شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 22 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. mari_1365 نوشته است: سلام
    من امروز پریودم تموم شده میخام از قرص ضد بارداری استفاده کنم، چون تو چند روز اخیر با ئهمسرم رابطه خواهم داشت
    میخاستم بدونم اگه از امروز بخورم مشکلی پیش نمیاد یا باید حتما از روز 5 پریود میخوردم؟
    چه قرصی بهتره؟ باشرایطی که من دارم؟

سلام

قرص ضد بارداری رو در یکی از 5 روز اول پریود میتونید استارت بزنید و شبی یه دونه مصرف کنید.
    اما همونطور که مهران عزیزم گفت توصیه ی ارجح، استارت از روز پنجمه.
    عوارض قرص هم در افراد مختلف، متفاوته میتونید از ال دی شروع کنید اگه مشکلی نبود ادامه بدید در غیر اینصورت مارولون رو تست کنید به همین ترتیب یاز و ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. mari_1365 نوشته است: سلام
    من امروز پریودم تموم شده میخام از قرص ضد بارداری استفاده کنم، چون تو چند روز اخیر با ئهمسرم رابطه خواهم داشت
    میخاستم بدونم اگه از امروز بخورم مشکلی پیش نمیاد یا باید حتما از روز 5 پریود میخوردم؟
    چه قرصی بهتره؟ باشرایطی که من دارم؟

سلام اگر پریودتون بیشتر از 5روزه والان تموم شده برای شروع قرص دیر شده حتی اگرروز پنجم هم باشه وشروع کنید بسته ی اول نیاز به جلوگیری داره وبرای چند روز آینده مناسب نیست.اگر پشت بسته های قرصو ببینید این جمله نوشته شده:شروع قرص در 5روز اول خونریزی وترجیحا از روز اول خونریزی . ولی اگر از قرص برای ماههای آینده هم می خواهید استفاده کنید این بسته را شروع کنید وجلوگیری مانند کاندوم یا فقط یکبار استفاده از اورژانسها ی لوونورژسترول را میتوانید داشته باشید. بعد اتمام این بسته 7روز قرص مصرف نمیکنید ودر شروع بسته های بعدی پشگیری لازم نیست.

3. با تشکر از پاسخی که به سوال من دادید
    ولی یه نکته جدید که تازه یاد گرفتم
    طبق جدیدترین تحقیقات قرص های ضد بارداری از روز اول پریود باید شروع بشه
    اینو یه خانم دکتر تو مرکز بهداشت بهم گفت
    و گفتن که از روز 5 یه تجویز قدیمیه

4. mari_1365 نوشته است: با تشکر از پاسخی که به سوال من دادید

سلام دوباره

دوست من، موضوع مورد بحث ما اونقدر داستان پیچیده ای نیست که بخوایم روی اون زیاد مانور بدیم.
    همونطور که چند خط بالاتر هم نوشتم استارت قرص در یکی از 5 روز اول سیکل قاعدگی، بهترین شرایط برای جلوگیریه. در مورد این موضوع کارشناسان WHO به صورت خیلی واضح صحبت کردن و چیزی در مورد اینکه استارت قرص از روز 5 ام یه تجویز قدیمیه!! گفته نشده. مطلب زیر رو بخونید.

Starting COCs in the first five days of the menstrual cycle is the most reliable method of preventing pregnancy with this treatment, as the risk of ovulation within the first 5 days of menstruation is acceptably low. Suppression of ovulation is considered to be less reliable when starting COCs after day 5 of the menstrual cycle

این مطلب یه چیزی حدود یه سال پیش به عنوان مقاله چاپ شده. صفحه ی 6 فایل PDF زیر رو بخونید خالی از لطف نیست.

Combined oral contraceptives (the Pill): when to start taking the Pill, and missed pill advice

در مورد استارت از روز 5 ام سیکل هم کتاب خانم دکتر فرشته ی مجلسی عضو هیات علمی دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران رو در زیر بخونید (صفحه 1289 - فصل 11).

روش های پیشگیری از بارداری

FDA رو هم چک کردم مطلبی در این مورد بیان نشده بود. خوشحال میشم صحبت اون خانم رو مستند (با رفرنس دهی مقاله) بیان کنید.

5. سلام خسته نباشدخیلی ممنون میشم که زود جوابمو بدین خیلی استرس دارم
    من با دوست دخترم نزدیکی کردم ولی تا اوجا که یادمه اصلا ابم به واژنش نخورد دوستم باید 28/8پریود میشد الان 9/2 هست پریود نشده بعد این که ابم اومد بعد هر دو بار رفت و واژنش رو شست اگه احتما این که ابم خورده باشه فقط یک قطره بوده که اونم مطمعن نیستم
    ایا احتمال بارداری وجود داره ما باید الان چی کار کنیم ممنون میشم زود جواب بدین

6. nima_nima_2 نوشته است: سلام خسته نباشدخیلی ممنون میشم که زود جوابمو بدین خیلی استرس دارم
    من با دوست دخترم نزدیکی کردم ولی تا اوجا که یادمه اصلا ابم به واژنش نخورد دوستم باید 28/8پریود میشد الان 9/2 هست پریود نشده بعد این که ابم اومد بعد هر دو بار رفت و واژنش رو شست اگه احتما این که ابم خورده باشه فقط یک قطره بوده که اونم مطمعن نیستم
    ایا احتمال بارداری وجود داره ما باید الان چی کار کنیم ممنون میشم زود جواب بدین

سلام
    بهتره در هر رابطه جانب احتیاط رور رعایت کنید. در هر صورت اگه پارتنر شما در روزهای پرخطر بودند و مطمئن نیستید که منی با واژن ایشون تماس داشته یا نه بهتره آزمایش خون بدن تا از بارداری یا عدم بارداری اطمینان حاصل کنید. اما اگه در روزهای پرخطر نبودند جای نگرانی نیست و این تاخیر میتونه ناشی از استرس باشه.

7. m1989 نوشته است:
    mari_1365 نوشته است: با تشکر از پاسخی که به سوال من دادید

سلام دوباره

دوست من، موضوع مورد بحث ما اونقدر داستان پیچیده ای نیست که بخوایم روی اون زیاد مانور بدیم.
    همونطور که چند خط بالاتر هم نوشتم استارت قرص در یکی از 5 روز اول سیکل قاعدگی، بهترین شرایط برای جلوگیریه. در مورد این موضوع کارشناسان WHO به صورت خیلی واضح صحبت کردن و چیزی در مورد اینکه استارت قرص از روز 5 ام یه تجویز قدیمیه!! گفته نشده. مطلب زیر رو بخونید.

Starting COCs in the first five days of the menstrual cycle is the most reliable method of preventing pregnancy with this treatment, as the risk of ovulation within the first 5 days of menstruation is acceptably low. Suppression of ovulation is considered to be less reliable when starting COCs after day 5 of the menstrual cycle

این مطلب یه چیزی حدود یه سال پیش به عنوان مقاله چاپ شده. صفحه ی 6 فایل PDF زیر رو بخونید خالی از لطف نیست.

Combined oral contraceptives (the Pill): when to start taking the Pill, and missed pill advice

در مورد استارت از روز 5 ام سیکل هم کتاب خانم دکتر فرشته ی مجلسی عضو هیات علمی دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران رو در زیر بخونید (صفحه 1289 - فصل 11).

FDA رو هم چک کردم مطلبی در این مورد بیان نشده بود. خوشحال میشم صحبت اون خانم رو مستند (با رفرنس دهی مقاله) بیان کنید.

سلام من واقعا از دقت وحساسیت کاربران در مورد مطالب بسیار خوشحال شدم ولی تمام جملات ومقالاتی که نوشته شده شروع قرص در 5روز اول.حال میتونه هر روزی از این 5 روز باشه ودر اکثر این مقالات هم به این دلیل 5روز اول وترجیحا روز اول خونریزی بیان میشود تا ریسک تحریک تخمدانها وایجاد تخمکگذاری زودتر از موعد از بین بره .پشت بسته های قرص هم همین جمله نوشته شده.از 2سال قبل بخشنامه های مراکز بهداشت براین تاکید شد که آموزش به مردم در مورد قرص تاکید بر روز اول باشد تا نیاز به جلوگیری دز بسته ی اول نباشد .جمله ی زیر در همان مقاله ایست که لینک کردین
    • If you start the Pill on the first day of your period you will be protected from pregnancy immediately
    You can also start the Pill up to, and including, the fifth day of your period and you will be protected from pregnancy immediately
    If you start the Pill at any other time in your menstrual cycle you will need to use additional contraception, such as condoms, for the first 7 days of pill taking
    این یعنی اگر به غیر از 5روز قرص شروع شود نیاز به جلوگیریست در صورتیکه  به همه توصیه میشود بسته ی اول جلوگیری داشته باشند.به این دلیل که هیچ روش پیشگیری بدون درصد شکست نیست ,به خاطر همین درصد شکست با اینکه در مقالات گفته نشده پیشگیری در بسته ی اول ضروریست بیشتر افراد این توصیه را میکنند
    http://www.mums.ac.ir/ch_kalat/fa/bardary

8. zohret نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    mari_1365 نوشته است: با تشکر از پاسخی که به سوال من دادید

سلام دوباره

سلام من واقعا از دقت وحساسیت کاربران در مورد مطالب بسیار خوشحال شدم ولی تمام جملات ومقالاتی که نوشته شده شروع قرص در 5روز اول.حال میتونه هر روزی از این 5 روز باشه ودر اکثر این مقالات هم به این دلیل 5روز اول وترجیحا روز اول خونریزی بیان میشود تا ریسک تحریک تخمدانها وایجاد تخمکگذاری زودتر از موعد از بین بره .پشت بسته های قرص هم همین جمله نوشته شده.از 2سال قبل بخشنامه های مراکز بهداشت براین تاکید شد که آموزش به مردم در مورد قرص تاکید بر روز اول باشد تا نیاز به جلوگیری دز بسته ی اول نباشد .جمله ی زیر در همان مقاله ایست که لینک کردین
    • If you start the Pill on the first day of your period you will be protected from pregnancy immediately
    You can also start the Pill up to, and including, the fifth day of your period and you will be protected from pregnancy immediately
    If you start the Pill at any other time in your menstrual cycle you will need to use additional contraception, such as condoms, for the first 7 days of pill taking
    این یعنی اگر به غیر از 5روز قرص شروع شود نیاز به جلوگیریست در صورتیکه  به همه توصیه میشود بسته ی اول جلوگیری داشته باشند.به این دلیل که هیچ روش پیشگیری بدون درصد شکست نیست ,به خاطر همین درصد شکست با اینکه در مقالات گفته نشده پیشگیری در بسته ی اول ضروریست بیشتر افراد این توصیه را میکنند
    http://www.mums.ac.ir/ch_kalat/fa/bardary

سلام بر زهره خانم عزیز

دوران بارداری که نبودید دلمون تنگ شده بود بیشتر به سایت سر بزنید از نظرات تون استفاده می کنیم.

ممنون از توجه شما و شرکت تون در بحث
    در سرتاسر مقاله ای که لینک دادم توصیه ای مبنی بر اینکه "روز اول بر روز پنجم ارجح هست و استارت قرص از روز پنجم قدیمیه!" گفته نشده. همین عبارت بالا هم می بینید که در مورد استارت از روز اول و پنجم دقیقا و دقیقا یک عبارت مشابه (will be protected from pregnancy immediately) استفاده شده.
    عنایت دارید که این موضوع توسط WHO Expert Group بیان شده و این افراد پرسنل معمولی مراکز بهداشت داخلی نیستن بلکه جزو الیت های این رشته هستن که ماه May سال قبل جزئیات این مسئله رو واضح بیان کردن.
    اما شخص من، بسیار بسیار بسیار به بارداری ناخواسته حساسه و معتقدم که بارداری ناخواسته علاوه بر مشکلاتی که برای زوج و خود بچه به همراه داره برای جامعه هم طبعاتی رو خواهد داشت و به شدت معتقدم در این مورد هیچ چیز رو نباید به قضا و قدر و انشالا و ماشالا واگذار کرد و باید دقیق بود.
    حتما تایید می کنید که در اولین مصرف قرص ممکنه شخص مصرف کننده حساسیت داشته باشه و ضریب شکست روش بالا بره یا طرف سیکل نامنظمی داشته باشه که تخمک گذاریش تایم مشخصی نداره؛ همین دو دلیل به نظرم کافی باشه که در مصرف اول قرص از کاور هم استفاده بشه.
    لینکی که دادید ولید نیست، درستش رو به دکتر بگید تا اصلاح کنن. هر چند که اون هم مربوط به داخل کشوره.

9. با سلام.
    من پریود کاملا منظمی دارم ..در روز 19 پریودم با نامزدم نزدیکی داشتم که دخول انجام شد ولی ایشون منی رو داخل نریختن...من 10 ساعت بعد 2 تا HD خوردم ولی چون صبحش حالم خیلی بد شد دیگه 2 تای دیگه رو نخوردم..الان 72 ساعتم گذشته ...میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟؟و اینکه ممکنه کسی پیش آب نداشته باشه؟؟؟

10. fared9168 نوشته است: با سلام.
    من پریود کاملا منظمی دارم ..در روز 19 پریودم با نامزدم نزدیکی داشتم که دخول انجام شد ولی ایشون منی رو داخل نریختن...من 10 ساعت بعد 2 تا HD خوردم ولی چون صبحش حالم خیلی بد شد دیگه 2 تای دیگه رو نخوردم..الان 72 ساعتم گذشته ...میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟؟و اینکه ممکنه کسی پیش آب نداشته باشه؟؟؟

سلام اینکه پیشابی بوده یا نه قابل تشخیص نیست اگر مطمئن نیستید هنوز وقت دارید میتونید 2 تا قرص لوونورژسترول مصرف کنید معمولا تهوع ندارد

11. سلام..من هر ماه حدود 15 یا 16 ماهها پریود میشدم..آخرای روزای پریود مهر ماهم رابطه سطحی داشتم از روش اورژانسی استفاده کردم حدود آخرای مهر ماه..بعد از 3روز از مصرف قرص پریود شدم باز..ولی این ماه هنوز پریود نشدم علتش چی میتونه باشه؟

12. irandokhtf نوشته است: سلام..من هر ماه حدود 15 یا 16 ماهها پریود میشدم..آخرای روزای پریود مهر ماهم رابطه سطحی داشتم از روش اورژانسی استفاده کردم حدود آخرای مهر ماه..بعد از 3روز از مصرف قرص پریود شدم باز..ولی این ماه هنوز پریود نشدم علتش چی میتونه باشه؟

سلام

عوارض قرص تا یکی دو سیکل ادامه داره.
    منتظر پریود بمونید. جای نگرانی نیست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. سلام وقت بخیر رابطه محافظت نشده تو روزای پرخطر داشتم از قرص لونورژسترون 750میکروگرمی هر 12ساعت یکی استفاده کردم که باید هر 12ساعت دوتا مصرف میکردم بنظرتون پیشگیری صورت نمیگیره؟دوستان لطفا سریع جواب بدین نگران شدم

14. narsan23 نوشته است: سلام وقت بخیر رابطه محافظت نشده تو روزای پرخطر داشتم از قرص لونورژسترون 750میکروگرمی هر 12ساعت یکی استفاده کردم که باید هر 12ساعت دوتا مصرف میکردم بنظرتون پیشگیری صورت نمیگیره؟دوستان لطفا سریع جواب بدین نگران شدم

سلام

نرسان خانم، شوخی می کنید دیگه، بچه های مامایی و شوخی. فکر کنم داستان بکارت خیلی درگیرتون کرده!
    روش اورژانسی رو درست استفاده کردید و از بارداری جلوگیری میکنه.
    قرص لوونورژسترول جهت مصرف اورژانسی 2 روش داره:

1. مصرف 1 عدد قرص در نوبت اول و 1 عدد دیگه 12 ساعت بعد
    2. مصرف 2 عدد قرص با هم در یک نوبت

15. سلام دوستان
    برای اینکه پیشگیر ی رو برای بار اول تست کرد من اینطوری فهمیدم که باید تا یه ماه که قرص مصرف میشه همزمان از یه روش کمکی دیگه مثل کاندوم استفاده بشه
    حالا من تو این یه ماه که قرص مصرف میکنم که بدنم آماده بشه اگه به طور اتفاقی کاندوم پاره بشه باید از روش اورژانسی استفاده کنم؟
    سوال دوم اینکه اگه تو ماه مثلا فقط یکبار رابطه ی جنسی برقرار بشه باید کل ماه رو قرص خورد؟؟
    گیج شدم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 22 از 49
رفتن به صفحه :    ... 22 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید