شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

پرده بکارت (نوع، شکل، آسیب، پارگی و ترمیم)

1. alireza0711 نوشته است: سلام
    شاید باورتون نشه من یکساله ازدواج کردم و تا حالا موفق به دخول نشدم دلیل اصلی این ناکامی!! ترس شاید بی مورد همسرمه خواهش میکنم راهنمایی کنید.چکار باید بکنم.؟ضمنا همسرم رابطه جنسی رو دوست داره اما از دخول وحشتناک میترسه.

دوست عزیز با توجه به گفته شما تشخیص اصلی واژینیسموس میباشد که دوست خوبمون تاپیکهاییرا برای اطلاعات بیشتر معرفی کردند فقط حتما به روانپزشک مراجعه کنید شما که تا الان صبر کردید چند وقت دیگه هم صبر کنید
    یک راه حلی که در اکثر موارد این انقباض نا خود آگاه را بر طرف میکند تمریناتی هست که با دست انجام میشود
    از خود خانم شروع میکنیم که ناحیه واژنش را لمس کند (ناحیه ورودی واژن را) تا زمانی که حساسیت انقباضی ایناحیه کمتر شود عجله هم نیاز نیست
    مرحله دوم یک انگشت خودرا آغشته به ژل لوبریکانت کند و فقط کمی سعی در داخل کردن کنند اما دخولی هم نداشت اشکالی ندارد  طی دو تا سه روز انکشت را میتوانند کمی داخل کنند
    در مرحله بعد این فشار کمی بیشتر میشود و تا بند اول یک انگشت داخل میشودزمانی که واژن به این حد از امادگی رسید در صورت تمایل خانم میتوان تمرین دونفره را انجام داد اما با دست و طبق همان مراحل بالا که عرض کردم زمانی که تمرینها به جایی رسید که دو انگشت مرد بدون مانع داخل میشد مرد میتواند به جای دست از آلت خود استفاده کند اما نه با انجام دخول بلکه با تماس دادن سطحی و انجام مراحل بالا این بار با آلت
    این روش ملایمترین روش است و حدود یک ماه  وقت میگیرد اما در بسیار ی از خانمهای مبتلا ب واژینیسموس به خوبی جواب داده است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام ممنونم از پاسخی که دادین ولی من هنوز جوابمو کامل نگرفتم...من میخوام بدونم با توجه به اینکه دکتر بعد از معاینه به من گفته که واضحه که قبلا نزدیکی داشتم و پرده من ارتجاعی هست اگه من شب عروسی دخول داشته باشم و خونی نیاد و فرداش برم پزشکی قانونی اونا میتونن تشخیص بدن که قبلا پرده آسیب دیده بوده؟

3. asal_73 نوشته است: سلام ممنونم از پاسخی که دادین ولی من هنوز جوابمو کامل نگرفتم...من میخوام بدونم با توجه به اینکه دکتر بعد از معاینه به من گفته که واضحه که قبلا نزدیکی داشتم و پرده من ارتجاعی هست اگه من شب عروسی دخول داشته باشم و خونی نیاد و فرداش برم پزشکی قانونی اونا میتونن تشخیص بدن که قبلا پرده آسیب دیده بوده؟

سلام

متخصصین پزشکی قانونی تعدد روابط رو با توجه به آثار لهیدگی و ساییدگی میتونن تشخیص بدن.
    شما بهتره قبل از داستان شب زفاف، همسر آینده تونو از اینکه بسته به نوع پرده ی بکارت، ممکنه خونی دیده نشه، دردی نباشه و ... آگاه کنین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام و تشکر از سایت مفیدی که دارید یه سوال داشتم

می خواستم بدونم با این چیز هایی که میگم امکان داره پرده م آسیب دیده باشه
    چند روز پیش انگشتم و نه به صورت عمودی بلکه به صورت افقی وارد وردی واژنم کردم و خیلی ملایم لبه هارا به حالت پاک کردن ترشحات پس از مالش
    کلیتوریس تمیز کردم 2 یا 3 ساعت بعد وقتی که رفتم دستشویی یه لکه ی قهوه ای رنگ که به اندازه ی 1 یا دوقطره بود که مطمئن هم نیستم خون بوده باشه دیدم.هیچ دردی هم نداشتم می خواستم بدونم آیا احتمال داره؟

5. P_ff نوشته است: با سلام و تشکر از سایت مفیدی که دارید یه سوال داشتم

چند روز پیش انگشتم و نه به صورت عمودی بلکه به صورت افقی وارد وردی واژنم کردم و خیلی ملایم لبه هارا به حالت پاک کردن ترشحات پس از مالش
    کلیتوریس تمیز کردم 2 یا 3 ساعت بعد وقتی که رفتم دستشویی یه لکه ی قهوه ای رنگ که به اندازه ی 1 یا دوقطره بود که مطمئن هم نیستم خون بوده باشه دیدم.هیچ دردی هم نداشتم می خواستم بدونم آیا احتمال داره؟

ورود هر چیزی به داخل واژن باعث ازاله شدن ویا آسیب به هایمن میشه
    امیدوارم که هیچ کدوم از این 2 مشکل براتون پیش نیومده باشه
    البته اضافه کنم که یکی از دوستان من هم حرکت شما رو انجام داده بودن و خوشبختانه براشون مشکلی پیش نیومده بود
    بهترین کار هم اینه که به پزشک مراجعه کنید تا اطلاعات کامل و دقیق رو بهتون بدن
    با آرزوی سلامتی

6. P_ff نوشته است: با سلام و تشکر از سایت مفیدی که دارید یه سوال داشتم

دوست عزیز
    خوش اومدی به این سایت

راستش من متوجه نشدم چه جوری انگشتت رو وارد کردی!
    وقتی خودت داشتی اون موضع رو از ترشحات پاک می کردی پس به طور یقین دستت از بالا یا از اطراف با کلیتوریس و ورودی واژنت در تماس بوده. حالا این افقی بودن یعنی چی، من نمی دونم!
    اگه قرار باشه هر بار که ورودی واژنت رو از ترشحات یا از خون عادت ماهیانه ات ، پاک می کنی نگران بکارتت باشی که نمی شه! همه مون اون موضع رو همیشه تمیز می کنیم، درسته؟ باید چیزی رو از ورودی واژنت داخل تر نبری. تا زمانی که فرد توسط پزشک معاینه نشه و محل پرده اش و نوعش رو ندونه، پس نمی دونه که پرده اش چقدر جلو هست یا عقب، و نگرانی هم فایده ای نداره. پرده بین 1 تا 3 سانتی متری ورودی واژن قرار داره و بنا به هر چیزی مثل فیزیک دستگاه تناسلی ممکن هست این فاصله در هر فردی متغیر باشه و در همه لزوما به یک اندازه ی استاندارد نیست. اما خب، عبور هر جسم خارجی از ورودی واژن به معنی این هست که یا به بکارت برخورد کرده یا ازش رد شده، که تشخیص اینم فقط با دونستن نوع پرده ی بکارت توسط پزشک قابل بیان دقیق هست. قطره های قهوه ای رنگی که دیدی ممکنه ترشحات بدنت باشه، و شایدم خون عادت ماهیانه ( در ابتدا یا انتهای دوره) ، پس به خاطر اون دو قطره هم استرس به خودت راه نده. از حرفهات مشخصه که نوع بکارتت رو نمی دونی. به یه متخصص زنان یا یه کارشناس مامایی مراجعه کن و ازش بخواه که معاینه ات کنه و نوع بکارتت رو برات بگه، و البته بهش بگو که انگشتت با اون قسمت یه برخوردی کرده و یه قطراتی مشاهده شده.
    امیدوارم که بکارتت سالم باشه و هیچ اتفاقی نیفتاده باشه که نگرانش بشی
    خودت هم سعی نکن با آینه و اینجور چیزا پرده ات رو ببینی و تشخیص بدی که انگشتت آسیبی زده یا نه؟
    جواب پزشک رو که گرفتی ما رو هم مطلع کن

شاد باشی و سلامت

7. یعنی پرده ی بکارت اینقدر آسیب پذیره که با یک تماس خییلی ملایم آسیب ببینه؟؟
    مقداری ورود انگشتم1 بندانگشت بود در ضمن

8. P_ff نوشته است: یعنی پرده ی بکارت اینقدر آسیب پذیره که با یک تماس خییلی ملایم آسیب ببینه؟؟

نوع و ضخامت پرده بکارت در افراد متفاوت هستش بعضی ها دارای پرده ی ضخیم تر و برخی هم دارای پرده ی نازک میباشند
    ضمن همچنین محل قرار گرفتن پرده داخل واژن هم متفاوته در افراد شاید برای بعضی ها بله حتی با ورود یک بند انگشت هم پرده اسیب ببینه ولی برای برخی دیگر حتما با دخول کامل الت اسیب ببینه و از بین بره

9. majid_startalk نوشته است:
    P_ff نوشته است: یعنی پرده ی بکارت اینقدر آسیب پذیره که با یک تماس خییلی ملایم آسیب ببینه؟؟

نوع و ضخامت پرده بکارت در افراد متفاوت هستش بعضی ها دارای پرده ی ضخیم تر و برخی هم دارای پرده ی نازک میباشند
    ضمن همچنین محل قرار گرفتن پرده داخل واژن هم متفاوته در افراد شاید برای بعضی ها بله حتی با ورود یک بند انگشت هم پرده اسیب ببینه ولی برای برخی دیگر حتما با دخول کامل الت اسیب ببینه و از بین بره

دوست عزیزمون بهترین پاسخ رو به شما دادن
    فقط اینو هم در نظر داشته باش که پرده ی بکارت یه بافت ظریف هست که ورودی واژن رو احاطه کرده. اینکه گفته می شه بعضی از پرده ها ضخیم ترن و با دخول ازاله نمی شن، منظور این نیست که خیلی کلفته! ظرافت اون موضع از دستگاه تناسلی خانم ها جوریه که به راحتی می شه ظرافت و بافت لطیف پرده رو تصور کرد. پرده ی پارچه ای ضخیم نیست که!
    هر تماس سطحی  ( چه ملایم و چه خشن )  که به هر طریقی ورودی واژن رو به سمت داخل تحت تاثیر قرار بده می تونه با بکارت برخورد کنه و آسیب یا پارگی رو منجر بشه

10. سلام میخواستم بدونم پرده بکارت حلقوی شرابه ای چه نوع پرده ایه؟ جز کدوم یکی از پرده ها قرار می گیره؟

11. پرده ها به صورت عمده یا حلقوی هستن یا نیمه حلقوی و در تعریف بعد از این نوع آن مشخص میشود که گاهی لبه های پرده بلند و جدا از هم میباشد که در ظاهر شبیه پرده پاره هست اما از انجایی که لبها منظم است سالم یا پاره بودن مشخص میشود که حالا شاید دکتر شما اسم اون شرابه ای گذاشته تا درک اون ساده تر باشه اما اسم علمیش نیست در کل یک پرده حلقوی سالم است

12. چند سوال دیگه هم داشتم.
    1-آیا دکتر زنان اگر پس معاینه فقط یک آسیب دیدگی جزئی ببیند در برگه ی سلامت ذکر میکند که پرده سالم است یا نه!؟

2-دلیل درد در واژن پس از مالش کلیتوریس چیست؟!!

ممنون از توجه شما

13. P_ff نوشته است: چند سوال دیگه هم داشتم.
    1-آیا دکتر زنان اگر پس معاینه فقط یک آسیب دیدگی جزئی ببیند در برگه ی سلامت ذکر میکند که پرده سالم است یا نه!؟

ممنون از توجه شما

اگه آسیب دیده باشه میگه مثلا در فلان ساعت(اصطلاحه) دچار آسیب دیدگی شده
    علت درد می تونه بدلیل انقباضات و فشارهایی که خودتون وارد می کنید و تحریک شدن باشه

14. P_ff نوشته است: چند سوال دیگه هم داشتم.

ممنون از توجه شما

در مورد سوال دومتون باید بگم
    همونطور که میدونید کلیتوریس یک از جاهایی هستش که بیشترین تحریک پذیری رو در بانوان داره و این به این خاطه که   گیرنده های حسی و عصبی زیادی رو در خودش داره
    به همین خاطر پس از مالش اون بخصوص اگه خیلی شدید باشه احساس درد زیادی رو به واژن منتقل میکنه

15. سلام ممنون از سایت خوبتون
    یه مسئله ای باعث استرس من شده اینکه وقتی داشتم از یکی از سرسره های پارک آبی میومدم پایین آب با فشار خیلی زیاد بهم برخورد کرد که باعث شد خیلی زیاد احساس درد کنم البته دردش حدود 5 دقیقه طول کشید . بعد که از استخر خارج شدم خونی مشاهده نکردم ولی میترسم داخل استخر خون اومده باشه و من متوجه نشدم . به نظرتون امکان پارگی هست؟
    خیییییییییییلی ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 35
رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید