شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 47   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. elinakarimi نوشته است: من 24 ساعت بعد از نزدیکی مشکوک 4 عدد قرص تری فازیک سفید خوردم و 12 ساعت بعدش 4 عدد دیگر خوردم اما بعدش متوجه شدم که تاریخ مصرف قرص ها گذشته است ... به داروخانه مراجعه کردم و یک بسته قرص لورنژسترول گرفتم خوردن دو تا از آن کافی است؟ لازم نیست دو تا دیگه از لورنژسترول بخورم.... لطفا راهنمایی فرمایید ممنونم...

اگه لونژیل 750 میکروگرمی مصرف کرده باشید باید هر 12 ساعت 2 قرص بخورید ولی لونژیل 1500 میکروگرمی فقط در 1 نوبت کافیست.
    polar_star نوشته است: من امروز یه نزدیکی بدون دخول داشتم اما شاید کمی از منی به آلتم مالیده شده باشه
    یک و نیم ساعت بعد اشتباها دو تا قرص LD  خوردم  . اگر بعد از 12 ساعت 4 تا بخورم  مشکلم حل میشه ؟
    در ضمن من 9-10 روز دیگه باید پریود شم ....به نظرتون مشکلی پیش میاد؟

با توجه به شرح حال امکان بارداری خیلی ضعیفه که شاید به دلیل مصرف قرص ناشی از تغییرات هورمونی دیرتر پریود بشید.
    در تماس سطحی هرگز اجازه ندید منی با واژن تماس داشته باشه درغیر اینصورت بلافاصله با دستمال تمیز خشک کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    یه سوال داشتم : دیروز رابطه بدون دخول داشتم اما فک می کنم یک کم از مایع منی با آلتم تماس داشته(البته پرده دارم)  . همون لحظه اشتباها به جای 4 تا  2 تا قرص LD خوردم .12 ساعت بعدش 4 تا LD خوردم و خیلی حالم بد شد و حالت تهوع و سردرد شدید گرفتم .
    دوباره چهارتا رو هم بعد از 12 ساعت خوردم تا الان. مونده 4 تای بعدی .
    1 - می خوام بدونم احتمالش هست با این شرایط مشکلی برام بوجود بیاد ضمن اینکه من 9 روز دیگه باید پریود شم . نیازی هست ادامه بدم ؟
    2 - اینکه با این ترتیبی که قرصا رو خوردم مشکلم حل میشه ؟
    3 - اینکه چی جوری از تهوع و سردردم جلوگیری کنم ... ؟

ممنون میشم اگه زود جواب بدید.

3. polar_star نوشته است: سلام
    یه سوال داشتم : دیروز رابطه بدون دخول داشتم اما فک می کنم یک کم از مایع منی با آلتم تماس داشته(البته پرده دارم)  . همون لحظه اشتباها به جای 4 تا  2 تا قرص LD خوردم .12 ساعت بعدش 4 تا LD خوردم و خیلی حالم بد شد و حالت تهوع و سردرد شدید گرفتم .
    دوباره چهارتا رو هم بعد از 12 ساعت خوردم تا الان. مونده 4 تای بعدی .
    1 - می خوام بدونم احتمالش هست با این شرایط مشکلی برام بوجود بیاد ضمن اینکه من 9 روز دیگه باید پریود شم . نیازی هست ادامه بدم ؟
    2 - اینکه با این ترتیبی که قرصا رو خوردم مشکلم حل میشه ؟
    3 - اینکه چی جوری از تهوع و سردردم جلوگیری کنم ... ؟

ممنون میشم اگه زود جواب بدید.

اونجایی که گفتی: "دوباره چهارتا رو هم بعد از 12 ساعت خوردم تا الان. مونده 4 تای بعدی"
    این یعنی زیاده روی در مصرف قرص که نتیجش باعث نوسان هورمونی میشه و به هیچ وجه منجر به بارداری نمیشه. پس نیازی به ادامه قرص ها ندارید.
    با این ترتیبی که قرص هارو خوردی بله مشکلت حل میشه ولی سعی کن مصرف صحیح قرص همیشه یادت بمونه.
    برای کاهش تهوع آمپول B6 و قرص متوکلوپرامید تأثیر خوبی داره. برای کاهش سردرد هم ژلوفن 200 میلی گرمی براتون خوبه.

4. مگه قرص LD رو نباید هر 12 ساعت 4 تا خورد ؟ اونم تا 4 بار تکرار کرد؟؟

5. polar_star نوشته است: مگه قرص LD رو نباید هر 12 ساعت 4 تا خورد ؟ اونم تا 4 بار تکرار کرد؟؟

بله درسته.
    ولی شما گفتی 12 ساعت بعدش 4 تا LD خوردم و خیلی حالم بد شد... این درصورتی بود که بار اول به قول خودت 2 تا کم خوردی
    و در آخر حرفت گفتی: دوباره چهارتا رو هم بعد از 12 ساعت خوردم تا الان. مونده 4 تای بعدی
    پس اگه روش اورژانسی رو دوباره شروع کردی این یعنی زیاده روی و در کل نباید بیشتر از 8 تا قرص بخوری که عوارض بیشتری داره.

6. ممنون پس من الان 10 تا قرص خورم که طبیعتا مشکلمو حل  می کنه ... نیازی نیست به 4 تای بعدی تو 12 ساعت دیگه؟

7. polar_star نوشته است: ممنون پس من الان 10 تا قرص خورم که طبیعتا مشکلمو حل  می کنه ... نیازی نیست به 4 تای بعدی تو 12 ساعت دیگه؟

بله دیگه نیاز به مصرف بی رویه قرص نیست. چون حد مجاز قرص LD در روش اورژانسی 8 تاست که بیشتر از این مقدار نباید مصرف کنید.
    اگر در زمینه جنسی زیاد فعال اید بهتره از کاندم استفاده کنید تا نیاز به روش اورژانسی هم نداشته باشید.

8. یه سوال دیگه هم دارم .
    من پریودم منظمه  28 روزس .
    طبیعتا باید 9 مهر شروع شه خونریزیم ...با این تفاسیر که دیروز و امروز 10 تا ال دی خوردم ممکنه چقد تغییر کنه ؟زودتر شه یا دیرتر ؟ چند روز ؟ ممنون میشم .

9. سلام.قطعا پریودتون تغییر میکنه و با تاخیر شروع میشه و مدتش بستگی به بدنتون داره و نمیشه دقیقا گفت چند روز دیرتر.

10. ببخشید یه سوال :
    عملکرد قرص ال دی و اچ دی  تو نزدیکی بدون دخول (ریختن  منی روی آلت) و نزدیکی با دخول (ریختن منی درون واژن) فرقی می کنه ...یا احتمال شکست تو کدوم حالت بیشتره ؟؟؟

11. خود نزدیکی بدون دخول احتمال بارداری رو تقریبا صفر میکنه چه برسه با خوردن قرص!!!
    خوردن قرص در هر صورت ۹۸درصد باعث جلوگیری میشه اگر درست مصرف بشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. من خیلی تاپیک های مربوط رو خوندم از تقویم  هم استفاده کردم  اما هنوز یه سری چیزا واسم مبهمه ...میشه یه راهنمایی کنید و بهم بگید که اگه از اولین روز خونریزی حساب  کنیم  دقیقا  چه روزایی تخمک گذاریه چه روزایی احتمال بارداری کمه و چه روزایی زیاد و معمولا این ترشحات سفید رنگ برای چیه و چه زمانی رخ میده ؟؟؟
    ممنون.

13. polar_star نوشته است: من خیلی تاپیک های مربوط رو خوندم از تقویم  هم استفاده کردم  اما هنوز یه سری چیزا واسم مبهمه ...میشه یه راهنمایی کنید و بهم بگید که اگه از اولین روز خونریزی حساب  کنیم  دقیقا  چه روزایی تخمک گذاریه چه روزایی احتمال بارداری کمه و چه روزایی زیاد و معمولا این ترشحات سفید رنگ برای چیه و چه زمانی رخ میده ؟؟؟
    ممنون.

برای فهمیدن روزهای تخمک گذاری باید از آخر شروع کنی
    در کسایی که پریود منظم دارند و می دوند در چه روزی پریود می شوند 14 روز مونده به اون روز زمان تخمک گذاریست که معمولا چند روز این ور و اونور برای کسایی که تصمیم بارداری ندارند روزهای پر خطر حساب میشه
    معمولا یکی دوروز مونده به پریودی و دو روز بعد از اتمام پریودی در کسایی که پریود منظم دارن روزهای کم خطرند
    پ.ن:کلا روش طبیعی برای کسایی که تصمیم بارداری ندارند روش مناسبی نیست بهتره از قرص یا کاندوم استفاده کنید

14. ممنون ولی من هرچی بیشتر اینجا می مونم و بیشتر سوال و جواب می کنم ..ابهامم بیشتر میشه ...به تناقضات می رسم ...استرسم هی کم میشه هی دیوانه وار زیاد میشه Sad

15. سلام دوستان
    سوالی داشتم
    همسر بنده به صورت منظم چند دوره است که از LD برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند. الان 5 روز از پایان آخرین قرص می گذره ولی ایشون پریود نشدن (البته امروز برای چند ساعتی کمی درد پریودی داشتن)
    آیان نگرانی از بابت حاملگی وجود داره؟

لازم به ذکره که تنها ریختن مایع منی در داخل واژن پس از آخرین روز و یک روز بعد از آخرین قرص یعنی 4 روز پیش بوده و بقیه روز ها دخول پیاپی(پس از انزال بوده)
    ممنون میشم اگر کمی سریع پاسخ بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 47 از 49
رفتن به صفحه :    ... 47   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید