شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دانه یا غده روی کیسه بیضه + چند سوال متفرقه

1. سلام خدمت اقای دکتر و دوستان محترم
    بی مقدمه مشکلات و سوالاتم رو مطرح میکنم.
    2-3 سالی هست که سمت چپ کیسه بیضه ام چیزی شبیه به جوش های چرکین رشد کرده ولی جوش نیست. برادرم همچین چیزی رو روی چونه اش داشت و با عمل برداشتش. گویا فیستول (یا فیسچول) نام داره. با مراجعه به یک پزشک پوست و انجام معاینه مشخص شد همون فیستول هست و با یه جراحی ساده میشه خارجش کرد. حالا چند سوال در این رابطه دارم:

1- تشخیص پزشک درست بوده یا نه و این چیزی که رشد کرده چیز دیگری هست؟
    2- چه چیز یا چیزهایی باعث بوجود اومدن این فیستول شده؟
    3- در صورت درست بودن تشخیص پزشک ایا جراحی شدن توسط همون پزشک پوست بلامانع هست یا پزشکای اورولوژ و ... بهترن؟
    4- بعد از جراحی امکان رشد مجدد وجود داره؟
    5- دوره نقاحت چه مدته؟ اصلا قابل پیش بینی هست؟

چند سوال دیگه هم در رابطه با موضوعات دیگه دارم.

1- موقع ادرار معمولاً کمی سوزش و درد دارم. دلیلش چی میتونه باشه؟ عفونت مجاری یا چیز دیگه؟
    2- بعد از ادرار با وجود انجام استبرا باز گاهی حس میکنم بصورت کامل خارج نشده. این اتفاق طبیعی هست؟

ببخشید که طولانی شد. ممنون از اینکه وقت گذاشتین و خوندین
    از اقای دکتر هم بابت راه اندازی این وبسایت و فروم خیلی خیلی تشکر میکنم. مشکل خیلی ها رو حل کردین

2. _Dey_ نوشته است: سلام خدمت اقای دکتر و دوستان محترم
    بی مقدمه مشکلات و سوالاتم رو مطرح میکنم.
    2-3 سالی هست که سمت چپ کیسه بیضه ام چیزی شبیه به جوش های چرکین رشد کرده ولی جوش نیست. برادرم همچین چیزی رو روی چونه اش داشت و با عمل برداشتش. گویا فیستول (یا فیسچول) نام داره. با مراجعه به یک پزشک پوست و انجام معاینه مشخص شد همون فیستول هست و با یه جراحی ساده میشه خارجش کرد. حالا چند سوال در این رابطه دارم:

1- تشخیص پزشک درست بوده یا نه و این چیزی که رشد کرده چیز دیگری هست؟
    2- چه چیز یا چیزهایی باعث بوجود اومدن این فیستول شده؟
    3- در صورت درست بودن تشخیص پزشک ایا جراحی شدن توسط همون پزشک پوست بلامانع هست یا پزشکای اورولوژ و ... بهترن؟
    4- بعد از جراحی امکان رشد مجدد وجود داره؟
    5- دوره نقاحت چه مدته؟ اصلا قابل پیش بینی هست؟

چند سوال دیگه هم در رابطه با موضوعات دیگه دارم.

1- موقع ادرار معمولاً کمی سوزش و درد دارم. دلیلش چی میتونه باشه؟ عفونت مجاری یا چیز دیگه؟
    2- بعد از ادرار با وجود انجام استبرا باز گاهی حس میکنم بصورت کامل خارج نشده. این اتفاق طبیعی هست؟

ببخشید که طولانی شد. ممنون از اینکه وقت گذاشتین و خوندین
    از اقای دکتر هم بابت راه اندازی این وبسایت و فروم خیلی خیلی تشکر میکنم. مشکل خیلی ها رو حل کردین

سلام

1. اگه شما می پرسیدی به چه متخصصی برای تشخیص مراجعه کنم؟ من بهت میگفتم به متخصص پوست یا جراح عمومی. پس اولویت با پزشک شماست که معاینه ی بالینی انجام داده.
    2. عوامل ایجاد فیستول رو اینجا بخون.
    3. جراح پوست یا جراح عمومی این کارو انجام میدن و مشکلی نیست.
    4. اگه مراقبت های بعد از عمل رو رعایت نکنی امکان عود وجود داره.
    5. یه مدتی نمیتونی راحت بشینی یا دراز بکشی. اگه بخوام تایم بگم معمولا 10 - 15 روز اوضاع اینجوریه.

............

1. ممکنه عفونت مجاری ادراری باشه بهتره به ارولوژیست مراجعه کنی و تست ادرار بدی.
    2. استبرا (با همون تعریف خودش) فایده ی خاصی نداره شما همون یکی دو باری که ادرار باقی مونده رو (به روش خودت) تخلیه می کنی کافیه و اگه به این موضوع "هنوز ادرار مونده بذار خالیش کنم!" فکر نکنی واقعا چیزی نمی مونه!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام. مدتی است روی الت تناسلی همسرم (شوهرم)دانه های ریزی شبیه جوش که قهوه ای و حالت گوشتی دارند بوجود امده است....میخوام بدونم خطرناک است؟ سوال بعدیم اینه که قسمت پایین الت همسرم حالت خشکی و یه مقدار پوسته پوسته شدن بوجود امده....میشه در مورد این دو مساله برام توضییح بدین که چیه و باید چیکار کرد؟؟؟؟؟  با تشکر .....

4. raha811988 نوشته است: با سلام. مدتی است روی الت تناسلی همسرم (شوهرم)دانه های ریزی شبیه جوش که قهوه ای و حالت گوشتی دارند بوجود امده است....میخوام بدونم خطرناک است؟ سوال بعدیم اینه که قسمت پایین الت همسرم حالت خشکی و یه مقدار پوسته پوسته شدن بوجود امده....میشه در مورد این دو مساله برام توضییح بدین که چیه و باید چیکار کرد؟؟؟؟؟  با تشکر .....

سلام

دوست من، تشخیص بیماری های پوستی از پشت مانیتور واقعا شدنی نیست همسرتون باید به ارولوژیست یا متخصص پوست مراجعه کنن.
    با این حال احتمالاتی که می دونم رو میگم:

1. اون دونه ها ممکنه Fordyc's Spoyt باشن. اینجا رو ببینید.
    2. و اون پوسته شدن ها ممکنه پیتریازیز روزه باشه. عبارت pityriasis rosea رو سرچ کنید و تصاویر شو ببینید من نمیتونم ناهنجاری ها و ضایعات پوستی رو ببینم. با این حال یه دونه تصویر کوچولو شو گذاشتم براتون.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

5. سلام.من توی کیسه بیضه چپم مدت سه سال هست که توده ای با حالت لوله های درهم پیچ خورده دربالای بیضه (چسبیده به مجرای وابران)دیده ام.درد نداشت اما مدتی باعث میشه نه خودش بلکه بیضه چپ اونم قسمت تحتیش بیشتر درد کنه.درداش هم مدام اما کمن ولی بعدش که گذشت مدتی بعد ساکت میشه.راهنمایم کنید.

6. HESAM210 نوشته است: سلام.من توی کیسه بیضه چپم مدت سه سال هست که توده ای با حالت لوله های درهم پیچ خورده دربالای بیضه (چسبیده به مجرای وابران)دیده ام.درد نداشت اما مدتی باعث میشه نه خودش بلکه بیضه چپ اونم قسمت تحتیش بیشتر درد کنه.درداش هم مدام اما کمن ولی بعدش که گذشت مدتی بعد ساکت میشه.راهنمایم کنید.

سلام

توضیحات شما شک به واریکوسل رو مطرح می کنه.
    اینجا رو ببین و به ارولوژیست مراجعه کن تا با معاینه ی بالینی، سونوی بیضه، درخواست اسپرموگرام و ... تشخیص مناسب رو بذاره.

7. من سابقه عمل فتق اینگورینال داشتم در سمت راست.وقتی نشست یا ایستاده باشم توده حس میشه اما حالت خوابیده حس نمیشه.واقعا چیز بدیه؟اخه هنوز ازدواج نکردم.بعدش ازمایش اسپرم چطور انجام میشه؟

8. HESAM210 نوشته است: من سابقه عمل فتق اینگورینال داشتم در سمت راست.وقتی نشست یا ایستاده باشم توده حس میشه اما حالت خوابیده حس نمیشه.واقعا چیز بدیه؟اخه هنوز ازدواج نکردم.بعدش ازمایش اسپرم چطور انجام میشه؟

سلام دوباره

آره چیز بدیه اگه دست بهش بزنی گازت میگیره!
    دوست من، در صورتی که واریکوسل باشه

به وجود اومدنش ربطی به ازدواج نداره!
    بسته به گریدی که داشته باشه و هر چی این گرید بیشتر باشه نیاز به عمل جراحی بیشتر میشه.
    برای آزمایش اسپرم تشریف می بری آزمایشگاه یه ظرف استریل بهت میدن اونوقت شما استمنا می کنی و به سلامتی منی رو داخلش تخلیه می کنی و تحویل مسئول اونجا میدی.
    نگران نباش این احتمالی بود که از شواهد میشه بیان کرد
    شما به ارولوژیست مراجعه کن تا ابتدا تشخیص گذاشته بشه بعد بقیه ی مراحل.

9. با سلام...6ماه که ازدواج کردم...چند روزیه که متوجه دانه های ریز قهوه ای رنگ رود الت تنایلی همسرم(شوهرم) شدیم...سریعا به پزشک مراجعه کردیم...بعد از معاینه من گفتن من هم دارای زگیلهای تناسلی خیلی خیلی ریز که تازه شروع به رشد کرده اند شده ام و بد خیم و خطرناک نیست.تست پاپ امیر هم انجام دادم که هنوز جوانش حاضر نیست البته چون بعد از ازدواج هنوز این تست را انجام نداده بودم برام  انجام دادن....همسرم هم به پزشک مراجعه کردن پزشک به ایشون گفتن چیز خطرناکی نیست و زگیلها با دارو ی موضعی رفع میشن....الت تناسلی من از بیرون هیچ ضایعه ای ندارد....تا قبل از ازدواج رابطه ای نداشتم....پزشکم داروهایی برای بالا بردن ایمنی بدنم تجویز کردن که زگیلها برام مشکل ساز نشن....سوالم اینه تا همین اندازه درمان برام کافیه؟؟؟خیلی نگرانم...همش فکر میکنم چیز غیر معمولی تدو بدنم و استرس دارم...در ضمن من هیچ مشکل دیگه ای از نظر عفونت و قارچ و ....ندارم....لطفا راهنماییم کنین...خیلی نگرانم.......با تشکر..

10. raha811988 نوشته است: با سلام...6ماه که ازدواج کردم...چند روزیه که متوجه دانه های ریز قهوه ای رنگ رود الت تنایلی همسرم(شوهرم) شدیم...سریعا به پزشک مراجعه کردیم...بعد از معاینه من گفتن من هم دارای زگیلهای تناسلی خیلی خیلی ریز که تازه شروع به رشد کرده اند شده ام و بد خیم و خطرناک نیست.تست پاپ امیر هم انجام دادم که هنوز جوانش حاضر نیست البته چون بعد از ازدواج هنوز این تست را انجام نداده بودم برام  انجام دادن....همسرم هم به پزشک مراجعه کردن پزشک به ایشون گفتن چیز خطرناکی نیست و زگیلها با دارو ی موضعی رفع میشن....الت تناسلی من از بیرون هیچ ضایعه ای ندارد....تا قبل از ازدواج رابطه ای نداشتم....پزشکم داروهایی برای بالا بردن ایمنی بدنم تجویز کردن که زگیلها برام مشکل ساز نشن....سوالم اینه تا همین اندازه درمان برام کافیه؟؟؟خیلی نگرانم...همش فکر میکنم چیز غیر معمولی تدو بدنم و استرس دارم...در ضمن من هیچ مشکل دیگه ای از نظر عفونت و قارچ و ....ندارم....لطفا راهنماییم کنین...خیلی نگرانم.......با تشکر..

سلام

منتظر تست پاپ اسمیر بمونید این تست برای بررسی عفونت رحمی، سرطان سرویکال و ... درخواست شده
    و در صورتی که نرمال باشه مشکل خاصی نیست با تکمیل دوره ی درمان زگیل ها رفع میشن.

11. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم سایت
    تازگی ها که چه عرض کنم من تازه فهمیدم روی کیسه بیضه هام دانه های زیر پوستی سفتی هست که وقتی پوست رو تیر میکشم معلوم میشه که زیر پوست توده های ریز گردی هستند که تازگی ها هم زیاد شدن بد جور نگرانم کرده دارم دیونه میشم نمیدونم چیه نه سوزش نه خارش ندارند. سوال دومم این که انتهای پوست زیر تنه آلتم به شکل تور مانند لکه قهوه ای شده، اونم از زیر پوست هستش. اصلاً یه جورایی آلتم حالت طبیعی نداره یه جورایی پوستش چروکیده هم شده من چه مشکلی دارم؟

12. نتیجه سونوگرافیاندازه بیضه راست:42در20بیصه چپ:43در 18واریکوسل خفیف در شبکه PAMPNIFORMچپ با دیامتر وریدی 2.2 میلی در مانوروالسالوا قابل رویت است.

13. ramtin2779 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم سایت
    تازگی ها که چه عرض کنم من تازه فهمیدم روی کیسه بیضه هام دانه های زیر پوستی سفتی هست که وقتی پوست رو تیر میکشم معلوم میشه که زیر پوست توده های ریز گردی هستند که تازگی ها هم زیاد شدن بد جور نگرانم کرده دارم دیونه میشم نمیدونم چیه نه سوزش نه خارش ندارند. سوال دومم این که انتهای پوست زیر تنه آلتم به شکل تور مانند لکه قهوه ای شده، اونم از زیر پوست هستش. اصلاً یه جورایی آلتم حالت طبیعی نداره یه جورایی پوستش چروکیده هم شده من چه مشکلی دارم؟

دوست عزیز
    اگر خوب جستجو کرده باشید یکی از دوستان هم با عنان لکه های سفید روی پوست بیضه پست کاملی گذاشته بودن و گفتن که مشکلی نداره اما اینکه شما میگید یه لکه قهوه ای میبنید و اینکه میگید حالت چروکیده پیدا کرده توصیه میکنم به یه متخصص ارولوژی مراجعه کنید و یا به یه متخصص پوست.این لکه قهو های میتونه در اثر قارچ  هم پیش بیادو میتونه طبیعی هم باشه اما خب بهتره که بررسی بشید چون به راحتی نمیشه نظر داد
    بهترین کار اینه نگرانی رو کنار بزارید و به یه متخصص مراجعه کنید چون از پشت سیستم و بدون معاینه صرفا نمیشه نظر قطعی و درستی داد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. HESAM210 نوشته است: نتیجه سونوگرافیاندازه بیضه راست:42در20بیصه چپ:43در 18واریکوسل خفیف در شبکه PAMPNIFORMچپ با دیامتر وریدی 2.2 میلی در مانوروالسالوا قابل رویت است.

سلام

دوست خوبم طبق قانون 2 - 7 شما باید منتظر پاسخ بمونی.
    شخص من ممکنه درگیر گرفاری های شخصیش باشه و هر روز نتونه به سایت سر بزنه.
    اما پاسخ

همونطور که قبلا برات نوشتم شک به واریکوسل در مورد شما مطرح بود و
    نتیجه ی سونو و ورید با سایز بیش از 1.5 میلی متر واریکوسل گرید 1 رو تایید میکنه.
    بد نیست اسپرموگرام در مورد شما درخواست بشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید