شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 27 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. sara365 نوشته است: سلام.وقتی بسته ی 21 عددی قرص جلوگیری تموم شدتواین فاصله که بایدمنتظربمونیم تاپریودبشیم بایدجلوگیری داشته باشیم یعنی نمیتونیم به اون قرصهایی که قبلاخوردیم اکتفاکنیم؟

توی 7روز جلوگیری لازم نیست

2. سلام .خسته نباشید.من شنیدم که قرص جلوگیری باعث میشه ویتامین ب6 بدن کم بشه قرص این ویتامین روگرفتم که همراه باقرص جلوگیری مصرف کنم این قرص 40 میلی گرمه طریقه ی مصرفش چجوریه آیاهرشبی که قرص جلوگیری میخورم میتونم همراهش اونم بخورم؟

3. sara365 نوشته است: سلام .خسته نباشید.من شنیدم که قرص جلوگیری باعث میشه ویتامین ب6 بدن کم بشه قرص این ویتامین روگرفتم که همراه باقرص جلوگیری مصرف کنم این قرص 40 میلی گرمه طریقه ی مصرفش چجوریه آیاهرشبی که قرص جلوگیری میخورم میتونم همراهش اونم بخورم؟

بعضی ازپزشکان نظرشون اینه که خوردن این قرص تهوع ناشی از مصرف ال دی رو کم میکنه هر شب قبل از خوردن قرص میتونید بخورید ولی برای همیشه در بسته های بعدی لازم نیست

4. سلام .من پریوذیم با توجه به سیکلاش منظم هست که در ماه ابان با نامزدم رابطه داشتم وذر ذوره پر خطر بودم از روش اورژانسی استفاذه کرذم 13 ابان پریود شدم.ودوباره 3اذر ماه رابطه داشتیم و باز ار روش اورزانسی استفاده کردم 15 پریوذ شدم .از اذر تا به امروز دیگه رابطه نذاشتبم ومن هنوز پریود نشدم.نگرانم.

5. با سلام
    چند تا سوال دارم ممنون میشم با دقت پاسخ بدین:
    6 ماه هست به دلیل کیست از قرص جلوگیری استفاده میکنم ( 2ماه اول یاز و 4ماه هم روکین) که روکین رو از روز 5 شروع میکنم و همینطور از روز 5 پریود روزی 2تا سیپروترون .

1. اول اینکه من نمیدونم روزهای پرخطر چه روز هایی هستن؟ و اینکه یه جا گفته بودن اگر فاصله قرص ها بیشتر از 7 بشه (فاصله بسته ها) احتمال بارداری هست یعنی تو همون مدت که قرص نمیخورند و بیشتر از 7 روز شده؟؟؟

2. آبی که قبل از مایع منی از مرد خارج میشه میتونه باردار کنه ؟ واگر دست الوده به این آب یا آب منی باشه و بعد خشک بشه اما شسته نشه و به واژن خیس دست زده بشه ممکنه بارداری پیش بیاد؟

میگم صفحه های مربوط به این پست زیاد شده  اگر برا کسی سوال پیش بیاد تا بیاد همه این صفحه ها رو بخونه که مبادا سوال تکراری بپرسه که انقدر طول میکشه ممکنه طرف از زمان مصرف قرص هاش هم بگذره Smile

منتظر پاسخ هاتون هستم
    پیروز و سلامت باشید

6. viva_ نوشته است: سلام .من پریوذیم با توجه به سیکلاش منظم هست که در ماه ابان با نامزدم رابطه داشتم وذر ذوره پر خطر بودم از روش اورژانسی استفاذه کرذم 13 ابان پریود شدم.ودوباره 3اذر ماه رابطه داشتیم و باز ار روش اورزانسی استفاده کردم 15 پریوذ شدم .از اذر تا به امروز دیگه رابطه نذاشتبم ومن هنوز پریود نشدم.نگرانم.

سلام دوست عزیز.

روش اورژانسی روش موثری برای جلوگیری از بارداری هست اما نباید به عنوان یه روش برای چند دوره متوالی استفاده بشه.
    در دو ماه متوالی از روش اورژانسی استفاده کردن ضررهای خودش رو هم داره.بهتره شما یه تست بارداری بدین که به احتمال زیاد منفیه.اگه از منفی بودن مطمئن شدین بدون هیچ استرس و نگرانی منتظر پریودیتون باشید.(تاخیر میتونه بخاطر مصرف قرص اورژانسی باشه)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. sima_65 نوشته است: با سلام
    6 ماه هست به دلیل کیست از قرص جلوگیری استفاده میکنم ( 2ماه اول یاز و 4ماه هم روکین) که روکین رو از روز 5 شروع میکنم و همینطور از روز 5 پریود روزی 2تا <a>سیپروترون</a> .

1. اول اینکه من نمیدونم روزهای پرخطر چه روز هایی هستن؟ و اینکه یه جا گفته بودن اگر فاصله قرص ها بیشتر از 7 بشه (فاصله بسته ها) احتمال بارداری هست یعنی تو همون مدت که قرص نمیخورند و بیشتر از 7 روز شده؟؟؟

2. آبی که قبل از مایع منی از مرد خارج میشه میتونه باردار کنه ؟ واگر دست الوده به این آب یا آب منی باشه و بعد خشک بشه اما شسته نشه و به واژن خیس دست زده بشه ممکنه بارداری پیش بیاد؟

میگم صفحه های مربوط به این پست زیاد شده  اگر برا کسی سوال پیش بیاد تا بیاد همه این صفحه ها رو بخونه که مبادا سوال تکراری بپرسه که انقدر طول میکشه ممکنه طرف از زمان مصرف قرص هاش هم بگذره Smile

منتظر پاسخ هاتون هستم
    پیروز و سلامت باشید

سلام دوست عزیز.
    روزهای پرخطر در قاعدگی های منظم روز 12 تا 16 قاعدگی هست.فاصله 7 روزه بین هر بسته رو که همیشه باید رعایت کرد و از روز 8 بسته بعدی رو شروع کرد.پس فاصله 7 روز باعث بارداری نمیشه.

بله پیشاب مرد میتونه باعث بارداری بشه اما به احتمال کم.اسپرم در خارج از رحم تا نیم ساعت قدرت باروری داره و بعد از خشک شدن قدرت باروریش رو از دست میده

8. با سلام نمی دونم جای درستی سئوالم پرسیدم یا نه؟ به هر حال ببخشید
    من 2 ماه نیم پریودم عقب افتاده تا حالا سابقه نداشتم (پریودم نامنظم بوده به صورت عقب افتادن 4-8 روز) اما اینکه به ماه برسه نه.( قبل از این عقب افتادگی چای لاغری دکتر سینا مصرف کردم که چند ماهی که اون چای میخوردم سر موقع  بود).
    دکتر رفتم به من امپول داد که دو تا رو با هم بزنم و دو بسته قرص ld که از روز 5 پریودم مصرف کنم
    من 4 اسفند میخوام برم مسافرت و نمی خوام تو این دوهفته که سفرم پریود باشم حالا من این دو بسته را پشت سر هم مصرف کنم یا نه وسط هر بسته فاصله بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    این قرص ها که عوارض بدی ندارن یا امپول ها؟

9. baran1370 نوشته است:
    sima_65 نوشته است: با سلام
    6 ماه هست به دلیل کیست از قرص جلوگیری استفاده میکنم ( 2ماه اول یاز و 4ماه هم روکین) که روکین رو از روز 5 شروع میکنم و همینطور از روز 5 پریود روزی 2تا <a><a>سیپروترون</a></a> .

منتظر پاسخ هاتون هستم
    پیروز و سلامت باشید

سلام دوست عزیز.
    روزهای پرخطر در قاعدگی های منظم روز 12 تا 16 قاعدگی هست.فاصله 7 روزه بین هر بسته رو که همیشه باید رعایت کرد و از روز 8 بسته بعدی رو شروع کرد.پس فاصله 7 روز باعث بارداری نمیشه.

بله پیشاب مرد میتونه باعث بارداری بشه اما به احتمال کم.اسپرم در خارج از رحم تا نیم ساعت قدرت باروری داره و بعد از خشک شدن قدرت باروریش رو از دست میده

سلام
    ممنون از پاسخت
    خب من روز 8 شروع نمیکنم بسته بعد رو دکتر گفته روز 5 پریود در مورد فاصله دو بسته چیزی نگفته.

10. sima_65 نوشته است: با سلام
    6 ماه هست به دلیل کیست از قرص جلوگیری استفاده میکنم ( 2ماه اول یاز و 4ماه هم روکین) که روکین رو از روز 5 شروع میکنم و همینطور از روز 5 پریود روزی 2تا <a>سیپروترون</a> .

منتظر پاسخ هاتون هستم
    پیروز و سلامت باشید

سلام

در مورد سوال دوم تون توضیح داده شد
    اما توضیح بیشتر در مورد سوال اول

برای محاسبه ی ایام تخمک گذاری به صورت زیر عمل کنید

- اگه سیکلتون منظمه باید از فرمول زیر استفاده کنید:

3 ± (14 - طول سیکل)

- اما اگه سیکلتون نامنظمه هر چه تعداد سیکل ها بیشتر باشه بازه ی تخمک گذاری دقیق تر خواهد بود و برای محاسبه از رابطه ی زیر استفاده کنید:

18 - کوتاهترین زمان سیکل ماهانه (روز)
    11 - طولانی ترین زمان سیکل ماهانه (روز)

در مورد مصرف قرص های ضدبارداری باید دقیق بود و قرص ها روزانه مصرف بشه (حتی ساعتی باشه به نظر من بهتر هم خواهد بود) تا از هر گونه افزایش در ضریب شکست روش جلوگیری صورت بگیره. 21 عدد قرص که تموم شد 7 روز باید استراحت کرد و بسته ی دوم رو از روز هشتم استارت زد حالا اگه یه روز تاخیر داشتین و بسته ی دوم از روز نهم استارت خورد باید قرص فراموش شده روز هشتم (اولین قرص بسته دوم) رو با قرص روز نهم مصرف کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. shsj نوشته است: با سلام نمی دونم جای درستی سئوالم پرسیدم یا نه؟ به هر حال ببخشید
    من 2 ماه نیم پریودم عقب افتاده تا حالا سابقه نداشتم (پریودم نامنظم بوده به صورت عقب افتادن 4-8 روز) اما اینکه به ماه برسه نه.( قبل از این عقب افتادگی چای لاغری دکتر سینا مصرف کردم که چند ماهی که اون چای میخوردم سر موقع  بود).
    دکتر رفتم به من امپول داد که دو تا رو با هم بزنم و دو بسته قرص ld که از روز 5 پریودم مصرف کنم
    من 4 اسفند میخوام برم مسافرت و نمی خوام تو این دوهفته که سفرم پریود باشم حالا من این دو بسته را پشت سر هم مصرف کنم یا نه وسط هر بسته فاصله بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    این قرص ها که عوارض بدی ندارن یا امپول ها؟

سلام

1. اگه بعد از تزریق آمپول پریود شدید و مصرف قرص رو شروع کردید که بعد از اتمام بسته ی دوم قرص و طی ایام مسافرت تون پریود میشید.
    2. اما اگه هنوز پریود نشدید منتظر بمونید چون بعد از تزریق ممکنه دو هفته طول بکشه تا پریود شروع بشه. با این حساب من که براتون چرتکه می ندازم! اگه مصرف قرص ها رو به صورت عادی ادامه بدید بعد از مسافرت پریود خواهید شد.

اگه در شرایط 2 هستید که هیچ؛ اما اگه در شرایط 1 هستید، من دو راه رو پیشنهاد میدم:

راه اول) بسته ی اول و دوم رو سر وقت بخورید و یه بسته ی سومی هم تهیه کنید و در ادامه ی بسته ی دوم بدون وقفه تا اتمام مسافرت مصرف کنید.
    راه دوم) مصرف بسته ی اول و دوم رو به صورت عادی ادامه بدید و در ایام مسافرت که زمان پریودتون رسید از تامپون استفاده کنید و هر 4 - 5 ساعت تعویضش کنید.

من جای شما بودم برای اینکه نظم سیکل ماهانه م برگرده! راه دوم رو اجرا می کردم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. سلام آقای دکترمن بسته ی قرص 21عددیم تموم شده وتومدت این یک هفته هستم که بسته ی بعدی روشروع کنم الان هیچ قرصی مصرف نمیکنم دیشب وشب قبلش نزدیکی بدون جلوگیری داشتم حالامیخوام بدونم که احتمال بارداری هست اگه هست تازوده بایدچکارکنم قرص اورژانسی بخورم؟آخه شنیدم که تواین یه هفته جلوگیری لازم نیست توروخدازودجوابموبدیدتادیرنشده.

13. sara365 نوشته است: سلام آقای دکترمن بسته ی قرص 21عددیم تموم شده وتومدت این یک هفته هستم که بسته ی بعدی روشروع کنم الان هیچ قرصی مصرف نمیکنم دیشب وشب قبلش نزدیکی بدون جلوگیری داشتم حالامیخوام بدونم که احتمال بارداری هست اگه هست تازوده بایدچکارکنم قرص اورژانسی بخورم؟آخه شنیدم که تواین یه هفته جلوگیری لازم نیست توروخدازودجوابموبدیدتادیرنشده.

سلام

در فاصله ی 7 روز بین دو بسته نیازی به جلوگیری نیست.
    بسته ی دوم رو از روز هشتم استارت بزنید و جای نگرانی وجود نداره.

14. sportoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من 26 این ماه باید پریود بشوم و 24 رابطه داشتم به صورت خیلی سطحی که پیش آب به صورت مختصر به سطح واژنم تماس پیدا کرد
    حالا من امروز قرص ضد بارداری خریدم  لورژنسترول 1.5 که یدونه بیشتر داخلش نبود و مصرفش فقط یباره استفاده کردم
    خواستم ببینم پس تفاوتش با 0.75 چیه که 2تا داخلش هست و هر 12 ساعت باید خورده بشه؟اون بهتره یا این؟و الان من جلوگیری را صورت دادم؟

15. sportoo نوشته است: من 26 این ماه باید پریود بشوم و 24 رابطه داشتم به صورت خیلی سطحی که پیش آب به صورت مختصر به سطح واژنم تماس پیدا کرد
    حالا من امروز قرص ضد بارداری خریدم  لورژنسترول 1.5 که یدونه بیشتر داخلش نبود و مصرفش فقط یباره استفاده کردم
    خواستم ببینم پس تفاوتش با 0.75 چیه که 2تا داخلش هست و هر 12 ساعت باید خورده بشه؟اون بهتره یا این؟و الان من جلوگیری را صورت دادم؟

فرقی نداره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 27 از 49
رفتن به صفحه :    ... 27 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید