شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. gfsaina نوشته است: سلام
    من آخرین نزدیکیم 3 ماه پیش بود که الان 3 ماه هست که رابطه نداشتم 3 ماه پیش قرص اورژانسی لنژیل مصرف کردم و هر ماه 9 روز زودتر از موعد قاعدگیم پریود میشدم ولی این ماه 2 روز از زمان پریودم گذشته ولی هنوز پریود نشدم در صورتی که درد سینه دارم و گاهی اوقات کمر درد هم دارم این که پریود نمیشم خیلی خیلی  نگرانم کرده  علتش چی میتونه باشه جناب دکتر ؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم من منتظر جوابتون هستم .

سلام

همین استرس شما دلیل خوبی برای این تاخیره و گفتن جمله ی "خیلی استرس دارم" هم این تاخیرو بیشتر میکنه!
    روش اورژانسی رو که استفاده کردین و
    3 مرتبه هم که پریود شدین
    دیگه نمیدونم چرا مضطربین!
    دوست من، بارداری منتفیه و جای نگرانی وجود نداره.
    این علائم شما مربوط به پریودتونه و اگه استرس رو از خودتون دور کنید پریود هم شروع میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر

2. جناب دکتر سلام
    من دقیقا روزی که پریودم تموم شد با همسرم رابطه کنترل نشده ای داشتم و منی وارد واژنم شد همون روز 1 قرص اچ دی روز بعد 2 اچ دی و روز بعد 2  اچ دی دیگر خوردم 5 روز بعد خونریزی داشتم تا دو روز . الان 10روزاز اون رابطه گذشته زیر دلم احساس درد دارم اما خونریزی ندارم ممکنه بردار بشم؟

3. ahmarim3 نوشته است:
    جناب دکتر سلام
    من دقیقا روزی که پریودم تموم شد با همسرم رابطه کنترل نشده ای داشتم و منی وارد واژنم شد همون روز 1 قرص اچ دی روز بعد 2 اچ دی و روز بعد 2  اچ دی دیگر خوردم 5 روز بعد خونریزی داشتم تا دو روز . الان 10روزاز اون رابطه گذشته زیر دلم احساس درد دارم اما خونریزی ندارم ممکنه بردار بشم؟

سلام

در اون روزی که رابطه داشتید تقریبا حاملگی غیر ممکنه و با وقوع پریود بارداری کاملا منتفی میشه.
    ازونجایی که در دوران تخمک گذاری هستین اون درد در ناحیه ی شکم شما میتونه مربوط به این داستان باشه.
    جای نگرانی نیست.

4. سلام به همه دوستان
    خواهش میکنم سریع جواب بدید لطفاً
    من حدود یک ماه پیش از روش اورژانسی استفاده کردم و در هنگاه خوردن نوبت دوم قرص ها بعد از 3 ساعت حالت تهوع بهم دست داد و با توجه به مطالبی که توی سایت دیده بودم حداقل زمان رو 2 ساعت نوشته بودم و من هم دیگه قرص رو تجدید نکردم . بعد از حدود 2 هفته پریود شدم (حدود 2 هفته تا تاریخ همیشگی باقیمانده بود) البته نه مثل همیشه با شدت کمتر و تا حدودی قهوه ای رنگ و بعد از 6 روز تمام شد و مجددا از 2 روز بعد از اتمام حدود یک هفته است که مدام لکه بینی دارم .
    حالا الان واقعا نمی دونم این اتفاق به چه معنی میتونه باشه؟؟ باردارم؟ کیست دارم؟
    لطفا زودتر بهم جواب بدید

5. aynaz2020 نوشته است: سلام به همه دوستان
    خواهش میکنم سریع جواب بدید لطفاً
    من حدود یک ماه پیش از روش اورژانسی استفاده کردم و در هنگاه خوردن نوبت دوم قرص ها بعد از 3 ساعت حالت تهوع بهم دست داد و با توجه به مطالبی که توی سایت دیده بودم حداقل زمان رو 2 ساعت نوشته بودم و من هم دیگه قرص رو تجدید نکردم . بعد از حدود 2 هفته پریود شدم (حدود 2 هفته تا تاریخ همیشگی باقیمانده بود) البته نه مثل همیشه با شدت کمتر و تا حدودی قهوه ای رنگ و بعد از 6 روز تمام شد و مجددا از 2 روز بعد از اتمام حدود یک هفته است که مدام لکه بینی دارم .
    حالا الان واقعا نمی دونم این اتفاق به چه معنی میتونه باشه؟؟ باردارم؟ کیست دارم؟
    لطفا زودتر بهم جواب بدید

سلام

اون تایم استفراغ حداکثر 2 ساعت هست نه حداقل؛ به عبارت دیگه اگه استفراغ حداکثر تا 2 ساعت بعد از مصرف قرص اتفاق افتاد باید همون نوبت تکرار بشه.
    در صورت وقوع پریود بارداری منتفیه و جای نگرانی نیست.
    لکه بینی از عوارض مصرف قرص اورژانسیه اما بد نیست به متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام سونو از عدم وجود کیست تخمدان مطلع بشید.

6. ممنون
    قبلا سونوگرافی کردم و به دکتر زنان هم مراجعه کردم کیست ریز دارم ولی بهم گفته بودند چون پریود های منظمی دارم مسئله مهمی نیست و دارو برام تجویز نشد پس این الان میتونه به اون کیست ها ربط داشته باشه و احتمال بارداری من رو منتفی میکنه؟ چون راستش وقتی سرچ کردم لکه بینی رو یکی از عوارض ماههای اول بارداری نوشته بود و همین مساله خیلی من رو ترسوند چون تا به حال سابقه نداشتم. مرسی که وقت میگذارید

7. aynaz2020 نوشته است: ممنون
    قبلا سونوگرافی کردم و به دکتر زنان هم مراجعه کردم کیست ریز دارم ولی بهم گفته بودند چون پریود های منظمی دارم مسئله مهمی نیست و دارو برام تجویز نشد پس این الان میتونه به اون کیست ها ربط داشته باشه و احتمال بارداری من رو منتفی میکنه؟ چون راستش وقتی سرچ کردم لکه بینی رو یکی از عوارض ماههای اول بارداری نوشته بود و همین مساله خیلی من رو ترسوند چون تا به حال سابقه نداشتم. مرسی که وقت میگذارید

سلام

بارداری به دلایلی که در بالا گفته شد منتفیه.
    اینکه قبلا سونو دادید این "قبلا" خیلی مهمه مثلا هفته ی پیش، ماه قبل، سال گذشته!، 3 سال قبل!! اینا همشون معادل "قبلا" هست و کیست تخمدان در صورتی که خود به خود و یا با درمان دارویی رفع نشه هر چی که به بعدا (!) بیایم ممکنه سایزش بزرگ تر بشه و یکی از عوارضش همین لکه بینیه (عوارض مهم دیگه ش ناباروریه).
    اما در مجموع صحبت هایی که کردید من فعلا دلیل لکه بینی رو همون استفاده از روش اورژانسی میدونم ولی
    اگر که این لکه بینی در سیکل های آینده هم وجود داشت و درد در ناحیه ی شکم هم به اون اضافه شد حتما سونو بدید. با توجه به سنتون، پیگیری بیشتر، لطف بزرگیه که در حق خودتون انجام میدید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام
    من دفعه ی قبل بعد از نزدیکی با همسرم از قرص ال دی به روش اورژانسی مصرف کردم.4 تای اول رو که خوردم باید ده ساعت بعدش 4تا دیگه می خوردم که فراموش کردم و بیشتر از 10 ساعت شد و همین باعث شد با اینکه یک هفته از پریودم گذشته بود دوباره پریود بشم.

میخوام بدونم با هر دفعه استفاده از قرص ال دی بعدش من بازم پریود میشم یا اگه فاصله بینشون همون 10 ساعت باشه اینجوری نمیشه؟چون اون دفعه بیشتر از 10 ساعت شد.

این مشکلو چطوری میشه برطرف کرد؟ممکنه اگه قرصمو عوض کنم بازهم این مشکل پیش بیاد؟ما از کاندوم استفاده می کنیم و من با توجه به عوارضی که از قرصا شنیدم نمی خوام به طور مداوم استفاده کنم.فقط تو موارد اورژانسی می خورم.

من تقویم تخمک گذاری رو هم دانلود کردم اما با توجه به اینکه سیکلم این طوری به هم ریخته به اون هم نمی تونم اعتماد کنم درسته؟؟؟

9. nazy_c نوشته است: سلام
    من دفعه ی قبل بعد از نزدیکی با همسرم از قرص ال دی به روش اورژانسی مصرف کردم.4 تای اول رو که خوردم باید ده ساعت بعدش 4تا دیگه می خوردم که فراموش کردم و بیشتر از 10 ساعت شد و همین باعث شد با اینکه یک هفته از پریودم گذشته بود دوباره پریود بشم.

میخوام بدونم با هر دفعه استفاده از قرص ال دی بعدش من بازم پریود میشم یا اگه فاصله بینشون همون 10 ساعت باشه اینجوری نمیشه؟چون اون دفعه بیشتر از 10 ساعت شد.

این مشکلو چطوری میشه برطرف کرد؟ممکنه اگه قرصمو عوض کنم بازهم این مشکل پیش بیاد؟ما از کاندوم استفاده می کنیم و من با توجه به عوارضی که از قرصا شنیدم نمی خوام به طور مداوم استفاده کنم.فقط تو موارد اورژانسی می خورم.

من تقویم تخمک گذاری رو هم دانلود کردم اما با توجه به اینکه سیکلم این طوری به هم ریخته به اون هم نمی تونم اعتماد کنم درسته؟؟؟

سلام

1. فاصله ی مصرف قرص بین دو نوبت روش اورژانسی، 12 ساعته نه 10 ساعت!
    2. روش اورژانسی اختلال هورمونی ایجاد میکنه و باعث میشه پریود یا زودتر از موعد رخ بده و یا خونریزی با تاخیر اتفاق بیفته.
    3. به خاطر دوز بالایی که به بدن تحمیل میشه از این عارضه (اختلال در قاعدگی) نمیشه چلوگیری کرد مگر اینکه این روشو استفاده نکنید.
    4. شنیده ها در مورد مصرف قرص ضدبارداری رو نشنیده بگیرید! روش اورژانسی عوارض بدتری داره. همونطور که قبلا گفتم قرص ضدبارداری رو تهیه و از روز 5 ام سیکلتون استارت بزنید.
    5. عوارض روش اورژانسی تا یکی دو سیکل میمونه بنابراین بعد از برگشتن سطح هورمون ها به روال عادی، تقویم تخمک گذاری قابل استفاده س.

10. سلام.من قبلا قرص یاز میخوردم،این سری چون گیرم نیومد از اتیسترون استفاده کردم.دوره ی پریود من با یاز منظم بود،الآن حدود 18 روزه که اتیسترون خوردم،و دچار لکه بینی شدم.دلیلش چی میتونه باشه؟این لکه ها ناشی از شروع دوره پریود منه یا اینکه ممکنه که باردار شده باشم؟

11. shiiimaaa نوشته است: سلام.من قبلا قرص یاز میخوردم،این سری چون گیرم نیومد از اتیسترون استفاده کردم.دوره ی پریود من با یاز منظم بود،الآن حدود 18 روزه که اتیسترون خوردم،و دچار لکه بینی شدم.دلیلش چی میتونه باشه؟این لکه ها ناشی از شروع دوره پریود منه یا اینکه ممکنه که باردار شده باشم؟

سلام

سیپروترون کامپاند (با نام تجاری اتیسترون) هم از بارداری جلوگیری میکنه اما احتمالا چون مصرف اول بوده حساسیت ایجاد کرده و لکه بینی رخ میده. اگه این لکه بینی ادامه داشت قرص رو عوض کنید و اینو به یاد داشته باشید که
    همواره در اولین مصرف قرص ضدبارداری از روش مضاعف (کاور) هم استفاده کنید.

12. shiiimaaa نوشته است: سلام.من قبلا قرص یاز میخوردم،این سری چون گیرم نیومد از اتیسترون استفاده کردم.دوره ی پریود من با یاز منظم بود،الآن حدود 18 روزه که اتیسترون خوردم،و دچار لکه بینی شدم.دلیلش چی میتونه باشه؟این لکه ها ناشی از شروع دوره پریود منه یا اینکه ممکنه که باردار شده باشم؟

دوست عزیز
    قرص سیپروترون کامپاند نسبت به یاز از نظر میزان هورمونی ضعیف تره و ممکن این لکه بینی که گفتید پیش بیاد و بعلاوه فراموشی هاش هم 3 ساعته است.این لکه بینی هم نشانه اینه که میزان هورمون کافی نیست پس دوره بعدی دارو رو عوض کنید

داروهای دیگه ای هم هستن که مناسب هستن با یک ماما هم مشورت کنید

13. درود میخواستم بدونم اگه در دو روز آخر قاعدگی نزدیکی صورت بگیره احتمال حاملگی هست یا نه؟؟؟و اگر حاملگی اتفاق افتاده باشه چه موقع میشه اینو فهمید ؟؟؟حتما باید تا پریود بعد صبر کرد
    ممنون

14. hamvatan91 نوشته است: درود میخواستم بدونم اگه در دو روز آخر قاعدگی نزدیکی صورت بگیره احتمال حاملگی هست یا نه؟؟؟و اگر حاملگی اتفاق افتاده باشه چه موقع میشه اینو فهمید ؟؟؟حتما باید تا پریود بعد صبر کرد
    ممنون

اگه پریود منظم امکان بارداری در اون روز نیست
    بعد از 72 ساعت می تونید آز خون بتا بدید یا بعد از 3 هفته از بی بی چک استفاده کنید تا از بارداری اطمینان حاصل کنید

15. سلام خسته نباشید
    من 2آبان پریود شدم 5آبان تموم شد 10آبان نزدیکی داشتم و 15 آبان هر دوبار هم با کاندوم بوده و من نمیدونم تو کدوم از این دوبار کاندوم پاره شده نمیدونم 10 یا 15 بوده احتمال بارداری وجود داره؟
    من تست با بی بی چک انجام دادم یه خط منفی اومد حالا یعنی باردار نیستم؟
    یعنی بی بی چک تواین روزا نشون میده؟
    با تشکر از سایت خوبتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 49
رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید