شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود نامنظم و احتمال بارداری

1. سلام آقای دکتر. با تشکر از زحماتی که که متحمل می شوید سوالی دارم: 29 سال سن دارم.پریود نامنظم دارم.فاصله زمانی پریودهام بین 32 یا 35 یا 38 یا 40 روز متغیر است.البته جدیداً به این شکل شده تا چندین ماه قبل فواصل بین پریودم بین 32 یا 35 بود.سونوگرافی از تخمدان دادم در آن نوشته بود تخمدانها نمای PCOS دارند. در ضمن قصد بارداری دارم...الان 4 ماه است که جلوگیری نداریم.ولی تا حالا باردار نشدم. الان که براتون این پیغام رو میزارم 5 اردیبهشت است. من 23 اسفند سال گذشته پرود شدم دیگه تا حالا نشدم...در ضمن از baby chek استفاده کردم منفی بود...با توجه به پرودهای نامنظمی که دارم  آیا ممکن است که باردار باشم؟..در ضمن هیچگونه نشانه های بارداری رو هم اعم از حالت تهوع و غیره ....ظاهراً ندارم....چکار کنم آقای دکتر؟ توروخدا کمکم کنید....آیا ممکن است که باردار نشم؟....در ضمن من 4 سال است که ازدواج کردم و تا حالا جلوگیری طبیعی داشتیم...ازتون صمیمانه سپاسگذارم.....

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. nassim_100 نوشته است: سلام آقای دکتر. با تشکر از زحماتی که که متحمل می شوید سوالی دارم: 29 سال سن دارم.پریود نامنظم دارم.فاصله زمانی پریودهام بین 32 یا 35 یا 38 یا 40 روز متغیر است.البته جدیداً به این شکل شده تا چندین ماه قبل فواصل بین پریودم بین 32 یا 35 بود.سونوگرافی از تخمدان دادم در آن نوشته بود تخمدانها نمای PCOS دارند. در ضمن قصد بارداری دارم...الان 4 ماه است که جلوگیری نداریم.ولی تا حالا باردار نشدم. الان که براتون این پیغام رو میزارم 5 اردیبهشت است. من 23 اسفند سال گذشته پرود شدم دیگه تا حالا نشدم...در ضمن از baby chek استفاده کردم منفی بود...با توجه به پرودهای نامنظمی که دارم  آیا ممکن است که باردار باشم؟..در ضمن هیچگونه نشانه های بارداری رو هم اعم از حالت تهوع و غیره ....ظاهراً ندارم....چکار کنم آقای دکتر؟ توروخدا کمکم کنید....آیا ممکن است که باردار نشم؟....در ضمن من 4 سال است که ازدواج کردم و تا حالا جلوگیری طبیعی داشتیم...ازتون صمیمانه سپاسگذارم.....

سلام،
    با توجه به نامنظمی پریودهای شما، به نظر من تا 10 روز پس از طولانی ترین دوره (یعنی 50 روز پس از 23 اسفند) صبر کنید، اگر خونریزی در شما رخ نداد، برای بررسی احتمال بارداری از آزمایش خون استفاده کنید تا جواب قطعی را بگیرید. در مورد کیست های تخمدانی که دارید ممکن است باعث ناباروی شما از طریق عدم تخمک گذاری شوند، درمان کیستها را هم دنبال کنید تا احتمال بارداری بالاتر رود. نشانه های ظاهری مثل تهوع و ... نشانه های قطعی بارداری نیستند، نشانه های قطعی سمع قلب جنین و یا سطوح افزایش یابنده سطح BhCG و وجود جنین داخل رحمی -که توسط سونوگرافی تایید شده باشد- است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام.22ساله هستم.3سال پيش چون چند ماه بود كه پريود نميشدم.رفتم دكتر پس از گرفتن سونوگرافي گفت تخمدانهات تنبل كار ميكنه و كيست داري. قرص ال دي تجويز كرد.مدتي استفاده كردم و با اونا پريود ميشدم.بعدا با رفتن به يك دكتر ديگه از مدروكسي پروژسترون استفاده كردم.و با اوناهم پريود ميشدم.از اون مدت خيلي وقته كه ميگذره.ولي من بدون قرص پريود نميشم.علتش چيه تورو خدا راهنماييم كنين

4. 13651222 نوشته است: با سلام.22ساله هستم.3سال پيش چون چند ماه بود كه پريود نميشدم.رفتم دكتر پس از گرفتن سونوگرافي گفت تخمدانهات تنبل كار ميكنه و كيست داري. قرص ال دي تجويز كرد.مدتي استفاده كردم و با اونا پريود ميشدم.بعدا با رفتن به يك دكتر ديگه از مدروكسي پروژسترون استفاده كردم.و با اوناهم پريود ميشدم.از اون مدت خيلي وقته كه ميگذره.ولي من بدون قرص پريود نميشم.علتش چيه تورو خدا راهنماييم كنين

سلام،
    شما دچار اختلال هورمونی هستید که برای اصلاح آن نیاز به درمان است، به نظر من درمان مناسب را زیر نظر پزشک آغاز کنید و خودسرانه آن را قطع نکنید.

5. memi

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و عرض ادب
    من با خانمم به فاصله یک روز قبل از عادت رابطه داشتم. صرف ریختن منی روی آلت خانم می تونه باعث حامله شدنش بشه؟
    نکته اینجاست که خانمم پریود نشد! الان 4 روز گذشته و هنوز پریود نشده! همین نکته هم باعث نگرانیش شده.
    این نامنظمی چه علتی داره؟
    یادآوری میکنم هنوز خانمم باکره هستش.

6. با سلام چقدر می شود به بی بی چک و تستهای خانگی اطمینان کرد مخصوصا بی بی چک

7. با سلام خدمت دکتر ودیگر عزیزان .
    نمیدانم باید این بحث را کجا مطرح میکردم ولی در اینجا مطرح میکنم و شرمنده اگر باید در تاپیک دیگری مطرح میشد .
    جناب دکتر دختر یکی از اشنایان من متاسفانه با یک پسر رابطه جنسی برقرار کرده بوده و شب بعد از اون حالش به هم میخوره و بعد به بیمارستان مراجعه میکند و بعد چند امپول به او تزریق میکنند .
    انها 5 روز بعد از قاعدگی رابطه داشتند .
    میبخشین ولی رابطه انها از عقب بوده و بعد از اینکه منی از ان پسر خارج شده بوده و داخل کاندوم ریخته می شود نامبرده سر الت خود را بر روی واژن دختر میمالد و بعد از ان اتفاق یاد شده ان شب رخ میدهد .
    ان دختر باکره میباشد ولی الان که 1 ماه و 23 روز از ان جریان میگذرد دختر احساس بی حالی و ناراحتی میکند و بشدت نگران است .
    به نظر جناب عالی دختر حامله شده است یا نه ؟ حال انکه عمل دخول از جلو صورت نگرفته .
    راهنمایی کنید که دختر باید چه کند ؟ او از خانواده ای سر شناس است و این موضوع باعث نگرانی شده

8. amator نوشته است: با سلام خدمت دکتر ودیگر عزیزان .
    نمیدانم باید این بحث را کجا مطرح میکردم ولی در اینجا مطرح میکنم و شرمنده اگر باید در تاپیک دیگری مطرح میشد .
    جناب دکتر دختر یکی از اشنایان من متاسفانه با یک پسر رابطه جنسی برقرار کرده بوده و شب بعد از اون حالش به هم میخوره و بعد به بیمارستان مراجعه میکند و بعد چند امپول به او تزریق میکنند .
    انها 5 روز بعد از قاعدگی رابطه داشتند .
    میبخشین ولی رابطه انها از عقب بوده و بعد از اینکه منی از ان پسر خارج شده بوده و داخل کاندوم ریخته می شود نامبرده سر الت خود را بر روی واژن دختر میمالد و بعد از ان اتفاق یاد شده ان شب رخ میدهد .
    ان دختر باکره میباشد ولی الان که 1 ماه و 23 روز از ان جریان میگذرد دختر احساس بی حالی و ناراحتی میکند و بشدت نگران است .
    به نظر جناب عالی دختر حامله شده است یا نه ؟ حال انکه عمل دخول از جلو صورت نگرفته .
    راهنمایی کنید که دختر باید چه کند ؟ او از خانواده ای سر شناس است و این موضوع باعث نگرانی شده

سلام،
    اگر قبل از رابطه قاعدگی منظم داشته، و الان 53 روز است که خونریزی رخ نداده هر احتمالی وجود دارد، آزمایش خون و در این زمان ادارار هم نتیجه را مشخص خواهد نمود.

9. با سلام و خسته نباشید به جناب دکتر
    بنده 27 سالمه ومتاهل هم هستم تا کنون بچه دار هم نشدم و به روش طبیعی جلوگیری کردم و تقریبا میتونم بگم که پریود منظمی دارم و حدود 5 روز طول میکشه و دوره جنسی 28 روزه دارم
    چیزی که باعث نگرانی ام شده اینه که روز 4 اردیبهشت باید پریود میشدم اما چند روز متوالی(حدود 5 روز) فقط لکه بینی داشتم(لکه های قهوه ای)
    سپس خونریزی شروع شد تا امروز که 18 اردیبهشته ادامه داره البته در تمام این چند روز مقدار خونریزی یکنواخته و اصلا هم مثل خون قاعدگی غلیظ نیست  و رنگ روشن داره
    لازم به ذکره که بنده دو هفته پیش دچار سرما خوردگی شدم و آنتی بیوتیک سفیکسیم مصرف کردم
    میخواستم بدونم آیا علت این عارضه آنتی بیوتیکه یا خیر
    لطفا منو راهنمایی کنید چون به شدت نگرانم

10. nilgoon نوشته است: با سلام و خسته نباشید به جناب دکتر
    بنده 27 سالمه ومتاهل هم هستم تا کنون بچه دار هم نشدم و به روش طبیعی جلوگیری کردم و تقریبا میتونم بگم که پریود منظمی دارم و حدود 5 روز طول میکشه و دوره جنسی 28 روزه دارم
    چیزی که باعث نگرانی ام شده اینه که روز 4 اردیبهشت باید پریود میشدم اما چند روز متوالی(حدود 5 روز) فقط لکه بینی داشتم(لکه های قهوه ای)
    سپس خونریزی شروع شد تا امروز که 18 اردیبهشته ادامه داره البته در تمام این چند روز مقدار خونریزی یکنواخته و اصلا هم مثل خون قاعدگی غلیظ نیست  و رنگ روشن داره
    لازم به ذکره که بنده دو هفته پیش دچار سرما خوردگی شدم و آنتی بیوتیک سفیکسیم مصرف کردم
    میخواستم بدونم آیا علت این عارضه آنتی بیوتیکه یا خیر
    لطفا منو راهنمایی کنید چون به شدت نگرانم

سلام،
    خیر، ارتباطی با مصرف این آنتی بیوتیک ندارد، معمولا این علایم به دلیل تغییرات هورمونی، استرس و ... رخ می دهد.

11. با سلام
    من دوره های پریودم منظم و 28 روزه بوده ، مدت 7 ماه است برای بارداری اقدام کردم ولی نتیجه ای ندیدم، در مدتی که تصمیم به بارداری داشتم دوره هام به 29 روز تا 32 روز رسیده و جلوگیری من از طریق قرص مارولون بوده.سونوگرافی هم دادم و خوشبختانه هیچ مشکلی نداشته ام.
    می خواستم ببینم علت این که مدت دوره هام تغییر کرده و نامنظم شده چیست؟
    با تشکر

12. chaste نوشته است: با سلام
    من دوره های پریودم منظم و 28 روزه بوده ، مدت 7 ماه است برای بارداری اقدام کردم ولی نتیجه ای ندیدم، در مدتی که تصمیم به بارداری داشتم دوره هام به 29 روز تا 32 روز رسیده و جلوگیری من از طریق قرص مارولون بوده.سونوگرافی هم دادم و خوشبختانه هیچ مشکلی نداشته ام.
    می خواستم ببینم علت این که مدت دوره هام تغییر کرده و نامنظم شده چیست؟
    با تشکر

با سلام!
    دوست عزیز شما چون روش جلوگیریتون رو قطع کردین احتمالا مقداری تعادل هورمونی بدنتون به هم خورده. استفاده از قرص های جلوگیری به طور منظم باعث نظم در سیکل ماهانه میشه. علاوه بر اون این می تونه به دلیل استرس و فشار عصبی و هر گونه تغییراتی در عادات و شرایط زندگی باشه!
    خوشبختانه شما با مراجعه به پزشک مطمئن شدین که مشکلی از نظر سیستم تناسلی ندارین و این خیلی خوبه!
    احتمالا مدتی طول میکشه تا دوره هاتون نظم قبلی رو به دست بیاره و شاید دوره هاتون منظم شه!
    موفق باشی!

13. با سلام
    من هر ماه حدود 13 روز مانده به پریودم شکم درد دارم و حتی گاهی احساس سرما میکنم .
    و چند روز مانده به پریودم لک بینی شروع می شود در حال حاضر بروموکریپتین مصرف میکنم (روز دو عدد)کیست تخمدان هم ندارم زخم و عفونت هم ندارم .
    ممکنه داخل رحم موردی داشته باشم که سونوگرافی و معاینه نشون نده؟
    می خوام باردار شم و می خواستم ببینم مورد من مشکلی برای بارداری پیش نمیاره؟

14. akvil نوشته است: با سلام
    من هر ماه حدود 13 روز مانده به پریودم شکم درد دارم و حتی گاهی احساس سرما زیر شکم میکنم .
    و چند روز مانده به پریودم لک بینی شروع می شود در حال حاضر بروموکریپتین مصرف میکنم (روز دو عدد)کیست تخمدان هم ندارم زخم و عفونت هم ندارم .
    ممکنه داخل رحم موردی داشته باشم که سونوگرافی و معاینه نشون نده؟
    می خوام باردار شم و می خواستم ببینم مورد من مشکلی برای بارداری پیش نمیاره؟

با سلام!
    دوست عزیز درد زیر شکم در اواسط سیکل ماهانه معمولا به دلیل تخمک گذاریست و بهترین موقع برای نزدیکی در صورتی که تمایل به بارداری دارید.
    لکه بینی قبل از پریود هم در صورتی که داروی خاصی مصرف نشود و فرد مشکل خاصی نداشته باشد به دلیل شروع ریزش دیواره ی آندومتر و شروع خونریزی به دنبال آن است که این مورد هم تا حدی طبیعی است و همه ی این موارد در صورتی که غیر قابل تحمل شده و یا از حد نرمال خارج شود نیاز به پی گیری دارد.
    موفق باشی!

15. Eliiiii

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. من 19 سالمه. همیشه پریود نامنظمی دارم. و معمولا  7 تا 10 روز تاخیر دارم. و بعد از 7 روز انتظارشو می کشم. این حالت معمولشه. حتی 2 سال پیش یک ماه پریود نشدم. با نامزدم یه رابطه جنسی مقعدی داشتم میدونم از این را حاملگی صورت نمی گیره ولی خب نمیدونم، نگرانم دیگه میگم شاید یه جایی چیزی وارد واژن شده و من نفهمیدم. و الان 17 روز تاخیر دارم. با اینکه تقریبا خیالم راحته و میدونم کاری نبوده که احتمال بارداری داشته باشه ولی بازم نگرانم. خواهش می کنم راهنماییم کنین. گیج شدم. نگرانم، خیلی نگرااااااااانم!!!!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید