شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قرص مدروکسی پروژسترون

1. سلام من 2 سال هست ازدواج کردم و27 سالمه وهمسرم25 سالش هست ودختر خاله وپسر خاله هستیم وپدر من وپدر شوهرم پسر عمو هستند ومادر م وپدرم پسر دایی ودختر عمه وخاله و پدر شوهر ومادر شوهرم هم پسر دایی ودختر عمه هستند من چون موهای زائد داشتم به دکتر مراجعه کردم و6 ماه قرص برای موها داد ومصرف کردم وبعدشم که ازدواج کردم گاهی اوقات دلم درد می کرد که بازم دکتر قرص ال دی داد وگفت کیست هست  ونزدیک یک سال و 3 ماه هم قرص اسید فولیک ومتفورمین مصرف میکنم دکتر گیاهی رفتم گفت طبع بدنت سرده و دکتر زنان با توجه به آزمایشم گفت تنبلی تخمدان داری 3 دوره کلومیفین مصرف کردم ولی باردار نشدم تا در تاریخ 21 /1/91 که باید پریود میشدم ولی نشدم آزمایش خون دادم مثبت بود ومتاسفانه در  خرداد ماه لکه بینی پیدا کردم دکتر رفتم گفت جنین تشکیل نشده وساک حاملگی خالی است که قرصهای در دهانه رحمم گذاشت وطی یک روز کیسه دفع شد که بعد از دفع 40 روز خونریزی وترشحات قهوه ای داشتم  روز 40 پاک شدم ودو الی سه روز بعد دوباره ترشحات قهوه ای بود که دکتر رفتم سونوگرافی کرد وگفت بقایایی از کیسه در رحم نمانده و30 عدد قرص  مدروکسی پروژسترون و ویتامین ای نوشت وگفت مدروکسی را یک هفته بعد از پاکی بخورم روزی 3 تا چون ماه رمضان بود گفت یکی سحر ویکی افطار واین دوره هنوز 7 تا قرص مدروکسی داشتم که ترشحات قهوه ای داشتم ولی بازم قرصم مصرف کردم ودکتر گفته بود یک هفته بعد از پاکی برم ببینه فولیکول خوب دارم یا نه؟ این فولیکول یعنی چی ؟ چه ربطی به حاملگی دارد؟ آیا فامیل بودن ما تاثیری روی حاملگی من داشته که جنین تشکیل نشده؟ البته دکتر گیاهی هم عرق رازیانه  و دارو جوشاندنی مفرح اعصاب و پودر لقاح داد مصرف کردم آیا این داروها ویا عرق رازیانه باعث این شده؟ من بعد از این حاملگی آزمایش ژنتیک دادیم آیا همین آزمایش کافی هست یا آزمایش دیگری باید بدم ؟ من این دوره 7 روز قبل از پریود ترشح قهوهای داشتم علتش چیه ؟ یعنی پریود من نامنظمه ؟ کی باید نزدیکی داشته باشم تا حامله بشم ؟ متخصص ژنتیک خیلی ما را ترسانده چون مدام می گفت امیدوارم خدا به شما یک فرزند سالم بده  ؟ خواهشا راهنمایی بکنید من را    متشکرم

2. azxcv نوشته است: سلام من 2 سال هست ازدواج کردم و27 سالمه وهمسرم25 سالش هست ودختر خاله وپسر خاله هستیم وپدر من وپدر شوهرم پسر عمو هستند ومادر م وپدرم پسر دایی ودختر عمه وخاله و پدر شوهر ومادر شوهرم هم پسر دایی ودختر عمه هستند من چون موهای زائد داشتم به دکتر مراجعه کردم و6 ماه قرص برای موها داد ومصرف کردم وبعدشم که ازدواج کردم گاهی اوقات دلم درد می کرد که بازم دکتر قرص ال دی داد وگفت کیست هست  ونزدیک یک سال و 3 ماه هم قرص اسید فولیک و<a>متفورمین</a> مصرف میکنم دکتر گیاهی رفتم گفت طبع بدنت سرده و دکتر زنان با توجه به آزمایشم گفت تنبلی تخمدان داری 3 دوره کلومیفین مصرف کردم ولی باردار نشدم تا در تاریخ 21 /1/91 که باید پریود میشدم ولی نشدم آزمایش خون دادم مثبت بود ومتاسفانه در  خرداد ماه لکه بینی پیدا کردم دکتر رفتم گفت جنین تشکیل نشده وساک حاملگی خالی است که قرصهای در دهانه رحمم گذاشت وطی یک روز کیسه دفع شد که بعد از دفع 40 روز خونریزی وترشحات قهوه ای داشتم  روز 40 پاک شدم ودو الی سه روز بعد دوباره ترشحات قهوه ای بود که دکتر رفتم سونوگرافی کرد وگفت بقایایی از کیسه در رحم نمانده و30 عدد قرص  مدروکسی <a>پروژسترون</a> و ویتامین ای نوشت وگفت مدروکسی را یک هفته بعد از پاکی بخورم روزی 3 تا چون ماه رمضان بود گفت یکی سحر ویکی افطار واین دوره هنوز 7 تا قرص مدروکسی داشتم که ترشحات قهوه ای داشتم ولی بازم قرصم مصرف کردم ودکتر گفته بود یک هفته بعد از پاکی برم ببینه فولیکول خوب دارم یا نه؟ این فولیکول یعنی چی ؟ چه ربطی به حاملگی دارد؟ آیا فامیل بودن ما تاثیری روی حاملگی من داشته که جنین تشکیل نشده؟ البته دکتر گیاهی هم عرق رازیانه  و دارو جوشاندنی مفرح اعصاب و پودر لقاح داد مصرف کردم آیا این داروها ویا عرق رازیانه باعث این شده؟ من بعد از این حاملگی آزمایش ژنتیک دادیم آیا همین آزمایش کافی هست یا آزمایش دیگری باید بدم ؟ من این دوره 7 روز قبل از پریود ترشح قهوهای داشتم علتش چیه ؟ یعنی پریود من نامنظمه ؟ کی باید نزدیکی داشته باشم تا حامله بشم ؟ متخصص ژنتیک خیلی ما را ترسانده چون مدام می گفت امیدوارم خدا به شما یک فرزند سالم بده  ؟ خواهشا راهنمایی بکنید من را    متشکرم

سلام

1. قبلا در مورد فولیکول حفره دار، سرنوشت تخمک، جسم زرد و متعلقاتش! یه متنی نوشتم بخونینش بد نیست. خیلی خلاصه میگم:
    فولیکول در تخمدان وجود داره و درون خودش تخمک رو جای میده و در اواسط سیکل تخمک رو آزاد میکنه و باقیمانده به عنوان جسم زرد نامیده میشه و ... بقیه شو سرچ کنین و بخونین.
    برای بارداری ابعاد فولیکول باید بین 19 - 27 میلی متر باشه.
    2. زمینه های ژنتیک و ارثی (که دو مقوله ی جدا از هم هستن) در بارداری شما میتونه تاثیر داشته باشه.
    3. در مورد دارو گیاهی من مردم از بس اینجا گفتم که از روش های استاندارد استفاده کنین. من نمی دونم این سرزمین مگه پزشک نداره!! شما خواهر گلم وقتی تحت نظر پزشک بودین دیگه چرا سراغ دارو گیاهی - جوشونده!، رازیانه!! و پودر لقاح!!! (یا خدا!) - رفتین!؟ اینکه ما داروی گیاهی مصرف کنیم صرفا به خاطر اینکه مامان بزرگمون میگه! اصلا دلیل موجهی نمیتونه باشه.  
    4. آزمایش ژنتیک کافیه ولی چرا با 2 سال تاخیر!؟
    5. اینجوری نمیشه تشخیص داد که سیکلتون منظمه یا نامنظم. شما روزهای سه چهار سیکلتون رو بایستی بشمرین اگه این عدد ثابت بود (یکی دو روز اختلاف قابل اغماضه) که سیکلتون منظمه در غیر اینصورت شما سیکل نامنظمی دارین. هر چند با وجود کیست تخمدان من حدس می زنم سیکلتون نامنظم باشه.
    6. برای بارداری بایستی روزهای تخمک گذاری تونو پیدا کنین و در این ایام روز در میان نزدیکی داشته باشین. لینک زیر رو بخونین.

راه های تشخیص تخمک گذاری

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. باسلام من پس از اینکه 30عدد قرص مدروکسی پروژسترون خوردم 5 روز مانده به پریودم ترشحات قهوه ای داشتم وبعد خونریزی ودوباره ترشح قهو ه ای و وباید روز دوشنبه پاک میشدم نشدم همین ترشحات بود تا پنج شنبه روز پنج شنبه حمام رفتم وروز یک شنبه دکتر رفتم چون گفته بود برم سونو بکنه ببینه فولیکول خوب دارم یا نه دکتر سونو گرافی واژینال کرد وگفت تخمکی ندارم از بعد از سونوگرافی دوباره ترشحات قهوه ای شروع شده البته اولش که از دکتر اومدم ترشحات صورتی رنگ بود بعدش قهو ه ای شد با دکتر صحبت کردم گفت مدروکسی پروژسترون 8ساعت یکی بخورم وکپسول ناپروکسن هم 8 ساعت 1 بخورم آیا با خوردن این دو قرص خوب میشم ؟ علت این ترشحات لعنتی که دست بردار نیستند چی میتونه باشه ؟ آیا امکانش هست زخم رحم باشه ودکتر در سونوگرافی متوجه زخم نشده ؟ برای درمان ترشحات چه کار باید بکنم؟

4. azxcv نوشته است: باسلام من پس از اینکه 30عدد قرص مدروکسی <a>پروژسترون</a> خوردم 5 روز مانده به پریودم ترشحات قهوه ای داشتم وبعد خونریزی ودوباره ترشح قهو ه ای و وباید روز دوشنبه پاک میشدم نشدم همین ترشحات بود تا پنج شنبه روز پنج شنبه حمام رفتم وروز یک شنبه دکتر رفتم چون گفته بود برم سونو بکنه ببینه فولیکول خوب دارم یا نه دکتر سونو گرافی واژینال کرد وگفت تخمکی ندارم از بعد از سونوگرافی دوباره ترشحات قهوه ای شروع شده البته اولش که از دکتر اومدم ترشحات صورتی رنگ بود بعدش قهو ه ای شد با دکتر صحبت کردم گفت مدروکسی <a>پروژسترون</a> 8ساعت یکی بخورم وکپسول ناپروکسن هم 8 ساعت 1 بخورم آیا با خوردن این دو قرص خوب میشم ؟ علت این ترشحات لعنتی که دست بردار نیستند چی میتونه باشه ؟ آیا امکانش هست زخم رحم باشه ودکتر در سونوگرافی متوجه زخم نشده ؟ برای درمان ترشحات چه کار باید بکنم؟

سلام

شما دچار اختلال هورمونی هستین و مدروکسی برای رفع این مشکل تجویز شده.
    ناپروکسن هم ضد درد هست و احتمالاً برای رفع دیسمنوره ی شما تجویز شده.
    دوره ی درمان رو کامل کنین تا بهبودی حاصل بشه.

5. باسلام با مصرف قرص مدروکسی پروژسترون بعد از مصرف چند عدد آن احتمال تخمک گذاری است وباید نزدیکی داشت تا حامله شوم ؟

6. azxcv نوشته است: باسلام با مصرف قرص مدروکسی <a>پروژسترون</a> بعد از مصرف چند عدد آن احتمال تخمک گذاری است وباید نزدیکی داشت تا حامله شوم ؟

سلام

مدروکسی محرک تخمک گذاری نیست و
    طبق رزومه ی شما با توجه به درمان دارویی 7 ماه پیش، بعید می دونم در حال حاضر در فرآیند تخمک گذاری مشکلی داشته باشین چون اگه اینطور بود خط درمان فعلی غیر از این بود.

در پست اولی که براتون نوشتم روزهای تخمک گذاری تون رو حساب کنین و در اون ایام روز در میان نزدیکی داشته باشین تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

7. باسلام و خسته نباشید
    من دختری 15 ساله هستم که حدود یک سال است پریود میشوم
    به خاطر سفر زیارتی که در پیش دارم   ازیکی از آشناهامون که ماما هستش پرسیدم که چی کار کنم که تو این مدت پریود نشم ایشون گفتن به مدت یک هفته قرص مدروکسی پروژسترون بخورم روزی دوتا تا تو این هفته پریود نشم
    میخواستم بدونم فقط برای یک باربه مدت یک هفته خوردن این قرص میتونه عارضه ی مهمی به همراه داشته باشه؟
    همینطور ایشون گفتن که عوارض خاصی نداره و از خوردن LDدر سن من بهتره

8. عنوان: بارداری با مصرف قدرص مدروکسی پروژسترون

با سلام.بنده از زمان مجردی مشکل نامنظمی پریود داشتم با مراجعه به دکتر و سونو تنبلی تخمدان تشخیص داده شد و همچنین قرص ال دی برام تجویز شد.اگه قرصها رو می خوردم ماه به ماه پ میشدم وگرنه 2 یا 3 ماه خبر نمیشد.بعد از ازدواج یه مدت مرتب می شدم ولی بعد از یه مدت دوباره برگشتم به مشکل قبلی.دوباره با مراجعه به دکتر و سونو اینبار قرص مدروکسی پروژسترون برام تجویز شد و در سونو نوشته بود کیستهای ریز دیده میشود که درصورت کنترل نشدن در آینده به فولیکول تبدیل خواهند شد.مرتب قرصهامو میخورم ولی حالا که قصد بارداری دارم نمیدونم مصرف این قزصهارو قطع کنم یا ادامه بدم؟اگه بخورم و ندونم که حاملم خطری واسه جنین وجود خواهد داشت؟ممنون از پاسختون.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام. بنده از دوران مجردی تنبلی تخمدان داشتم. بعد از ازدواج نیز دوره درمانی را دنبال می کنم.اکنون 1 ماه است که قرص متفورمین(سابقه مصرف دارم) و مدروکسی پروژسترون از روز 16 شبی 2 عدد(اولین ماهی است که استفاده می کنم) مصرف می کنم. بعد از اتمام قرص 4 روز بعد علایم پریود ظاهر شد ، درواقع فقط ترشحات قهوه ای به مدت 7-8 روز بود و بدون اینکه پریودی اتفاق بیفتد تمام شد! علت این مشکل چه می تواند باشد؟ البته در این مدت درد غیر طبیعی نداشتم و تست حاملگی هم منفی بود. همزمان با مصرف پروژسترون به علت سرماخوردگی 1 بسته قرص اریترومایسین  مصرف کرده و آمپول پنی سیلین زدم.

10. سلام آقای دکتر
    خواهر من قبل از عید به دکتر مراجعه کرد سه عد کیست در تخمدان چپ خود داشت دکتر به او گفت دو دوره بعد از پریودی بیا پیشم خواهرم بعد از دو ماه یک سونگرافی دیگر انجام داد اینبار فقط یک کیست داشت دکتر برای رفع کیستش به او قرص ال دی تجویز کرد و گفت که دو بسته قرص را 5 روز بعد از قاعدگی شروع به مصرف کن و بدون وقفه دو بسته قرص را مصرف کن خواهر من یک بسته را کامل مصرف کرد و بسته دوم را هم تا وسط ادامه داد اما همه به او می گفتند نباید قرص ال دی را پشت سر هم مصرف کنی خواهرم به دکتر خود مراجعه کرد و دکتر به او گفت قطع کن . بعد از آن وقتی پریودیش قطع شد. یک سونوگرافی انجام داد در سونوگرافی مشخص شده بود که دیواره آندومتر خواهرم ضخیم شده 20 میلی متر از خواهرم تست بارداری گرفتند منفی بود . دکتر به او قرص پروپسترون تجویز کرده است و گفته اولین لکه ای را که دیدی شروع به مصرف کن و هر شب دو تا قرص مصرف کن در ضمن کیست خواهرم برطرف نشده حالا در تخمدان سمت راست او او ناحیه کیستیک مشاهده شده است. خواهش می کنم که ما راهمنایی کنیم چه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید