شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 45   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. arghavan2013 نوشته است:
    zohret نوشته است:
    behijun نوشته است:
    arghavan2013 نوشته است:
    behijun نوشته است:
    arghavan2013 نوشته است: سلام، با توجه به عوارض داروها، به نظرتون استفاده از قرصهای ضد بارداری مثل یاز بهتره یا آمپول جلوگیری سیکلوفم؟

با سلام

گرچه میگویند آمپول عوارض استروژن را ندارد ولی به نظر بنده چه قرص و چه امپول عوارضشان یکی است استفاده از آمپول اثر گذاری سال اولش خوبه و ماهیانه تزریق میشود و برای کسانی که با بازدارندگی روزانه مشکل دارند استفاده از امپول خوب است.

من قبلا قرص ld می خوردم و با آن قرصها دچار مشکلات بینایی شدم، به نظرتان امکانش هست که با آمپول سیکلوفم هم دچار این مشکل بشم؟ آیا قرصهای یاز این عوارض رو کمتر دارند؟

با سلام

بنده گمان نمیکنم قرص ld بتواند مشکلات بینایی بوجود بیاورد به هر حال قرص یاز بنا به گفته متخصصان ظاهرا از عوارض کمی برخوردار هست  امپول سیکلوفم را هم که پست قبلی خدمت شما عرض کردم.

قرصهای ترکیبی تماما از نوعی استروژن وپروژ سترون تشکیل شده اند و در انواع مختلف کمی مقدار و نوع این دو گروه هورمون متفاوته یاز یا انواع خارجی گاهی علائم گوارشی مثل تهوع کمتری دارند نه اینکه اگر کسی منع مصرف ال دی به هر دلیلی داشته باشه یاز براش خوبه اگر شما توسط پزشکتون توصیه شدید ال دی نخورید یاز رو هم نباید مصرف کنید همچنین سیکلوفم رو.در مورد اختلال بینایی در کسانیکه میگرن با علائم عصبی موضعی مثل کاهش میدان دید چشم.دیدن خطوط زیگزاگی دارن نباید هیچ نوع قرص ترکیبی چه ایرانی چه خارجی.و...مصرف شود موارد منع مصرف قرصها وسیکلوفم مانند هم هستند
    اما از روشهای غیر هورمونی مثل ایودی.کاندوم وگاها اگر منع دیگری نداشته باشید مگسترون میتوان استفاده کرد

سلام، ممنون از جوابتون که اینقدر کامل است، ممکن است کمی در مورد مگسترون توضیح بدین؟ ممنون میشم

با سلام

مگسترون همون جلوگیری به روش امپول زدن ماهیانه است که قبلا خدمت شما عرض کردم عوارض قرصها را دارد ولی روش ساده ایست و برای کسانی که با استفاده قرص مشکل دارن یا فراموشکارند یا به هر دلیلی با جلوگیری روزانه مشکل دارند میتوانند از این روش استفاده کنند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    من قرص لاموتريژين 12 ساعت يك بار استفاده ميكنم آيا ميتونم از قرص lng ‌استفاده كنم يا نه

3. سلام ، چرا بعد از چند سال استفاده از قرصهابايد براي مدتي به بدن استراحت داد؟ من مدت ده ساله از قرص استفاده ميكنم به شفارش دكترم بايد قرص را بذارم كنار.

4. سلام، ببخشید دوستان، اگر قرص یاسمین رو از روز 5قاعدگی بخورم، با توجه به اینکه 4ماه قبل نخوردم هیچ قرصی، جلوگیری کامل انجام میشه یا باید از یک روش دیگه هم کمک گرفت؟

5. alirezasp نوشته است: سلام
    من قرص  12 ساعت يك بار استفاده ميكنم آيا ميتونم از قرص lng ‌استفاده كنم يا نه

با سلام

فکر نمیکنم تداخل دارویی داشته باشند ولی محض اطمینان سعی کنید موقعی که از قرصهای lng استفاده میکنید مصرف لاموتريژين را به تاخیر بیندازید.

6. tahereh0243 نوشته است: سلام ، چرا بعد از چند سال استفاده از قرصهابايد براي مدتي به بدن استراحت داد؟ من مدت ده ساله از قرص استفاده ميكنم به شفارش دكترم بايد قرص را بذارم كنار.

با سلام

البته شما اشاره نکردید که از چه قرصی استفاده میکنید ولی بعضی از قرصها ممکنه بعد یک مدت استفاده طولانی اثربخشی خود را از دست بده و برای بدن عادی باشه.

7. arghavan2013 نوشته است: سلام، ببخشید دوستان، اگر قرص یاسمین رو از روز 5قاعدگی بخورم، با توجه به اینکه 4ماه قبل نخوردم هیچ قرصی، جلوگیری کامل انجام میشه یا باید از یک روش دیگه هم کمک گرفت؟

باید حداقل یک دوره کامل قرص یاسمین مصرف کنید تا اثر بخشی این قرص در خون تـثبیت بشه و به دلیل اینکه 4 ماه قبل هیچ قرصی مصرف نکردید پس لازمه در ماه اول از یک روش مطمئن جلوگیری مانند کاندوم استفاده کنید.

8. من يك رابطه مقعدي داشتم درحين انزال مقداري از مني بيرون ريخت مطمن نيستم كه به  وازنم رسيده يا نه بلافاصله بادسمال تمييزش كردم و قشنك شستمش و ٤قرص ال دي خوردم و ١٢ساعت بعد ٤خوردم اما نزديكاي دوساعتو نيم بعد استفرغ كردم و ١٢ساعت بعد دوباره ٤قرص خوردم ايا باز هم احتمال حاملكي هست خواشا جواب بديد

9. سلام.امکان بارداری در شما وجود نداره چون قرصها رو درست مصرف کردید.۴ساعت سوم نیازی نبود اگر استفراغ قبل از ۲ ساعت باشه باید تکرار شه و بعد از اون موردی نداره.شما باردار نیستی و این ماه ممکنه پریودت نا منظم بشه که جای نگرانی نیست.

10. با سلام من 29سالمه.4روز بعداز قاعدگی نزدیکی داشتم و قرص جلوگیری خوردم در طی این 3روز حالت تهوع زیاد ودرد در ناحیه معده داشتم وبمدت 2روز قرصخوردن را رها کردم ونزدیکی نداشتم.اما حالت تهوع خیلی دارم.میترسم حامله شده باشم.آخه من ساعت قرصهارو منظم نمیخوردم.وبعداز 2روز بازهم قرص میخورم تا موقع زمان پریودیم.حالا من باید چکار کنم ؟لطفا راهنمایم کنید.باتشکر

11. ZIBAI نوشته است: با سلام من 29سالمه.4روز بعداز قاعدگی نزدیکی داشتم و قرص جلوگیری خوردم در طی این 3روز حالت تهوع زیاد ودرد در ناحیه معده داشتم وبمدت 2روز قرصخوردن را رها کردم ونزدیکی نداشتم.اما حالت تهوع خیلی دارم.میترسم حامله شده باشم.آخه من ساعت قرصهارو منظم نمیخوردم.وبعداز 2روز بازهم قرص میخورم تا موقع زمان پریودیم.حالا من باید چکار کنم ؟لطفا راهنمایم کنید.باتشکر

سلام، نگفتید که آیا قرص جلوگیری رو به روش اورزانسی خوردید یا خیر؟ اگر بله که جای نگرانی نیست اما اگر قرصها رو بعد از نزدیکی شروع کردید به صورت شبی یک عدد اثری نخواهد داشت، در ضمن نگفتید که دوره شما چند روزه است اما اگر 28 تا 30 روزه باشید رابطه نسبتا پر خطر بوده و میزان احتمال به تخلیه شدن یا نشدن مایع در واژن شما است. حالت تهوع ناشی از بارداری به این زودی خودش رو نشون نمیده، احتمالا به خاطر قرصها است. اگر سوالتون رو دقیق مطرح کنید، دقیق تر میشه جواب داد.

12. سلام خسته نباشید

من ماه قبل از اولین روز پریود تا 23 روز بعد از اولین روز پریود این وسط 5 یا 6 بار نزدیکی داشتم که سطحی بوده و قرص سپروترون کمپوند رو به طور مرتب اون ماه  مصرف کردم و بعد 23 روز بی بی چک استفاده کردم که منفی بوده و 2 یا 3 بار یک هفته و 10 روز بعد دوباره بی بی چک استفاده کردم. ماه قبل روزی که باید پریود بشم شبش خونریزی خفیف و سیاه رنگ بوده و پریودم 2روز بیشتر به همین صورت بوده . یک هفته بعد من دوباره پریود میشم و الان کمی زیر شکمم درد میکنه
    من یکم استرس دارم . به نظرتون احتمال حاملگی وجود داره؟؟؟؟/

ممنون

13. gogolinaznazi نوشته است: سلام خسته نباشید

من ماه قبل از اولین روز پریود تا 23 روز بعد از اولین روز پریود این وسط 5 یا 6 بار نزدیکی داشتم که سطحی بوده و قرص سپروترون کمپوند رو به طور مرتب اون ماه  مصرف کردم و بعد 23 روز بی بی چک استفاده کردم که منفی بوده و 2 یا 3 بار یک هفته و 10 روز بعد دوباره بی بی چک استفاده کردم. ماه قبل روزی که باید پریود بشم شبش خونریزی خفیف و سیاه رنگ بوده و پریودم 2روز بیشتر به همین صورت بوده . یک هفته بعد من دوباره پریود میشم و الان کمی زیر شکمم درد میکنه

ممنون

سلام، اگر از ماههای قبل شروع کردید به خوردن، احتمال تقریبا صفر خواهد بود، اگر هم از ماهی شروع کردید که نزدیکی هم در اون ماه اتفاق افتاده ضریب شکست قرصها بالا میره، اما با توجه به منفی بودن بیبی چک احتمالش کمه، اما اگر نگرانید و پریود عقب افتاد، آزمایش خون (بتا) بدید که دقیق تره.

14. gogolinaznazi نوشته است: سلام خسته نباشید

ممنون

با سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه ماه قبل که تکلیفش روشن بوده اما شما نگفتید که این ماه هم نزدیکی داشتید یا نه اگر بوده در چندمین روز از سیکل بوده ایا قرص مصرف کردین یا نه و اگه مصرف کردین مرتب بوده؟

15. این ماه نزدیکی نداشتم فقط استرسم واسه ماه قبل هست

الان که 2 ماه گذشته یکم استرس دارم تا الان هم 4 بار بی بی چک استفاده کردم که همش منفی بوده  علایم خاصی مثل تهوع و دلدرد  نداشتم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 45 از 49
رفتن به صفحه :    ... 45   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید