شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام
    با عرض معذرت كه اينو ميگم نامزد دوست من 50 ساعت پيش با دوستم رابطه جنسی داشته و تمام ابشو داغله دوستم ريخته دوستم 2 تا بسته قرص اورژانسي خورده اما خيلي ميترسه حامله شه چون ميگه دوره تخمك گذاريش بوده ميتونيد كمكش كنيد بايد چيكار كنه ؟

2. babaklonelyman نوشته است: سلام
    با عرض معذرت كه اينو ميگم نامزد دوست من 50 ساعت پيش با دوستم رابطه جنسی داشته و تمام ابشو داغله دوستم ريخته دوستم 2 تا بسته قرص اورژانسي خورده اما خيلي ميترسه حامله شه چون ميگه دوره تخمك گذاريش بوده ميتونيد كمكش كنيد بايد چيكار كنه ؟

سلام

۲ تا بسته قرص!!؟
    دوست خوبم، من نمیدونم دوست شما چه قرصی خوردن و چه جوری مصرف کردن؟
    این روش صحیح مصرف قرص به صورت اورژانسیه:

قرص ال دی: مصرف ۴ قرص در نوبت اول و ۴ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
    قرص اچ دی: مصرف ۲ قرص در نوبت اول و ۲ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
    قرص لوونورژسترول: دو روش داره

۱. مصرف ۱ قرص در نوبت اول و ۱ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
    ۲. مصرف ۲ قرص با هم

دو قرص اول با ضریب تاثیر ۹۷ درصد و قرص لوونورژسترول با ضریب اطمینان ۹۹ درصد از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
    من همیشه توصیه میکنم از قرص لونورژسترول و از روش دومش استفاده کنین هم عوارضش کمتره و هم مصرفش آسونتره.
    شما هم ابتدا ببینین اسم قرص چی بوده بعد اگه دیدین که مصرف قرص ها به صورت فوق بوده نیازی به مصرف مجدد نیست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    من و همسرم  در تاریخ 6.28 نزدیکی داشتیم و متاسفانه به دلیل پارگی کاندوم مایع منی به صورت کامل داخل واژن همسرم ریخته شده
    6 ساعت پس از رابطه 2 قرص hd مصرف کردن ولی نوبت دوم به دلیل نا مساعد بودن حال ایشون 4 ساعت به تاخیر افتاد
    با توجه که همسرم در روزه 6.9 پریود شدن
    می خواستم بدونم روش ارژانسی ما تا چه حد کارسازه
    الان تمامی الائم پریود را دارند ولی از خود پریود خبری نیست
    لطفا کمک کنید چه باید کرد .

4. guooiman نوشته است: با سلام
    من و همسرم  در تاریخ 6.28 نزدیکی داشتیم و متاسفانه به دلیل پارگی کاندوم مایع منی به صورت کامل داخل واژن همسرم ریخته شده
    6 ساعت پس از رابطه 2 قرص hd مصرف کردن ولی نوبت دوم به دلیل نا مساعد بودن حال ایشون 4 ساعت به تاخیر افتاد
    با توجه که همسرم در روزه 6.9 پریود شدن
    می خواستم بدونم روش ارژانسی ما تا چه حد کارسازه
    الان تمامی الائم پریود را دارند ولی از خود پریود خبری نیست
    لطفا کمک کنید چه باید کرد .

سلام

رابطه ی شما در روز ۲۰ ام سیکل همسرتون بوده که روز پرخطری نیست اما بی خطر هم نیست.
    روش اورژانسی رو صحیح استفاده نکردین و یه کوچولو از ضریب تاثیرش کم میشه.
    با توجه به مجموع شرایط، احتمال بارداری کمه و تست بتا مشخص میکنه که بارداری رخ داده یا نه.
    من میگم میتونین منتظر پریود بمونین و اگه رخ نداد اونوقت تست بدین.

5. babaklonelyman نوشته است: سلام

دو بسته قرص اورژانسی یعنی چی؟!

روش صحیح اورژانسی یعنی در فاصله‌ی ۷۲ ساعت بعد از رابطه ۲ قرص HD و یا ۴ قرص LD و ۱۲ ساعت بعد از این، همین مقدار قرص.
    و یا استفاده از سایر قرص‌های جلوگیری که پرکاربردترینشون لونژیله که دو قرصه که باید با فاصله‌ی ۱۲ ساعت مصرف بشه.

اگه یکی از این حالات بوده پس جای نگرانی نیست. روش اورژانسی به درستی انجام شده و بارداری منتفیه.
    اگر هم بیشتر از این مقدار قرص مصرف شده، همچنان بارداری منتفیه ولی به علت زیاد بودن قرص‌های مصرف شده، از اونجایی که این قرص‌ها روی هورمون‌ها تاثیر می‌ذارن، به هم ریختن پریود و اینها شدیدتر رخ خواهد داد.

6. باسلام من دوروز پیش رابطه داشتم با نامزدم درحدتماس آلت ها اما مقداری از منی ایشون روی واژن من ریخته شد واین درصورتی بود که قبل ازاون منی از بدن من خارج شده بود.وازروی سطح پاک شده بود.بعدازریختن منی ایشون (روی) وازنم سریع با آب شستشو انجام دادم و چندساعت بعد دوتا قرص ال دی مصرف کردم میخواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره؟فردای اونروز کمی حالت تهوع داشتم.ممنون از لطفتون.

7. jilo1998 نوشته است: باسلام من دوروز پیش رابطه داشتم با نامزدم درحدتماس آلت ها اما مقداری از منی ایشون روی واژن من ریخته شد واین درصورتی بود که قبل ازاون منی از بدن من خارج شده بود.وازروی سطح پاک شده بود.بعدازریختن منی ایشون (روی) وازنم سریع با آب شستشو انجام دادم و چندساعت بعد دوتا قرص ال دی مصرف کردم میخواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره؟فردای اونروز کمی حالت تهوع داشتم.ممنون از لطفتون.

روش اورژانسی رو درست انجام ندادید و بای 4 تا ال دی رو با هم و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه می خوردید
    با توجه به نوع رابطه احتمال بارداری کمه اما در صورت تاخیر پریود برای اطمینان آز خون بدید یا از بی بی چک استفاده کنید

8. سلام من 22 سالمه
    24 شهریور پاک شدم و پریودم تموم شد.
    30شهریور با نامزدم رابطه داشتم البته چون هنوز دخترم فقط تماس سطحی داشتیم و منی ایشون کمی روی واژن من ریخت و چون اونروز به احتمال زیاد روز تخمک گذاریم بود(البته زیاد مطمن نیستم) از قرصهای اورژانسی برای جلو گیری استفاده کردم/.
    از قرصهای لونژیل استفاده کردم.
    ولی دوباره 4 مهر باهم رابطه داشتیم و همون اتفاق تکرار شد و منی ایشون روی واژن من ریخته شد.
    البته من سریع با دستمال پاک کردمو رفتم و شستم و از ژلهای بهداشتی هم استفاده کردم.
    با توجه با اینکه رابطه در روز19بعد از شروع اخرین دوره (البته دوره من از شروع خون ریزی تا خونریزی بعدی 28 روزست)و توضیحات اخیر چقدر احتمال بارداری وجود داره؟
    میدونم قرص لوونژیل رو فقط یکبار در هر دوره میتونم مصرف کنم ولی میتونم با استفاده قرص لونژیل با دوز دو برابر یا 3 برابراز بارداری پیشگیری کنم؟
    ایا روش دیگری برای جلوگیری از بارداری و راحت شدن خیالمون از بارداری وجود داره که الان بشه اشتفاده کرد؟
    لطفا کمکم کنین چون الان اصلا امادگی بچه رو نداریم
    اصلا

9. با سلام

ميخواستم بدونم ايا احتمال بارداري در زمان پريودي هست يا نه؟ چون داشتم سايتا رو ميديدم نوشته بودن تعداد ي از زنان در حين پريودي تخمك گذاري ميكنن؟

10. babaklonelyman نوشته است: با سلام

ميخواستم بدونم ايا احتمال بارداري در زمان پريودي هست يا نه؟ چون داشتم سايتا رو ميديدم نوشته بودن تعداد ي از زنان در حين پريودي تخمك گذاري ميكنن؟

سلام

یه اپسیلون درصدی میشه در نظر گرفت. یعنی این تعدادی که شما گفتین، خیلی نادره.
    در مورد نزدیکی در دوران پریود و بارداری در لینک زیر هم صحبت کردیم.

آیا من حامله هستم؟ (راهنمایی و سوالات)

11. SELI نوشته است: سلام من 22 سالمه
    24 شهریور پاک شدم و پریودم تموم شد.
    30شهریور با نامزدم رابطه داشتم البته چون هنوز دخترم فقط تماس سطحی داشتیم و منی ایشون کمی روی واژن من ریخت و چون اونروز به احتمال زیاد روز تخمک گذاریم بود(البته زیاد مطمن نیستم) از قرصهای اورژانسی برای جلو گیری استفاده کردم/.
    از قرصهای لونژیل استفاده کردم.
    ولی دوباره 4 مهر باهم رابطه داشتیم و همون اتفاق تکرار شد و منی ایشون روی واژن من ریخته شد.
    البته من سریع با دستمال پاک کردمو رفتم و شستم و از ژلهای بهداشتی هم استفاده کردم.
    با توجه با اینکه رابطه در روز19بعد از شروع اخرین دوره (البته دوره من از شروع خون ریزی تا خونریزی بعدی 28 روزست)و توضیحات اخیر چقدر احتمال بارداری وجود داره؟
    میدونم قرص لوونژیل رو فقط یکبار در هر دوره میتونم مصرف کنم ولی میتونم با استفاده قرص لونژیل با دوز دو برابر یا 3 برابراز بارداری پیشگیری کنم؟
    ایا روش دیگری برای جلوگیری از بارداری و راحت شدن خیالمون از بارداری وجود داره که الان بشه اشتفاده کرد؟
    لطفا کمکم کنین چون الان اصلا امادگی بچه رو نداریم
    اصلا

سلام

در رابطه ی اول که قرص اورژانسی مصرف شده و بارداری رو منتفی کرده.
    اما رابطه ی دوم در روز ۱۹ ام سیکلتون بوده. این روز پرخطر نیست اما بی خطر هم نیست و منی هم روی واژن ریخته شده پس احتمال بارداری ولو زیاد نباشه، وجود داره.
    روش اورژانسی در هر سیکل یه بار مجازه و بیشتر از اون کارایی نداره.
    شما میتونین یه هفته صبر کنین و بعد تست بتا بدین. اگه نتیجه منفی بود که مشکلی نیست و شما با کاندوم آشتی می کنین و در روابط بعدی کاور می زنین و در حق خودتون لطف بزرگی رو انجام میدین.
    و اگه جواب مثبت بود به متخصص زنان مراجعه می کنین تا راهنماییتون کنن. اینجا بحث در مورد سقط جنین خلاف قوانینه.

12. اگه از قرص لونژیل با دوز دو یا سه برابر استفاده بشه میتونه تاثیر گذار باشه؟
    البته الان نشانه های پریودم رو دارم ولی هنوز پریود نشدم

13. SELI نوشته است: اگه از قرص لونژیل با دوز دو یا سه برابر استفاده بشه میتونه تاثیر گذار باشه؟

دوست عزیز
    وقتی در یک سیکل از روش اورژانس استفاده کنید دیگه نیاز به استفاده مجدد نیست چون دیگه بارداری رخ نمیده یعنی شرایط برای بروز این قضیه مساعد نیست و علت عملکرد مصرف قرص در سری اول.حالا با توجه به اینکه رابطه اول شما کم خطر بوده و قرص بکار بردید و رابطه دوم هم باز کم خطر بوده دیگه نیازی به استفاده از قرص ندارید

اما درمورد مصرف دوز اضافی باید بدونید دوز اضافی هیچ لزومی نداره و هیچ کارایی بیشتری هم نداره.در واقع شما جواب مورد نظر رو با همون دوز معمول میگیرید و باقیش اضافیه و در واقع باعش وارد کردن هورمون اضافه و به هم ریختن بیشتر نظم همرومنی بدن میشه و دیگه فایده خاصی نداره
    بهتره به توصیه دوستان روش دیگه ای رو بکار ببرید تا بخواید مداما اتفاقات رو حل کنید و یا اصلا در روابطتتون دقت بیشتری هم داشته باشید این مشکلات ساده پیش نمیاد

14. SELI نوشته است: اگه از قرص لونژیل با دوز دو یا سه برابر استفاده بشه میتونه تاثیر گذار باشه؟

سلام دوباره

همونطور که در پست قبل گفتم استفاده ی روش اورژانسی در هر سیکل یه بار مجازه و دوز بیشتر هم اثر گذار نخواهد بود.
    دوست من، روش اورژانسی از بارداری احتمالی به خاطر رابطه ی محافظت نشده ی قبلی، جلوگیری می کنه نه رابطه های بعدی!
    جای دوری نمیرم
    نظر دکتر رهام رو در زیر ببینین.

اگر مقاربت بدون استفاده از يکي از روشهاي پيشگيري از بارداري انجام شود و يا اتفاقي مانند پاره شدن کاندوم و يا نظير آن رخ دهد ، مي توان از روش جلوگيري از بارداري بصورت اضطراري استفاده کرد . رايجترين روش پيشگيري بصورت اضطراي ، مصرف قرصهاي معمولي خوراکي ضدبارداري HD است که به نام « قرص صبح روز بعد » مشهور شده اند .

• زمان و نحوه مصرف :
    بعد از مقاربتي که احتمال بارداري دارد ، در اولين فرصت ۲ قرص خوراکي HD  همراه با شير يا آب زياد بايستي مصرف شود . بايد دقت کرد که قرص نوبت اول را در زماني مصرف کرد که نوبت دوم را بتوان ۱۲ ساعت پس از آن مصرف کرد . مصرف نوبت اول را بي دليل نبايد به تأخير انداخت ، زيرا ميزان تأثير ممکن است با گذشت زمان کاهش يابد .
    نکته مهم اينست که اگر بيش از ۷۲ ساعت (   ۳   روز  )   از مقاربت گذشته باشد ، استفاده از روش اضطراري توصيه نمي شود و بايستي در اين موارد با پزشک مشورت کرد . ۱۲  ساعت پس از خوردن قرصهاي نوبت  اول ،‌۲ قرص HD ديگر بايستي خورده شود .
    اگر فرد در طول دو ساعت پس از مصرف قرصها در نوبت اول يا دوم ، دچار استفراغ شد ، در اولين فرصت بايد ۲ قرص ديگر HD مصرف کند . اگر اين اتفاق بعد از خوردن قرصها در نوبت اول رخ دهد ، قرصهاي نوبت دوم کماکان بايد ۱۲ ساعت بعد از نوبت اول مصرف شوند . تزريق يک آمپول ب ۶ بصورت عضلاني مي تواند در کاهش تهوع مؤثر باشد . استفراغ اگر بيش از دو ساعت بعد از مصرف قرصها رخ دهد ، اهميتي ندارد زيرا دارو جذب شده است .
    مقدار مصرف ذکر شده در بالا ،‌ براي قرصهاي از نوع HD است . اگر قرص نوع LD در دسترس باشد ، بايستي درهر نوبت ۴ قرص مصرف کرد . ( در مجموع ۸ قرص )

• هشدار :
    اين روش فقط براي موارد اضطراري بکار مي رود و نبايد بطور مداوم ، بعنوان يک روش پيشگيري بکار رود . بلکه پس از استفاده از اين روش ، بايستي به پزشک يا مراکز بهداشتي - درماني مراجعه کرد و پس از مشاوره ، يکي از روشها را بصورت دائمي انتخاب کرد .

• عوارض جانبي :
    قرصهاي خوراکي اگر به روش اضطراري ذکر شده در بالا مصرف شوند ، باعث عوارض جانبي موقت مي شوند که رايج ترين آنها تهوع است . گاهي ممکن است سردرد ، سرگيجه ، انقباض عضلات و يا نرمي سينه ها نيز رخ دهد که البته همه عوارض جانبي گذرا بوده و معمولاً پس از ۲۴  رفع مي شوند .
    • پس از مصرف : هيچ علامت فوري که نشان دهد قرصها اثر کرده يا نکرده اند ،‌ وجود ندارد و فقط قاعدگي بايستي به موقع و يا چند روز زودتر يا ديرتر رخ دهد . اگر شروع قاعدگي ، بيش از يک هفته به تاخير افتد ويا هر مورد خاص ديگي وجود داشته باشد ، بايد به پزشک مراجعه کرد . نکته مهم اينست که اگر بعد از مصرف قرصها ، دوباره مقاربتي انجام شود که احتمال بارداري در آن وجود داشته باشد ، آن قرصها از بارداري مجدد جلوگيري نمي کنند .
    اين روش صد درصد مؤثر نيست ، اما غالباً از بارداري جلوگيري مي کند و تقريباً در ۹۸٪ موارد از حاملگي پيشگيري مي کند . اگر چند بار از اين روش استفاده شود ، تأثير آن کمتر شده و احتمال بارداري بيشتر مي شود .

پيشگيري از بارداري بصورت اضطراري

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. aziita

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اگر مایع منی روی کف حمام ریخته شده باشه و خانم با شورت روی کف حمام بشینه و شورت هم خیس شده باشه با آی حموم آیا امکان داره منی جذب بشه و حامله بشه در 6 روز مانده به زمان شروع پریود البته

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 49
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید