شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راههای تشخیص زمان تخمک گذاری

1. سلام
    من با استفاده از کیت های تشخیص زمان تخمک گذاری سعی کردم زمان تخمک گذاری رو پیدا کنم اما موفق نشدم جواب تست بعداز جند روز منفی بودن سه روز به صورت کم رنگ مشخص میشد که البته طبق بروشور نا معتبر بود میخواستم بدونم چقدر احتمال داره که تخمکهام تنبل باشن ؟
    وآیا راهی غیر از این کیت ها برای تشخیص زمان تخمک گذاری هست مثلا آزمایش خون که معتبر تر ودقیق تر باشه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. YANA نوشته است: سلام
    من با استفاده از کیت های تشخیص زمان تخمک گذاری سعی کردم زمان تخمک گذاری رو پیدا کنم اما موفق نشدم جواب تست بعداز جند روز منفی بودن سه روز به صورت کم رنگ مشخص میشد که البته طبق بروشور نا معتبر بود میخواستم بدونم چقدر احتمال داره که تخمکهام تنبل باشن ؟
    وآیا راهی غیر از این کیت ها برای تشخیص زمان تخمک گذاری هست مثلا آزمایش خون که معتبر تر ودقیق تر باشه؟

سلام دوست عزيز
    ميتونين نرم افزار سايتو دانلود كنين. اگه پريودتون منظمه خيلي مفيده.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. من تخمک گذاری ندارم با دارو تخمکم در روز دوازدهم 19 شده و دکتر دو تا آمپول واسه آزادسازی تخمک داده. امروز سیزدهمین روز آمپول pregnyl 5000 را با solvent مخلوط  کرد و زد فردا هم یکی از این آمپولارو می زنه می خواستم ببینم که واسه پسر شدن امروز نزدیکی کنم یعنی حدودا ساعت چند تخمکم آزاد میشه

4. من پریود نامنظم دارم و برای پریود شدن 2 آمپول پروژسترون با هم زدم دو روز بعد رابطه بدون دخول داشتم ضمن اینکه شورت داشتم الان 11 روز بعد از زدن آمپول پریود نشدم هیچ روش اورژانسی انجام ندادم می خوام ببینم دو روز بعد زدن آمپول زمان تخمک گذاری من بوده؟
    دفعه قبل هم  40 روز قبل با آمپول پریود شده بودم
    خواهش می کنم راهنمایی کنید سایر پست ها امکان ارسال سوال نبود خیلی استرس دارم

5. tak_3taare نوشته است: من پریود نامنظم دارم و برای پریود شدن 2 آمپول پروژسترون با هم زدم دو روز بعد رابطه بدون دخول داشتم ضمن اینکه شورت داشتم الان 11 روز بعد از زدن آمپول پریود نشدم هیچ روش اورژانسی انجام ندادم می خوام ببینم دو روز بعد زدن آمپول زمان تخمک گذاری من بوده؟
    دفعه قبل هم  40 روز قبل با آمپول پریود شده بودم
    خواهش می کنم راهنمایی کنید سایر پست ها امکان ارسال سوال نبود خیلی استرس دارم

سلام
    چون لباس زیر داشتین بارداری رخ نمیده.

ازونجایی که پریودتون نامنظمه تشخیص زمان تخمک گذاریتون یه ذره مشکله ولی ازین روشا میتونین استفاده کنین:

1. روش تقویم: برا بدست آوردن دوره پرخطر (زمان تخمک گذاری) به این صورت عمل کنین:

18 - کوتاهترین زمان سیکل ماهانه (روز)
    11 - طولانی ترین زمان سیکل ماهانه (روز)

بازه ای که به دست میاد زمان پرخطر شماس. مثلا فرض کنیم طولانی ترین زمان سیکل ماهانه تون 35 روز بوده و کوتاه ترین ترین زمان سیکل ماهانه تون 25 روز، اونوقت داریم:

7 = 18 - 25
    24 = 11 - 35

یعنی مثلا در روزهای بین 7 - 24 پریودتون روزهای پرخطرتونه و احتمالا تخمک گذاری انجام میشه.

2. روش حرارت: میتونین از روش حرارت هم استفاده کنین به این صورت که صبح که بیدار میشین قبل از ترک رختخواب دمای بدنتونو اندازه بگیرین اگه 2 - 3 درجه بیشتر از دمای معمول بدن (37 درجه) بود یعنی تخمک گذاری انجام شده.

3. کیت: از کیت تخمک گذاری هم میتونین استفاده کنین. از داروخونه تهیه کنین.

4. و سایر روش ها ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  6. با سلام من27 سالمه و 6 ساله که ازدواج کردم و در حال انجام درمان برای بارداری هستم  26 روز پیش بخاطر تخمدان پلی کیستیک لاپاراسکوپی شدم که بعد از عمل دکتر به من گفت که آندومتدیوز خفیف هم داشتم که چند روز بعد از عمل دکتر بهم آمپول  lupride depot 3.75 mg داد  

--- میشه در مورد این آمپول یه توضیح مختصری بفرمایید و اینکه چند روز بعد از زدن آمپول پریود شروع میشه ?

دکتر گفت که برای اینکه این ماه نتیجه بگیری بعد از شروع پریود برای باردار شدنت قرص به همراه آمپول بهت میدم ... میخواستم بدونم این آمپول ها چی هست ?

ممنون میشم اگر جوابم رو بدید

7. سلام دکتررهام/خسته نباشید/من بعد دو سال تصمیم به بارداری گرفتم ولی الان بعد از 5بار  نزدیکی باردار نشدم /آیا مشکلی دارم؟پریودم منظمه/فروردین 12/1واردیبهشت 10/2وخرداد9/3وتیر10/4 بوده/لطف کنید زمان تخمک گذاری مرا تعیین کنید/با تشکر

8. HELYAoo نوشته است: سلام دکتررهام/خسته نباشید/من بعد دو سال تصمیم به بارداری گرفتم ولی الان بعد از 5بار  نزدیکی باردار نشدم /آیا مشکلی دارم؟پریودم منظمه/فروردین 12/1واردیبهشت 10/2وخرداد9/3وتیر10/4 بوده/لطف کنید زمان تخمک گذاری مرا تعیین کنید/با تشکر

سلام

چون سیکلتون منظمه تقویم تخمک گذاری رو دانلود کنین حتماً مفیده.
    نزدیکی ها تون رو به فاصله یه روز یا دو روز در ایام پر خطر (تخمک گذاری) بیشتر کنین.
    سه چهار ماه زمان کافی ای نیست اگه بارداری تا یه سال رخ نداد اونوقت باید شما و همسرتون چک بشین.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  9. fatemeh85 نوشته است: با سلام من27 سالمه و 6 ساله که ازدواج کردم و در حال انجام درمان برای بارداری هستم  26 روز پیش بخاطر تخمدان پلی کیستیک لاپاراسکوپی شدم که بعد از عمل دکتر به من گفت که آندومتدیوز خفیف هم داشتم که چند روز بعد از عمل دکتر بهم آمپول  lupride depot 3.75 mg داد  

--- میشه در مورد این آمپول یه توضیح مختصری بفرمایید و اینکه چند روز بعد از زدن آمپول پریود شروع میشه ?

دکتر گفت که برای اینکه این ماه نتیجه بگیری بعد از شروع پریود برای باردار شدنت قرص به همراه آمپول بهت میدم ... میخواستم بدونم این آمپول ها چی هست ?

ممنون میشم اگر جوابم رو بدید

سلام،
    داروی Leuprorelin یا lupride برای شما جهت درمان آندومترویز تان تجویز شده است که البته کاربردهای دیگری مثل استفاده در درمان سرطان پروستات پیشرفته یا بلوغ زودرس مرکزی هم دارد. به نکات زیر در هنگام استفاده از این دارو توجه کنید:
    - ممکن است در حین مصرف دچار درد استخوانی شوید كه درد استخواني گذرا است و ظرف يك هفته برطرف خواهد شد.
    - دوره درمانی را طبق تجویز پزشکتان کامل کنید.
    - با توجه به اینکه در سنین باروری هستید و این دوار در گروه X قرار دارد در حین مصرف این دارو حتماً از يكی از روشهاي مطمئن جلوگيري از بارداری غيرهورمونی استفاده نمايد.

10. alidar

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 27سالمه وقصدبارداری دارم همیشه سیکل پریودیم28روزه وبه صورت منظم بوده ولی الان2ماهه که5روز میندازم عقب وسیکل پریودیم میشه32روزه باتوجه به اینکه خیلی دوست داریم البته اگه خداهم بخواد بچه اولمون پسر باشه با این شرایطی که برا پریودیم پیش اومده نمیتونم زمان دقیق تخمک گذاریمو مشخص کنم البته از دوماه پیش تمام کارهایی رو که برای تعیین جنسیت ماثرهست با همسرم رعایت کردیم الان فقط مشکلمون زمان تخمک گذاریه؟

11. alidar نوشته است: سلام من 27سالمه وقصدبارداری دارم همیشه سیکل پریودیم28روزه وبه صورت منظم بوده ولی الان2ماهه که5روز میندازم عقب وسیکل پریودیم میشه32روزه باتوجه به اینکه خیلی دوست داریم البته اگه خداهم بخواد بچه اولمون پسر باشه با این شرایطی که برا پریودیم پیش اومده نمیتونم زمان دقیق تخمک گذاریمو مشخص کنم البته از دوماه پیش تمام کارهایی رو که برای تعیین جنسیت ماثرهست با همسرم رعایت کردیم الان فقط مشکلمون زمان تخمک گذاریه؟

سلام

روش های تشخیص تخمک گذاری همین دو سه خط بالاتر توضیح داده شده.
    اما اینو بدونین که راهکارهایی که برای تعیین جنسیت (پسر) ارائه میشه (دخول عمیق، ارگاسم بودن زوجین، نوع پوزیشن، زمان تخمک گذاری و ...) 25 درصد این احتمال رو افزایش میده و دارای قطعیت 100 درصد نیست.

12. سلام من بعد از 17 روز تاخیر بریودی ازمایش دادم 307 بود و باردارم اما ایا بعد از 7 هفته از تاریخ پریودی ایا این عدد کافی است

13. با سلام
    من در تاریخ 10 بهمن و 12 اسفند پریود شدم و دوره پریودی 7 روز بوده و یک کیست تخمدان دارم . فروردین متوجه شدم باردارم میخواستم روز تخمک گذاری رو بدونم و سن بارداری. اخه هر سونو یه سنی رو به من گفتن و تاریخ زایمان 14 اذر .
    ایا وزن جنین باعث میشه که سن بارداری رو بیشتر نشون بده

14. سلام.من دوره هاي نامنظمي دارم. حدود48ساعت بيش(pish)رابطه داشتم.اما چون باكره هستم دخول به هيچ صورت انجام نشد. اما سر آلت شريكم به اب قبل ارضا آغشته بود و به دستگاه تناسلي من ماليده شد. بعد از رابطه 2 قرص LD خوردم و 12 ساعت بعدش هم دوتاي ديگه. با توجه به اينكه روز رابطه 9 روز از روز اول قاعدگيم ميگذشت شديدا استرس دارم كه نكنه در دوره تخمك گذاري بودم و باردار باشم. ميخام بدونم الان لقاح صورت گرفته؟ اگه احتمال بارداري من هست آيا روش جلوگيريم با توجه به اينكه بايد در كل 8 قرص ميخوردم اما 4 تا خوردم. موثره؟ اصلا چند درصد امكان بارداري من هست؟ چطوري 100% الان كه 48 ساعت گذشته جلوگيري كنم؟ ترخدا جوابمو در اسرع وقت بديد من وقت زيادي ندارم.شديدا هم استرس دارم.ممنون

15. sanas نوشته است: سلام.من دوره هاي نامنظمي دارم. حدود48ساعت بيش(pish)رابطه داشتم.اما چون باكره هستم دخول به هيچ صورت انجام نشد. اما سر آلت شريكم به اب قبل ارضا آغشته بود و به دستگاه تناسلي من ماليده شد. بعد از رابطه 2 قرص LD خوردم و 12 ساعت بعدش هم دوتاي ديگه. با توجه به اينكه روز رابطه 9 روز از روز اول قاعدگيم ميگذشت شديدا استرس دارم كه نكنه در دوره تخمك گذاري بودم و باردار باشم. ميخام بدونم الان لقاح صورت گرفته؟ اگه احتمال بارداري من هست آيا روش جلوگيريم با توجه به اينكه بايد در كل 8 قرص ميخوردم اما 4 تا خوردم. موثره؟ اصلا چند درصد امكان بارداري من هست؟ چطوري 100% الان كه 48 ساعت گذشته جلوگيري كنم؟ ترخدا جوابمو در اسرع وقت بديد من وقت زيادي ندارم.شديدا هم استرس دارم.ممنون

سلام

اگه پریود منظمی داشتین می گفتم امکان بارداری در روز 9 پریودتون کمه و رابطه تون خطرناک نبوده.
    اما چون سیکلتون نامنظمه و در سیکل های نامنظم چیزی مشخص نیست و ازون جایی که روش اورژانسی رو هم درست اجرا نکردین من میگم چیزی رو به قضا و قدر واگذار نکنین و روش اورژانسی رو مجددا اجرا کنین. در صورت دسترسی به قرص لوونورژسترول از این قرص استفاده کنین، بهتره. هر دو عدد رو با هم بخورین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید