شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

سوال و جواب درباره مشکلات پرده بکارت

1. سلام،
    لطفا قبل از ارسال سوال در این تاپیک ، با استفاده از امکان جستجو سوالاتی که سایر کاربران قبل از این ارسال کرده اند را مطالعه نمایید، شاید قبلا به سوال شما پاسخ داده شده باشد.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع:

1 - برای فهم بهتر لطفا به تصویر زیر توجه کنید (نمای شماتیک از دستگاه تناسلی زنانه):
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

2 - برای فهم بهتر به تصویر دستگاه تناسلی خارجی (اینجا) مراجعه کنید.
    با توجه به تصویر بالا ، اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

3 - ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

4 - فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

5 - یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

6 - پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

7 - تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

8 - خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

9 - مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

10 - خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی 24 ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

تاپیکهای مرتبط زیر را حتما قبل از ارسال سوال مطالعه کنید:

پرده بکارت ..

مشاهده پرده بكارت

پارگي پرده بكارت

فرق حلقوی ارتجاعی با سایر پرده ها

ترمیم پرده بکارت

عکس واقعی از بکارت

پارگی پرده حلقوی

یه سوال در مورد پرده بکارت

بایگانی سوالات پرده بکارت - 1

بایگانی سوالات پرده بکارت - 2

بایگانی سوالات پرده بکارت - 3

بایگانی سوالات پرده بکارت - 4

بایگانی سوالات پرده بکارت - 5

بایگانی سوالات پرده بکارت - 6

بایگانی سوالات پرده بکارت - 7

تذکر مهم:
    کاربرانی که به سوالات سایر کاربران پاسخ می دهند توجه داشته باشند که از پاسخ گویی به سوالاتی که با مطالب بالا قابل پاسخ گویی است ، اجتناب کنند؛ چون علاوه بر حذف پست مربوطه با اخطار هم مواجه خواهند شد. (قانون دو - 8 - ز)

* این راهنما به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد!

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  2. با سلام و خسته نباشید خدمت همه کاربران به خصوص کاربرای فعال

چی شد اونهمه پست؟؟؟!!!!!!!

همه چی از اول !یعنی سوال تکراری هم بپرسیم Smile

من حسابی گیج شدم
    از صفحه 28 تا  صفحه 35 رو خوندم (همین پریروز که این تاپیک ری استارت نشده بود) به چندتا مورد برخوردم

1.یکی اینکه خیلی ها گفتن یه گوشت سفت وسط پرده هست و ... . خوب اون که واژن نیست مگه اون مجاری ادراری نیست که البته اطرافش حالت دایره مانند داره و وسطش یه چیز استخوانی ؟؟؟

2.اون گوشت نرم که میگن بیرون واژن و جلو و مانع واژن هست که جز پرده نیست ،مگه نه؟ تازه همه هم ندارن و بعضی ها دارن خیلی ها گفتن رابطه کامل داشتن اما این گوشت مانع باقی مونده و ...

حالا این گوشت که شبیه زبان کوچک هست کلا برای رابطه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

3. رابطه اگر از مقعد باشه جاش میمونه؟یعنی پاره میشه؟
    پزشک قانونی میتونه تشخیص بده ؟ فرد نا وارد چی میتونه تشخیص بده؟
    تاصلا مرسوم هست گواهی سلامت برای مقعد گرقته بشه؟

با توجه به اینکه ( خیلی معذرت میخوام بی ادبی میشه ) مقعد راه دفع مدفوع هست و زخم روی مقعد و شقاق میتونه از یبوست ایجاد بشه ، باز میشه گفت خراش ناشی از آلت تناسلی بوده ؟

با تشکر منتظر پاسخ هستم

پیروز باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. sima_65 نوشته است: با سلام و خسته نباشید خدمت همه کاربران به خصوص کاربرای فعال

چی شد اونهمه پست؟؟؟!!!!!!!

همه چی از اول !یعنی سوال تکراری هم بپرسیم Smile

من حسابی گیج شدم
    از صفحه 28 تا  صفحه 35 رو خوندم (همین پریروز که این تاپیک ری استارت نشده بود) به چندتا مورد برخوردم

1.یکی اینکه خیلی ها گفتن یه گوشت سفت وسط پرده هست و ... . خوب اون که واژن نیست مگه اون مجاری ادراری نیست که البته اطرافش حالت دایره مانند داره و وسطش یه چیز استخوانی ؟؟؟

2.اون گوشت نرم که میگن بیرون واژن و جلو و مانع واژن هست که جز پرده نیست ،مگه نه؟ تازه همه هم ندارن و بعضی ها دارن خیلی ها گفتن رابطه کامل داشتن اما این گوشت مانع باقی مونده و ...

حالا این گوشت که شبیه زبان کوچک هست کلا برای رابطه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

3. رابطه اگر از مقعد باشه جاش میمونه؟یعنی پاره میشه؟
    پزشک قانونی میتونه تشخیص بده ؟ فرد نا وارد چی میتونه تشخیص بده؟
    تاصلا مرسوم هست گواهی سلامت برای مقعد گرقته بشه؟

با توجه به اینکه ( خیلی معذرت میخوام بی ادبی میشه ) مقعد راه دفع مدفوع هست و زخم روی مقعد و شقاق میتونه از یبوست ایجاد بشه ، باز میشه گفت خراش ناشی از آلت تناسلی بوده ؟

با تشکر منتظر پاسخ هستم

پیروز باشید

عزیزم پست های قبلی بایگانی شده بالای همین صفحه رو ببین
    1:ممکنه کف واژن در برخی افراد از درون پرده جایی که خون پریود بیرون میاد دیده بشه وصفته
    2:بله پرده است اما سایز ,ضخامت وشکلش در افراد مختلف متفاوته بعد رابطه پرده برش میخوره ولی از بین نمیره .آثار اون به صورت زائده های کوچک هست معمولا در چند بار زایمان طبیعی ممکنه کلا از بین بره
    3:میتونه ایجاد شقاق کنه وهمچنین یک حالت گودی خاص از بیرون در اطراف مقعد ایجاد میشه که افرادی که تجربه ی معاینه دارن میتونن تشخیص بدن ولی افراد معمولی معمولا نمیتونن
    بله پزشکی قانونی وافرادی که در پزشکی قانونی دوره دیدن میتونن تشخیص بدن
    گفتم به غیر شقاق به مرور شکل مقعد تغییر میکنه

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  4. سلام من چند وقته پیش برای معاینه بکارت پیش دکتر متخصص زنان رفتم.در حین معاینه  درد زیادی داشتم آیا این طبیعیه؟و اینکه شب ترشح قهوه ای رنگی از من خارج شد آیا ممکنه حین معاینه به بکارتم آسیبی رسیده باشه؟اون ترشح قهوه ای رنگ چی میتونه باشه؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. IR_lale نوشته است: سلام من چند وقته پش برای معاینه بکارت پیش دکتر متخصص زنان رفتم.در حین معاینه  درد زیادی داشتم آیا این طبیعیه؟و اینکه شب ترشح قهوه ای رنگی از من خارج شد آیا ممکنه حین معاینه به بکارتم آسیبی رسیده باشه؟اون ترشح قهوه ای رنگ چی میتونه باشه؟

وقتی لبیها خیلی کشیده بشن کمی احساس درد ممکنه بکنید .خون تیره نشانه ی خونریزی جدید نیست اگر تازه پریودتون تمام شده یا قراره چند روز آینده پریود بشید میتونه از این مسئله باشه

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. سلام من ونامزدم رابطه بدون دخول داشتيم ولي كمي سر الت را به به من ماليد و من بعدان لك قهوه اي ديدم بعداز چند وقت رفتم پيش متخصص زنان ايشون منا معاينه داخلي كرد كه خيلي درد اومد ولي بعدش كه از نوع پردم سوال كردم گفت فكر كردم عروسي كردي و دوباره معاينم كرد و گفت پردت ارتجاعيه و كمي كوفته شده و پارهخ نميشه بعدازاون رفتم پيش يه متخصص زنان ديگه وگفت پردت از چند ناحيه پاره شده ونوعشم گفت كه الان يادم رفته حالا من و همسرم ديگه رابطه دخول كامل داريم اما من هنوز نفهميدم چرا من كه پرده داشتم وقتي اون متخصص معاينه داخلي كرد هيچ خوني حتي درحد لك نديدم وبعد اون يكي متخصص گفت پاره شده و حتي بعد از اينكه رابطه وازني را شروع كرديم هم خوني نيامد؟گيج شدم و اين نگرانم كرده كه خانواده همسرم بايد دستمال خوني را ببينن ايا خون پرده با بقيه خونها فرق داره؟

7. ziba71 نوشته است: سلام من ونامزدم رابطه بدون دخول داشتيم ولي كمي سر الت را به به من ماليد و من بعدان لك قهوه اي ديدم بعداز چند وقت رفتم پيش متخصص زنان ايشون منا معاينه داخلي كرد كه خيلي درد اومد ولي بعدش كه از نوع پردم سوال كردم گفت فكر كردم عروسي كردي و دوباره معاينم كرد و گفت پردت ارتجاعيه و كمي كوفته شده و پارهخ نميشه بعدازاون رفتم پيش يه متخصص زنان ديگه وگفت پردت از چند ناحيه پاره شده ونوعشم گفت كه الان يادم رفته حالا من و همسرم ديگه رابطه دخول كامل داريم اما من هنوز نفهميدم چرا من كه پرده داشتم وقتي اون متخصص معاينه داخلي كرد هيچ خوني حتي درحد لك نديدم وبعد اون يكي متخصص گفت پاره شده و حتي بعد از اينكه رابطه وازني را شروع كرديم هم خوني نيامد؟گيج شدم و اين نگرانم كرده كه خانواده همسرم بايد دستمال خوني را ببينن ايا خون پرده با بقيه خونها فرق داره؟

سلام

قرار نیس همه ی پرده ها خونریزی و درد داشته باشن وقتی ازاله می شن
    خب؟
    اگه برای معاینه ی بکارتت و مشخص شدن وضعیت اون لک قهوه ای رفتی پیش دکتر، چرا بهش نگفتی پس؟ چرا اجازه دادی به گفته ی خودت معاینه ی داخلی انجام بده؟ فکر نکردی آسیب می زنه بهت؟
    در هر صورت، شما بدون توجه به اون دستمال خونی!!!!! دخول کامل رو با همسرت داری. پس دیگه فکر گواهی سلامت و نوع پرده و خونریزی و اینا نباش
    وقتی به گفته ی خودت تا حالا خونریزی آنچنانی نداشته پس یعنی پرده ات از نوعی بوده که وقتی ازاله شده خونریزی نداشته، پس دیگه دستمال خونی از کجا می خوای بیاری؟ وقتی دخول کامل داری یعنی آلت همسرت وارد واژنت شده و این یعنی پرده ای وجود نداره دیگه! پس خانواده ی همسرت همچین هم نباید منتظر باشن دستمال خونی ببینن!!

آرشیو مطالب مرتبط با بکارت رو یه مطاله بکن

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. ziba71 نوشته است: سلام من ونامزدم رابطه بدون دخول داشتيم ولي كمي سر الت را به به من ماليد و من بعدان لك قهوه اي ديدم بعداز چند وقت رفتم پيش متخصص زنان ايشون منا معاينه داخلي كرد كه خيلي درد اومد ولي بعدش كه از نوع پردم سوال كردم گفت فكر كردم عروسي كردي و دوباره معاينم كرد و گفت پردت ارتجاعيه و كمي كوفته شده و پارهخ نميشه بعدازاون رفتم پيش يه متخصص زنان ديگه وگفت پردت از چند ناحيه پاره شده ونوعشم گفت كه الان يادم رفته حالا من و همسرم ديگه رابطه دخول كامل داريم اما من هنوز نفهميدم چرا من كه پرده داشتم وقتي اون متخصص معاينه داخلي كرد هيچ خوني حتي درحد لك نديدم وبعد اون يكي متخصص گفت پاره شده و حتي بعد از اينكه رابطه وازني را شروع كرديم هم خوني نيامد؟گيج شدم و اين نگرانم كرده كه خانواده همسرم بايد دستمال خوني را ببينن ايا خون پرده با بقيه خونها فرق داره؟

سلام...
    به احتمال زیاد پرده بکارت شما همون ارتجاعی یا حلقوی قابل اتساع بوده که با نوع نزدیکی شما پارگی اونم در چند ناحیه اتفاق نمی افته..
    یه جورایی میشه مطمئن شد که پارگی بخاطر معاینه متحصص اولی بوده که بهش مراجعه کردین و خوب بود که بعد از اون پیگیر میشدین که چرا اون پزشک معاینه داخلیتون کرده البته اگه خودتون بهشون توضیح داده بودین که علت مراجعتون چی بوده...
    بهتره نامزدتون با خونوادشون صحبت کنند که نیازی به دستمال خونی نباشه...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. معاینه داخلی بکارت چیه؟چه فرقی با معاینه معمولی داره؟

10. ID_mahnaz نوشته است: معاینه داخلی بکارت چیه؟چه فرقی با معاینه معمولی داره؟

سلام

چیزی به اسم معاینه ی داخلی بکارت نداریم
    پزشک زنان، وقتی می خواد خانم های غیر باکره رو معاینه کنه، دیگه اون احتیاط های لازم برای پرده ی بکارت رو ندیده می گیره و یه معاینه ی داخلی انجام می ده، خانمی که پرده ی بکارت داره رو که نمی شه معاینه ی داخلی کرد چون ابزار معاینه از پرده رد می شن و به پرده آسیب می رسونن

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  11. سلام
    اگر فردی یک ماه پریود نشه  و با انجام آزمایش مشخص بشه که حامله هست ،اگر توی همون ماه اول زمانیکه جنین رشد انچنانی نداشته، جنین سقط بشه  به بکارت آسیب وارد میشه؟

اگر آسیب وارد بشه که پریود هایی که با خروج لخته های خون همراه هست هم باید به بکارت آسیب بزنه؟

12. بله پرده اسیب می بینه خون پریود فرق میکنه

13. sima_65 نوشته است: سلام
    اگر فردی یک ماه پریود نشه  و با انجام آزمایش مشخص بشه که حامله هست ،اگر توی همون ماه اول زمانیکه جنین رشد انچنانی نداشته، جنین سقط بشه  به بکارت آسیب وارد میشه؟

اگر آسیب وارد بشه که پریود هایی که با خروج لخته های خون همراه هست هم باید به بکارت آسیب بزنه؟

سلام

هنگامی که سقط جنین صورت میگیره بله پرده بکارت آسیب میبینه.

پرده بکارت منافضی برای خروج خون دوران پریود داره که هیچگونه آسیبی به پرده زده نمیشه.

موفق باشی.

14. سلام
    پرده حلقوی ارتجاعی هم منفذ داره برا خون پریود؟؟؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  15. sima_65 نوشته است: سلام
    پرده حلقوی ارتجاعی هم منفذ داره برا خون پریود؟؟؟

سلام

پرده از هر نوعی که باشه باید باید باید روش منافذ داشته باشه برای خروج خون پریودی، وگرنه خون باید از کجا خارج بشه پس؟
    چیزایی که زمان پریود از واژن خارج می شن مثل لخته های خونی بزرگ، اونا باعث آسیب رسوندن به بکارت نمی شن چون از همون منافذ خارج می شن. این حکمت خداوندیه که با خروج خون یا لخته های بزرگ پرده صدمه نبینه

تشکر شده توسط : 6 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 31
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید