شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 44 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام . من به دليل ريزش مو شديد به دكتر پوست مراجعه كردم . بعد از آزمايش هورموني و سونوگرافي تخمدان ها ، مشخص شد كه هورمون تستسترونم بالاست و تخمدانهام پلي كيستيك هستند . دكتر زنان به من قرص سيپروترون استات و سيپروترون كامپاند براي 3 دوره داده . از اونجايي كه شنيدم اين قرص ها تهوع آوره ، از روز اول B6 مصرف كردم . مي خواستم بپرسم مصرف اين ويتامين ضرري نداره ؟
    ببخشيد كه طولاني شد .

2. maryamjuju نوشته است: سلام . من به دليل ريزش مو شديد به دكتر پوست مراجعه كردم . بعد از آزمايش هورموني و سونوگرافي تخمدان ها ، مشخص شد كه هورمون تستسترونم بالاست و تخمدانهام پلي كيستيك هستند . دكتر زنان به من قرص سيپروترون استات و سيپروترون كامپاند براي 3 دوره داده . از اونجايي كه شنيدم اين قرص ها تهوع آوره ، از روز اول B6 مصرف كردم . مي خواستم بپرسم مصرف اين ويتامين ضرري نداره ؟
    ببخشيد كه طولاني شد .

قرص سیـپروترون استـات، آنتی آندروژن خوبی هستش و نسبت به سیپـروترون کامپاند برای کاهش مقدار تستسترون کارایی بیشتری داره.
    مصرف این قرص ها باعث تهوع نمیشه (هرچند عوارض جانبی داروها در هر فرد متفاوته) ولی درصورت لزوم از B6 یا قرص متوکلوپرامید استفاده کنید، ضمناً مصرف این ویتامین هم ضرری نداره.

3. NassriN نوشته است:
    maryamjuju نوشته است: سلام . من به دليل ريزش مو شديد به دكتر پوست مراجعه كردم . بعد از آزمايش هورموني و سونوگرافي تخمدان ها ، مشخص شد كه هورمون تستسترونم بالاست و تخمدانهام پلي كيستيك هستند . دكتر زنان به من قرص سيپروترون استات و سيپروترون كامپاند براي 3 دوره داده . از اونجايي كه شنيدم اين قرص ها تهوع آوره ، از روز اول B6 مصرف كردم . مي خواستم بپرسم مصرف اين ويتامين ضرري نداره ؟
    ببخشيد كه طولاني شد .

قرص سیـپروترون استـات، آنتی آندروژن خوبی هستش و نسبت به سیپـروترون کامپاند برای کاهش مقدار تستسترون کارایی بیشتری داره.
    مصرف این قرص ها باعث تهوع نمیشه (هرچند عوارض جانبی داروها در هر فرد متفاوته) ولی درصورت لزوم از B6 یا قرص متوکلوپرامید استفاده کنید، ضمناً مصرف این ویتامین هم ضرری نداره.

بله ممنون .  قرص سيپروترون كامپاند رو براي مشكل پلي كيستيك بودن تخمدان به من دادن و من B6 رو براي ترس از تهوع اون مي خورم .

4. سلام
    اگه همسرتون پریود شدن دیگه احتمال بارداری وجود نداره و لزومی هم نداره که قرص بخورن ایشون و نگرانی هم نداره
    موفق باشین

5. marziyeii نوشته است: ببخشیید میخواستم بدونم در خونریزی بعد از خوردن قرص اورژانسی(لوونوژسترول)، دیدن چیزی شبیه به پوست می تونه نشونه چی باشه؟ غیر طبیعیه؟ممکنه همون دیواره رحم باشه که ریحته؟

مشکلی نیست  این مسئله طبیعیه مانند پوست بیرنگ ونازکی دفع میشه وبدلیل ریزش سطح داخلی رحمه

6. gogolinaznazi نوشته است: سلام خسته نباشید

اگر قرص سپروترون کمپوند بعد 1سال  به مدت 3ماه مرتب مصرف نشه و ماه 4ام 7روز بعد از اولین روز پریود رابطه داشته باشن آیا اون قرص اثر خود را در بدن از دست داده؟؟؟؟

ممنون

منظورتون رو درست متوجه نشدم اصلا 3ماه نخوردید ؟ چند روزی قطع ودوباره خوردید؟
    اگر بیشتر از 3شب نامرتبی داشته معمولا اپثر کم میشه اما اگر بسته ی بعدی بعنوان بسته ی جدید در 5 روز اول پریود شروع شده باشه  یا فاصله ی 7 روز با بسته ی قبل رعایت شده به احتمال قوی اثر کافی داره وربطی به بسته ی قبل نداره اما اگر دیرتر شروع شده و بیشتر از 7 روز از بسته ی قبلی فاصله داره اثر کم میشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. behijun نوشته است:
    arghavan2013 نوشته است:
    behijun نوشته است:
    arghavan2013 نوشته است: سلام، با توجه به عوارض داروها، به نظرتون استفاده از قرصهای ضد بارداری مثل یاز بهتره یا آمپول جلوگیری سیکلوفم؟

با سلام

گرچه میگویند آمپول عوارض استروژن را ندارد ولی به نظر بنده چه قرص و چه امپول عوارضشان یکی است استفاده از آمپول اثر گذاری سال اولش خوبه و ماهیانه تزریق میشود و برای کسانی که با بازدارندگی روزانه مشکل دارند استفاده از امپول خوب است.

من قبلا قرص ld می خوردم و با آن قرصها دچار مشکلات بینایی شدم، به نظرتان امکانش هست که با آمپول سیکلوفم هم دچار این مشکل بشم؟ آیا قرصهای یاز این عوارض رو کمتر دارند؟

با سلام

بنده گمان نمیکنم قرص ld بتواند مشکلات بینایی بوجود بیاورد به هر حال قرص یاز بنا به گفته متخصصان ظاهرا از عوارض کمی برخوردار هست  امپول سیکلوفم را هم که پست قبلی خدمت شما عرض کردم.

قرصهای ترکیبی تماما از نوعی استروژن وپروژ سترون تشکیل شده اند و در انواع مختلف کمی مقدار و نوع این دو گروه هورمون متفاوته یاز یا انواع خارجی گاهی علائم گوارشی مثل تهوع کمتری دارند نه اینکه اگر کسی منع مصرف ال دی به هر دلیلی داشته باشه یاز براش خوبه اگر شما توسط پزشکتون توصیه شدید ال دی نخورید یاز رو هم نباید مصرف کنید همچنین سیکلوفم رو.در مورد اختلال بینایی در کسانیکه میگرن با علائم عصبی موضعی مثل کاهش میدان دید چشم.دیدن خطوط زیگزاگی دارن نباید هیچ نوع قرص ترکیبی چه ایرانی چه خارجی.و...مصرف شود موارد منع مصرف قرصها وسیکلوفم مانند هم هستند
    اما از روشهای غیر هورمونی مثل ایودی.کاندوم وگاها اگر منع دیگری نداشته باشید مگسترون میتوان استفاده کرد

8. tamana2454 نوشته است: سلام ببخشید من همه انجمن رو گشتم واسه طرح سوالم جای مناسبشو پیدا نکردم
    ناچارا اینجا میپرسم چون بی ربطم نیست. من <a>سیپروترون</a> مصرف میکنم هرماه قاعدگیمم روز 27 شروع میشه این ماه روز 26 دیروز لکه بینی داشتمو دفع لخته و بعدش قطع شد هیچ گونه رابطه پرخطریم نداشتم میخوام بدونم علتش چیه؟ ببخشید اگه جای سوال اگه اشتباه انتخاب شده

بعضی وقتها مصرف قرص باعث کاهش میزان یا تعداد روزهای خونریزی میشه اگر فاصله ی 7 روز بین دو بسته رو رعایت کردید ودر بسته های دوم به بعد این اتفاق افتاده مشکلی نیست اما اگر دو نوبت کلا پریود قطع بود واصلا پریود نشدید به پزشکتون مراجعه کنید

9. سلام دکتر راستش من دیروز نزدیکی داشتم و منی وارد واژنم شده با فاصله یک ساعت یک قرص اورژانسی خوردم ولی بهم گفتن ک دو قرص همزمان باید میخوردم بعد با فتصله چند ساعت 2قرص همزمان خوردم یعنی من به اشتباه 3 قرص مصرف کردم در یک روز آبا مشکلی در عملکرد قرص پیش میا توروخدا زود راهنماییم کنید تا 72 ساعت تموم نشده وحشتناک استرس دارم امروزم ب شدت لگنم درد میکنه

10. nedu نوشته است: سلام دکتر راستش من دیروز نزدیکی داشتم و منی وارد واژنم شده با فاصله یک ساعت یک قرص اورژانسی خوردم ولی بهم گفتن ک دو قرص همزمان باید میخوردم بعد با فتصله چند ساعت 2قرص همزمان خوردم یعنی من به اشتباه 3 قرص مصرف کردم در یک روز آبا مشکلی در عملکرد قرص پیش میا توروخدا زود راهنماییم کنید تا 72 ساعت تموم نشده وحشتناک استرس دارم امروزم ب شدت لگنم درد میکنه

به دلیل زیاده روی در مصرف قرص و برهم زدن تعادل هورمونی ممکنه دیرتر پریود بشید.
    در روابط خود از کاندوم استفاده کنید تا نیاز نباشه قرص مصرف کنید، در اینصورت دچار استرس نمیشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. soha20ii

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.من دختری22 ساله هستم چند ماه پیش عقد کردم و باکره هستم.تیر ماه 16 ام پریود بودم و 11مرداد ماه با همسرم رابطه از مقعد داشتم که متاسفانه منی داخل مقعد تخلیه نشد بین پاهای من ریخت و با واژن من تماس داشت.سریع به فاصله 1دقیقه بعد که متوجه شدم خودم را شستم و از 2 قرص ال دی استفاده کردم 5ساعت بعد هم دوباره 2 ال دی دیگر خوردم.به خاطر استرس زیاد 48ساعت بعد از رابطه از یک قرص لوونرژسترل با دوز 1.5 استفاده کردم و فردا صبحش هم یک قرص دیگر لوونرژسترل با دوز 0.75 و 12 ساعت بعد یکی دیگر استفاده کردم اما هنوز پریود نشدم.خیلی نگرانم.ممکنه کمکم کنید؟امکان داره باردار باشم؟

12. soha20ii نوشته است: سلام.من دختری22 ساله هستم چند ماه پیش عقد کردم و باکره هستم.تیر ماه 16 ام پریود بودم و 11مرداد ماه با همسرم رابطه از مقعد داشتم که متاسفانه منی داخل مقعد تخلیه نشد بین پاهای من ریخت و با واژن من تماس داشت.سریع به فاصله 1دقیقه بعد که متوجه شدم خودم را شستم و از 2 قرص ال دی استفاده کردم 5ساعت بعد هم دوباره 2 ال دی دیگر خوردم.به خاطر استرس زیاد 48ساعت بعد از رابطه از یک قرص لوونرژسترل با دوز 1.5 استفاده کردم و فردا صبحش هم یک قرص دیگر لوونرژسترل با دوز 0.75 و 12 ساعت بعد یکی دیگر استفاده کردم اما هنوز پریود نشدم.خیلی نگرانم.ممکنه کمکم کنید؟امکان داره باردار باشم؟

با سلام

نخیر جدا از اینکه قرص ها اثر خود را خواهد گذاشت شما دوره پر خطر نبودید و لازم نبود اینهمه قرص مصرف کنید و به خاطر اختلالات قاعدگی بخاطر مصرف قرص پریودتون نامنظم شده ضمنا سعی کنید در مورد رابطه مقعدی تجدید نظر کنید.

13. سلام خسته  نباشید 25 ساله هستم مجرد و دارای پرده رابطه محافظت نشده داشتم که 2ساعت بعد از 2عدد قرض  اوژانسی اوسیزز 75 استفاده کردم و 12 ساعت بعد 1 عدد از همان قرض را  هفته بعدش پریود کم و تیره و قهوه ای رنگی داشتم که فقط 2 روز بود (با این که پریود ماههای قبل من بین 5تا7 روز و با خونریزی عادی و بدون تیرگی و قهوه ای رنگ بودن بوده)ماه بعد که 2باره پریود شدم خونریزیم 3روز ولی رنگش بهتر شده بود و در حین پریودم ازمایش حاملگی دادم که منفی بود سوال من از شما این است که ایا جواب ازمایش مورد اطمینان هست؟احتیاج مجدد به دادن ازمایش نیست؟و بخاطر قرض اوژانسی که استفاده کردم رنگ پریودم اونجوری بود و ایا 2باره به رنگ عادی بر میگرده؟لطفا جواب من را زود بدید نگرانم
    ازتون ممنونم

14. m1367 نوشته است: سلام خسته  نباشید 25 ساله هستم مجرد و دارای پرده رابطه محافظت نشده داشتم که 2ساعت بعد از 2عدد قرض  اوژانسی اوسیزز 75 استفاده کردم و 12 ساعت بعد 1 عدد از همان قرض را  هفته بعدش پریود کم و تیره و قهوه ای رنگی داشتم که فقط 2 روز بود (با این که پریود ماههای قبل من بین 5تا7 روز و با خونریزی عادی و بدون تیرگی و قهوه ای رنگ بودن بوده)ماه بعد که 2باره پریود شدم خونریزیم 3روز ولی رنگش بهتر شده بود و در حین پریودم ازمایش حاملگی دادم که منفی بود سوال من از شما این است که ایا جواب ازمایش مورد اطمینان هست؟احتیاج مجدد به دادن ازمایش نیست؟و بخاطر قرض اوژانسی که استفاده کردم رنگ پریودم اونجوری بود و ایا 2باره به رنگ عادی بر میگرده؟لطفا جواب من را زود بدید نگرانم
    ازتون ممنونم

سلام
    قرص اوسیز رو به موقع مصرف کردی و احتمال حاملگی وجود نداره و چونکه هفته ی بعد از ارتباط پریود شدی این یعنی رابطه شما منجر به بارداری نشده.
    به جواب آزمایش خون هم اعتماد کن چون beta hcg خیلی دقیقه و میتونی به جوابش اعتماد کنی.
    اینجور قرص ها به طور موقت به دلیل عوارض هورمونی باعث کاهش مقدار و زمان پریودی میشه.

15. zohret نوشته است:
    behijun نوشته است:
    arghavan2013 نوشته است:
    behijun نوشته است:
    arghavan2013 نوشته است: سلام، با توجه به عوارض داروها، به نظرتون استفاده از قرصهای ضد بارداری مثل یاز بهتره یا آمپول جلوگیری سیکلوفم؟

با سلام

گرچه میگویند آمپول عوارض استروژن را ندارد ولی به نظر بنده چه قرص و چه امپول عوارضشان یکی است استفاده از آمپول اثر گذاری سال اولش خوبه و ماهیانه تزریق میشود و برای کسانی که با بازدارندگی روزانه مشکل دارند استفاده از امپول خوب است.

من قبلا قرص ld می خوردم و با آن قرصها دچار مشکلات بینایی شدم، به نظرتان امکانش هست که با آمپول سیکلوفم هم دچار این مشکل بشم؟ آیا قرصهای یاز این عوارض رو کمتر دارند؟

با سلام

بنده گمان نمیکنم قرص ld بتواند مشکلات بینایی بوجود بیاورد به هر حال قرص یاز بنا به گفته متخصصان ظاهرا از عوارض کمی برخوردار هست  امپول سیکلوفم را هم که پست قبلی خدمت شما عرض کردم.

قرصهای ترکیبی تماما از نوعی استروژن وپروژ سترون تشکیل شده اند و در انواع مختلف کمی مقدار و نوع این دو گروه هورمون متفاوته یاز یا انواع خارجی گاهی علائم گوارشی مثل تهوع کمتری دارند نه اینکه اگر کسی منع مصرف ال دی به هر دلیلی داشته باشه یاز براش خوبه اگر شما توسط پزشکتون توصیه شدید ال دی نخورید یاز رو هم نباید مصرف کنید همچنین سیکلوفم رو.در مورد اختلال بینایی در کسانیکه میگرن با علائم عصبی موضعی مثل کاهش میدان دید چشم.دیدن خطوط زیگزاگی دارن نباید هیچ نوع قرص ترکیبی چه ایرانی چه خارجی.و...مصرف شود موارد منع مصرف قرصها وسیکلوفم مانند هم هستند
    اما از روشهای غیر هورمونی مثل ایودی.کاندوم وگاها اگر منع دیگری نداشته باشید مگسترون میتوان استفاده کرد

سلام، ممنون از جوابتون که اینقدر کامل است، ممکن است کمی در مورد مگسترون توضیح بدین؟ ممنون میشم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 44 از 49
رفتن به صفحه :    ... 44 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید