شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 8 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ghelyon نوشته است: سلام
    من یکم وسواس پیدا کردم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    نامزد من 2-3 ماهه که از قرص یاسمین استفاده میکنه به علت کیست تخمدان
    همیشه هم مرتب می خوره فقط بعضی وقت ها (که خیلی کم پیش میاد) اگر فراموش کنه فردا شبش 2 تا با هم می خوره یا صبحش سریع تا یادش اومد می خوره
    رابطه ما هم در حدیه که در فوقش  پیش آب به واژن میرسه نه بیشتر
    ایا با این تفاسیر احتمالی وجود داره؟ اگر اره چقدره؟
    از چه روش دیگه ای اتفاده کنیم؟

سلام

قرص یاسمین (با نام تجاری yaz) از بهترین قرص های جلوگیریه.
    بارداری در مورد شما منتفیه، جای نگرانی نیست.

فقط یک نکته داره در مصرفش
    نامزد من روز 4 پریود شروع به مصرف میکنه
    (فکر کنم بشه 8-9 روز بعد از اتمام بسته)
    این تاثیر میزاره که کار نکنه؟
    چون شنیدم باید 7 روز بعد از اتمام بسته مصرف شه
    البته داخل زمانی که قرص مصرف نمی کنن هیچ رابطه ای نبوده

نحوه ی مصرف یاسمین مثل قرص های ترکیبی (ال دی، اچ دی و ...) می مونه.
    وقتی بسته ی اول (21 عدد) تموم شد 7 روز منتظر می مونین و بدون توجه به روز پریود، بسته ی دوم رو شروع می کنین.
    اون یه روز قابل اغماضه ولی چه بهتر که سهل انگاری نشه و قرص به موقع مصرف شه.

این که بیش از 4 روز از اتمام بسته می گذره و هنوز عادت نشدن خیلی نگرانم کرده
    درضمن باید بگم یک بار فراموش کردن و روز بعد 2 تا با هم خوردن

جای نگرانی نیست. همونطور که گفتم چه پریود رخ داد چه نداد، مصرف بسته ی بعدی از روز هشتم بعد از اتمام مصرف بسته ی اول بایستی شروع بشه.
    فراموشی رو هم درست مصرف کردن.
    اگه خیلی نگرانین تشریف ببرین آزمایشگاه و تست بتا بدین.

2. ghelyon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    من یکم وسواس پیدا کردم
    همیشه هم مرتب می خوره فقط بعضی وقت ها (که خیلی کم پیش میاد) اگر فراموش کنه فردا شبش 2 تا با هم می خوره یا صبحش سریع تا یادش اومد می خوره

سلام

وقتی بسته ی اول (21 عدد) تموم شد 7 روز منتظر می مونین و بدون توجه به روز پریود، بسته ی دوم رو شروع می کنین.

جای نگرانی نیست. همونطور که گفتم چه پریود رخ داد چه نداد، مصرف بسته ی بعدی از روز هشتم بعد از اتمام مصرف بسته ی اول بایستی شروع بشه.

من که حسابی گیج شدم متاسفانه امکان ازمایش هم نیست
    اخه رابطه ما حتی بدون مصرف قرص هم رابطه خطرناکی نبود
    چون پیش اب و منی دور از واژن بوده فقط احتمال اینکه دستی اغشه به پیش اب باشه خورده باشه هست
    می تونه روزه اثر گذاشته باشه؟

3. ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    ghelyon نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    من یکم وسواس پیدا کردم

سلام

من که حسابی گیج شدم متاسفانه امکان ازمایش هم نیست
    اخه رابطه ما حتی بدون مصرف قرص هم رابطه خطرناکی نبود
    چون پیش اب و منی دور از واژن بوده فقط احتمال اینکه دستی اغشه به پیش اب باشه خورده باشه هست
    می تونه روزه اثر گذاشته باشه؟

چرا گیج شدین؟!! توضیحاتمو واضح گفتم!
    رابطه ی شما بی خطر بوده تازه قرص هم که مصرف می شده. دیگه نگرانی برای چیه نمیدونم!!
    استرس از بارداری و
    همین روزه داری هم در تاخیر موثره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. دوستان میدونم زیاد مرتبط به موضوع این تاپیک نیت ولی نخواتم تاپیک جدید باز کنم:
    نامزد من در کودکی به کم کاری کلیه دچار شده و الان هم این مشکل رو تا حدی داره ، ما روش جلوگیری رو آمپول در نظر گرفتیم ولی با تحقیق متوجه شدیم برای بیماریشون ضرر داره ، میشه روشی بی غیر از اتغمال کاندوم رو معرفی کنید؟

ممنونم

5. Senka نوشته است: دوستان میدونم زیاد مرتبط به موضوع این تاپیک نیت ولی نخواتم تاپیک جدید باز کنم:
    نامزد من در کودکی به کم کاری کلیه دچار شده و الان هم این مشکل رو تا حدی داره ، ما روش جلوگیری رو آمپول در نظر گرفتیم ولی با تحقیق متوجه شدیم برای بیماریشون ضرر داره ، میشه روشی بی غیر از اتغمال کاندوم رو معرفی کنید؟

ممنونم

دوست عزیز
    ببنید روشهای پیشگیری دارای شرایط منع مصرف مطلق و منع مصرف نسبی هستن که در کتاب دستورالمعل کشوری روشهای پیشگیری هم به طور کامل بهشون اشاره شده که میتونید با مراجعه به یک پزشک و یا ماما از  اونها در این زمینه مشاورهر کامل بگیرید.
    اما با نگاهی که من به موارد انداختم منع مصرف مطلقی برای کم کاری کلیه ذکر نشده و هم چنین برای قرصهای ترکیبی هم همین طور.اما مساله اینجاست که چون شما نامزد هستید یا بهتره بگم فرزند ندارید روش آمپول یک ماهه و کاندوم و قرص و طبیعی میمونه که فقط میتونید به کار ببرید و سایر روشها برای زوجین بدون فرزند معمولا توصیه نمیشه.
    پس توصیه میکنم اگر رابطه شما در دفعات کمه پس از روش کاندوم استفاده کنید تا به ایشون هم حداقل الان فشاری وارد نشه اما اگر دفعات رابطه زیاده پس با مشورت با یه پزشک یا قرص و یا آمپول رو شروع به استفاده کنید تا ببنید آیا با ایشوون سازگار هست یا  نه.دوست عزز منظورم هم از آمپول،آمپول یک ماهه دسفرول است و نه سه ماهه که عوارضش بیشتره.

6. پريودم 2 ماه عقب افتاده بود .رفتم دكتر.گفت به خاطر كيسته.قرص ال دي تجويز كرد.گفت بسته ي اولو بخور تموم شد واستا پريود بشي بعد بسته ي بعدي رو شروع كن.گفت ممكنه حتي وقتي قرص رو ميخوري هم پريود بشي اما مصرفت رو قطع نكن ادامه بده.
    من دو هفته قرص رو خوردم.از هفته ي آخر مصرف قرص دچار لكه بيني شدم.لكه بيني كه روز به روز شديد تر شد تا اينكه به محض قطع كردن قرص دچار پريود شديدي شدم.انگار هرچي اين چندماه جمع شده بود ميخواست تو اين پريود بياد!درد شديدي هم داشتم !
    طبق توصيه ي دكتر كه گفت وقتي پريود شدي مصرف بسته ي بعدي رو سروع كن.چون از فرداي قطع قرص پريودم شروع شد پنج روز شمردم از شب پنجم بسته ي جديدي رو شروع كردم(دكتر طوري گفت كه انگار بايد مصرف بسته ي اولو ناديده ميگرفتم چون ميدونم كه قانونا بايد 7 روز بين دو بسته فاصله باشه)
    خلاصه الان سه شبه قرص ميخورم ولي فقط يكمي خونريزيم كمتر شده و همچنان پريودم.يك هفته لكه بيني داشتم در آخر مصرف بسته ي قرص قبلي بعد اون هم 8 روزه پريودم قطع نميشه.خيلي نگرانم و استرس دارم.پريود ميشم يه جور استرس نميشم يه جور! Sadدكترم دو هفته رفته مسافرت بهش دسترسي ندارم تا يه هفته بعد عيد فطر.والا زود ميرفتم پيشش.ميشه راهنماييم كنيد Sad

7. maryam12tt نوشته است: پريودم 2 ماه عقب افتاده بود .رفتم دكتر.گفت به خاطر كيسته.قرص ال دي تجويز كرد.گفت بسته ي اولو بخور تموم شد واستا پريود بشي بعد بسته ي بعدي رو شروع كن.گفت ممكنه حتي وقتي قرص رو ميخوري هم پريود بشي اما مصرفت رو قطع نكن ادامه بده.
    من دو هفته قرص رو خوردم.از هفته ي آخر مصرف قرص دچار لكه بيني شدم.لكه بيني كه روز به روز شديد تر شد تا اينكه به محض قطع كردن قرص دچار پريود شديدي شدم.انگار هرچي اين چندماه جمع شده بود ميخواست تو اين پريود بياد!درد شديدي هم داشتم !
    طبق توصيه ي دكتر كه گفت وقتي پريود شدي مصرف بسته ي بعدي رو سروع كن.چون از فرداي قطع قرص پريودم شروع شد پنج روز شمردم از شب پنجم بسته ي جديدي رو شروع كردم(دكتر طوري گفت كه انگار بايد مصرف بسته ي اولو ناديده ميگرفتم چون ميدونم كه قانونا بايد 7 روز بين دو بسته فاصله باشه)
    خلاصه الان سه شبه قرص ميخورم ولي فقط يكمي خونريزيم كمتر شده و همچنان پريودم.يك هفته لكه بيني داشتم در آخر مصرف بسته ي قرص قبلي بعد اون هم 8 روزه پريودم قطع نميشه.خيلي نگرانم و استرس دارم.پريود ميشم يه جور استرس نميشم يه جور! Sadدكترم دو هفته رفته مسافرت بهش دسترسي ندارم تا يه هفته بعد عيد فطر.والا زود ميرفتم پيشش.ميشه راهنماييم كنيد Sad

سلام

در مورد خونریزی های دامنه دار مراجعه به پزشک ضروریه.
    معمولاً مصرف مفنامیک اسید برای کاهش خونریزی موثره اما بایستی با تجویز پزشک باشه.
    به یه متخصص دیگه مراجعه کنین.

8. m1989 نوشته است:
    maryam12tt نوشته است: پريودم 2 ماه عقب افتاده بود .رفتم دكتر.گفت به خاطر كيسته.قرص ال دي تجويز كرد.گفت بسته ي اولو بخور تموم شد واستا پريود بشي بعد بسته ي بعدي رو شروع كن.گفت ممكنه حتي وقتي قرص رو ميخوري هم پريود بشي اما مصرفت رو قطع نكن ادامه بده.

سلام

معمولاً مصرف <a>مفنامیک</a> اسید برای کاهش خونریزی موثره اما بایستی با تجویز پزشک باشه.

من خودمم امروز بعدازظهر مسافرم بعد تعطيلات ميتونم برم دكتر.با اين حرفاي شما كه بدتر قلبم اومد تو دهنم!هزار تا فكر سرطانو و چه و چه اومد تو سرم!ميشه دقيق تر راهنماييم كنيد ؟!بخدا تمام تنم داره ميلرزه

9. maryam12tt نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    maryam12tt نوشته است: پريودم 2 ماه عقب افتاده بود .رفتم دكتر.گفت به خاطر كيسته.قرص ال دي تجويز كرد.گفت بسته ي اولو بخور تموم شد واستا پريود بشي بعد بسته ي بعدي رو شروع كن.گفت ممكنه حتي وقتي قرص رو ميخوري هم پريود بشي اما مصرفت رو قطع نكن ادامه بده.

سلام

معمولاً مصرف <a><a>مفنامیک</a></a> اسید برای کاهش خونریزی موثره اما بایستی با تجویز پزشک باشه.

من خودمم امروز بعدازظهر مسافرم بعد تعطيلات ميتونم برم دكتر.با اين حرفاي شما كه بدتر قلبم اومد تو دهنم!هزار تا فكر سرطانو و چه و چه اومد تو سرم!ميشه دقيق تر راهنماييم كنيد ؟!بخدا تمام تنم داره ميلرزه

من خدمتتون عرض کردم وضعیت شما بایستی توسط پزشک بررسی بشه و اگه قرار باشه دارویی تجویز بشه، بایستی با نظر ایشون باشه.
    فکرای عجیب و قریب (سرطان! و چه چه!!) رو به ذهنتون راه ندین و همون بعد تعطیلات به پزشک مراجعه کنین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام ببخشید اگه بدجا سوالمو میپرسم.از خونریزی زیاد پریودی کلافه شدم.دکتر قرص دزوسپتیو تجویز کردن.امروز روز سومه پریودیمه و شروع کردم به مصرف.میخوام بدونم الان پریودیم کم میشه یا بازم سنگین میمونه تا پایان دوره؟دنبال راه کم کردن یا قطع کردنشم.دیگه خونی تو تنم نموندهSad(((

11. من دو هفته دیگه عروسیمه . از یک ماه قبل یه بسته قرص ال دی خوردم و بعدش پریود شدم ولی یادم رفت که هفت روز بعد از تموم شدن بسته اول ، بسته دوم رو شروع کنم . و 9 روز بعد که روز 5 پریودم میشد بسته دوم رو شروع کردم . الان من ایمن شدم یا بسته قبلی که خوردم اثری نداشته و باید بعد از عروسیم از یه روش کمکی هم استفاده کنم؟

12. 1365jon نوشته است: من دو هفته دیگه عروسیمه . از یک ماه قبل یه بسته قرص ال دی خوردم و بعدش پریود شدم ولی یادم رفت که هفت روز بعد از تموم شدن بسته اول ، بسته دوم رو شروع کنم . و 9 روز بعد که روز 5 پریودم میشد بسته دوم رو شروع کردم . الان من ایمن شدم یا بسته قبلی که خوردم اثری نداشته و باید بعد از عروسیم از یه روش کمکی هم استفاده کنم؟

قرصها را با دوروز تاخیر خوردید ولی تا دو هفته دیگه زمان تخمکگذاری شما رد شده پس نگران نباشید

امیدوارم خوش بخت بشی  

13. 1365jon نوشته است: من دو هفته دیگه عروسیمه . از یک ماه قبل یه بسته قرص ال دی خوردم و بعدش پریود شدم ولی یادم رفت که هفت روز بعد از تموم شدن بسته اول ، بسته دوم رو شروع کنم . و 9 روز بعد که روز 5 پریودم میشد بسته دوم رو شروع کردم . الان من ایمن شدم یا بسته قبلی که خوردم اثری نداشته و باید بعد از عروسیم از یه روش کمکی هم استفاده کنم؟

برای اطمینان روزهای پر خطر از روش دیگر مثل کاندوم استفاده کنید

14. elham90m نوشته است:
    rezamemo نوشته است: سلام.میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت ...)

معمولا خونریزی دوره بعد شدیدتر خواهد بود اما در برخی از خانمها هیچ فرقی نمیکند
    ولی در 70%موارد خونریزی تاریخش تغییر پیدا میکند که ناشی از تغییرات شدید هورمونی است

معمولا چند روز تاخير داره قاعدگي؟؟؟

15. سلام
    اینطور که خوندم اکثر روش های جلوگیری(غیر از کاندوم) رو باید از 1ماه یا 1هفته قبل از نزدیکی شروع کرد تا به اثر بخشی برسه و بشه با خیال راحت نزدیکی داشت. اما مشکل من اینه که 2روز دیگه با نامزدم میریم مسافرت و مطمئن هستم که چند روزی نزدیکی خواهیم داشت. تا حالا روشی برای پیشگیری انتخاب نکردیم. لطفا راهنمایی کنید آیا راهی با اثر بخشی سریع وجود داره که شروع کنیم و برای این 3روز خیاله مارو راحت کنه؟
    ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 8 از 49
رفتن به صفحه :    ... 8 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید