شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 24 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. سلام

من و همسرم رابطه جنسی داشتیم و من تقریبا مطمئنم منی رو بیرون از واژن خالی کردم.اما همسر من باید 7 روز پیش پریود میشد ولی نشده حالا میخواستم ببینم احتمال داره که پریود با رابطه جنسی به تاخیر بیوفته؟؟؟ ما بیستو هشتم رابطه داشتیم و ایشون باید سی ام پریود میشدن.یعنی دو روز مونده بود به پریود شدنشون ایا بازم احتمال بارداری هست؟؟؟

بعد اگر باردار شده باشن برای جلوگیری باید چیکار کرد؟؟؟

ممنون

2. گاهی در اثر پاره شدن كاندوم و یا تماس منقطع ناموفق مقداری مایع منی به داخل واژن ریخته شده و موجبات هراس و سر درگمی طرفین را برای جلوگیری از بارداری فراهم آورده است. روش زیر تا حد زیادی به شما یاری خواهد رساند :
    قرصهایی ساخته شده اند که درصورتی که درعرض 72 ساعت (سه روز) پس از مقاربت خورده شوند می توانند از بارداری جلوگیری کنند. این قرصها اصطلاحا به نام قرص صبح روز بعد (Morning after pill) معروف می باشند . این قرصها بعلت داشتن مقادیر زیاد هورمون ، اثر ضد بارداری خود را نشان می دهند . در صورتی که این قرصها بعد از مقاربت ، هر چه سریعتر خورده شوند(مخصوصا در 24 ساعت اول) اثر بیشتری خواهند داشت.
    امکان استفاده از قرصهای ضد بارداری دیگر در صورت عدم دسترسی به قرصهای "صبح روز بعد"
    می توان بعد از انجام مقاربت ، دو قرص اچ دی HD را باهم خورد و سپس 12 ساعت بعد ، دوقرص. این چهار قرص حتما باید در عرض 72 ساعت بعد از مقاربت خورده شوند . هرچه زودتر این قرصها خورده شوند، تاثیر آنها بیشتر خواهد بود . عوارض جانبی این قرصها عبارتنداز: تهوع ، استفراغ ، سردرد ، حساس شدن پستانها ، سرگیجه ، احتباس مایعات در بدن و خونریزی های نامنظم . این عوارض جانبی معمولا بعداز یکی دو روز از بین خواهند رفت . با خوردن این قرصها همراه با غذا و یا مصرف داروهای ضد تهوع ، می توان از احساس تهوعی که خوردن این قرصها ایجاد میکند کم نمود . در صورتی که در عرض یکساعت که قرصها را مصرف نمودید ، استفراغ کردید ، باید دوباره قرصها را بخورید.* می توان از قرصهای ال دی LD هم استفاده نمود – اما باید در هر بار 4 عدد قرص خورده شود (مجموعا هشت قرص خورده می شود).
    مزایای استفاده از روش فوری جلوگیری ازبارداری كدامند؟
    1- می توان بعد از مقاربت از آن استفاده نمود
    2- استفاده از آنها آسان است
    3- از قرصهای معمولی جلوگیری از بارداری می توان استفاده کرد
    4- اشکالی در بارداری های آینده ایجاد نمی کند.
    معایب استفاده از روش فوری جلوگیری ازبارداری كدامند؟
    1- دارای عوارض جانبی مثل تهوع می باشد
    2- باید حتما در طی 72 ساعت بعد از مقاربت استفاده شود
    3- از بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز جلوگیری نمی کند
    4- از این روش فقط در موارد اورژانسی و اضطراری باید استفاده شود و نباید به طور دائمی از آن استفاده کرد
    مصرف اولین دوز قرص ها در این روش حتما باید حداكثر در فاصله زمانی 72 ساعت از تماس جنسی مشكوك صورت گیرد. اگر بیش از 72 ساعت از زمان نزدیكی مشكوك نگذشته باشد، داوطلب می‌تواند با به كار بستن یكی از روش‌های زیر از حاملگی ناخواسته جلوگیری نماید:‌
    1- قرصHD ، دو عدد در اولین فرصت و دو عدد 12 ساعت بعد‌ ‌
    2- قرصLD،  چهار عدد در اولین فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد‌ ‌
    3- قرص تری‌فازیك، 4 عدد قرص سفید در اولین فرصت و چهار عدد قرص سفید 12 ساعت بعد (قرص‌های مرحله سوم)‌
    هشدارها در زمان مصرف :‌
    1- بهتر است كه قرص‌ها با شكم خالی خورده نشود.‌
    2- در صورت استفراغ كردن تا دو ساعت پس از استفاده از روش، خوردن مجدد قرص‌ها ضروری است.‌
    3- حداكثر دفعات مجاز استفاده از این روش در هر سیكل قاعدگی یك بار است. این روش باید در حداقل دفعات ممكن در طول دوران باروری استفاده گردد. مجاز بودن یك بار استفاده از این روش در هر دوره قاعدگی دلیلی بر تایید مصرف آن در هر دوره قاعدگی به عنوان روش پیشگیری از بارداری نیست.‌
    4- در صورت قاعده نشدن فرد در عرض 3 هفته پس از مصرف روش اورژانسی پیشگیری از بارداری، باید، تست بارداری (ترجیحاً بتا اچ.سی.جی) در مورد وی انجام شود.‌
    با توجه به اینكه این روش برای جنین خطرناك نیست، در صورت وقوع حاملگی، نیازی به سقط جنین نخواهد بود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام خدمت شما دکتر عزیز
    من و شریک جنسیم هر دو شلوار پوشیده بودیم و لیاس زیر داشتیم منی هم از بدن من خارج شد و اون خیسی رو روی پوست خودش احساس کرد ایا احتمال بارداری وجود داره؟

4. dada27 نوشته است: با سلام خدمت شما دکتر عزیز

من و شریک جنسیم هر دو شلوار پوشیده بودیم و لیاس زیر داشتیم منی هم از بدن من خارج شد و اون خیسی رو روی پوست خودش احساس کرد ایا احتمال بارداری وجود داره؟

با سلام  و با اجازه دوستان
    گرچه احتمال بارداری بسیار پایین است ولی توضیحات شما نیز ناقص است.
    زمان نزدیکی روز چندم بعداز پریود ایشون بوده؟
    خیسی منی چقدر با واژن در تماس بوده؟ منظور حجم و غلظت خیسی

البته شاید با مطالعه این تاپیک و این تاپیک به جواب برسید.

5. roze56 نوشته است: roze56 نوشته است  }با سلام من 23 سالمه 4 ساله ازدواج کردم بعد از 2 سال متوجه شدم که کیست ریز دارم 7 ماه دارو مصرف کردم کیست هام برطرف شد ولی تخمدان هام تنبل شده بودند دکتر برام 4 مرحله قرص لتروفم وامپول تجویز کرد که قرصو روز سوم پری می خوردم وروز 9 امپولو می زدم وروز 12 سونو . ولی اندازه فولیکول 10.11 بالا تر نمی رفت .پیش دکتر گیاهی رفتم گفت عفونت داری یه سری دارو به هم داد دارو ها رو مصرف بعد از یه هفته درد شدیدی در هر دو طرف تخم دان هام داشتم بعد تبدیل شد به خارش در وازنم بعد به صورت عفونت خارج شد وخوب شدم بعد از برطرف شدن کیستام پری هام مرتب بود ولی الان دو سه ماهه پری هام نا منظمه قبلا 30روزه بود ولی الان 40.21و27 روز شده به نظر شما علتش چیه ؟ می تونه از داروهای گیاهی باشه . یا دلیلی برای حامله شدنه roze 56 نوشته است

در صورت حاملگی پریود قطع میشه و نامنظمی پریود ربطی به این ندارد که شما حامله هستید!
    برای شما مطالعه تاپیک های زیر را پیشنهاد میکنم
    پریود نامنظم و احتمال بارداری

6. ali-bakhtiari نوشته است: سلام

من و همسرم رابطه جنسی داشتیم و من تقریبا مطمئنم منی رو بیرون از واژن خالی کردم.اما همسر من باید 7 روز پیش پریود میشد ولی نشده حالا میخواستم ببینم احتمال داره که پریود با رابطه جنسی به تاخیر بیوفته؟؟؟ ما بیستو هشتم رابطه داشتیم و ایشون باید سی ام پریود میشدن.یعنی دو روز مونده بود به پریود شدنشون ایا بازم احتمال بارداری هست؟؟؟

بعد اگر باردار شده باشن برای جلوگیری باید چیکار کرد؟؟؟

ممنون

با توضیحات شما احتمال حاملگی نیست چرا که درمحدوه زمان تخمک گذاری هم نبودید
    به تاخیر افتادن پریود میتونه دلایل زیادی داشته باشه ؛ به عنوان مثال: تغییرات رژیم غذایی، ورزش شدید، مسافرت و اضطراب هر كدام می‌تواند باعث تاخیر دوره‌های ماهیانه شود
    مطالعه این تاپیک رو پیشنهاد میکنم.

7. سلام
    یک سوال دیگه!
    من نامنظمی پرودی داشتم دکتر قرص دیان 35 رو بهم دادن
    یه دوره خوردم و گفتن باید از شب دوم پریودی شروع کنم
    الان شروع کردم 7 روزه پریودیم تمام شده !
    الان لک میبینم
    دلیلش چیه ؟ایا بارداری؟یا تاثیرات قرص؟؟

8. sohajoon_2 نوشته است: سلام
    یک سوال دیگه!
    من نامنظمی پرودی داشتم دکتر قرص دیان 35 رو بهم دادن
    یه دوره خوردم و گفتن باید از شب دوم پریودی شروع کنم
    الان شروع کردم 7 روزه پریودیم تمام شده !
    الان لک میبینم
    دلیلش چیه ؟ایا بارداری؟یا تاثیرات قرص؟؟

سلام
    اگه در دوره اول رابطه هاتون محافظت شده بوده احتمال بارداری صفره و این لکه بینی میتونه ناشی از مصرف قرص باشه. اگه لکه بینی تون ادامه پیدا کرد حتما به پزشک مراجعه کنید.

9. IR_Negar

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوباره.بعد اگر این رابطه چند شب قبل از پریودی تکرار شود هم بارداری رخ نمیدهد؟در بعضی از سایت ها گفته شده اگر پیش آب حتی با پرده هم تماس پیدا کند  بارداری رخ میدهد.اگر میشه منو مطمئن کنید.هنوز یکم نگرانم!

10. IR_Negar نوشته است: سلام دوباره.بعد اگر این رابطه چند شب قبل از پریودی تکرار شود هم بارداری رخ نمیدهد؟در بعضی از سایت ها گفته شده اگر پیش آب حتی با پرده هم تماس پیدا کند  بارداری رخ میدهد.اگر میشه منو مطمئن کنید.هنوز یکم نگرانم!

رابطه ايي كه در محدوده زمان تخمک گذاری نباشد احتمال بارداري صفر است...عموما هرچه به زمان پريود نزديك تر شويم احتمال بارداري كمتر ميشود.

11. سلام من 17سالمه و پریود نامنظم داشتم از همون موقعی کهشدوع [شد یعنی سه سال پیش.
    من آخرین بار تو بهمن ماه پریود
    شدم تاریخشو نمیدونم و تا الان هنوز نشدم...البته تو بهمن ماه از پشت رابطه داشتم و منی به مقعد ریختهشد.احنمال بارداری هست؟هیچ کدوم از حالتای بارداری که تو سایت بود رو ندارم.[/-عمه های من دوره ی مجردی و یه دخترعمو و دختر عمه که از من یه سال بزرگترن همین حالتو داشتن.و پریودشون عقب می افتاد.]

12. با سلام
    آقای دکتر اگر بعد از یک ماه متوجه بارداری شویم چگونه میتوان آن را برطرف کرد
    خواهش میکنم جوابه منو بدین

13. masisa نوشته است: سلام من 17سالمه و پریود نامنظم داشتم از همون موقعی کهشدوع [شد یعنی سه سال پیش.

من آخرین بار تو بهمن ماه پریودشدم تاریخشو نمیدونم و تا الان هنوز نشدم...البته تو بهمن ماه از پشت رابطه داشتم و منی به مقعد ریختهشد.احنمال بارداری هست؟هیچ کدوم از حالتای بارداری که تو سایت بود رو ندارم.[/-عمه های من دوره ی مجردی و یه دخترعمو و دختر عمه که از من یه سال بزرگترن همین حالتو داشتن.و پریودشون عقب می افتاد.]

سلام
    اگر رابطه ای که گفتید آخرین تماس شما بوده باشه و اگر منی به وازن نرسیده باشه احتمال بارداری وجود نداره
    ولی چون تاخیر پریود شما قابل توجهه، پیشنهاد میکنم به دکتر مراجعه کنید و درصورت صلاح دید پزشک سونوگرافی رحم و تخمدان بشید چرا که احتمال تمبلی تخمدان و یا کیست وجود داره.
    البته نگران نشید - انشاله که چیزی نیست ولی حتما به پزشک مراجعه کنید تا خیالتون راحت باشه.

14. dada27 نوشته است: با سلام
    آقای دکتر اگر بعد از یک ماه متوجه بارداری شویم چگونه میتوان آن را برطرف کرد

خواهش میکنم جوابه منو بدین

سلام
    با اجازه آقای دکتر و کاربران حرفه ای
    بله میشود - ولی بحث دراینباره خلاف قوانین سایت است.

15. با سلام

دوره های پریود من گاهی 30 - 35  و اخرین بار 37 روز طول کشید من 7 فروردین پریود شدم 11 فروردین با نامزدم رابطه داشتم یعنی روز 5 پریود بعد از انزال نامزدم اشتباها با دستمال  که یه کم از منی ایشون به دستمال خورده بود  به واژنم زدم  و بعد از انزال شستشو الت ایشون با التم تماس داشت  میخوام ببینم با توجه به دوره های پریود ، روز رابطه و نوع رابطه چقدر احتمال بارداری  هست در ضمن من باکرم هستم ؟ ممنونم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 24 از 132
رفتن به صفحه :    ... 24 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید