شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. با سلام من تازه عضو سایت شدم و دو تا سوال داشتم و اولی اینکه ایا استفاده از روش اورژانسی در دو روز متوالی پشت سر هم کار اشتباهیه؟ البته روز اول من شک داشتم که اتفاقی افتاده و احتمال حاملگی هست پس دوتا قرص یاسمین خوردم ( فقط دوتا و 12 ساعت بعدی رو نخوردم) و بعد از دو روز و نزدیکی دویاره اینبار همسرم شک داشت که چیزی داخل واژن ریخته شده ، این بار از روش اورژانسی استفاده کردم و 4تا قرص یاسمین روز بعد و 12 ساعت بعدی 4 تای دیگه رو خوردم و تا زمان معمول پریودم 10 روز مونده. ایا الان باز هم احتمال داره که حامله باشم؟؟ سوال دوم اینکه تست های خانگی (baby check) معمولا چند روز بعد از نزدیکی احتمال درست حامله بودن یا منتفی بودن اون رو نشون میده؟یعنی این تست ها چند روز بعد از نزدیکی جواب درست رو میده؟ ممنون از سایتتون

2. helpme12 نوشته است: با سلام من تازه عضو سایت شدم و دو تا سوال داشتم و اولی اینکه ایا استفاده از روش اورژانسی در دو روز متوالی پشت سر هم کار اشتباهیه؟ البته روز اول من شک داشتم که اتفاقی افتاده و احتمال حاملگی هست پس دوتا قرص یاسمین خوردم ( فقط دوتا و 12 ساعت بعدی رو نخوردم) و بعد از دو روز و نزدیکی دویاره اینبار همسرم شک داشت که چیزی داخل واژن ریخته شده ، این بار از روش اورژانسی استفاده کردم و 4تا قرص یاسمین روز بعد و 12 ساعت بعدی 4 تای دیگه رو خوردم و تا زمان معمول پریودم 10 روز مونده. ایا الان باز هم احتمال داره که حامله باشم؟؟ سوال دوم اینکه تست های خانگی (baby check) معمولا چند روز بعد از نزدیکی احتمال درست حامله بودن یا منتفی بودن اون رو نشون میده؟یعنی این تست ها چند روز بعد از نزدیکی جواب درست رو میده؟ ممنون از سایتتون

دوست عزیز
    اول اینکه بهتره برای پیشگیری از بارداری از قرص های ضد بارداری یا کاندوم استفاده کنید
    در هر دوره یکبار از روش اورژانسی استفاده نمیشه
    روش اورژانسی رو درست انجام ندادید
    بی بی چک هم بعد از سه هفته از رابطه یا یک هفته بعد از تاخیر پریود میشه بهش اطمینان کرد.
    به هر حال اگه پریودیتون عقب افتاد بهتره برای اطمینان آز خون بتا بدید و در دوره های بعدی از روش های مطمئن استفاده کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    من برای پیش گیری اورژانس از یه پزشک مشورت گرفتم و ایشون به من گفتن که در طول 48 ساعت، 8تا قرص ال دی با فاصله های 12 ساعته بخورم، در هر نوبت هم 2تا قرص ال دی
    اما وقتی توی اینترنت سرچ کردم دیدم همه جا نوشتن اچ دی رو در هر نوبت 2تا و ال دی رو 4 تا بخورین.
    من وقتی اینو خوندم که قبلش 2تا ال دی خورده بودم، به همین دلیل هم دوباره 2تا ال دی دیگه (با فاصله ی 2 ساعت و ربع با قبلی) خوردم
    می خواستم بدونم آیا اثرش رو میذاره این جوری؟
    الآن من باید چی کار کنم که احتمال حاملگی کم بشه؟
    چقدر احتمال حاملگی هست؟ (البته منی همسرم فقط روی واژن ریخت نه تووش و من سریع شستمش)
    پیشاپیش از جوابتون سپاسگزارم

4. sarayusefi نوشته است: سلام
    من برای پیش گیری اورژانس از یه پزشک مشورت گرفتم و ایشون به من گفتن که در طول 48 ساعت، 8تا قرص ال دی با فاصله های 12 ساعته بخورم، در هر نوبت هم 2تا قرص ال دی
    اما وقتی توی اینترنت سرچ کردم دیدم همه جا نوشتن اچ دی رو در هر نوبت 2تا و ال دی رو 4 تا بخورین.
    من وقتی اینو خوندم که قبلش 2تا ال دی خورده بودم، به همین دلیل هم دوباره 2تا ال دی دیگه (با فاصله ی 2 ساعت و ربع با قبلی) خوردم
    چقدر احتمال حاملگی هست؟ (البته منی همسرم فقط روی واژن ریخت نه تووش و من سریع شستمش)

قرص های مورد استفاده و نحوه مصرف آن:
    مصرف اولين دوز اين روش بايد حداكثر در فاصله زماني 72 ساعت از تماس جنسي مشكوك صورت گيرد. اگر بيش از 72 ساعت از زمان نزديكي مشكوك نگذشته باشد، داوطلب مي‌تواند با به كار بستن يكي از روش‌هاي زير از حاملگي ناخواسته جلوگيري نمايد:‌
    -1 قرص hd ، 2 عدد در اولين فرصت و دو عدد 12 ساعت بعد‌
    -2 قرص ld ، 4 عدد در اولين فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد‌
    -3 قرص تري‌فازيك، 4 عدد قرص سفيد در اولين فرصت و چهار عدد قرص سفيد 12 ساعت بعد (قرص‌هاي مرحله سوم)‌

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. sarayusefi نوشته است: سلام

دوست عزیز
    آقای بادومک نحوه صحیح استفاده رو نوشتن اما شادی دکترتون به جهت کم شدن حالت تهوع چنین چیزی گفته باشن چون معمولا 4 تا رو با هم خوردن تهوع ایجاد میکنه .اما به هر جهت شما به فاصله کوتاه دوتای دیگه رو جبران کرید و اثرش رو میذاره اما باید 12 ساعت بعد رو هر 4 تارو با هم بخورید البته توصیه میکنم نیم ساعت قبلش یه قرص ضدتهوع استفاده کنید مثل ویتامین ب 6 یا متوکلو پراماید.
    اما توصیه آخر اینکه بجای وارد کردن این همه هورمون و استفادا از ال دی بهتره برید از داروخونه قرص لونژسترول تهیه کنید و در مواقع خطر هر دو قرص موجود در بسته رو همزمان در اولین فرصت مصرف کنید.این روش تهوع کمتر و موفقیت بالاتری نسبت به سایر روشهای اورژانس داره.
    در نهایت استفاده از کاندوم یا روشهای مطمئن خیلی بهتر از این شرایطه

6. قرص yaz هم جزو همین قرصهاست و نحوه مصرف آنهم شبیه به ال دی است؟

7. shiiimaaa نوشته است: قرص yaz هم جزو همین قرصهاست و نحوه مصرف آنهم شبیه به ال دی است؟

بله دقیقا مصرف این قرصها مثله ای دی است

8. سلام.همسر من حدود 2 ماه پیش ازروش اورژلنسی استفاده کرده و 2 بار پریود شده.هرکدامحدود 22 روز و الان بعد از 10 روز از آخرین پریود لکه بینی دارن.دلیل اینها همان روش اورژانسی هست یا چیزه دیگری؟ممنون

9. rezamemo نوشته است: سلام.همسر من حدود 2 ماه پیش ازروش اورژلنسی استفاده کرده و 2 بار پریود شده.هرکدامحدود 22 روز و الان بعد از 10 روز از آخرین پریود لکه بینی دارن.دلیل اینها همان روش اورژانسی هست یا چیزه دیگری؟ممنون

دلیلش مصرف قرصهاست
    نگران نباشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. سلام.من حدود 2 ماه پیش رابطه پر خطر داستم و از روش اورژانسی به درستی(2 قرص hd 2 ساعت بعد از رابطه و 2 قرص دیگر 12 ساعت بعد از آن) استفاده کردم.و یک هفته زودتر از موعد پریود شدم اما با درد و خونریزی کمتر همراه بود،2 هفته بعد از پاک شدن دوباره به همان شکل پریود شدم و 10 روز بعد از آن لکه بینی داشتم و تا کنون که روز 26 است پریود نشدم،دلیل پریود نشدن و لکه بینی چیست؟احتمال بارداری منتفیه دیگه؟ممنون

11. memoreza نوشته است: سلام.من حدود 2 ماه پیش رابطه پر خطر داستم و از روش اورژانسی به درستی(2 قرص hd 2 ساعت بعد از رابطه و 2 قرص دیگر 12 ساعت بعد از آن) استفاده کردم.و یک هفته زودتر از موعد پریود شدم اما با درد و خونریزی کمتر همراه بود،2 هفته بعد از پاک شدن دوباره به همان شکل پریود شدم و 10 روز بعد از آن لکه بینی داشتم و تا کنون که روز 26 است پریود نشدم،دلیل پریود نشدن و لکه بینی چیست؟احتمال بارداری منتفیه دیگه؟ممنون

سلام

آره بارداری منتفیه.
    لکه بینی و تاخیر در پریود به خاطر عوارض مصرف همون قرص اچ دیه که اثرش حداقل تا یه سیکل وجود داره.
    اگه تاخیر در پریود بیش تر از 10 روز شده به پزشک مراجعه کنین.
    این رو هم بدونین که قرص اچ دی نسبت به بقیه ی قرصای اورژانسی دوز بالاتری داره و عوارضش هم بیشتره.

12. سلام.میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت ...)

13. rezamemo نوشته است: سلام.میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت ...)

معمولا خونریزی دوره بعد شدیدتر خواهد بود اما در برخی از خانمها هیچ فرقی نمیکند
    ولی در 70%موارد خونریزی تاریخش تغییر پیدا میکند که ناشی از تغییرات شدید هورمونی است

14. elham90m نوشته است:
    rezamemo نوشته است: سلام.میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت ...)

ولی در 70%موارد خونریزی تاریخش تغییر پیدا میکند که ناشی از تغییرات شدید هورمونی است

اما همسر من بعد از استفاده از روش اورژانسی 2 بار به فاصله 21 روز پریود شده اما هر 2 خونریزی کمتر و روانتر بوده ولی همان 7 8 روز طول کشیده.ضمنا همسر من به علت کیست تخمدان معمولا پریودیهای سنگین دارد.آیا اون 2 پریودی واقعا پریودی بوده؟و اینکه همسر من هیچ علایم بارداری ندارد که تا الان 2 ماه گذشته.

15. rezamemo نوشته است:
    elham90m نوشته است:
    rezamemo نوشته است: سلام.میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت ...)

اما همسر من بعد از استفاده از روش اورژانسی 2 بار به فاصله 21 روز پریود شده اما هر 2 خونریزی کمتر و روانتر بوده ولی همان 7 8 روز طول کشیده.ضمنا همسر من به علت کیست تخمدان معمولا پریودیهای سنگین دارد.آیا اون 2 پریودی واقعا پریودی بوده؟و اینکه همسر من هیچ علایم بارداری ندارد که تا الان 2 ماه گذشته.

تاثیر قرص تا دو سیکل باقی میماند و بعد آن باید به روال عادی برگردد
    نگران نباشید
    بارداری هم که منتفی هست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 49
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید