شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بالاخره کی از شر پلی کیستیک تخمدان خلاص می شم؟

1. سلام،منم همین مشکلو دارم،وزنم به شدت زیادشده ،جوش میزنم.تمام دست وپاهام لک شدن،چکاربایدکنم؟خواهرم هم همین مشکل کیستای ریزو داره،لطفا راهنماییم کنید،چطور از شرلک و جوش وچاقی مفرط رها بشم،از آینده میترسم.

2. 100af نوشته است: با عرض سلام و تبریک عید و ضمن تشگر از تمام کاربران ارشد و عالی که به من پاسخ میدهند.....سوالاتی داشتم

1.چند ماه پیش من دچار کیست تخمدان به قطر 60 -50 میلی متر بودم دکتر به من قرص های ضدبارداری تجویز کردن بعد از خوردن یک دوره در زمان عادت (پریود) دیدم که کیست که حالتی مایعی داشت دفع شد و من بعد از سونوگرافی دوباره کاملا خوب شدم...میخواستم بدون این دفع کیست که به صورت مایع بوده به پرده ی من آسیب رسانده یا خیر؟  

2.در همان موقع که من کیست داشتم و پریود شدم در یک شب از واژن من هوا خارج شد دلیل خروج هوا ی بوده من واقعا ترسیدم آیا به پرده یمن صدمه وارد شده است؟

3-آیا این گفته صحیح است که خودارضایی بدون دخول باعث آسیب پرده بکارت شده و در طولانی مدت باعث از بین رفتن آن میشود؟

با آرزوی سلامتی و شادی

سلام
    1- احتمال آسیب خیلی خیلی پایینه ولی میتونید برا اطمینان یکبار توسط پزشک معاینه بشید
    2-ديواره هاي واژن در حالت طبيعي يكديگر را لمس ميكنن ؛حال اگر هوا وارد واژن بشه و ديواره هاي واژن دوباره بسته شن اين هوا با فشار بيرون مياد.اين پروسه خيلي طبيعيه و گاهی ممکنه اتفاق بیوفته.
    3- تا چیزی وارد واژن نشه پرده از بین نمیره ولی ممکنه تکرار زیاد خودارضایی شکل ظاهری کلیتوریس رو از حالت طبیعی دربیاره.
    پیشنهاد میکنم تاپیک های زیر رو هم بخونید
    خود ارضایی و احتمال آسیب به پرده بکارت
    خود ارضایی و پارگی پرده بکارت با ناخن
    خودارضایی با مالش
    آيا خود ارضايي عوارض دارد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ATENA66

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من 25 ساله هستم و مجرد.از 20 سالگی پریودهام نامنظم شد. همون موقع سونو دادم که کیست داشتم که با دارو رفع شد.
    و توی این مدت قرص های یاسمین دیان و ... مصرف کردم.ولی با قطع دارو تا یکی دو ماه پریودهام منظم بود ولی باز بهم میریخت!
    توی این چند ساله 2 بار دیگه هم سونو دادم که کیست نداشتم ولی تشخیص تنبلی تخمدان دادند.
    مدورکسی پروژسترون برای چند ماه استفاده کردم جواب دادو خوب بود اما با قطع اون تا دو ماه روال عادی بود ولی مجددا با قطعش مجبور به استفاده از آمپولش میشدم! موهای زائد هم به مقدار کمی در چونه و گلو دارم
    از پارسال دیبهشت سال قبل تا شهریور با مصرف قرص های سیپروترون و روکین استفاده کردم همه چی خوب بود.
    دکتر اینبار برام قرص مدروکسی پروژسترون تجویز کردن(از روز 20 قاعدگی تا 5 روز و روزی هم 2 عدد)  3 ماه همیشه سر 27 تا 30 روز پریود میشدم بعد 3 ماه برای 6 ماه دیگه تجویز کردن تا ماه بهمن پریود شدم ولی ماه اسفند قبل از شروع  قرص 10 روز جلوتر پریود شدم! بعد از پریود از روز 20 اسفند مصرف قرص شروع کردم تا 29.(یعنی یک بار در مصرف قرصم وقفه افتاد) ولی الان بعد گذشت 7 روز بعد از مصرف پریود نشدم.فقط 6 روز پیش استرس زیادی داشتم که البته برطرف شد!
    لالن با این وضعیت من باید چکار کنم؟آیا میتونه ناشی از یک دوره عدم مصرف قرص باشه؟آیا من هنوز باید منتظر بمونم؟ نظر آقای دکتر و دوستان چیه؟ممنون...

4. سلام،قبلا پیام دادم ولی کسی جواب نداد.منم کیست داشتم بعدرفع شد،ولی موهای بدنم زیادشدن وبه شدت جوش میزنم.جای جوشها مونده و لک شده،چطور برطرفشون کنم؟چرا موهای بدنم رشد میکنن؟خیلی هم چاق شدم.خواهش میکنم جواب بدید

5. sharlot نوشته است: سلام،قبلا پیام دادم ولی کسی جواب نداد.منم کیست داشتم بعدرفع شد،ولی موهای بدنم زیادشدن وبه شدت جوش میزنم.جای جوشها مونده و لک شده،چطور برطرفشون کنم؟چرا موهای بدنم رشد میکنن؟خیلی هم چاق شدم.خواهش میکنم جواب بدید

سلام
    تمام مشکلاتی که ذکر کردید از عواقب کیست هست. برای برطرف شدن جای جوشها باید به متخصص پوست مراجعه کنید چون با توجه به عمق و رنگ اسکارها درمان های متفاوتی وجود داره که فقط با معاینه بالینی قابل تجویزه. موهای بدنتون هم با اپیلاسیون مداوم در مراکز حرفه ای (نه هر آرایشگاهی) به مرور زمان کمتر میشن. برای رفع چاقی هم ورزش مداوم و رژیم اصولی (تحت نظر متخصص تغذیه) بهترین راهکاره.

6. ATENA66 نوشته است: من 25 ساله هستم و مجرد.از 20 سالگی پریودهام نامنظم شد. همون موقع سونو دادم که کیست داشتم که با دارو رفع شد.
    و توی این مدت قرص های یاسمین دیان و ... مصرف کردم.ولی با قطع دارو تا یکی دو ماه پریودهام منظم بود ولی باز بهم میریخت!
    توی این چند ساله 2 بار دیگه هم سونو دادم که کیست نداشتم ولی تشخیص تنبلی تخمدان دادند.
    مدورکسی <a>پروژسترون</a> برای چند ماه استفاده کردم جواب دادو خوب بود اما با قطع اون تا دو ماه روال عادی بود ولی مجددا با قطعش مجبور به استفاده از آمپولش میشدم! موهای زائد هم به مقدار کمی در چونه و گلو دارم
    از پارسال دیبهشت سال قبل تا شهریور با مصرف قرص های <a>سیپروترون</a> و روکین استفاده کردم همه چی خوب بود.
    دکتر اینبار برام قرص مدروکسی <a>پروژسترون</a> تجویز کردن(از روز 20 قاعدگی تا 5 روز و روزی هم 2 عدد)  3 ماه همیشه سر 27 تا 30 روز پریود میشدم بعد 3 ماه برای 6 ماه دیگه تجویز کردن تا ماه بهمن پریود شدم ولی ماه اسفند قبل از شروع  قرص 10 روز جلوتر پریود شدم! بعد از پریود از روز 20 اسفند مصرف قرص شروع کردم تا 29.(یعنی یک بار در مصرف قرصم وقفه افتاد) ولی الان بعد گذشت 7 روز بعد از مصرف پریود نشدم.فقط 6 روز پیش استرس زیادی داشتم که البته برطرف شد!
    لالن با این وضعیت من باید چکار کنم؟آیا میتونه ناشی از یک دوره عدم مصرف قرص باشه؟آیا من هنوز باید منتظر بمونم؟ نظر آقای دکتر و دوستان چیه؟ممنون...

با سلام
    وقفه افتادن در مصرف قرص بالانس هورمونی رو بهم میریزه و ممکنه باعث بی نظمی مجدد پریود بشه اما استرس شدیدی که ذکر کردید هم بی تاثیر نیست. اگه بعد از گذشت 10 روز بازهم پریود نشدید به پزشکتون مراجعه کنید.

7. سلام.25ساله هستم و مجرد.از 17سالگی متوجه پریود های نا منظم شدم و در پی آزمایشات متوجه شدم که کیست تخمدان دارم.از همون موقع قرص های سیپروترون استفاده می کردم البته نه به طور دائم.مثلا 6ماه خوردم و 6ماه نخوردم.از قرص های متفورمین و اسپیرونولاکتون هم استفاده می کردم اما بازم نه به طور دائم.بعد از انجام آزمایش و رفع مشکل کیست تخمدان فکر میکردم که خوب شدم اما چند سال بعد با انجام آزمایشات دکتر بهم گفت که pco دارم و باید مدام به خوردن این قرص ها ادامه بدم.اینم بگم که ریزش موی شدید و اختلالات پریود دارم.حالا سوالم اینه:خوردن مدام این قرص ها ضرری برای من نداره آیا؟و اینکه بسته اول این قرص رو تمام کردم 7روز گذشته اما پریود نشدم.بسته ی دوم رو شروع کنم؟یا صبر کنم بعد از اینکه پریود شدم استفاده کنم؟اگر باید صبر کنم،از روز چند پریود میتونم این قرص ها رو بخورم؟ممنون از شما

8. سلام من 27 سالمه 5ساله که ازدواج کردم و هنوز اقدامی برای بارداری نکردم شوهرم فعلا تمایلی به بچه ندارد. ماه پیش برای اینکه پریودم 1ماه عقب افتاد پیش دکتر رفتم سونو انجام دادم که فقط گفت دهانه رحمت نازک شد که علتش را نگفت و قرص مدرکسی پروژسترون فقط داد تا 2 ماه ولی ماه بعد خودم یه سونوگرافی رفتم که جوابشو پیش دکتر بردم یک کیست در تخمدان چپ به ابعادmm33*43 و باز گفت همون قرص های پروژسترون را ادامه بده تا 2ماه دیگه و اسمی از نازکی دهانه رحم نگفت به نظرتون من چه مشکلی دارم لطفا مرا راهنمایی کنید میخواهم دیگه باردار بشم آیا برام مشکلی پیش نمیاد باتشکر من منتظر جوابتون هستم.

9. ghaz نوشته است: سلام.25ساله هستم و مجرد.از 17سالگی متوجه پریود های نا منظم شدم و در پی آزمایشات متوجه شدم که کیست تخمدان دارم.از همون موقع قرص های <a>سیپروترون</a> استفاده می کردم البته نه به طور دائم.مثلا 6ماه خوردم و 6ماه نخوردم.از قرص های <a>متفورمین</a> و <a>اسپیرونولاکتون</a> هم استفاده می کردم اما بازم نه به طور دائم.بعد از انجام آزمایش و رفع مشکل کیست تخمدان فکر میکردم که خوب شدم اما چند سال بعد با انجام آزمایشات دکتر بهم گفت که pco دارم و باید مدام به خوردن این قرص ها ادامه بدم.اینم بگم که ریزش موی شدید و اختلالات پریود دارم.حالا سوالم اینه:خوردن مدام این قرص ها ضرری برای من نداره آیا؟و اینکه بسته اول این قرص رو تمام کردم 7روز گذشته اما پریود نشدم.بسته ی دوم رو شروع کنم؟یا صبر کنم بعد از اینکه پریود شدم استفاده کنم؟اگر باید صبر کنم،از روز چند پریود میتونم این قرص ها رو بخورم؟ممنون از شما

سلام

ببین دوست من،
    تخمدان PCO در صورتی که پیگیری و درمان نشه می‌تونه ناباروری رو نتیجه بده شما اگه نمی‌خواید این موضوع اتفاق بیفته باید تحت نظر پزشک باشید و دوره‌ی درمان رو کامل کنید.
    اگه نزدیکی هم دارید بدون توجه به شروع پریود مصرف قرص رو باید بعد از 7 روز استراحت استارت بزنید اما در صورتی که نزدیکی ندارید برای درمان تخمدان پلی‌کیستیک باید منتظر آغاز پریود بمونید بعد مصرف قرص رو شروع کنید.

10. mehriii نوشته است: سلام من 27 سالمه 5ساله که ازدواج کردم و هنوز اقدامی برای بارداری نکردم شوهرم فعلا تمایلی به بچه ندارد. ماه پیش برای اینکه پریودم 1ماه عقب افتاد پیش دکتر رفتم سونو انجام دادم که فقط گفت دهانه رحمت نازک شد که علتش را نگفت و قرص مدرکسی <a>پروژسترون</a> فقط داد تا 2 ماه ولی ماه بعد خودم یه سونوگرافی رفتم که جوابشو پیش دکتر بردم یک کیست در تخمدان چپ به ابعادmm33*43 و باز گفت همون قرص های <a>پروژسترون</a> را ادامه بده تا 2ماه دیگه و اسمی از نازکی دهانه رحم نگفت به نظرتون من چه مشکلی دارم لطفا مرا راهنمایی کنید میخواهم دیگه باردار بشم آیا برام مشکلی پیش نمیاد باتشکر من منتظر جوابتون هستم.

سلام

احتمالا ضخامت آندومتر شما کم بوده و مدروکسی هم برای همین منظور تجویز شده تا رحم به شرایط ایده‌آل برای بارداری برسه.
    برای بارداری به ضخامت آندومتر بیش از 7 میلی‌متر نیاز داریم دوست من؛ دوره‌ی درمان رو کامل کنید.

11. ممنون از راهنمایتون اگر بعد از درمان کیست بخواهم سریع باردار شوم چه اقداماتی باید کنم؟

12. سلام فکرمیکنم سوالمو بایداینجابپرسم اگه اشتباه کردم معذرت..
    دوستان سوالم اینه:من جدیدا زیر
      دلم(نزدیک رحمم) بعضی وقتا احساس درد خفیف میکنم میتونه کیست باشه؟

13. Mr_12345 نوشته است: سلام فکرمیکنم سوالمو بایداینجابپرسم اگه اشتباه کردم معذرت..
    دوستان سوالم اینه:من جدیدا زیر
      دلم(نزدیک رحمم) بعضی وقتا احساس درد خفیف میکنم میتونه کیست باشه؟

با سلام
    دوست گرامی،اگر دقیقاً زیر شکم هست(مثلاً در امتداد ناف) بعیده اثرات کیست باشه چون تخمدانها تقریباً در طرفین رحم به سمت پهلوها قرار داره اما اگر محلش جای دیگه ای باشه میتونه از این قضیه هم نشات بگیره! در هرحال اگر این درد طولانی شد حتماً باید به متخصص زنان مراجعه کنید !ولی اگر گاهی این درد وجود داره بنظرم شاید سرماخوردگی عضلات این ناحیه است ! یا اینکه پیش درآمدی برای شروع پریودتون باشه!
    موفق باشید

14. سلام
    من 8 همين ماه پريود شدم وبايد 15هم تمام مي شد اما متاسفانه تا امروز هنوز ادامه داره ودرد كمر دارم با آزمايش وسونو گرافي دكتر تشخيص داد كه تخمدان راستم يك كيست به اندازه تخم مرغ تقريبا داره
    وبرام قرص مفناميك اسيد وال دي نوشت اما باتوجه به اينكه قرص ال دي با بدنم سازگار نيست قرص ياز را گرفتم هيچ موردي نداره ؟واينكه با 20 روز خوردن اين قرص كيستم برطرف ميشه؟
    ممنونم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 5
رفتن به صفحه    5

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید