شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 23 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. mari_1365 نوشته است: سلام دوستان
    برای اینکه پیشگیر ی رو برای بار اول تست کرد من اینطوری فهمیدم که باید تا یه ماه که قرص مصرف میشه همزمان از یه روش کمکی دیگه مثل کاندوم استفاده بشه
    حالا من تو این یه ماه که قرص مصرف میکنم که بدنم آماده بشه اگه به طور اتفاقی کاندوم پاره بشه باید از روش اورژانسی استفاده کنم؟
    سوال دوم اینکه اگه تو ماه مثلا فقط یکبار رابطه ی جنسی برقرار بشه باید کل ماه رو قرص خورد؟؟
    گیج شدم

1:در مقاله ها نوشته میشه اگر قرص در 5روز اول وخصوصا از روز اول پریود شروع بشه احتیاج به جلوگیری نیست ولی به تجربه وجهت جلوگیری از درصد کمی از خطا که در همه ی روشها وجود داره بهتره کل بسته با پیشگیری باشه.اگر کاندوم پاره شد میتونید لوونورژسترول استفاده کنید.
    2:بله اگر حتی یکبار هم نزدیکی باشد تمام قرصها مرتب باید خورده شود .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    من انواع قرص های ضد بارداری را امتحان کردم اما با خوردن هر کدام یک نوع مصمومیت ایجاد می شود که همراه با حالت تهوع شدید ، درد زیر شکم ، بی اشتهایی و سردرد است . چه باید کرد؟

3. سلام..حالا اگه من نخام منتظر پریود بمونم و زودتر پریود شدم چیکار باید کنم..میشه راهنماییم کنید؟

4. noorajoon نوشته است: سلام
    من انواع قرص های ضد بارداری را امتحان کردم اما با خوردن هر کدام یک نوع مصمومیت ایجاد می شود که همراه با حالت تهوع شدید ، درد زیر شکم ، بی اشتهایی و سردرد است . چه باید کرد؟

سلام

این انواعی که می گید یعنی
    قرص ال دی، اچ دی، یاسمین، تری فازیک، مارولون، سیپروترون و ... رو مصرف کردید؟

به هر حال ...

در صورتی که به انواع قرص ها حساسیت دارید میتونید از روش تزریقی و آمپول های ضد بارداری استفاده کنید که DMPA سه ماهه و LUNELLE یک ماه هست و با توجه به سنتون من تزریق یه ماهه رو پیشنهاد میدم.

5. irandokhtf نوشته است: سلام..حالا اگه من نخام منتظر پریود بمونم و زودتر پریود شدم چیکار باید کنم..میشه راهنماییم کنید؟

سلام

باید به متخصص زنان مراجعه کنید و در صورتی که مشکل عدم بالانس هورمونی باشه با تجویز و تزریق دو تا آمپول پروژسترون پریود میشید.

6. noorajoon نوشته است: سلام

سلام اگر با تمام انواع مشکل دارید روشهای غیر هورمونی مثل کاندوم وآیودی هم برای شما مناسب است.

7. سلام آقای دکترمن اولین بسته ی قرص سیپروترون کامپاند روشروع کردم تقریبا نصف بسته روخوردم برای هم کیست تخمدان هم برای جلوگیری ازبارداری چندروزیه سینه هام خیلی درد میکنه آیا علتش میتونه این قرص باشه چون هنوزبدنم باهاش سازگارنیست یاچیز دیگه ای میتونه باشه ؟باتشکر.

8. sara365 نوشته است: سلام آقای دکترمن اولین بسته ی قرص <a>سیپروترون</a> کامپاند روشروع کردم تقریبا نصف بسته روخوردم برای هم کیست تخمدان هم برای جلوگیری ازبارداری چندروزیه سینه هام خیلی درد میکنه آیا علتش میتونه این قرص باشه چون هنوزبدنم باهاش سازگارنیست یاچیز دیگه ای میتونه باشه ؟باتشکر.

سلام

حساسیت پستان ها از جمله عوارض قرص های ضدبارداریه.

9. باسلام آقای دکترهمونطورکه گفتم خواهرم کیست داره وازقرص سیپروترون کامپانداستفاده میکنه میخوادازبارداری هم جلوگیری کنه این قرص قابل اطمینانه؟ اگربه مدت چندسال متوالی مصرف کنه بعدا میتونه بارداربشه؟ بعداینکه تاچه مدت قرص بابدنش سازگارمیشه که دیگه هیچ روش جلوگیری نداشته باشه آخه الان اولین بسته روداره تموم میکنه بسته ی بعدرومیتونه باخاطر جمع بدون جلوگیری مصرف کنه؟

10. bahareh1828 نوشته است: باسلام آقای دکترهمونطورکه گفتم خواهرم کیست داره وازقرص <a>سیپروترون</a> کامپانداستفاده میکنه میخوادازبارداری هم جلوگیری کنه این قرص قابل اطمینانه؟ اگربه مدت چندسال متوالی مصرف کنه بعدا میتونه بارداربشه؟ بعداینکه تاچه مدت قرص بابدنش سازگارمیشه که دیگه هیچ روش جلوگیری نداشته باشه آخه الان اولین بسته روداره تموم میکنه بسته ی بعدرومیتونه باخاطر جمع بدون جلوگیری مصرف کنه؟

سلام

1. سیپروترون هم یه نوع قرص ضد بارداریه و اگه سر وقت مصرف شه از بارداری جلوگیری میکنه.
    2. بعد از قطع قرص بارداری ممکن هست. شما به حرف های عوامانه که قرص های ضد بارداری باعث چاقی بیش از اندازه! و نازایی!! میشن ابدا گوش ندید.
    3. با توجه به این که بسته ی اول مصرف شده برای بسته ی دوم نیازی به روش مضاعف نیست.

11. با سلام
    من 32 سال سن دارم 3 سال هست قرص جلوگیری مصرف میکنم...21 رو میخورم و 7 روز استراحت ودوباره مصرف میکنم...مشکل در تنظیم پریودهم نداشتم
    تا این ماه که 5 روز زودتر پریود شدم یعنی دقیقا با اخرین قرص....
    میخواستم ببینم چه جوری باید دوره جدید قرص رو شروع کنم
    من باید یکشنبه اخرین قرص رو میخوردم که همون روز پریود البته با لکه اول شروع شد...
    الان باید بی توجه به پریود زمان خودم قرص رو شروع  کنم...
    چون با لکه بوده دقیق نمیدونم که شروع پریود کی بوده...که از روز 5 شروع کنم...متشکرم

12. anita73 نوشته است: با سلام
    من 32 سال سن دارم 3 سال هست قرص جلوگیری مصرف میکنم...21 رو میخورم و 7 روز استراحت ودوباره مصرف میکنم...مشکل در تنظیم پریودهم نداشتم
    تا این ماه که 5 روز زودتر پریود شدم یعنی دقیقا با اخرین قرص....
    میخواستم ببینم چه جوری باید دوره جدید قرص رو شروع کنم
    من باید یکشنبه اخرین قرص رو میخوردم که همون روز پریود البته با لکه اول شروع شد...
    الان باید بی توجه به پریود زمان خودم قرص رو شروع  کنم...
    چون با لکه بوده دقیق نمیدونم که شروع پریود کی بوده...که از روز 5 شروع کنم...متشکرم

به پریود توجه نکنیدمثل قبل همون فاصله ی 7 روزو قرار بدین.ولی در این بسته سعی کنید با این که نیازی نیست در موارد عادی قرص سر ساعت خاص مصرف شود شما این بسته را در ساعت خاصی هر شب استفاده کنید ومطمئن شوید هیچ شبی فراموش نکردید در برخی افراد حتی یک روز جابجایی قرص پریودو جابجا میکنه پشت بسته قرصها روزهای هفته نوشته شده اگر به طور مثال اولین قرص را امروز 4شنبه باید شروع کنید از قرصی شروع کنید که روی آن روز 4شنبه نوشته وبقیه قرصها راهم ادامه دهید اینطوری اگر قرصی فراموش شود متوجه خواهید شد اگر در دفعه بعد مشکلات تکرار شد باید بررسی بشید

13. سلام
    اونطوری که من تحقیق کردم گفتن که قرص یاسمین در دراز مدت عوارض خطرناکی داره ، حالا من میخاستم بپرسم بین قرص ال دی و مارولون و سیپروترون کامپاند چه تفاوت هایی وجود داره؟
    هر کسی یکی از این قرص ها رو پیشنهاد میده، اما واقعا کدومشون ترجیح دارن و تفاوت بینشون واقعا چیه؟

14. سلام
    اونطوری که من تحقیق کردم گفتن که قرص یاسمین در دراز مدت عوارض خطرناکی داره ، حالا من میخاستم بپرسم بین قرص ال دی و مارولون و سیپروترون کامپاند چه تفاوت هایی وجود داره؟
    هر کسی یکی از این قرص ها رو پیشنهاد میده، اما واقعا کدومشون ترجیح دارن و تفاوت بینشون واقعا چیه؟

15. سلام

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 23 از 49
رفتن به صفحه :    ... 23 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید