شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جاي جوشهاي صورت

1. h1987

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    پسري هستم 25 سالمه و چند سال پيش صورتم زياد جوش هاي خيلي خفيف ميزد بطوري كه دست ميزدم صورتم درد ميكرد و زياد توجه نكردم پارسال رفتم پيش متخصص پوست و چند ماه ايزوترتينويين مصرف كردم جوشها بهتر شد ولي جاي جوشهاي قديم هنوزم هست و زياده!!بصورت چاله چوله و يكم شبيه سوختگيه!!
    لطفا بفرمايين غير از ليزر چبكار كنم تا برطرف بشه؟؟با لايه بردار هاي خيلي قوي امكان خوب شدن هست؟؟اگه آره لطفا چند مارك خيلي قوي بفرمايين!!
    واگه راه ديگه اي هست لطفا راهنمايي كنين
    باتشكر

2. hoomanof

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با چند جلسه لیزر تا 70 درصد خوب میشه البته هر چقدر عمق چاله ها کمتر باشه درصد خوب شدنش بیشتره بهترین لیزر هم فراکشنال (co2) هستش

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    با لایه بردار مشکلتون تا حدودی برطرف میشه ، نه کامل. برای استفاده از این کرم ها هم حتما باید با متخصص پوست مشورت کنید و از مصرف خودسرانه بپرهیزید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. سلام
    من دختری 27 ساله هستم هر از چند مدت صورتم به کل جوش می زنه از نوع چرکی نیست قرمز رنگ هست بعضی از جوش ها سرش سفید هست و با فشار زود در میاد، چکار کنم که زود جوش نزنه صورتم یا جای جوش روی صورتم نمونه؟ با تشکر

6. _nafas_ نوشته است: سلام
    من دختری 27 ساله هستم هر از چند مدت صورتم به کل جوش می زنه از نوع چرکی نیست قرمز رنگ هست بعضی از جوش ها سرش سفید هست و با فشار زود در میاد، چکار کنم که زود جوش نزنه صورتم یا جای جوش روی صورتم نمونه؟ با تشکر

برای اینکه جای جوش نمونه نباید دستکاری و تخلیه ش کنید. صورتتون رو همیشه با پاک کننده های پوست (ژل ، پن ، محلول شست و شو و ...) تمیز نگه دارید تا کمتر جوش بزنید. تغذیه تون رو هم کنترل کنید و کمتر از موادی که میزان چربی پوست رو بالا میبرند استفاده کنید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  7. _nafas_ نوشته است: سلام

از آبگوشت ( هر غذای چرب) و شکلات ( هر چيزی که شکر دارد ) دوری کنيد.

به صورتتون دست نزنيد.

از ساييده شدن مقنعه روی پوست هم جلوگيری کنيد و روسری و مقنعه خود رو هميشه تميز نگهداريد.( هر روز تعويض کنيد)

شاداب باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام من زیادجوش میزنم البته جای جوش هم زیاددارم میگن حجامت برای جوش خوبه اماچون من میترسم میشه به جای حجامت برم خونم رواهدا کنم یعنی بااهدای خون صورتم بهترنمیشه؟

9. sara365 نوشته است: سلام من زیادجوش میزنم البته جای جوش هم زیاددارم میگن حجامت برای جوش خوبه اماچون من میترسم میشه به جای حجامت برم خونم رواهدا کنم یعنی بااهدای خون صورتم بهترنمیشه؟

سلام

به جای اینکه بری حجامت انجام بدی بهترین کار اینه که بری پیش متخصص پوست ومو تا آزمایشات لازم انجام بده باتجویز دارو  مشکل ازدرون حل بشه .بهتره که خون اهدا نکنی چون ازت خون نمیگیرن بخاطر اینکه جوش میزنی باید جوش ها درمان بشن وبهد بری خون اهدا کنی منم همینطوری بودم با صورت جوش جوشی رفتم خون بدم ولی گفتن باید اول درمان کنم چون ممکنه خونم مشکل داشته باشه .اهدا خون روند جوش زدنو بهبود نمیده عزیزم باید تحت نظرپزشک مربوطه باشی.

موفق باشی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام مرسی ازراهنماییت امایه مدت رفتم دکترصورتم خیلی دیرجواب میده نمیدونم مشکلم ازکجاست گفتم شایداهدای خون یکمی بهم کمک کنه که شمامیگی اینکارو نکنم.

11. sara365 نوشته است: سلام مرسی ازراهنماییت امایه مدت رفتم دکترصورتم خیلی دیرجواب میده نمیدونم مشکلم ازکجاست گفتم شایداهدای خون یکمی بهم کمک کنه که شمامیگی اینکارو نکنم.

آره زمان میبره منم صورتم جوش میزد ولی رفتم دکتر نزدیک دوسال تحت درمان بودم ولی الان دیگه جوش نمیزنم وکاملا راضی ام تا هفته ی دیگه میرم واسه لیزر برای رفع جای جوش.بهترین کار پیش متخصص رفتنه هرچند که طول درمانش ممکنه زیاد باشه ولی جوابی که میخوای میگیری کاملا راضی خواهی بود.منم شنیده بودم که اگه خون بدم ممکنه خوب بشم رفتم وازم نگرفتن گفتن اول باید درمان بشم بعد به احتمال زیاد ازشما هم نمیگیرن دوست عزیزم.

موفق باشی

12. sara365 نوشته است: سلام من زیادجوش میزنم البته جای جوش هم زیاددارم میگن حجامت برای جوش خوبه اماچون من میترسم میشه به جای حجامت برم خونم رواهدا کنم یعنی بااهدای خون صورتم بهترنمیشه؟

سلام

بر خلاف نظر عوام، حجامت از نظر پزشکی هیچ سودی نداره.
    در این مورد قبلا اینجا صحبت کردیم.  
    خون دادن هم هیچ فایده ی خاصی برای خود فرد نداره و هیچ رفرنس بین المللی در این مورد وجود نداره.
    اتفاقا خیلی از ماها تا یه مشکلی برامون ایجاد میشه به فکر خون دادن میفتیم! و سلامت اون خون رو هم زیر سوال می بریم!!
    توصیه ی اکید من، مراجعه به متخصص غدد و طی کردن روند درمان زمان بر این ماجرا تحت نظر این متخصص هست.

13. بعد بند انداختن بدجور جوش میزنم همه چی امتحان کردم باز جوش میزنم به نظر شما چی بعد بند انداختن  خوبه که  جوش نزنم؟؟؟؟؟؟؟؟

14. با سلام خدمت دوست عزیز پت مت 161 میخوام بدونم لیزر کردی راضی هستی چه نوع لیزری انجام دادی چند جلسه رفتی ممنون میشم اطلاعاتتو در اختیار منم بذاری

15. سلام خدمت همه دوستان که مطالبی در حد تجربه و بعضا مطالب که از روی مجلات و منابع دیگر مطالعه کرده ودر تینجا بیان نمود اما تجربه من اگر میخواهید کمتر جوشبزنید سعی کنید شام را سبک و ازغذاهای اماده ( نه فست فود) مثل گوجه خیار یا پنیر وسبزی استفاده کنید در دیگر وعدهای غذای از حتما فیبر استفاده شود تا روده ها راحتر تخلیه شود اب حتما هشت لیوان در روز استفاده شود خون دادن باعث رقیق شدن خون در بیست وچهر ساعت اولیه میکنه به همین علت فرد احساس سبکی می کنه ولی تاثیری نداره حجامت باعث میشه که خون مانده در مویرگها تخلیه بشه که اگر بهداشتی و اصولی انجام بشه میتونه تاثیر داشته باشه اگر بخوام فرقی بین خون دادن وحجامت بیان کنم تقریبا میشه اینطور بیان کرد خون دادن مثل اب برداشتن از جریان رودخانه است که تمیز وزلال است ولی حجامت مثل اب برداشتن از کنارهای رود خانه است که در اثر موانع تجمع کرده و یه حالت گرداب کوچک در اطراف خود ایجات کرده که مقدار هم خاشاک دارد اما برای رفع جای جوش دوست عزیز ابتدا باید پوست صورت شما توسط یک پزشک معاینه بشه بینه پوست شما حساس است یا یانه مثلا پوست روشن نسبت به لایه بردارها خیلی حساس است وخیلی زود اسیب میبینه دو م معمولا جای صورت جوش تیره می شود که میتونه با احتیاط از یه روشن کنند استفاده شود که اینهم نیاز به معاینه دارد در مجموع برای رفع جای جوش باید بنابه نوع پوست حساسیت پوست و چند نکته دیگر از یه داروی ترکیبی با نظر پزشک استفاده کرد شاید دارو خود سر ابتدا جواب بده ولی مطمن عوارض بعد ازاون جبرانش خیلی مشکل تر است باتشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید