شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 40 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام دوستان گرامی
    یک سوال داشتم که امیدوارم جواب مناسبی از طرف شما به من داده شود
    نامزد من برای مسافرتی که داشتند از 6 روز قبل از تاریخ دوره ی بعدیشون از قرص ال دی مصرف کردند هر شب یکی
    ایشون 24/3 تاریخ پریودشدن بعدیشون بود و دوره های منظمی هم دارند و از 18/3 شروع بخوردن کردند و در روز 25 /3 آخرین قرص را ساعت 11 شب مصرف کردند
    ایشون دیگه قرصی مصرف نکردند و امروز که 28/3 هست هنوز پریود نشدند
    سوال من اینه که ایشون طبق اطلاعات خودشون یکروز بعد از توقف مصرف قرص باید دورشون شروع می شد ولی الان 3 روز گذشته
    این درسته که بعد از یکروز باید پریود بشند؟
    اگر نه حداکثر تا چند روز دیگه باید پریود بشند؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید

2. m885 نوشته است: سلام دوستان گرامی
    یک سوال داشتم که امیدوارم جواب مناسبی از طرف شما به من داده شود
    نامزد من برای مسافرتی که داشتند از 6 روز قبل از تاریخ دوره ی بعدیشون از قرص ال دی مصرف کردند هر شب یکی
    ایشون 24/3 تاریخ پریودشدن بعدیشون بود و دوره های منظمی هم دارند و از 18/3 شروع بخوردن کردند و در روز 25 /3 آخرین قرص را ساعت 11 شب مصرف کردند
    ایشون دیگه قرصی مصرف نکردند و امروز که 28/3 هست هنوز پریود نشدند
    سوال من اینه که ایشون طبق اطلاعات خودشون یکروز بعد از توقف مصرف قرص باید دورشون شروع می شد ولی الان 3 روز گذشته
    این درسته که بعد از یکروز باید پریود بشند؟
    اگر نه حداکثر تا چند روز دیگه باید پریود بشند؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید

با درود
    اين درست نيست كه تا يك روز بعد بايد پريود بشن.
    ممكنه حتي يك هفته هم طول بكشه. با توجه به اينكه ايشون فقط 6 عدد قرص خوردند، تنظيم هورمونشون به هم ريخته بنابراين مشخص نيست چقدر طول ميكشه تا خونريزي شروع بشه. اگر بيشتر از 1 هفته طول كشيد بهتره به پزشك مراجعه كنند.

3. davids

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

اولا که با تست ادرار قابل تشخیصه
    دوما چون بارداری واسش خطرناکه و هرچی زودتر باید سقط بشه. خیلی رعایت میکردیم نمیدونم چطوری شده باردار شده. از کاندوم استفاده میکردم خودش هم از چندین هفته قبلترش قرص اچ دی هر شب یکی مصرف می کرد و بعد از رابطه هم برای محکم کاری از روش اورژانسی استفاده می کرد یعنی فوری بعد از رابطه 2تا اچ دی میخورد و 12 ساعت بعدش هم 2تا اچ دی دیکه میخورد. واقعا موندم چطور نتیجه تستش دوبار مثبت شده و چه دارویی بخوره واسه سقط. کمک کنید لطفا؟

4. با سلام دختری 18 ساله و مجرد هستم میخواستم برای به تاخیر انداختن دوره پریودم از قرص ال دی استفاده کنم و تاحالا مصرف نکرده ام.آیا ضرری دارد؟و کی باید مصرفش را شروع کنم؟

5. با سلام
    اگه اشتباه نکرده باشم در جواب یکی از دوستان گفتید شما در زمان پر خطر نزدیکی نداشته اید پس نیازی به روش اورژانسی نیست
    یعنی  منظورتون اینه که غیر از زمان پرخطر احتمال حامگی صفره؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. davids

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    shiva15 نوشته است: با سلام
    اگه اشتباه نکرده باشم در جواب یکی از دوستان گفتید شما در زمان پر خطر نزدیکی نداشته اید پس نیازی به روش اورژانسی نیست
    یعنی  منظورتون اینه که غیر از زمان پرخطر احتمال حامگی صفره؟

ببخشید با من بودید؟ من نیاز به دارویی واسه سقط واسه همسرم میخام

7. melika27 نوشته است: با سلام دختری 18 ساله و مجرد هستم میخواستم برای به تاخیر انداختن دوره پریودم از قرص ال دی استفاده کنم و تاحالا مصرف نکرده ام.آیا ضرری دارد؟و کی باید مصرفش را شروع کنم؟

با سلام برای چه میخواین پریودتونو تاخیر بندازین اگر دلیلتون ضروری نیست این کارو نکنید چون ممکنه بعد از مصرف چون سیکل طبیعی رو بهم زدیدممکنه اختلال پریودی یا لکه بینی بگیرید بازم میگم ممکنه این حالات در شما پیش بیاد ممکنه پیش هم نیاد ضرر خاصی هم نداره اگر شما سردرد میگرنی ، مشکلات قلبی وزن بالا، چربی خون ،خونریزی های غیر طبیعی بین پریودها ،بیماری فعال یا مزمن کبدی یا فشار خون بالا ندارید میتونید مصرف کنیداگر برای رفتن به امکان زیارتی وماه رمضان ...میخواین پریودتون عقب بیفته 10روز مونده به پریودی شروع به مصرف قرص کنید اونم روزی یکی وسر ساعت مشخصی مصرف کنید وکامل بسته قرص رو مصرف کنید وچنانچه دوباره  بخواین پریود نشید بعد از مصرف یک بسته کامل قرص  بدون فاصله انداختن مصرف بسته بعدی قرص رو شروع کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. davids نوشته است: با سلام

ببخشید این سوالو اینجا میپرسم. خواهش میکنم کمک کنید

واسه سقط در 3هفته اول دارویی وجود دارد که از بدن دفع شود؟چه دارویی؟ از کجا میشه تهیه کرد؟

با سلام در این سایت نمیشه اسم داروی سقط رو بگیم خلاف قوانینه  .و چنانچه بارداری برای همسرتون خطرناکه میتونید با تایید پزشک قانونی به بیمارستان برید وسقط قانونی انجام بدهید .

9. مصرف آنتی بیوتیک (مثل داکسی سایکلین) روی عملکرد قرص ضد بارداری تاثیر داره؟اگه بلافاصله بعد از مصرف تا چند روز قطع بشه چی؟

10. Setare_h نوشته است: مصرف آنتی بیوتیک (مثل <a>داکسی سایکلین</a>) روی عملکرد قرص ضد بارداری تاثیر داره؟اگه بلافاصله بعد از مصرف تا چند روز قطع بشه چی؟

بله
    آنتی بیوتیک هایی که برای درمان تجویز میشوند باعث افزایش سطح استروژن خون و کاهش تاثیر قرص های ضد بارداری می شوند متخصصان توصیه می کنند قرص های ضد بارداری بهتر است حداقل دو هفته پس از قطع آنتی بیوتیک مصرف شوند
    در صورتیکه مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک  شدید از یه روش دیگر پیشگیری مثل کاندوم استفاده کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. عرص سلام خدمت دوستان عزیز
    سوالی داشتم که با جستجو به نتیجه نرسیدم امیدوارم تکراری نباشه...
    لطفا راهنمایی کنید تا از نگرانی خارج شیم. ممنونم دوستان

همسر بنده از روز 5 پریود این ماه، شروع به خوردن قرص های 21 تایی LD کردن که 8 تا از اون ها باقی مونده و در طی این مدت رابطه ای نداشتیم و مطابق دستورات بعد از تموم شدن بسته قرص ،7 روز فاصله می اندازیم و از روز 8 ام مجددا مصرف بسته جدید قرص ها شروع میشه. تا اینجا درسته؟
    میخوام بدونم بعد از پریود ماه بعد که مصرف بسته جدید قرص ها هم شروع شده ، با استفاده از روش جلوگیری طبیعی و ریختن آب منی به بیرون و بلافاصله یا با فاصله زمانی کوتاه شروع رابطه جنسی مجدد و تکرار این نوع رابطه (پیاپی) در طی روز های ماه بعدی ، احتمال بارداری وجود داره یا نه؟
    و اینکه ما داریم قرص ها رو درست مصرف میکنیم؟
    نگرانی ما از اینه که با وجود استفاده از قرص ها به این روش و با وجود خارج شدن منی در محیط امن(غیر واژن) ، به دلیل ورود مجدد آلت به داخل واژن و طبیعتا وجود اسپرم در مجرای الت احتمال بارداری هست یا نه؟
    یاداوری کنم که رابطه از بسته دوم قرص ها با فاصله 8 روزه شروع خواهد شد و در طی ماه اول رابطه جنسی نداشتیم
    ببخشید که پیچیده و طولانی شد
    ممنونم از دکتر و همه دوستان

12. با.سلام خدمت شما عزیزان.
    یکی از اشنایانم درخواست کرد سوالی بپرسم. این خانوم 15 ساله هستن و تقریبا هر 2ماه یکبار پریود میشن .ایا مشکلی هست؟ ممنون میشم کمکم کنید.

13. alihds نوشته است: عرص سلام خدمت دوستان عزیز
    سوالی داشتم که با جستجو به نتیجه نرسیدم امیدوارم تکراری نباشه...
    لطفا راهنمایی کنید تا از نگرانی خارج شیم. ممنونم دوستان

همسر بنده از روز 5 پریود این ماه، شروع به خوردن قرص های 21 تایی LD کردن که 8 تا از اون ها باقی مونده و در طی این مدت رابطه ای نداشتیم و مطابق دستورات بعد از تموم شدن بسته قرص ،7 روز فاصله می اندازیم و از روز 8 ام مجددا مصرف بسته جدید قرص ها شروع میشه. تا اینجا درسته؟
    میخوام بدونم بعد از پریود ماه بعد که مصرف بسته جدید قرص ها هم شروع شده ، با استفاده از روش جلوگیری طبیعی و ریختن آب منی به بیرون و بلافاصله یا با فاصله زمانی کوتاه شروع رابطه جنسی مجدد و تکرار این نوع رابطه (پیاپی) در طی روز های ماه بعدی ، احتمال بارداری وجود داره یا نه؟
    و اینکه ما داریم قرص ها رو درست مصرف میکنیم؟
    نگرانی ما از اینه که با وجود استفاده از قرص ها به این روش و با وجود خارج شدن منی در محیط امن(غیر واژن) ، به دلیل ورود مجدد آلت به داخل واژن و طبیعتا وجود اسپرم در مجرای الت احتمال بارداری هست یا نه؟
    یاداوری کنم که رابطه از بسته دوم قرص ها با فاصله 8 روزه شروع خواهد شد و در طی ماه اول رابطه جنسی نداشتیم
    ببخشید که پیچیده و طولانی شد
    ممنونم از دکتر و همه دوستان

نه دوست عزیز
    در دوره دوم با خورن قرص دیگه تخمک گذاری صورت نمیگیره که بخواد بارداری رخ بده
    نگران نباشید

14. سلام خسته نباشید

بسته 2تایی قرص اوسیز را 10 ساعت بعد از نزدیکی همزمان مصرف کردم....به نظرتون درست بوده؟

15. ببخشید الان 10 روز از مصرف قرص اووسیز میگذره و من هنوز پریود نشدم.4 روز به تاریخ خودم مونده.طبیعیه و ممکنه تاریخ خودم پریود شم یا باید تست بدم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 40 از 49
رفتن به صفحه :    ... 40 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید