شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فيستول

1. اقاي دكتر سلام لطفا درمورد ابسه پري انال وفيستول بعد از عمل ابسه توضيح بفرماييد وخارش بعد از عمل فيستول د ر ناحيه مقعد چيست وچه كار بايد كرد  در حالي كه نشانه هاي هموروييد وجود ندارد به نظر خودم اين خارش بيشتر بعد از عمل اميزش شروع ميشود ممنونم

2. فیستول به دلائل زیر ممکن است باقی بماند:
    1- خارج نشدن سوراخ اولیه فیستول
    2- نادیده گرفته شدن مجاری جانبی
    3- کامل نبودن عمل جراحی به دلیل ترس از ایجاد بی اختیاری
    4- اشتباه بودن تشخیص
    5- کافی نبودن مراقبت پس از عمل
    اگر چه فیستول های کوچک و حاد ممکن است خود بخود بهبود یابند.. اما معمولا بهترین روش درمان فیستول جراحی است. احتمال عود فیستول وجود داره اما پیگیری و معاینات مکرر زخم پس از فیستولوتومی برای اطمینان از عدم عود دوباره فیستول اهمیت بسیاری دارد.
    همچنین اگر جراح ,حلقه اسفنکتر دور مقعد را قطع کند( که قائدتا نباید این کار انجام بشه...) امکان ایجاد بی اختیاری در دفع مدفوع وجود خواهد داشت.

3. alihomatian نوشته است: اقاي دكتر سلام لطفا درمورد ابسه پري انال وفيستول بعد از عمل ابسه توضيح بفرماييد وخارش بعد از عمل فيستول د ر ناحيه مقعد چيست وچه كار بايد كرد  در حالي كه نشانه هاي هموروييد وجود ندارد به نظر خودم اين خارش بيشتر بعد از عمل اميزش شروع ميشود ممنونم

سلام،
    فیستولهای اطراف مقعد یا به طور خودبخودی و یا به دنبال تخلیه آبسه های این ناحیه به وجود می آیند. بیماریهای مستعد کننده کرون و سل می باشند. در نوزادان به صورت مادرزادی و بیشتر در پسرها وجود دارد . در زنان فیستولهای رترو واژینال به دنبال بیماری کرون، صدمات زایمان، پرتوتاپی و بدخیمی ها به وجود می آید.
    خارج در مقعد و اطراف آن Pruritus ani به دلایل مختلفی ایجاد می شود:
    اختلالات پوستی مثل سوریازیس، درماتیت آتوپیک
    محرکهای موضعی مثل بی حس کننده های موضعی، صابونها و پمادها
    محرکهای غذایی مثل ادویه، مرکبات، و نوشیدنیهای حاوی کافئین
    عفونت قارچی با کاندیدا
    عفونتهای باکتریال ثانویه به خاراندن ناحیه توسط فرد
    انگل ها مثل کرمک ، جرب
    بیماریهای موضعی مثل بیماری bowen، paget ، التهاب کریپتها و درناژ فیستولها
    بیماریهای سیستمیک مثل دیابت، و اختلالات کبدی
    مسایل بهداشتی مثل عدم شستن مناسب ناحیه یا استفاده از لباسهای زیر تنگ
    مشکلات روانی

تشخیص بر اساس معاینه و تاریخچه قبلی بیمار داده می شود. درمان بر اساس علت ایجاد خارش انجام خواهد شد.

4. foojan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید

همسر من در حدود 3 سال پیش عمل هموروئید را انجام داده وبهبود یافته بود اما مدتی پیش حدودیک هفته تب ولرز شدید ودردکمر داشت که با مراجعه به دکتر جراح عمومی تشخیص عفونت شدید و عمیق و ابسه رادادند و همان روز همسرم را جراحی کردند به گفته دکتر عفونت تقریبا" تا یک وجب از کمر را گرفته بود اکنون با مراجعه به دکتر گفتند امکان فیستول شدن وجود دارد لطفا" در مورد فیستول و ابسه , علل وراه درمان ان اطلاعاتی به من بدهید.
    معمولا طول دوره درمان بعد از عمل چه مدت میباشد ؟
    ایا این بیماری مربوط به عمل هموروئید ایشان میباشد یا نه ؟

با تشکر فراوان

5. با سلام من حدود چهارسال پیش عمل فیستول انجام دادم  هنوز گاهی اوقات سوزش وکمی خون ریزی دارم

6. BABOL نوشته است: با سلام من حدود چهارسال پیش عمل فیستول انجام دادم  هنوز گاهی اوقات سوزش وکمی خون ریزی دارم

سلام

اینطور که مشخصه یا جراحی خوب صورت نگرفته یا شما نکات بعد از جراحی رو درست اجرا نکردید
    به این دو دلیل درصد قابل ملاحظه ای از فیستولها بعد از جراحی مجدد ظاهر می شوند
    باید به جراح عمومی مراجعه کنید
    در 99.99% موارد درمان دارویی ندارد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید