شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 48   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام.اگر مطمعنید که قرصهارو درست استفاده کردن جای نگرانی نیست و باردار نیستناگر تاخیر زیاد شد بهترهدبرن پیش پزشک تا معاینه بشن شاید عفونت گرفتن.

2. سلام آقای دکتر .
    یه سوال داشتم که البته جای دیگه هم پرسیدم ولی جوابی نگرفتم . اینکه من برای تغییر تاریخ پریودی که درست در روز مراسم ازدواجم اتفاق می افته قصد مصرف قرص های ضد بارداری داشتم و اینکه یه هفته ای هم از زمان آخرین دوره پریودی من میگذره خواستم بدونم که کار درستیه که بخوام این کار رو انجام بدم یا نه. اصلا اگه مصرف قرص رو الان شروع کنم تاریخ بعدی پریودی من تغییر میکنه ؟ و برای اولین بار که میخوام مصرف قرص ها رو شروع کنم چه نوع قرصی بهتره ه استفاده کنم و اینم بگم که من سردرد عصبی دارم .آیا مصرف قرص های ضد بارداری روی تشدید شدن یا نشدن سردرد های من اثری داره یا نه. ممنون میشم از پاسخگویی تون .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام من دختر مجرد 25 ساله هستم .
    پریودم منظم 29 روزه و دورم 6 روزس .
    آخرین بار 11 شهریور 92 پریود شدم  .
    اما 1 مهر رابطه بدون دخول داشتم .فک می کنم کمی از منی به آلتم مالیده شده . ابتدا اشتباها 2 قرص ال دی خوردم . بعد از 12 ساعت 4 تا خوردم و دوباره بعد از 12 ساعت 4 تا .
    طبیعتا باید فردا یعنی  9 مهر پریودم شروع می شد اما استرس دارم نمی دونم قرصها تاثیر گذاشتن یا نه و  احتمال بارداری هست  یا نه !!!؟؟ و چکار کنم که زودتر پریود شم ؟؟؟ از آزمایش خون می ترسم .

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

4. سلام.اولا صبر کنید تا تاریخ پریودتون و اگر نشدید بعد نگران باشید.طبیعتا با مصرف قرص ها تاریخ پریودتون تغییر میکنه و با تاخیر شروع میشه و با خوردن قرصها من فکر میکنم جای نگرانی نیست و باردار نیستید بازم اگر پریودتون خیلی تاخیر داشت از بیبی چک استفاده کنید.

5. با سلام
    من 23 سالم هست و دوره ام 28 روزه و پریودم 6 روزه است
    در تاریخ 6 شهریور پریود شدم و در تاریخ 14 شهریور نزدیکی محافطت شده با کاندوم داشتم ولی موقع انزال همسرم که خارج از وازن بود متوجه پاره شدن کاندوم شدیم و چون انزال دوم بود از پیشاب ترسیدم
    71 ساعت بعد قرص لوونزسترون و 12 ساعت بعد یکی دیگه مصرف کردم
    4 رزو بعد از مصرف قرص به مدت 5 روز خونریزی داشتم
    الان از زمان پریودم 2 روز میگذرد ولی هنوز پریود نشدم
    میخواستم بدونم دلیل خونریزی چی بوده؟
    آیا احتمال حاملگی هست؟

ممنون میشم سریع جواب بدین

6. سلام من دقیقا امروز پریود شدم یعنی بدون هیچ تاخیری !!! باچیزایی که تعریف کردم و خوردن قرص امکانش هست که تاخیر نیفته ؟ یا غیر طبیعیه ؟
    ممنون

7. polar_star نوشته است: سلام من دقیقا امروز پریود شدم یعنی بدون هیچ تاخیری !!! باچیزایی که تعریف کردم و خوردن قرص امکانش هست که تاخیر نیفته ؟ یا غیر طبیعیه ؟
    ممنون

سلام

دوست من،
    اظهارات اون دوست‌مون درست نبود!
    در اثر استفاده از روش اورژانسی قرار نیست حتما تأخیر در پریود رو شاهد باشیم!
    نه، ابدا اینطور نیست؛ در هر سیکلی که از روش اورژانسی استفاده می‌کنید این احتمال وجود داره که پریود بعدی به تأخیر بیفته یا زودتر از موعد شروع بشه یا دقیقا به موقع خونریزی استارت بخوره!
    این داستان در افراد مختلف، متفاوته و بسته به شرایط (فیزیولوژیکی، سیکولوژیکی و ...)‌ طرف، هر سه ری‌اکشن ممکنه و ابدا جای تعجبی نداره!  

نقل قول:
    ممنون ولی من هرچی بیشتر اینجا می مونم و بیشتر سوال و جواب می کنم ..ابهامم بیشتر میشه ...به تناقضات می رسم ...استرسم هی کم میشه هی دیوانه وار زیاد میشه

در موارد دیگه، بقیه‌ی دوستان توصیه‌های خوبی براتون نوشتن و این ابهامات قاعدتا باید رفع شده باشه! اگه ابهامی مونده به صورت موردی و دقیق بنویسید تا کمک‌تون کنیم.

8. [/quote]

در موارد دیگه، بقیه‌ی دوستان توصیه‌های خوبی براتون نوشتن و این ابهامات قاعدتا باید رفع شده باشه! اگه ابهامی مونده به صورت موردی و دقیق بنویسید تا کمک‌تون کنیم.

[/quote]

ممنون  با پریود شدنم دیگه خیالم راحت شد .
    اما بیشتر ابهاماتم  سر این بود که بعضا میگن تا دخول صورت نگیره بارداری منتفیه اما جایی گفتن حتی  تماس پیشاب با آلت هم احتمال بارداری هست .
    یا اینکه با شروع پریود موضوع بارداری کنسل میشه . اما تو همین سایت کاربری نوشته بود که با وجود 2 دوره پریود  آزمایش بارداری مثبت بوده .

9. polar_star نوشته است: بعضا میگن تا دخول صورت نگیره بارداری منتفیه

سلام

این جمله‌ای که از شما کوت کردم قطعا اشتباهه!
    در صورتی که دخولی در کار نباشه اما منی روی دهانه‌ی واژن ریخته بشه احتمال بارداری وجود داره؛ اتفاقا این احتمال کم هم نیست!

نقل قول: اما جایی گفتن حتی  تماس پیشاب با آلت هم احتمال بارداری هست .

در مورد پیشاب قبلا اینجا نوشتم.

نقل قول: یا اینکه با شروع پریود موضوع بارداری کنسل میشه . اما تو همین سایت کاربری نوشته بود که با وجود 2 دوره پریود  آزمایش بارداری مثبت بوده .

وقوع پریود - به معنای واقعی پریود! (چون اینجا یه عده از دوستان لکه‌بینی معمولی رو هم به حساب پریود میذارن!) - فرض بارداری رو رد می‌کنه
    اما
    به این اما خیلی گوش کنید! اما با وجود مثبت بودن تست بتا، در موارد غیرطبیعی مانند بارداری خارج رحمی، سقط ناقص، سقط فراموش شده، پایین بودن جفت و ... ممکنه لکه‌بینی یا حتی خونریزی وجود داشته باشه که بایستی به پزشک مراجعه کرد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. sevda_aysan نوشته است: با سلام
    در تاریخ 6 شهریور پریود شدم و در تاریخ 14 شهریور نزدیکی محافطت شده با کاندوم داشتم ولی موقع انزال همسرم که خارج از وازن بود متوجه پاره شدن کاندوم شدیم و چون انزال دوم بود از پیشاب ترسیدم
    آیا احتمال حاملگی هست؟

سلام

نزدیکی شما در روز 9 سیکل‌تون بوده و با توجه به اینکه سیکل منظمی دارید این روز Safe هست و نیازی به مصرف قرص هم نبوده.
    به این حال ...
    فرض بارداری در مورد شما رد می‌شه دوست من، و این خونریزی به خاطر مصرف قرص لوونورژسترول بوده.
    جای نگرانی وجود نداره.

11. sevda_aysan نوشته است: چرا کسی جواب من و نمیده تو انجمن مربوط به بارداری نمیشد پست گذاشت خواهش میکنم جوابم و یکی سریع بده

با سلام
    آیا احتمال حاملگی هست؟

با سلام خونریزی به خاطر قرص بوده .احتمال حاملگی هم نیست .امکان داره به خاطر خونریزی که داشتید وهم چنین مصرف قرص این دوره دیرتر پریود شوید .اگر 5 روز خونریزی که داشتید مثل دوره های قبل پریودیتون بود  احتمالش هست همون جزو پریودتون حساب شه

12. سلام من به خاطر كيست با آمپول و بعد از 10 روز تاخير پري اومد. حالا بعد از 13 روز پري تموم نميشه بازم لكه بيني دارم دو بسته قرص بهم داده مثه ال دي هست اسمشو يادم نيست. دو ماه بخورم به نظرتون طبيعي هست چكار كنم پري بند بياد

13. سلام . من براي اينكه تخمدان پلي كيستيك دارم قرص سيپروترن كامپاند مي خورم كه روز 5شنبه آخري رو خوردم . دوشنبه صبح يه لكه قهوه اي ديدم . چند ساعت بعد نزديكي داشتم كه كمي مشكوك بوده . دوشنبه شب هم خيلي كم خون ديدم كه مطمئن نيستم مل پريود باشه. الان از نزديكي 24 ساعت گذشته . به نظر شما لون‍يل بخورم يا بازم صبر كنم ؟ و اگر بخورم دوره ي بعدي قرصها رو از همون 5 روز بعد از دوشنبه بخورم ؟ ممنون مي شم راهنماييم كنيد ....

14. maryamjuju نوشته است: سلام . من براي اينكه تخمدان پلي كيستيك دارم قرص سيپروترن كامپاند مي خورم كه روز 5شنبه آخري رو خوردم . دوشنبه صبح يه لكه قهوه اي ديدم . چند ساعت بعد نزديكي داشتم كه كمي مشكوك بوده . دوشنبه شب هم خيلي كم خون ديدم كه مطمئن نيستم مل پريود باشه. الان از نزديكي 24 ساعت گذشته . به نظر شما لون‍يل بخورم يا بازم صبر كنم ؟ و اگر بخورم دوره ي بعدي قرصها رو از همون 5 روز بعد از دوشنبه بخورم ؟ ممنون مي شم راهنماييم كنيد ....

سلام عزیزم

بعد از اتمام قرص تا  یک هفته بعد که پریود بشی این لک بینی هارو میبینی و کاملا طبیعی
    وبسته قرص بعدی رو مثل همیشه 5روز بعد از اولین روز پریودت شروع کن

در مورد رابطه اتون باید بگم اگر اولین ماه هست که قرص مصرف میکنید و میدونید که امکان بارداری وجود داره از روش اورژانسی استفاده کنید

ولی اگر این قرص را 3 ماه بیشتره که هر ماه به طور مرتب مصرف میکنید نیازی به روش اورژانسی نیست چون این قرص خودش ضد بارداری هست

موفق باشید

15. yasesepid نوشته است: سلام من به خاطر كيست با آمپول و بعد از 10 روز تاخير پري اومد. حالا بعد از 13 روز پري تموم نميشه بازم لكه بيني دارم دو بسته قرص بهم داده مثه ال دي هست اسمشو يادم نيست. دو ماه بخورم به نظرتون طبيعي هست چكار كنم پري بند بياد

سلام

قرص که دکتر بهتون داده رو برای 2 یا 3 ماه مصرف کنید ببینید پریودتون منظم میشه یا نه
    اگر مشکلی پیدا کردید با پزشکتون مشورت کنید

موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 48 از 49
رفتن به صفحه :    ... 48   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید