شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 25 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. sara_red نوشته است:
    zohret نوشته است:
    sara_red نوشته است: 1- یعنی با فرض استفاده صحیح از قرص ها حتی با ریختن مایه منی بصورت کامل در داخل واژن احتمال بارداری نزدیک به صفره ؟

بعد سوال دیگمم اینه که اگر در سری اول استفاده از قرص اشتباه کرده باشم یعنی به جای اینکه روز اخر پریودیم قرص بخورم گذاشتم تموم شده بعد خوردم در ماه سوم باز هم احتمال بارداری هست یا نه احتمال بارداری فقط در ماه اول بوده که اشتباه خوردم ؟

بله نیازی نیست همسرتون پیشگیری داشته باشه
    اگر فاصله دو بسته از 7 روز بیشتر شده احتمال باروری هست

مرسی
    خوب حالا با فرض اینکه بسته اول و کمی دیر شروع کردم یعنی روز 7 پریودی که اخرین روز میشه بعد توی این 3 ماه که قرص خوردم فاصله تمام بسته ها 7 روز بوده همه چی اوکیه ؟

چون در بسته های بعدی در هر صورت پریود شدید باردارنیستید وبسته ی دوم به بعد هم دیگه نیازی به پیشگیری ندارید

2. solutionl نوشته است: سلام به همه

سوالی داشتم

من از قرص های تری فازیک برای تنظیم قاعدگیم استفاده می کنم

الان به فاز سفید رنگش رسیدم

شوهرم هم در کنار این قرص ها دلش آروم نیست و از کاندوم هم استفاده می کنه

دیشب برای اولین بار از کاندوم استفاده نکردیم

آیا من باید روش اورژانس رو پیاده کنم یا نه؟؟

با توجه به این که خودم نگرانم قاعدگی ای که سال ها تلاش کردم منظم بشه، هستم و

می ترسم نامنظم بشه و شوهرم نگران بارداری من هست

دوتایی خیلی نگران هستیم

میشه کمکم کنید

آیا روش اورژانس رو پیاده کنم؟

ممنون

در تایید جواب دوستمون ,اگر بسته رادر5روز اول قاعدگی آغاز کردید نگران نباشید نیاز به اورژانس نیست

3. سلام دختری هستم 32 ساله حدود دو سال هست ازدواج کردم دارای پریودی نامنظم. بعد از چهار ماه با ویتاگنوس پریود شدم. البته بعد از دو سال بدون پیشگیری بچه دار هم نشدیم با مراجعه به دکتر برای شوهرم کلومیفن تجویز شده و حدود ده روز از مصرف اون می گذره. دیروز که من فکر می کردم پریودیم تموم شده نزدیکی داشتم . به نظر شما اگر احتمال بارداری وجود داره با توجه به تاکید عدم مقاربت در دوران قاعدگی من اووسیز مصرف کنم با تشکر

4. سلام و خسته نباشید
    بنده با نامزدم در روز ششم قاعدگیشون رابطه بدون دخول داشتیم البته ایشون باکره هستن ولی بخاطر تخلیه منی روی واژن از روش اورژانسی 24 ساعت بعد استفاده کردیم (4 عدد قرص اچ دی که هر 2 قرص با فاصله 12 ساعت مصرف شد) که بعد از مصرف قرص ها یعنی 1 هفته بعد در روز 14 قاعدگی دچار حالت سیکل ماهانه و خونریزی به مدت 4 روز شد و تا 3 روز بعدشم بصورت قطره ای و خیلی کم البته  خونریزی داشت و الان هم که 19 روز از ابتدای این خونریزی میگذره با شدت و غلظت بیشتری ( که تا الان 3 روز شده ) خونریزی و درد ( مثل عادت ماهیانه ) داره
    لطفا راهنمایی بفرمایید که علت چی هست وچکار باید انجام داد و اصلا آیا ربطی به بارداری خارج رحمی داره البته این رو هم بگم با توجه به اینکه سیکل نامزدم منظم و 28 روزه هست اگر این خونریزی ( یا شاید قاعدگی )بعد از مصرف قرص را در نظر نگیریم ایشون در روز 31 بعد از اولین روز قاعدگی دوباره پریود شدن

5. bahram123 نوشته است: سلام و خسته نباشید
    بنده با نامزدم در روز ششم قاعدگیشون رابطه بدون دخول داشتیم البته ایشون باکره هستن ولی بخاطر تخلیه منی روی واژن از روش اورژانسی 24 ساعت بعد استفاده کردیم (4 عدد قرص اچ دی که هر 2 قرص با فاصله 12 ساعت مصرف شد) که بعد از مصرف قرص ها یعنی 1 هفته بعد در روز 14 قاعدگی دچار حالت سیکل ماهانه و خونریزی به مدت 4 روز شد و تا 3 روز بعدشم بصورت قطره ای و خیلی کم البته  خونریزی داشت و الان هم که 19 روز از ابتدای این خونریزی میگذره با شدت و غلظت بیشتری ( که تا الان 3 روز شده ) خونریزی و درد ( مثل عادت ماهیانه ) داره
    لطفا راهنمایی بفرمایید که علت چی هست وچکار باید انجام داد و اصلا آیا ربطی به بارداری خارج رحمی داره البته این رو هم بگم با توجه به اینکه سیکل نامزدم منظم و 28 روزه هست اگر این خونریزی ( یا شاید قاعدگی )بعد از مصرف قرص را در نظر نگیریم ایشون در روز 31 بعد از اولین روز قاعدگی دوباره پریود شدن

با درود
    با توجه به اينكه در روزهاي پر خطر نبودند نيازي با استفاده از روش اورژانسي نبود.
    به دليل مصرف قرص تنظيم پريودشون به هم خورده. اگر ديگه از روش اورژانسي استفاده نكنند بعد از يكي دو ماه مجددا به حالت نرمال برميگرده.
    اگر تصور ميكنيد هر ماه به استفاده از روش اورژانسي نياز پيدا ميكنيد بهتره نامزدتون از روش پيشگيري با مصرف قرص استفاده كنند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. با سلام.من از یکشنبه شروع به خوردن  قرص ld کردم که اولین روز پریودم بود.خیلی حال تهوه و سرگیجه دارم .با توجه به نزدیکی کاملی که داشته نمیتونم قطع کنم.چه کار کنم؟

7. mozhgan4147 نوشته است: با سلام.من از یکشنبه شروع به خوردن  قرص ld کردم که اولین روز پریودم بود.خیلی حال تهوه و سرگیجه دارم .با توجه به نزدیکی کاملی که داشته نمیتونم قطع کنم.چه کار کنم؟

با درود
    اين طور كه پيداست اولين بسته ي قرصيه كه مصرف ميكنيد. معمولا در بعضي از افراد با گذشت زمان اين حالت از بين ميره و به قرص عادت ميكنند. اگر اين حالات براتون غير قابل تحمله بايد مصرف قرص رو قطع كنيد. در اين صورت چند روز بعد پريود ميشيد. اما اگر ميتونيد اين حالات رو تحمل كنيد چند ماه صبر كنيد اگر بهتر نشديد قرصتون رو عوض كنيد.
    ضمنا اگر منظورتون از يكشنبه 26 دي بوده امروز كه شنبست ميشه روز هفتم اگر در اين هفت روز نزديكي داشتيد از اونجايي كه در روزهاي پر خطر نبوديد ريسك بارداري وجود نداره و در صورتي كه خيلي اذيت ميشيد ميتونيد بدون ترس از بارداري مصرف قرص رو قطع كنيد.

8. sogol_my نوشته است:
    bahram123 نوشته است: سلام و خسته نباشید

با درود
    با توجه به اينكه در روزهاي پر خطر نبودند نيازي با استفاده از روش اورژانسي نبود.
    به دليل مصرف قرص تنظيم پريودشون به هم خورده. اگر ديگه از روش اورژانسي استفاده نكنند بعد از يكي دو ماه مجددا به حالت نرمال برميگرده.
    اگر تصور ميكنيد هر ماه به استفاده از روش اورژانسي نياز پيدا ميكنيد بهتره نامزدتون از روش پيشگيري با مصرف قرص استفاده كنند.

سپاس sogol جان
    فقط یک نکته الان در روز 3 و 4 خونریزی کاهش زیادی پیدا کرده این طبیعیه ؟!
    من هنوز فرق خونریزی مربوط به بارداری خارج رحمی و خونریزی دوران قاعدگی رو نمیدونم ممنون میشم این رو هم توضیح بدین

9. سلام طریقه مصرف قرص لوونورژسترل به صورت اورژانسی چیست؟ . آیا این قرص ها اثر بخشی خوبی دارند نسبت به ال-دی یا اچ-دی؟

10. سلام و عرض ادب
    من و نامزدم 5شنبه دو هفته پیش با هم رابطه داشتیم البته در حد تماس آلت ها بود. من فکر می کنم پیشابم با آلت ایشون برخورد کرد (انزال در خارج صورت گرفت). البته این رو هم بگم که من دوبار (یکی 6 ساعت و یکی نیم ساعت) قبلش انزال داشتم. ایشون 60 ساعت بعد یک قرص لونژیل و 12 ساعت بعد یکی دیگه رو خورد. امروز یک هفته از خوردن قرص میگذره و هنوز پریود نشدن. چندتا سوال داشتم:
    اول اینکه آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    دوم اینکه در هر بار انزال چه میزانی از اسپرم خارج میشه و کاهش پیدا میکنه؟ و آیا انزال دوم/سوم در یک روز اصلا به تعدادی اسپرم داره که بتونه باعث بارداری بشه؟

با تشکر

11. Jenico نوشته است: سلام و عرض ادب
    من و نامزدم 5شنبه دو هفته پیش با هم رابطه داشتیم البته در حد تماس آلت ها بود. من فکر می کنم پیشابم با آلت ایشون برخورد کرد (انزال در خارج صورت گرفت). البته این رو هم بگم که من دوبار (یکی 6 ساعت و یکی نیم ساعت) قبلش انزال داشتم. ایشون 60 ساعت بعد یک قرص لونژیل و 12 ساعت بعد یکی دیگه رو خورد. امروز یک هفته از خوردن قرص میگذره و هنوز پریود نشدن. چندتا سوال داشتم:
    اول اینکه آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    دوم اینکه در هر بار انزال چه میزانی از اسپرم خارج میشه و کاهش پیدا میکنه؟ و آیا انزال دوم/سوم در یک روز اصلا به تعدادی اسپرم داره که بتونه باعث بارداری بشه؟

با تشکر

سلام...
    احتمال بارداری با پیشاب اونم با یه رابطه سطحی خیلی کمه.
    احتمالا تا دو الی سه روز دیگه پریود میشن.استرسی هم که به احتمال قوی نامزد شما برای بارداری داره میتونه خونریزی رو تعویق بندازه.
    بله بعد از چند بار انزال در یک روز باز هم امکان بارور کردن وجود داره

12. mmtt نوشته است: سلام طریقه مصرف قرص لوونورژسترل به صورت اورژانسی چیست؟ . آیا این قرص ها اثر بخشی خوبی دارند نسبت به ال-دی یا اچ-دی؟

سلام

هریک از قرص ها به فاصله 12 ساعت مصرف میشه(میشه هر دو رو هم با هم خورد).که حداکثر 5 روز بعد از نزدیکی فرصت مصرف داره(ترجیحا 72 ساعت)

اثر بخشی لوونورژسترل هم مثل قرص LD-HD هست فقط یه سری از عوارض مثل تهوع استفراغ در لوونورژسترل کمتره

13. با سلام.من پست 364 رو گذاشته بودم.از شنبه شب قرص نخوردم.هنوز پریود نشدم.خطری وجود داره برای حاملگی؟

14. با سلام
    من میخوام با نامزدم رابطه ی نزدیکتری نسبت به دفعات قبل داشته باشم با توجه به اینکه 2سال قرص استفاده میکنم میخواستم بدونم بدنم به قرص عادت نکرده؟میتونم به همین قرص خوردن اکتفا کنم؟یا بعد رابطه قرص hd بخورم؟
    میخوام رابطه بدون استرس داشته باشم که بعد آن خیالم راحت باشه
    من قرص هارو هر شب مرتب میخورم فقط ساعت ها فرق میکنه.

15. gogolinaznazi نوشته است: با سلام
    من میخوام با نامزدم رابطه ی نزدیکتری نسبت به دفعات قبل داشته باشم با توجه به اینکه 2سال قرص استفاده میکنم میخواستم بدونم بدنم به قرص عادت نکرده؟میتونم به همین قرص خوردن اکتفا کنم؟یا بعد رابطه قرص hd بخورم؟
    میخوام رابطه بدون استرس داشته باشم که بعد آن خیالم راحت باشه
    من قرص هارو هر شب مرتب میخورم فقط ساعت ها فرق میکنه.

سلام

شما قرص ها رو بدون فراموشی مصرف کنید اونوقت می تونید 100 کیلو منی هم در واژن تخلیه کنید و با ضریب اطمینان خوبی مشکلی پیش نخواهد آمد.
    بعد رابطه نیازی به خوردن قرص HD نیست. همون سیپروترون کافیه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 25 از 49
رفتن به صفحه :    ... 25 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید