شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جاي جوش و زخم

1. didar_2

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام و خسته نباشيد چند تا سؤال داشتم. من معمولا جاي جوشها به صورت لكه هاي كم رنگ قهوه اي سياه روي صورت و يا هر جاي ديگر بدنم باقي ميمونه ميخواستم بدونم1. بايد چطور با جوشها برخورد كنم تا كاملا از بين برن؟2.همينطور براي از بين بردن لكه هاي باقي مانده در اثر جوشها چه كار بايد بكنم ؟(البته من خيلي جوش نميزنم و هيچ موقع به دكتر هم مراجعه نكردم)  3. براي ازبين بردن جاي زخمها و لكه هايي كه در اثر فشار ناخنها روي پوست ايجاد ميشود چه بايد كرد؟ لطفا پماد يا هر دارويي چه گياهي و چه شيميايي معرفي كنيد. با تشكر

2. navak

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    دوست عزیز اولاً باید زیر نظر پزشک متخصص جوشهای صورت درمان شوند.از کنده کاری و دستکاری جوشها بطور جدی پرهیز شود.راه اول درمان کرمهای لایه بردار مثل کرمهای AHAهستند. این کرمها به مرور زمان با برداشتن لایه های شاخی پوست باعث بهبود جای جوشها می شوند همچنین این کرمها برای جلوگیری از برگشت جوش نیز مؤثرند.راه دوم در صورت عدم پاسخ به روش اول پلینگ است. پلینگ می تواند به صورت شیمیائی و یا فیزیکی صورت بگیرد. یکی از راههای پلینگ فیزیکی میکرودرم ابریژن است. اگر به این درمانها جواب نداد روش بعد لیزر است که با توجه به نظر پزشک متخصص نوع آن تعیین می شود. ویژگی مهم لیزر عملکرد سریع آن است به طوریکه با انجام یک تا سه جلسه لیزر قرمزی به طور کامل از بین می‌رود.
    از طرف دیگر لیزرهای به کار رفته برای درمان قرمزی پوست هیچ آسیبی به پوست نمی‌زند و صرفاً محل لیزر برای چند روز کمی تیره میشود.لیزر جای جوش حتماً باید توسط متخصص پوست انجام شود.ترکیب استفاده از دارو و لیزر نیز اثری بیش از هر کدام به تنهایی دارد.
    ● اثر آب بر روی جوش های چرکی
    در دوره اولیه وقتی که جوش ها هنوز کوچک هستند با یخ از گسترش آنها جلوگیری کرده ، بدین ترتیب که با قرار دادن کیسه یخ روی دمل، از رشد آنها جلوگیری نموده و بعد آنها را کمپرس داغ می کنید. مسئله مهم به وجود آمدن سیستم سریع گردش خون در محل جوش می باشد چرا که این گردش سریع خون باعث تعویض شدن چرک و مواد سمی محل جوش با مواد سالمی که در خون است ، شده و در نتیجه جوش ها زودتر و بهتر از بین می روند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. سلام به دوست عزیز

من به شما داروی گیاهی ضد جوش بهاره را پیشنهاد میکنم .این محلول به صورت موضعی از به وجود اومدن جوش ها جلوگیری میکند و آثار باقی مانده از جوشهای قبلی رو از بین میبرد. که با مصرف 2-3 هفته ای جای جوش به کلی از بین میرود.این محلول رو میتونید از عطاری ها و فروشنده گیاهان دارویی بخرید.قیمتش هم 3200 تومانه
    با ارزوی سلامتی

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. باسلام
    شستشوی مرتب با اب وصابون و استفاده از الکل در کاهش جوشها موثره ,در ضمن برای از بین بردن جای جوشها میتونید از پماد ترتینویین در محل لکها استفاده کنید,تاکید میکنم در محل لکها,اینم مدنظر داشته باشید که اطراف چشم ودهان هم مالیده نشه و در مدت زمان استفاده کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید یا از ضد افتاب استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید