شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 36 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. azams نوشته است: سلام لطفا آقای دکتر صادقی پاسخ دهند:
    از بین قرص های ضدبارداری ldو  hd و   yasmin کدام بهتر و عوارض کمتری مانند تهوع و آکنه و... دارن؟ زمان مصرف از روز اول پریود باشد یا روز پنجم؟ (سابقه بیماری ندارم و پریودهای منظم با دوره 28 روزه دارم)

سلام

شما می‌تونید منتظر پاسخ دکتر بمونید

1. ارجحیتی رو نمیشه برای انواع قرص‌ها قائل شد اما با توجه به دیتاهای 8 سال و خورده‌ای که در سایت مون موجوده اقبال عمومی برای مصرف یاسمین بیشتره.
    بروز عوارض انواع قرص‌ هم دقیقا و دقیقا به مصرف کننده و عکس العمل بدن طرف به قرص‌ بستگی داره و باز بانک اطلاعاتی سایت بر بروز انواع عوارض در اثر مصرف انواع قرص‌ها در افراد مختلف، صحه میذاره.
    2. استارت مصرف قرص‌های ضدبارداری به صورت Daily در روز اول یا پنجم سیکل تفاوتی نمیکنه. صفحات همین تاپیک رو مطالعه کنید و مقاله‌ی اکسپرت‌های WHO رو دانلود کنید و بخونید. میتونید قرص رو از روز 5 ام استارت بزنید.
    اگه مصرف اول‌تون هستش توصیه می کنم از روش مضاعف (مثلا کاور) هم استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام،من یه دوره ی 6 ماهه از قرص یاز استفاده کردم و الان هم به تجوبز دکترم از یاسمین استفاده میکنم(1 دوره)میخواستم بدونم این 2 تا قرص میتونن دلیل پرمویی باشن؟چون اخیرا موهای صورتم زبر شده ...

3. arianoo نوشته است: سلام . من دوره نامنظم ( گاهی 45 روز - 40 روز یا 35 روزه ) دارم که معمولا 5 تا 6 روز طول می کشه . در تاریخ 16/1 رابطه داشتم که البته بدون دخول بود اما چون مشکوک به برخورد پیشاب بود دو روز بعد روش اورژانسی استفاده کردم و در تاریخ 25/1 دوره شدم اما امروز 2/10 دوباره دوره شدم در حالیکه به صورت نرمال باید بعد از 2/25 دوره می شدم علت این زود پریود شدن به خاظر مصرف قرص هاست یا چیز دیگه ای هست که نگران کننده باشه ؟ ممنون از سایت مفیدتون .

به دليل استفاده از قرص ها به روش اورژانسي هست نگران نباشيد

4. سلام.من 13 ام تاریخ پریودم بود ماه قبل.پریود منظمی دارم معمولا با یکی دو روز زودتر یا دیرتر حتما پریود میشم.این ماه 3 روز قبل تاریخ پریودم یعنی 10 ام نزدیکی داشتم و مایع منی رو آلت تناسلیم ریخت.بلافاصله 2 قرص اچ دی خوردم و 12 ساعت بعد هم 1 عدد خوردم و 12 ساعت بعد هم 1 عدد .آیا امکان بارداری وجود داره؟امروز 14 ام من هنوز پریود نشدم...

5. Yaldaafshar نوشته است: سلام،من یه دوره ی 6 ماهه از قرص یاز استفاده کردم و الان هم به تجوبز دکترم از یاسمین استفاده میکنم(1 دوره)میخواستم بدونم این 2 تا قرص میتونن دلیل پرمویی باشن؟چون اخیرا موهای صورتم زبر شده ...

باسلام
    شما که قرص یاسمن را مصرف مکنید لازم است بهتر آن را بشناسید:

یاسمین مانع تخمک گذاری میشود ونیز با تغییر درپوشش رحم و گردن رحم از ورود اسپرم به رحم جلوگیری میکند.یاسمین یک قرص پیشگیری از بارداری است .همچنین برای درمان آکنه متوسط در خانمهای 14 سال به بالا و خواهان پیشگیری از بارداری به کار میرود.این دارو همچنین برای درمان علایم سندرم پیش از قاعدگی (اضطراب افسردگی تحریک پذیری اشکال در تمرکز احساس کمبود انرزی تغییرات اشتها یا خواب حساسیت پستانها درد مفاصل و عضلات سردرد وافزایش وزن ) به کار میرود.

درمورد اینکه پرمویی دارید و اخیرا موهای صورتتان هم زبر شده است بهتر است لینک زیر را مطالعه کنید تا مطلب بیشتر کسب نمایید.

http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=17673&cat=6

6. raz_sh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    یه سئوال داشتم، که شاید پاسخش قبلا داده شده و من متوجه نشدم و ندیدم.
    مصرف قرص ضد بارداری بمنظور عقب انداختن پریود برا خانم های pco مضر هست؟ مشکلی بوجود میاره؟

7. raz_sh نوشته است: با سلام
    یه سئوال داشتم، که شاید پاسخش قبلا داده شده و من متوجه نشدم و ندیدم.
    مصرف قرص ضد بارداری بمنظور عقب انداختن پریود برا خانم های pco مضر هست؟ مشکلی بوجود میاره؟

سلام
    اگه تحت درمان هستید برای اینکه تداخل دارویی پیش نیاد بهتره مصرف نشه اما اگه دوره درمان کامل شده مشکلی نیست.

8. سلام
    یه سوال در مورد قرص روکین داشتم. من الان چند ساله که از قرص یاسمین استفاده میکنم چون بدون مصرف قرص پریود نمیشم. اما الان دیگه یاسمین در بازار نیست. دیشب داروخانه به من روکین داد که البته دیدم از نظر ترکیبات دارویی مثل یاسمین هست فقط انگار ایرانیه. میخواستم مطمئن بشم که این قرص به خوبیه یاسمین هست؟ چون من قبلا سیپروترون که خورده بودم فشار خونم بالا رفته بود اما با یاسمن هیچ مشکلی نداشتم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید. مخصوصا که من از امروز باید قرصم رو شروع کنم.

9. raz_sh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنونم که سریع پاسخ دادید.
    برا کسانی که هنوز شروع به درمان نکردند چی؟ مضر هست؟

10. raz_sh نوشته است: ممنونم که سریع پاسخ دادید.
    برا کسانی که هنوز شروع به درمان نکردند چی؟ مضر هست؟

سلام

دوست من،
    قرص‌های ضدبارداری یکی از خط درمان‌های معمول برای فرد مبتلا به PCO هست و مشکلی رو به وجود نمیاره.

11. zohreh_r نوشته است: سلام
    یه سوال در مورد قرص روکین داشتم. من الان چند ساله که از قرص یاسمین استفاده میکنم چون بدون مصرف قرص پریود نمیشم. اما الان دیگه یاسمین در بازار نیست. دیشب داروخانه به من روکین داد که البته دیدم از نظر ترکیبات دارویی مثل یاسمین هست فقط انگار ایرانیه. میخواستم مطمئن بشم که این قرص به خوبیه یاسمین هست؟ چون من قبلا <a>سیپروترون</a> که خورده بودم فشار خونم بالا رفته بود اما با یاسمن هیچ مشکلی نداشتم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید. مخصوصا که من از امروز باید قرصم رو شروع کنم.

سلام

روکین = یاز = یاسمین
    دوست من،
    در بازار برندهای مختلفی برای اشکال دارویی وجود داره.

12. مهسا جان لطف فارسی تایپ کن
    بعدم اگه قرص رو بخور امکان بارداری از بین میره

13. سلام من و نامزدم نزدیکی از پشت داشتیم  وقت ینامزدم ارضا میشد احساس کردم کمی از اب منی روی واژنم ریخت  با تو جه ب این من هنوز باکره ام احتمال حاملگی وجود دارد ؟تو ی سات خوندم احتمالش کمه بخاطر همون احتمال کم از روش پیشگیری   اورزانسی از بارداری استفاده کردم  و 4عدد قرص ال دی در اولین فرصت خوردم و ک حدود 16 ساعت بعد نزدیکی بود و 4 عدد دیگر 12 ساعت بعدش با توجه ب اینها ایا احتمال حامله شدن من وجود دارد خواهشا جواب ممنون میشم واقعا سر درگمم  در ضمن از اخرین روز عادت ماهیانه دورهی قبلم 10 روز گذشته  دورهی بعدی چند وقت دگ میشه با تشکر لطفا سریعتر جواب بدید

14. با سلام
    من با همسرم دو هفته مانده به آغازه دوره یک رابطه بدون پیشگیری داشتیم بعد از رابطه دو قرص اورژانسی اوسیز 75% همزمان استفاده کرد پریود با 4 روژ تاخیر اتفاق افتاد ولی به صورت لکه بینی میخواستم بدونم چقدر احتمال بارداری وجود داره با تشکر

15. hamid123q نوشته است: با سلام
    من با همسرم دو هفته مانده به آغازه دوره یک رابطه بدون پیشگیری داشتیم بعد از رابطه دو قرص اورژانسی اوسیز 75% همزمان استفاده کرد پریود با 4 روژ تاخیر اتفاق افتاد ولی به صورت لکه بینی میخواستم بدونم چقدر احتمال بارداری وجود داره با تشکر

نگران نباشید
    با توجه به مصرف قرص بارداری رخ نمیده
    بهتره در رابطه بعدی از کاندوم استفاده کنید که نخواهید قرص اورژانسی مصرف کنید و سیکل ایشون هم بهم بریزه و دچار استرس بشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 36 از 49
رفتن به صفحه :    ... 36 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید