2000 نوشته است: سلام جناب دکتر
    میخواستم بدونم قرصهای جلوگیری از جمله یاسمین چقدر میتونه در جلوگیری از بارداری موثر باشه ؟
    همسرم 5 ماهه که از این قرصها استفاده میکنه. در ماه اول هم از روشهای جلوگیری دیگری استفاده کردیم. تا حالا که مشکلی نداشته و پریودی دقیقا در زمان خودش شروع شده.
    اما به گفته خودشون بعد از مصرف این قرصها پریودی زمانش بیشتر و مقدار خونریزی کمتر بوده اما وقفه ایی بینش نیافته و مصرف قرصها هم دقیق سر موعد بوده.
    این بار هم بعد از مصرف یک بسته سر موعد پریودی شروغ شده.
    با توجه به اینکه در این مدت انزال در رحم صورت گرفته و با توجه به مصرف قرصها ایا احتمال بارداری منتفیه ؟ ( البته مطالب رو خوندم که فرمودید پریودی بعد از بارداری به معنی منتفی بوده )
    اما چون شنیدم برخی خانمها ( البته اطلاع ندارم که روش جلوگیری داشته اند یا خیر ؟ ) با توجه به اینکه پریود هم میشدن اما باردار بودن کمی به شک افتادم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید. و امیدوارم سئوالم رو در جای مناسب ارسال کرده باشم.
    با سپاس

سلام

قرص های ضد بارداری اگر به طور منظم مصرف بشه میتونه جلوی بارداری را نا 97% بگیرد

با استفاده از قرص ها خون پریودی کمتر میشه و این از عوارض قرص محسوب میشه
    در مورد خون ریزی زنانی که باردارن اون هم مثل خون ریزی پریود نیست و شاید 2با 3 قطره به صورت خون آب باشه ولی خون پریود غلیظتره و مثل گذشته است فقط به خاطر قرص کم میشود و این خون ریزی برای هر زن بارداری رخ نمیده
    نگران نباشید و اگر در زمان های پرخطر از روش جلوگیری دیگر مثل کاندوم استفاده کنید تا خیالتون راحت باشه

موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. m_r_96

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان

من 20 مهر رابطه داشتم که از ترسم برای اورژانسی از قرص لوونورژسترل استفاده کردم و بعد از دوازده ساعت سرساعت دومی رو مصرف کردم، دوباره پنجشنبه گذشته رابطه داشتم و باز از ترسم همون قرص رو استفاده کردم ولی دومی رو یادم رفت بخورم، از دیروز مثلا پریودم شروع شده ولی مثل قبل نیست بیشتر لکه هست، به نظرتون چی شده؟؟ چیکار میتونم بکنم الان؟

4. m_r_96 نوشته است:
    سلام دوستان

من 20 مهر رابطه داشتم که از ترسم برای اورژانسی از قرص لوونورژسترل استفاده کردم و بعد از دوازده ساعت سرساعت دومی رو مصرف کردم، دوباره پنجشنبه گذشته رابطه داشتم و باز از ترسم همون قرص رو استفاده کردم ولی دومی رو یادم رفت بخورم، از دیروز مثلا پریودم شروع شده ولی مثل قبل نیست بیشتر لکه هست، به نظرتون چی شده؟؟ چیکار میتونم بکنم الان؟

این لکه ها بخاطر قرص هستش و مشکلی نیست .قرص باعث کم شدن خونریزی میشه.فقط حواستون باشه جلوگیری اوژانسی یک بار در ماه جواب میده اما چون شما زمان تخمکگذاریتون رابطه نداشتید مسیله ای نیس و نگران نباشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. باعرض سلام خدمت دوستان
    من یه سوال داشتم , من به مدت حدود 2 سال از قرص جلوگیری سیپرو ترون کامپاند استفاده کردم ولی بع علت ایجاد شدن مشکلات عصبی این ماه مصرف رو قطع کردم اما چند مشکل برام پیش اومده اول اینکه با فاصله 1 هفته 2 بار خون ریزی شدید داشتم و اینکه نوک سینه هام به شدت درد میکنه که خیلی نگرانم کرده چون سابقه فامیلی سرطان پستان داریم و دیگه اینکه ترشحاتم به طرز وحشتناکی زیاد شده! و با عرض پوزش میل جنسیم خیلی خیلی زیاد شده جوری که باعث عذابم شده!! میخواستم بدونم اینا در اثر قطع مصرفه ?? و اینکه خوب میشه یا همینطور میمونه??! پیشاپیش ممنون

6. m1989 نوشته است:
    arman100 نوشته است:
    arman100 نوشته است: سلام
    ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟

ببخشید یه سوال دیگه: اگر تا چند ساعت یا چند دقیقه مصرف قرص نوبت دوم به تعویق افتاد مشکلی نداره؟

الناز خانم با اجازه

سلام

نمیشه زمان مشخصی رو تعیین کرد ولی نکته ی کلی اینه که:

روش اورژانسی دارای ضریب تاثیر 99 درصده و اون یه درصد شکست به خاطر فراموشی یا تاخیر در مصرف قرص دوم یا ... میتونه باشه و اگه شما نحوه ی مصرف قرصو درست اجرا نکنین از ضریب تاثیر کم می کنین و به درصد شکست اضافه می کنین.

توصیه من برا اجرای روش اورژانسی استفاده از قرص لوونوژستروله چون میشه دوتاییشو تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه با هم مصرف کرد و مشکل فراموشی یا تاخیر پیش نمیاد تازه عوارضشم به مراتب  از HD یا LD یا TF  کمتره.

سلام.
    من اووسیز خوردم. حدود سه ساعت بعد از رابطه و به فتصله دوازده ساعت. آیا اونم 99 درصد از بارداری جلوگیری میکنه در حالت اورژانسی؟ با توجه به اینکه روز تخمک گذاری رابطه سطحی داشتم و مایع خیلی کم به دهانه واژن مالیده احتمالا؟ ممنون میشم منو از نگرانی دربیارین. رفتن دکتر همینارو گفتم گفت احتمالا حامله شدی. من دادم میمیرم از ترس چون نامزدم هنوز

7. سلام دوستان
    من این دوره 18 تا قرص یاسمین خوردم، در واقع شب 19 و 20 رو فراموش کردم بخورم بنابراین تصمیم گرفتم 3تای آخر رو نخورم دیگه، آیا اختلالی در قاعدگی اتفاق می افتد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 49 از 49
رفتن به صفحه :    ... 49

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید