شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلاف پزشکان در تشخیص بیماری واریکوسل

1. با سلام.
    سوالی داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم. من در بیضه چپ خودم یکسری رگهای ضخیم وجود داره. به یک متخصص اورولوژی مراجعه کردم معاینه کرد و برام سونوگرافی نوشت. نتیجه سونوگرافی این بود که من واریکوسل نوع 3 دارم. دکتر گفت باید زودتر عمل کنم. پیش یه متخصص اورولوژی دیگه که استاد دانشگاه هست رفتم گفت من سونوگرافی رو برا بیضه قبول ندارم و این بیماری فقط با معاینه بدنی باید تشخیص داده بشه. بعد معاینه کرد و جالبه که گفت تو حتی نوع خفیف واریکوسل هم نداری!!!!! چند بار اصرار کردم که دارم و پزشک قبلیم گفته که داری. اما قبول نکرد و گفت تو سالم هستی. لطفا بگید:
    1-     ما بیمارا مگه موش آزمایشگاهی پزشکا هستیم که الان دقیقا حرف ضد هم میزنن. یکی میگه کاملا سامی اونیکی میگه باید عمل کنی نوع 3 داری؟
    2-     اگه سونوگرافی برای واریکوسل معتبر نیست چرا تجویز میشه؟
    3-     به نظر شما من تو این اوضاع گیج کننده باید چیکار کنم؟
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام.ببخشید سوالمو اینجا میپرسم.من 13 ماهه جراحی واریکوسل چپ انجام دادم اما هنوز درد خفیف دارم تو بیضه سمت چپ.این طبیعیه یا باید به دکتر مراجعه کنم؟

3. hamid0001 نوشته است: سلام.ببخشید سوالمو اینجا میپرسم.من 13 ماهه جراحی واریکوسل چپ انجام دادم اما هنوز درد خفیف دارم تو بیضه سمت چپ.این طبیعیه یا باید به دکتر مراجعه کنم؟

سلام

اگه مراقبت های بعد از عمل رو انجام داده باشین احتمال خیلی کمی وجود داره که واریکوسل عود کنه.
    اما به نظر من بهتره به ارولوژیست مراجعه کنید و ضمن معاینه ی بالینی، از ایشون بخواید که براتون آزمایش اسپرم هم درخواست کنن.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. hesam_65 نوشته است: با سلام.
    سوالی داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم. من در بیضه چپ خودم یکسری رگهای ضخیم وجود داره. به یک متخصص اورولوژی مراجعه کردم معاینه کرد و برام سونوگرافی نوشت. نتیجه سونوگرافی این بود که من واریکوسل نوع 3 دارم. دکتر گفت باید زودتر عمل کنم. پیش یه متخصص اورولوژی دیگه که استاد دانشگاه هست رفتم گفت من سونوگرافی رو برا بیضه قبول ندارم و این بیماری فقط با معاینه بدنی باید تشخیص داده بشه. بعد معاینه کرد و جالبه که گفت تو حتی نوع خفیف واریکوسل هم نداری!!!!! چند بار اصرار کردم که دارم و پزشک قبلیم گفته که داری. اما قبول نکرد و گفت تو سالم هستی. لطفا بگید:
    1-     ما بیمارا مگه موش آزمایشگاهی پزشکا هستیم که الان دقیقا حرف ضد هم میزنن. یکی میگه کاملا سامی اونیکی میگه باید عمل کنی نوع 3 داری؟
    با تشکر

سلام

جواب سوال 1 و 2 رو نمیدونم چون هنوزم متوجه نشدم که سوال بودن یا شکایت!

اما دوست من، اگه من جای شما بودم به یه شخص سومی هم مراجعه می کردم و نظر اون رو هم می خواستم. اونچه که در رفرنس ها ذکر شده اینه که وجود رشته های در هم تنیده و طناب مانند در ناحیه ی کیسه ی بیضه (فضای اسکروتوم) نشونه ی واریکوسله و بایستی برای بررسی بیشتر به ارولوژیست مراجعه کرد تا ایشون با معاینه ی حضوری، سونوی بیضه و گاهی درخواست آزمایش اسپرم در مورد وجود واریکوسل نظر بدن.
    واریکوسل گرید 3 معمولا با لمس اون ناحیه معلوم میشه اما گریدهای پایین تر معمولا با انجام سونو.

5. hesam_65 نوشته است: با سلام.
    با تشکر

دوست عزیز
    در مورد سوالتون که پرسیده بودید آیا سونو برای واریکوسل مناسب یا نه چون جالب بود با یه متخصص ارولوژی صحبت کردم این پاسخ ایشونه:
    سونوگرافی در تشخیص واریکوسل نقشی نداره مگر در سه مورد:
    1.بیمار اجازه معاینه نده
    2.بیمار چاق باشه و نشه معاینه کرد
    3.برای تشخیص مشکلات همراه اون ناحیه
    پس اگر شما هر کدوم از موارد فوق رو داشتید سونو براتون راه مناسبیه در غیر اینصورت توصیه میکنم معاینه بالینی رو ملاک بزارید.اگر هم میتونید با یه ارولوژیت دیگه هم مشورت کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با عرض سلام
    من میخواستم بدونم واریکوسل دارم یا خیر
    1.درد بیضه ها ب صورت مقطعی
    2.دل پیچه به همراه درد بیضه ها
    3.کوچک بودن بیضه ها
    4.بیرون اومدن منی ب صورت خود ب خود (خیلی زیاد نیست)
    5.بالا رفتن بیضه چپ گاهی اوقات
    ممنون میشم جوابمو بدید
    آیا معاف میشم ؟

8. POLIZEI نوشته است: با عرض سلام
    3.کوچک بودن بیضه ها
    ممنون میشم جوابمو بدید
    آیا معاف میشم ؟

سلام

دوست من، در مورد شما نیاز به معاینه ی بالینی هست؛ در مورد واریکوسل خود من زیاد لکچر دادم.
    لطفا قبل از ارسال سوال از نوار بالا جستجو کنید.
    اینجا رو ببینید و فروم زیر رو بخونید.

واریکوسل و فشار زیاد

9. POLIZEI نوشته است: با عرض سلام
    3.کوچک بودن بیضه ها
    ممنون میشم جوابمو بدید
    آیا معاف میشم ؟

دوست عزیز
    همونطور که از نوشته ها دوستان مشخصه و اگر فایل موجود در خود سایت رو هم بخوید می بنید که واریکوسل مربوط به رشته های متصل به بیضه است و صرفا خود بیضه نیست و سایز بیضه تاثیری در واریکوسل داشتن یا نداشتن نداره
    در مورد درد هم باید بگم یکی از علائم مشخصه میتونه درد باشه و وجود درد یک ملاک قطعی برای وجود واریکوسل نیست
    بعید میدونم بتونید نظر خاصی دریافت کنید بدون معاینه

بهترین کار اینه که به ارولوژیست رماجعه کنید و بالینی معاینه بشید چون اگر بخواید معافیت هم بگیرید باز هم این مرحله رو باید طی کنید.بای بدونید گرید یک نع خفیف وممکن شمامبتلا باشید ام خودتون هم اطلاع نداشته باشید پس انجام یه برسی بد نسیت

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید