شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واریکوسل و فشار زیاد

1. سلام
    من 17 سالمه و چند مدتی هست بدنسازی کار می کنم و وقتی داشتم دیشب مطالب سایت رو می خوندم فهمیدم که فشار آوردن به بدن باعث واریکوسل می شه ،من تو باشگاه بعضی از حرکات رو می شه که دو برابر وزن خودم انجام می دم.
    ممنون می شم اگه به سئوالاتم جواب بدید :

1- من وقتی به رگ هایی که به طرف بیضه ها می روند دست می زنم رگ بیضه سمت چپم خیلی بزرگ تز از سمت راست هست یعنی می شه گفت که به شکل یک طناب هست که سه چهار  برابر اون یکی هست ولی سمت راست این گونه نیست و بعضی از اوقات که خم می شم و می خوام کمرم رو راست کنم درد تو بیضه هام حس می کنم و این حالت رو از 16 سالگی دارم .... آیا این واریکوسل هست؟

2- آیا واریکوسل باعث معافی سربازی می شه یا نه؟

3- اگه واریکوسل باشه من باز هم می تونم باشگاه برم یا نه؟

اگه ممکنه یک دکتر خوب اورولوژیست تو تهران معرفی کنید.خیلی ممنون

2. kojerry نوشته است: سلام
    من 17 سالمه و چند مدتی هست بدنسازی کار می کنم و وقتی داشتم دیشب مطالب سایت رو می خوندم فهمیدم که فشار آوردن به بدن باعث واریکوسل می شه ،من تو باشگاه بعضی از حرکات رو می شه که دو برابر وزن خودم انجام می دم.
    ممنون می شم اگه به سئوالاتم جواب بدید :

1- من وقتی به رگ هایی که به طرف بیضه ها می روند دست می زنم رگ بیضه سمت چپم خیلی بزرگ تز از سمت راست هست یعنی می شه گفت که به شکل یک طناب هست که سه چهار  برابر اون یکی هست ولی سمت راست این گونه نیست و بعضی از اوقات که خم می شم و می خوام کمرم رو راست کنم درد تو بیضه هام حس می کنم و این حالت رو از 16 سالگی دارم .... آیا این واریکوسل هست؟

2- آیا واریکوسل باعث معافی سربازی می شه یا نه؟

3- اگه واریکوسل باشه من باز هم می تونم باشگاه برم یا نه؟

اگه ممکنه یک دکتر خوب اورولوژیست تو تهران معرفی کنید.خیلی ممنون

سلام

1. وجود رشته های در هم تنیده و طناب مانند (مخصوصا در بیضه ی چپ) نشونه ی واریکوسله اما تشخیص قطعی با معاینه ی بالینی صورت می گیره.
    2. این سوالت ربطی به اهداف سایت نداره اما برای اینکه بی جواب نمونه میگم:
    گرید 3 معاف دائم و گرید های 1 و 2 معاف از رزم
    3. بلند کردن اجسام سنگین برای کسانی که واریکوسل دارن اصلا توصیه نمیشه و اگه شما به ارولوژیست مراجعه کردی و تشخیص واریکوسل داده شد بادی بیلدینگ رو ببوس و بذارش کنار و به همون شنای سوئدی اکتفا کن.

معرفی پزشک تبلیغات محسوب میشه و خلاف قوانین سایته اما
    واریکوسل بیماری پیچیده ای نیست و به هر ارولوژیستی که مراجعه کنی میتونه کمکت کنه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلامی دوباره
    مي خواستم بدونم من که قرص Creatine Ethyl Ester(کراتين اتيل استر) را مصرف مي کنم رو آزمايش مني که براي واريکوسل انجام مي شه تاثير مي ذاره يا نه؟ اگه تاثير داره تا چه مدت باقي مي مونه و من بعد از چه مدت قطع کردن اين دارو مي تونم آزمايش بدم؟
    بهترین روش عمل واریکوسل چیه که در صد عد کردن دوباره اش کمه و کم خطر تره؟

4. jerry74 نوشته است: سلامی دوباره
    مي خواستم بدونم من که قرص Creatine Ethyl Ester(کراتين اتيل استر) را مصرف مي کنم رو آزمايش مني که براي واريکوسل انجام مي شه تاثير مي ذاره يا نه؟ اگه تاثير داره تا چه مدت باقي مي مونه و من بعد از چه مدت قطع کردن اين دارو مي تونم آزمايش بدم؟
    بهترین روش عمل واریکوسل چیه که در صد عد کردن دوباره اش کمه و کم خطر تره؟

سلام

تاثیر منفی مکمل های پروتئینی بر فاکتورهای مهم باروری اسپرم گزارش شده.
    فاکتورهای مختلف هر آزمایشی در زمان های گوناگون، متفاوته و اسپرموگرام هم از این قضیه مستثنی نیست.
    شما به ارولوژیست مراجعه کن ایشون آزمایش اسپرم درخواست میکنن و اگه نیازی به عمل جراحی باشه عمل میکنن و 2 - 3 ماه بعد از اون باید مجددا تست رو تکرار کنی تا نتیجه ی عمل مشخص بشه.  
    در مورد روش عمل هم خود ارولوژیست تصمیم می گیره. عمل سختی نیست نگران نباش.

کار خوبی نکردی که دو تا اکانت کاربری باز کردی، دکتر دیر یا زود به سراغت میاد!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام

ممنون از اینکه به تمام سئوالاتم جواب می دید.
    می خواستم بدونم که این کراتینی که من می خورم تا چند روز بعدش هم رو آزمایشم تاثیر می گزاره؟
    خوردن قرص های مولتی ویتامین و مینرال هم رو آزمایش اسپرم تاثیر می گزاره؟اگه می گزاره اون رو باید چند روز قبل از آزمایش قطع کنم؟
    یه دنیا ممنون

6. jerry74 نوشته است: سلام

می خواستم بدونم که این کراتینی که من می خورم تا چند روز بعدش هم رو آزمایشم تاثیر می گزاره؟
    خوردن قرص های مولتی ویتامین و مینرال هم رو آزمایش اسپرم تاثیر می گزاره؟اگه می گزاره اون رو باید چند روز قبل از آزمایش قطع کنم؟
    یه دنیا ممنون

سلام

ببین دوست من، همین کراتینی که مثل نقل و نبات توی این زیر زمین های گاهی مخوف پیدا میشه در اثر مصرفش، اخبار مرگ جوونای نگون بخت تیتر روزنامه ها بوده، هست و خواهد بود. حالا این نهایتش بود اما در بعضی موارد عوارضش ژنیکوماستی (بزرگ شدن پستان ها)، تحلیل رفتن بیضه ها و ... هم بوده.
    همونطور که در چند خط بالاتر هم گفتم عوارض مصرف این مکمل ها بر فاکتورهای اسپرم دیده شده. من نمی دونم چقدر ماندگاری داره اما اگه شما میخوای منتظر این بمونی که با گذشت زمان تاثیر اون ها کم بشه (که شاید هیچ موقع این اتفاق نیفته) این درست نیست. شما مشکوک به واریکوسل هم هستی بنابراین هر چه زودتر به ارولوژیست مراجعه کنی تا تکلیفت مشخص بشه به خودت لطف کردی. پیش متخصص که رفتی بهش مصرف مکمل رو هم بگو. با اولین مراجعه برات تست درخواست میکنه.
    مصرف متعادل ویتامین ها مشکلی برای اسپرم ایجاد نمیکنه.

7. jerry74 نوشته است: سلام

یه دنیا ممنون

دوست عزیز
    در مورد سوالتون توصیه میکنم از سایت کاربر عزیزlabnewsدیدن کنید و یا از ایشون بخواید برای پستتون نظر بزان چون ایشون مسئول آزمایشگاه هستن

در مورد مولیت ویتامینها هم باید بگم عموما مصرفشون مشکلی نداره اما یادتون باشه بعضی از ویتامینها هم ممکن روی نتیجه موثر باشه.مثلا ویتامین ای
    در مورد کورتون هم دوست خوبمون کامل توضیح دادن اما دوست عزیز یه موضوع خیلی خیلی مهم در این میان کبد هم هست پس صدمات به اعضای بدن رو  اصلا کم در نظر نگیرید و مصرف این موارد رو قطع کنید چون گاهی عوارض در طولانی مدت دیده میشه و این اصلا خوب نیست که منتظر اون زمان باشید.بعلاوه اگر شما بدنسازی انجام میدید و الان هم مبتلا به واریکوسل هستید در این مورد هم حتما با پزشک مشورت کنید چون انجام برخی تمرینات براتون ضرر داره
    پس حتما با پزشک مشورت کنید و بعد تست رو انجام بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید