شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام من يه بار سوالم اينجا مطرح كردم اما به يه مشكلي بر خوردم
    بعد از رابطه اي كه درست يه روز بعد پريوديم بود من قرص HD مصرف كردم اما نوبت دوم كه خوردم 3 ساعت بعد حالت تهوع بهم دست داد
    يه هفته بعد رابطه ام دوباره پريود شدم اما ديگه 7 روز نبود به مدت 3 روز بوده الان بعد از 3 هفته از رابطه علائمي دارم كه نيمدونم براي حاملگي هست يا پريودي
    اين قرص ها باعث اختلال تويه هرمون هام شدن؟ من پريودي منظمي داشتم

2. samanta_n185 نوشته است: سلام من يه بار سوالم اينجا مطرح كردم اما به يه مشكلي بر خوردم
    بعد از رابطه اي كه درست يه روز بعد پريوديم بود من قرص HD مصرف كردم اما نوبت دوم كه خوردم 3 ساعت بعد حالت تهوع بهم دست داد
    يه هفته بعد رابطه ام دوباره پريود شدم اما ديگه 7 روز نبود به مدت 3 روز بوده الان بعد از 3 هفته از رابطه علائمي دارم كه نيمدونم براي حاملگي هست يا پريودي
    اين قرص ها باعث اختلال تويه هرمون هام شدن؟ من پريودي منظمي داشتم

سلام

بارداری در مورد شما منتفیه.
    اختلال در پریود از عوارض مصرف قرص اورژانسیه.
    یکی دو سیکل که بگذره اوضاع بهتر میشه.

3. سلام
    من 24 ساله هستم
    18 مرداد پریود شدم
    3 شهریور ( ظهر ) نزدیکی داشتم ( من باکره هستم و دخول صورت نگرفته حتی مطمئن نیستم که منی روی آلت من ریخته باشه ) اما خوب برای پیشگیری از هر مسئله ای من 5 شهریور ( ساهت 9 صبح ) یک دونه قرص لوونورژسترل 0.75 خوردم . و باید 12 ساعت بعد هم بخورم که هنوز نشده 12 ساعت .. ( توی کاغذ راهنما زده بود 1 دونه بخورید نه 2 تا )
    سوالات من :
    1 - من با قرص اول حالت تهوع نداشتم آیا با خوردن دومی تهوع امکانش هست ؟
    2 - خوردن 2 تا قرص کافیه به فاصله 12 ساعت ؟
    و اینکه من باید برای یه عمل جراحی آزمایش خون بدم شاید 1 هفته یا 2 هفته بعد ..
    3 - خواستم ببینم توی اون آزمایش معلوم میشه من قرص ضد بارداری خوردم یا نه ؟؟؟؟ منظورم اینه اثر قرص هنوز هست یا نه ؟؟

خواهش می کنم زود جواب بدین ممنون

4. samajooon نوشته است: سلام
    من 24 ساله هستم
    18 مرداد پریود شدم
    3 شهریور ( ظهر ) نزدیکی داشتم ( من باکره هستم و دخول صورت نگرفته حتی مطمئن نیستم که منی روی آلت من ریخته باشه ) اما خوب برای پیشگیری از هر مسئله ای من 5 شهریور ( ساهت 9 صبح ) یک دونه قرص لوونورژسترل 0.75 خوردم . و باید 12 ساعت بعد هم بخورم که هنوز نشده 12 ساعت .. ( توی کاغذ راهنما زده بود 1 دونه بخورید نه 2 تا )
    سوالات من :
    1 - من با قرص اول حالت تهوع نداشتم آیا با خوردن دومی تهوع امکانش هست ؟
    2 - خوردن 2 تا قرص کافیه به فاصله 12 ساعت ؟
    و اینکه من باید برای یه عمل جراحی آزمایش خون بدم شاید 1 هفته یا 2 هفته بعد ..
    3 - خواستم ببینم توی اون آزمایش معلوم میشه من قرص ضد بارداری خوردم یا نه ؟؟؟؟ منظورم اینه اثر قرص هنوز هست یا نه ؟؟

خواهش می کنم زود جواب بدین ممنون

سلام

1. با اینکه عوارض قرص لونژیل (من جمله همین حالت تهوع) از بقیه ی قرص ها کمتره اما نمیشه گفت امکان حالت تهوع نیست.
    البته این نکته رو باید بدونین
    در صورتی که تا قبل از 2 ساعت از مصرف قرص دوم استفراغ رخ داد قرص (نوبت دوم) بایستی مجددا مصرف شه.
    2. آره کافیه.
    3. قرص لونژیل یه قرص ترکیبیه و در هورمون های استروژن و پروژسترون تغییر ایجاد میکنه و در فاکتورهای آزمایش خون مانند گلبول قرمز، گلبول سفید و پلاکت های خون تاثیری نداره. ولی پزشکتون مطلع باشه که قرص مصرف کردین، بهتره.

5. سلام.آیا این مطلب که مصرف قرصهای جلوگیری از بارداری موجب ورم کردن رحم میشود واقعیت دارد؟

6. سلام
    29 سال دارم و 3 سال هست ازدواج کردم و 6 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم که پزشک برای درمان موهای زاید و اینکه هورمون شیر بالا بودتجویز کرد الان بسته قرصم تمام شده و ضمنا قصد جلوگیری از بارداری دارم خواستم بپرسم میتونم از روز 5 قاعدگی باز همین قرص رو ادامه بدم با توجه به اینکه 6 ماه مرتبا مصرف کردم
    ممنون

7. shohreh115 نوشته است: سلام
    29 سال دارم و 3 سال هست ازدواج کردم و 6 ماه <a>سیپروترون</a> کامپاند مصرف کردم که پزشک برای درمان موهای زاید و اینکه هورمون شیر بالا بودتجویز کرد الان بسته قرصم تمام شده و ضمنا قصد جلوگیری از بارداری دارم خواستم بپرسم میتونم از روز 5 قاعدگی باز همین قرص رو ادامه بدم با توجه به اینکه 6 ماه مرتبا مصرف کردم
    ممنون

سلام
    بهتره برای جلوگیری اگه میخواید قرص مصرف کنید از قرص یاسمین استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. سلام
    من با دوست پسرم یکبار رابطه جنسی داشتم . اما از عقب ولی منی ایشون به انتهای واژن و روی مقعد من ریخت من سریع  پاکش کردم و بعد از رابطه دو قرص اتیسترون مصرف کردم اما هنوز میترسم . احتمال حاملگی یا انتقال بیماری که نمی باشد ؟

9. سلام
    راستش کلی تاپیک های قبلی رو خوندم که تکراری نپرسم اما هم گیج شدم هم خیلی بود فکر کنم تا پریود بعد هم میخوندم تمام نمیشدSmile

از روز اول پریود مصرف قرص یاز رو شروع کردم.هر شب هم در یک محدوده زمانی خوردم ( بین ساعت 11 تا 12 شب )
    این طرز مصرف هم جز جلوگیری حساب میشه؟
    یعنی اگر من با این شرایط مصرف رابطه داشته باشم و منی وارد واژن بشه احتمال بارداری نیست یا هست؟

اگر قرص مصرف بشه دیگه دوران پرخطر و کم خطر منتفی میشه ؟یا بازم باید دقت بشه؟

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید

10. sima_65 نوشته است: سلام
    راستش کلی تاپیک های قبلی رو خوندم که تکراری نپرسم اما هم گیج شدم هم خیلی بود فکر کنم تا پریود بعد هم میخوندم تمام نمیشدSmile

از روز اول پریود مصرف قرص یاز رو شروع کردم.هر شب هم در یک محدوده زمانی خوردم ( بین ساعت 11 تا 12 شب )
    این طرز مصرف هم جز جلوگیری حساب میشه؟
    یعنی اگر من با این شرایط مصرف رابطه داشته باشم و منی وارد واژن بشه احتمال بارداری نیست یا هست؟

اگر قرص مصرف بشه دیگه دوران پرخطر و کم خطر منتفی میشه ؟یا بازم باید دقت بشه؟

منتظر پاسختون هستم
    پیروز باشید

اگر قرصها بموقع مصرف شن و مرتب یکی از روشهای جلوگیری محسوب میشه و منی هم وارد واژن شه خطری نداره
    با مصرف قرص دوران پر خطر منتفی میشه

11. lovelygirl110 نوشته است: سلام
    من با دوست پسرم یکبار رابطه جنسی داشتم . اما از عقب ولی منی ایشون به انتهای واژن و روی مقعد من ریخت من سریع  پاکش کردم و بعد از رابطه دو قرص اتیسترون مصرف کردم اما هنوز میترسم . احتمال حاملگی یا انتقال بیماری که نمی باشد ؟

سلام دوست عزیز
    به لحاظ نوع رابطتتون که احتمال بارداری وجود داره و صفر نیستش
    اما اگه روش اورژانسی رو صحیح و در زمان مناسب انجام داده باشین مشکلی ایجاد نمیشه

12. سلام
    اگر سوالم تکراریه ببخشید.
    من 1 ساله ازدواج کردم و تا الان از کاندوم و ژل روان کننده استفاده کردیم ولی بعد از 5-6 ماه دچار سوزش و زخم موقع نزدیکی شدم به دکترمراجعه کردم قرص و امپول و ژل دادن موقتا خوب شد
    اما  الان 2-3 ماهه که دوباره مشکل دارم موقع نزدیکی خیلی عذاب میکشم.همسرم منو میبینه میگه اصلا نمیخوام الان یادم نمیاد آخرین رابطه ام کی بوده؟
    2-3 روز پیش رفتم دکتر بهش گفتم یه ژل واژینال داد که دارم هرشب استفاده مبکنم.
    بهش گفتم میخوام روش قرص رو پیش برم گفت بخور خوبه. هیچ توضیحی نداد.
    حالا دوباره باید برم تشخیص بده چه قرصی خوبه برام؟یا خودم شروع کنم؟ اینکه میگن برای هر شخص متفاوته درسته؟ چی بخورم؟ ایرانی بهتره یا خارجی؟عوارض کدوم کمتره؟
    ممنون

13. Fatemeh_B نوشته است: سلام
    اگر سوالم تکراریه ببخشید.
    من 1 ساله ازدواج کردم و تا الان از کاندوم و ژل روان کننده استفاده کردیم ولی بعد از 5-6 ماه دچار سوزش و زخم موقع نزدیکی شدم به دکترمراجعه کردم قرص و امپول و ژل دادن موقتا خوب شد
    اما  الان 2-3 ماهه که دوباره مشکل دارم موقع نزدیکی خیلی عذاب میکشم.همسرم منو میبینه میگه اصلا نمیخوام الان یادم نمیاد آخرین رابطه ام کی بوده؟
    2-3 روز پیش رفتم دکتر بهش گفتم یه ژل واژینال داد که دارم هرشب استفاده مبکنم.
    بهش گفتم میخوام روش قرص رو پیش برم گفت بخور خوبه. هیچ توضیحی نداد.
    حالا دوباره باید برم تشخیص بده چه قرصی خوبه برام؟یا خودم شروع کنم؟ اینکه میگن برای هر شخص متفاوته درسته؟ چی بخورم؟ ایرانی بهتره یا خارجی؟عوارض کدوم کمتره؟
    ممنون

سلام

اینکه مصرف قرص ضد بارداری هم با تجویز پزشک باشه خوبه ولی
    خودتون هم می تونین قرص رو تهیه و مصرف کنین.
    می تونین قرص LD رو شروع کنین اگه حساسیت (لکه بینی، تهوع و ...) نداشتین ادامه بدین در غیر اینصورت عوضش کنین و مثلاً یاسمین مصرف کنین.
    قرص یاسمین محصول شرکت آلمانه و قرص خوبیه اما باز هم فیدبکش در افراد متفاوته.

14. fafali نوشته است: سلام
    یک ماما به من گفت قرص پیشگیری که لکه بینی میدهد به علت این است که دوز آن برای بدن شما کم است پس احتمال حاملگی دارد! و باید قرص را عوض کنید
    ولی این طور که من فهمیدم در عوارض همه قرصها لکه بینی در چند بسته اول طبیعی است
    آیا نظر این ماما درست است و باید قرص را عوض کرد و احتمال بارداری وجود دارد؟
    ممنون از همگی

سلام دوست گرامی
    به نظر من قرصتون رو عوض نکنید و به مصرف همون قرص ادامه بدین
    مطمئنا بدنتون بعد از چند وقت از لحاظ فیزیولوژیکی سازگاریش با قرصتون رو به دست میاره و مشکلتون مرتفع میشه
    اعتقاد من اینه که اینجوری عوارضش هم براتون کمتر میشه

15. من بلافاصله دوتا قرص سیپروترون کامپاند (اتیسترون) استفاده کردم راستی من تنبلی تخمدان هم دارم و بلافاصلی روی مقعد و انتهای واژن که ریخت پاک کردم بازم امکان حاملگی هست ؟ من چطور بفهمم ؟؟؟؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 49
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید